Fotbalové stránky FC Fastav Zlín, ročník 2000

--------------------------------------------------------------------------------------------

Moravskoslezská liga U 12

Konečná tabulka ročníku 2011/2012

19. srpna 2012 v 16:40 | R. Kvěťák

HFK Třebíč - FC Tescoma Zlín 1:47

19. srpna 2012 v 16:00 | R. Kvěťák
V sobotu 9. června 2012 se již v 7.45 hod. naši kluci potkali na Vršavě, odkud odcestovali do Třebíče k poslednímu utkání Moravskoslezské ligy - jih U12 ročníku 2011/2012. Poslední celek tabulky nás přivítal na umělém trávníku a naši kluci od začátku utkání nenechali nikoho na pochybách, kdo si z tohoto utkání odveze 3 body. Otázkou pouze bylo, na jaké výši se skóre zastaví. Naši kluci ke konci utkání ještě k tomu na hřišti hledali ty hráče, kterým se nepodařilo branku vstřelit, což mnohdy vypadalo až velmi komicky. V bráně se také kluci vystřídali, aby si i gólmani zahráli a nakonec jsme si v pohodě tedy doslova "dokráčeli" k vítězství 1:47. Na jednu stranu tedy pohodové vítězství, na druhou stranu opět zápas, který našim klukům nic moc tedy nedal. Ale přece jen něco tento zápas ukázal. Jejich charakter! A ten opravdu mají!

Jednotlivá utkání:

HFK Třebíč A - FC Tescoma Zlín A 0:13 (Zajíček 4, Kolář D. 3, Kolář J. 2, Uhřík, Kadrle Gazda K., Blanař)
HFK Třebíč B - FC Tescoma Zlín B 0:10 (Kvěťák 4, Slaměna 3, Vozník 2, Leskovjan)
HFK Třebíč A - FC Tescoma Zlín B 1:12 (Kvěťák 4, Slaměna 3, Leskovjan 2, Kolaja, Teplý)
HFK Třebíč B - FC Tescoma Zlín A 0:12 (Zajíček 2, Kolář D. 2, Šťasta 2, Gazda K. 2, Uhřík 2, Kolář J., Keprt)

FC Tescoma Zlín A: Šťasta David - Kadrle Lukáš, Uhřík Tomáš, Gazda Kof, Blanař David, Kolář Jakub, Kolář Daniel, Zajíček Adam
FC Tescoma Zlín B: Pafka Jiří - Kolaja Lukáš, Vozník Radek, Gazda Matěj, Leskovjan Miroslav, Kvěťák Radek, Teplý Tomáš, Slaměna Patrik, Keprt Tobiáš.

Celkově: HFK Třebíč - FC Tescoma Zlín 1:47

1.SK Prostějov - FC Tescoma Zlín 13:2

10. června 2012 v 11:57 | R. Kvěťák
V úterý 5.června 2012 odcestoval zlínský tým U12 k dohrávce 26. kola Moravskoslezské ligy do Prostějova. Tady nás přivítal jak domácí tým 1.SK Prostějov, tak také studené a deštivé počasí. Naši kluci přijeli potvrdit vzrůstající formu, ale co si předsevzali, splnili jen v prvním poločase. Kluci se snažili o jednoduchou hru na jeden dotek, ale mokrá umělá plocha (na které jsme toho poslední dobu moc neodehráli) nám toho moc nedovolila. Balón byl převážně vždy až moc rychlý a taktéž neproměňování šancí poznamenalo další průběh utkání. My jsme totiž góly dostávali po chybách z rychlých brejků, ale domácí brankář čaroval. Po zranění Honzy Fuska (prsty po střele) pak musel zápas dochytat "Vozňa", což je hráč a ne brankář. Naši se snažili, ale domácí byli o něco lepší. Na můj vkus však potom zbytečně trochu víc přitvrdili muziku, což náš tým odnesl 5 zraněnými hráči!!!!! A to si myslím, že už je dost, zvláště pak, když po hrubých faulech domácí hráči neviděli ani žlutou kartu. 1.SK Prostějov potom logicky sázel jednu branku za druhou, protože naši hráči odpadli fyzicky. Na hřišti jsme se jednu chvíli pohybovali jen v 6 fotbalistech a v této sestavě dostali další 2 branky. Nic naplat, alespoň víme, jak se na tento tým příště připravit. V utkání byli prostějovští přece jen lepší a tak zvítězili 13:2. Nutno dodat, že ale takový zápas dá týmu víc, než nějaká jednoduchá výhra o 20 gólů, jen kdyby to bylo bez těch zranění.

Jednotlivá utkání:

1.SK Prostějov A - FC Tescoma Zlín A 3:1 (Zajíček)
1.SK Prostějov B - FC Tescoma Zlín B 3:0
1.SK Prostějov A - FC Tescoma Zlín B 5:1 (Gazda Matěj)
1.SK Prostějov B - FC Tescoma Zlín A 2:0

Sestava FC Tescomy Zlín:
Tým A: Šťasta - Kadrle, Kolaja, Gazda K. - Leskovjan, Kolář J., Kolář D - Zajíček, Blanař
Tým B: Fusek (Vozník) - Sotolář, Vozník, Gazda M. - Uhřík, Kvěťák, Pafka - Slaměna, Ondruš

Celkem: 1.SK Prostějov - FC Tescoma Zlín 13:2

FC Tescoma Zlín - FC Vysočina Jihlava 26:0

9. června 2012 v 17:26 | R. Kvěťák
V neděli 3.6.2012 se naši kluci v letošním ročníku Moravskoslezské ligy U12 - jih představili naposled domácím divákům, když na Vršavě přivítali stejně staré fotbalisty z Jihlavy. Hráči Tescomy se do svého soupeře již od začátku utkání pořádně opřeli a velmi brzy bylo vlastně o bodech jasno. Otázkou tak zůstávalo, jaký příděl si fotbalisté domů na Vysočinu odvezou. Kluci z Jihlavy se sice snažili, ale naši hráli jako "z partesu" a předváděli divákům oku lahodící podívanou. Kluci si zahráli na hřišti takové "bago" a na vysokém vítězství se tentokrát podíleli naprosto všichni. Dokonce i brankář David Šťasta si chvíli zahrál v útoku, ocitl se i ve stoprocentní šanci a kdyby svou hlavičku proměnil, mluvilo by se o tomto gólu ještě velmi dlouho. Ke konci utkání naši kluci sice trochu zvolnili, ale i tak se na to tentokrát dalo dívat. Říká se, že hraješ to, co Ti soupeř dovolí a kluci z Jihlavy nám nestíhali snad ve všech herních činnostech a dostali na cestu "nášup" 26:0.
Ještě bych tentokrát vyzvedl kolektivní výkon všech hráčů Tescomy, protože to byl stoprocentní týmový výkon a tak to má být! Výborně kluci!

Jednotlivá utkání:

FC Tescoma Zlín A - FC Vysočina Jihlava A 8:0 (Pafka 3x, Kolář J. 2x, Kaláb 2x, Gazda M.)
FC Tescoma Zlín B - FC Vysočina Jihlava B 7:0 (Kvěťák 3x, Slaměna 2x, Kubiš, Fusek)
FC Tescoma Zlín A - FC Vysočina Jihlava B 6:0 (Kolář J. 2x, Pafka 2x, Vítek 2x)
FC Tescoma Zlín B - FC Vysočina Jihlava A 5:0 (Kolář D. 3x, Kvěťák, Slaměna)

Sestavy FC Tescomy Zlín:
Tým A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, Gazda M. - Vítek, Kolář J., Pafka, Blanař - Kaláb, Keprt
Tým B: Pjajko - Sotolář, Vozník, Gazda K., Kolaja - Kubiš, Kvěťák, Kolář D. - Slaměna, Fusek

Celkem: FC Tescoma Zlín - FC Vysočina Jihlava 26:0FC Vyškov - FC Tescoma Zlín 3:22

9. června 2012 v 16:20 | R. Kvěťák
Ve čtvrtek 31. května 2012 odcestovali naši kluci k dohrávce 21. kola Moravskoslezské ligy U12 do Vyškova. Domácí nám byli velmi lehkým soupeřem a po celé utkání se převážně bránili. Naši z počátku utkání plnili příkazy trenérů a předváděli kombinační hru na jeden dotek. S přibývajícími brankami však kluci začali míč víc držet, sólovali, kličkovali a svými chybami domácím dovolili i vsítit 3 góly. Proto trenéři museli v kabině dokonce i hodně zvýšit hlas. Ve druhé půli už ale bylo vše v pořádku a i když Vyškov převážně házenkářsky bránil, "žlutomodří" si s obranným valem snadno poradili a uštědřili domácím pěkný výprask.

Jednotlivá utkání:

FC Vyškov A - FC Tescoma Zlín A 3:4 (Ondruš 2x, Kvěťák, Slaměna)
FC Vyškov B - FC Tescoma Zlín B 0:9 (Kolář J. 3x, Uhřík 2x, Kaláb 2x, Pafka, Gazda M.)
FC Vyškov A - FC Tescoma Zlín B 0:4 (Kolář J. 2x, Uhřík, Pafka)
FC Vyškov B - FC Tescoma Zlín A 0:5 (Kvěťák 2x, Kolář D. 2x, Ondruš)

Seatavy FC Tescomy Zlín:
Tým A: Šťasta - Kadrle, Vozník, Gazda K. - Slaměna, Kvěťák, Kolář D. - Ondruš, Keprt
Tým B: Fusek - Kolaja, Sotolář, Gazda M. - Pafka, Kolář J., Uhřík - Kaláb

Celkem: FC Vyškov - FC Tescoma Zlín 3:22

1. FC Viktorie Přerov - FC Tescoma Zlín 4:17

3. června 2012 v 23:42 | R. Kvěťák
Ve středu 25.května 2012 naši kluci odcestovali do Přerova k dalšímu utkání Moravskoslezské ligy U12 - jih. Zlínští fotbalisté zápas odehráli převážně na polovině domácího týmu a skóre pomalu narůstalo. FC Viktoria od začátku utkání tahala za kratší konec a bylo jen otázkou, jak vysokou výhru si domů odvezeme. Jen lehkovážnost některých našich hráčů ke konci již rozhodnutého utkání dovolila domácím alespoň korekci jasného výsledku. Tentokrát to nevadilo, ale jen doufám, že při důležitějších zápasech by se to nestalo. Potom by to bolelo určitě vícMrkající.

Jednotlivá utkání:

FC Viktoria Přerov A - FC Tescoma Zlín A 0:6 (Zajíček - 4x, Leskovjan - 2x)
FC Viktoria Přerov B - FC Tescoma Zlín B 0:4 (Kvěťák - 2x, Janota, J. Kolář)
FC Viktoria Přerov B - FC Tescoma Zlín A 1:4 (Kvěťák - 2x, J. Kolář, Ondruš)
FC Viktoria Přerov A - FC Tescoma Zlín B 3:3 (Zajíček - 3x)

Sestavy FC Tescomy Zlín:

Tým A: Šťasta - Uhřík, Vozník, D. Kolář - Kadrle, Leskovjan, M. Gazda - Zajíček, Malina
Tým B: Fusek - Keprt, Kolaja, K. Gazda - J. Kolář, Kvěťák, Pafka - Ondruš, Janota

Celkem: FC Viktoria Přerov - FC Tescoma Zlín 4:17

FC Tescoma Zlín - FC Zbrojovka Brno 4:10

29. května 2012 v 23:43 | R. Kvěťák
V neděli 20.května 2012 přijel do Zlína lídr Moravskoslezské ligy U 12 jih, hráči Zbrojovky Brno. Obě mužstva předváděla velmi pohledný fotbal a diváci, kteří na Vršavu zavítali, se měli na co dívat. Naši na svého soupeře vyrukovali s obrovským odhodláním a nedali mu nic zadarmo. A to i přesto, že jsme nebyli v nejsilnější sestavě, protože naši kabinu "navštívila" nezvaná paní se jménem Nemoc. Ale trenéři rychle zareagovali a doplnili soupisku hráči ročníku 2001 a Ti určitě nezklamali. Brnu jsme byli naprosto rovnocenným soupeřem, kluci tzv." jezdili po zadku", jenže naše Achilova pata - proměňování šancí, nás stála body. Do šancí jsme se dostávali, což o to, ale vstřelit branku, to byl problém. Alespoň, že se dařilo jednomu týmu střílet góly a hlavně souhře Radka Kvěťáka s Adamem Zajíčkem, kteří se postarali o všechny góly FC Tescomy Zlín. Nutno však pochválit za snahu tentokrát opravdu celý tým, který předvedl zlepšený výkon. Ve druhé půli dokonce Zbrojovku přehrával a jedno miniutkání i zvítězil. 3 body se však nakonec odvezli ze Zlína do Brna.

Jednotlivá utkání:

FC Tescoma Zlín A - FC Zbrojovka Brno A 0:2
FC Tescoma Zlín B - FC Zbrojovka Brno B 1:3 (Zajíček)
FC Tescoma Zlín A - FC Zbrojovka Brno B 0:4
FC Tescoma Zlín B - FC Zbrojovka Brno A 3:1 (Zajíček 2x, Kvěťák)

Sestavy FC Tescomy Zlín:

Tým A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, K. Gazda - Kubiš, Leskovjan, D. Kolář - Pafka, Hrdlička
Tým B: Pjajko - Sotolář, Vozník, M Gazda - Vítek, Kvěťák, J. Kolář - Zajíček, Staněk, Fusek

Celkově: FC Tescoma Zlín - FC Zbrojovka Brno 4:10

FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Tescoma Zlín 4:21

16. května 2012 v 21:51 | R. Kvěťák
V neděli 13. května 2012 čekala zlínské hráče nejdelší cesta k mistrovskému utkání v této sezóně. Kluci totiž cestovali do Havlíčkova Brodu, kde se za chladného a větrného počasí utkali s domácím Slovanem. Hráči z Vysočiny však po celý zápas tahali za kratší konec a "žlutomodří" jim sázeli jeden gól za druhým. Skóre se nakonec zastavilo na úctihodných 4:21, a to ještě Tescoma zahodila, jak je už u ní poslední dobou zvykem, několik dalších stoprocentních šancí. Důležité je, že předvedená hra je příslibem do budoucna, a že do Zlína kluci přivezli další 3 body do tabulky.

Jednotlivá utkání:
FC Slovan A - FC Tescoma A 0:5 (Slaměna 2x, M. Gazda, D. Kolář, Kaláb)
FC Slovan B - FC Tescoma B 3:7 (Zajíček 5x, Kvěťák, Pafka)
FC Slovan A - FC Tescoma B 0:4 (Zajíček 2x, Kvěťák, Pafka)
FC Slovan B - FC Tescoma A 1:5 (Slaměna 2x, Uhřík, Kaláb, Leskovjan)Sestavy FC Tescomy Zlín:
Tým A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, Gazda M., Slaměna, Leskovjan, Kolář D. - Čihánek, Kaláb
Tým B: Fusek - Sotolář, Vozník, Gazda K. - Pafka, Kvěťák, Blanař - Zajíček, Teplý

Celkem: FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Tescoma Zlín 4:21

Tescoma Zlín - Sparta Brno 7:4

13. května 2012 v 23:06 | R. Kvěťák

V úterý 8.května 2012 jsme za krásného, slunečného počasí přivítali dalšího silného soupeře z popředí tabulky, Spartu Brno. Naši kluci začali výborně a svého soupeře na obou hřištích zatlačili před vlastní pokutové území. Tento počáteční tlak vyústil až ke dvěma faulům, po kterých Tescoma kopala na obou polovinách penalty. Jenže ani jeden exekutor těchto pokutových kopů nebyl úspěšný a trápení začalo. Naši borci svého soupeře k ničemu nepouštěli, ale co šancí dokázali zahodit, to se jen tak nevidí. Hodně jim to znesnadnili vynikající brankáři hostů z Brna, které bych tímto chtěl vyzdvihnout, protože náš tým přiváděli k zoufalství a naši střelci se trápili, až se protrápili. Na jedné polovině jsme sice nakonec 3:0 zvítězili, ale.... Sparta druhé miniutkání po ojedinělém brejku dovedla do vítězného konce, a to i za cenu někdy až brutálních faulů. A tady bych se chtěl zastavit. V mládežnických soutěžích by se malí fotbalisté měli učit, že pokud přijde hrubý faul (např. zezadu), musí přijít okamžitý trest - žlutá, popř. červená karta. Ani jedna však v tomto utkání udělena nebyla. A to i přesto, že: Po několika, řekněme "jen" ostřejších faulech, přišel faul ve fotbale asi nejhorší. Kuba Kolář šel sám na bránu a zezadu jej obránce prostě a jednoduše "zkosil" a to absolutně bez snahy hrát míč (ani nemohl, protože náš hráč byl jednoduše rychlejší). Kuba tento faul odnesl zraněním stehenního svalu, který ho min. na 14 dní vyřadí ze sestavy. A pan rozhodčí? Nařídil "jen" přímý kop. A tak se ptám? Kdy jindy vytáhnout kartu, když ne v takovém případě? Učíme hrát kluky fair play nebo ne? Kdy jindy se to mají kluci naučit, když ne v tomto věku? Potom se nedivme, že přibývá ve fotbale těžkých úrazů, když už v žákovské kategorii takové zákroky přejdeme jen písknutím do píšťalky. Ale zpět k utkání. I ve druhé části hry bojovně naladěný soupeř naše kluky těžce potrápil a ukazoval, že ne nadarmo je v popředí tabulky. Naši kluci však utkání zvládli a to i přesto, že i v těchto 30 minutách byl jeden brněnský tým úspěšnější. Jenže to nestačilo, protože v součtu branek byl na tom zlínský tým lépe a nakonec 7:4 zvítězil.

Jednotlivé zápasy:

FC Tescoma Zlín A - Sparta Brno A 3:0 (Ondruš, Leskovjan, Pafka)
FC Tescoma Zlín B - Sparta Brno B 0:1
FC Tescoma Zlín A - Sparta Brno B 0:2
FC Tescoma Zlín B - Sparta Brno A 4:1 (Zajíček 3x, Vítek)

Sestavy FC Tescomy Zlín:
FC Tescoma Zlín A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, Slaměna - Leskovjan, Blanař, Pafka - Ondruš, Kaláb, D. Kolář
FC Tescoma Zlín B: Pjajko - Vozník, Vítek, K. Gazda - Kubiš, J. Kolář, Kvěťák - Zajíček, Sotolář

Celkově: FC Tescoma Zlín - Sparta Brno 7:4

FC Tescoma Zlín - 1.FC Znojmo 20:8

13. května 2012 v 22:44 | R. Kvěťák
V neděli 6.května 2012 sehrála FC Tescoma Zlín další utkání Moravskoslezské ligy U12. Na Vršavě, za slunečného počasí, přivítala tým 1.FC Znojmo. Zlínští hráči hned od začátku ukazovali, kdo je pánem na hřišti a do svého protivníka se pustili s obrovským odhodláním. Jedna pohledná akce střídala druhou a přítomní diváci mohli velmi často povstat ze sedaček a domácím hráčům zatleskat. Dokonce jsme si mohli dovolit i takový luxus, že brankář David Šťasta mohl ve druhé polovině utkání hrát v útoku a v mistrovském utkání dokonce za Tescomu vstřelil i svůj první gól! Kluci si totiž na hřišti se soupeřem dělali, co chtěli a přihrávkami na jeden dotek se často dostávali k zakončením, které však ne vždy bylo úspěšné. Při přesnějších mířidlech by si hosté ze Znojma odvezli ještě větší výprask, než "pouhých" 20:8. Škoda jen osmi obdržených branek, které jsme inkasovali většinou po obrovských hrubkách. Na to se budeme muset určitě ještě zaměřit.

Jednotlivé zápasy:
FC Tescoma Zlín A - 1.FC Znojmo A 6:2 (Slaměna 3x, Kvěťák, Pafka, Blanař)
FC Tescoma Zlín B - 1.FC Znojmo B 5:2 (Kaláb 2x, Vítek, Sotolář, Fusek)
FC Tescoma Zlín A - 1.FC Znojmo B 6:2 (Kvěťák 2x, Slaměna 2x, M. Gazda, Pafka)
FC Tescoma Zlín B - 1.FC Znojmo A 3:2 (Šťasta, Kubiš, Vítek)

Sestavy FC Tescomy Zlín:
FC Tescoma Zlín A: Šťasta (Fusek) - Kadrle, Uhřík, M. Gazda - Slaměna, Kvěťák, Blanař - Pafka, Teplý
FC Tescoma Zlín B: Pjajko - Vozník, Sotolář, K. Gazda - Vítek, Kubiš, D. Kolář - Kaláb, Fusek (Šťasta)

Celkově: FC Tescoma Zlín - 1.FC Znojmo 20:8

FC Tescoma Zlín - Hanácká Slávia Kroměříž 14:1

6. května 2012 v 15:16 | R. Kvěťák
V neděli 29.4. 2012 se ve Zlíně na Vršavě odehrálo už 22.kolo Moravskoslezské ligy U12 - jih a do Zlína tentokrát zavítal celek s nedelaké Kroměříže. V tomto utkání sahala Hanácká Slávia po celou dobu za kratší konec. Naši kluci se s velmi silným větrem popasovali daleko lépe než hosté a brzy pochopili, že vrchem to asi moc nepůjde. Proto se svým soupeřem rozehráli partii, ve které byli vidět akce, hrané na jeden dotek a díky těmto, po zemi hraných přihrávkám, se často dostávali k zakončení. Škoda jen, že herní převahu zužitkovala převážně jen jedna část týmu. I když se nakonec podařilo všechna dílčí utkání zvítězit, o vysokou výhru se převážně postaral tým, hrající tentokrát pod hlavičkou "B". Hlavně střelec Adam Zajíček, který zaznamenal v utkání 5 přesných tref po nádherných kombinačních akcích celého týmu. Jen tak dál kluci pokračujte ve zlepšených výkonech, protože takový fotbal, my rodičové a diváci v jednom, máme rádi.

Jednotlivá utkání:

FC Tescoma Zlín A - HS Kroměříž A 2:0 (Ondruš, Pafka)
FC Tescoma Zlín B - HS Kroměříž B 4:0 (Kvěťák 2x, Zajíček a J. Kolář)
FC Tescoma Zlín A - HS Kroměříž B 2:1 (Pafka, Čihánek)
FC Tescoma Zlín B - HS Kroměříž A 6:0 (Zajíček 4x, Kvěťák a Sotolář)

Sestavy FC Tescomy Zlín:
Tým A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, M. Gazda - Čihánek, Leskovjan, Pafka - Ondruš, Kaláb
Tým B: Fusek - D. Kolář, Sotolář, Kolaja - K. Gazda, J. Kolář, Kvěťák - Keprt, Zajíček

Celkem: FC Tescoma Zlín - HS Kroměříž 14:1
FC Tescoma Zlín - 1.FC Slovácko 6:14

28. dubna 2012 v 12:01 | R. Kvěťák
Ve středu 18.dubna 2012 přijel do Zlína náš tradiční rival z Uherského Hradiště, tým 1.FC Slovácka. Tentokrát byla atmosféra pro některé ještě více napnuta než jindy, neboť poprvé proti sobě nastoupili hráči z Brumova, kteří hostují v obou týmech Moravskoslezské ligy.
Naši nezačali vůbec špatně, ale bohužel nevyužili obrovské šance, které si hned v úvodu utkání vypracovali. A tak, jak už je nám známo, přišel samozřejmě trest, a hosté šli na obou hřištích do vedení. Zatímco na jedné polovině se podařilo srovnat, na druhé přišel bohužel debakl. Nakonec však ani na jedné polovině náš tým nebyl v první půli úspěšný, neboť hráči Slovácka vstřelili dva slepené góly.
Po poločase se obraz hry trochu změnil. Tým který se v první části utkání trápil, svého soupeře udolal 4:2. Alespoň malá náplast, protože druhý tým prohrál 1:3. Celkové skóre 6:14 však nakonec naprosto odpovídá dění na hřišti. Soupeř byl fotbalovější, s míčem nás mnohdy vodil jako fotbalové začátečníky a bojovnost našich kluků tentokrát nestačila. Jednoduše a prostě - je určitě na čem pracovat a co zlepšovat.

Jednotlivé zápasy:

FC Tescoma Zlín A : 1.FC Slovácko A - 1:3 (Ondruš)
FC Tescoma Zlín B : 1.FC Slovácko B - 0:6
FC Tescoma Zlín A : 1.FC Slovácko B - 1:3 (Kvěťák)
FC Tescoma Zlín B : 1.FC Slovácko A - 4:2 (Kolář J. 2x, Zajíček 2x)

Celkově: FC Tescoma Zlín : 1.FC Slovácko - 6:14

FC Tescoma Zlín - FC Velké Meziříčí 10:3

16. dubna 2012 v 22:35 | R. Kvěťák
V neděli 15.dubna 2012 přivítali hráči FC Tescomy Zlín ve 20.kole Moravskoslezské ligy U 12 - jih na domácím hřišti na Vršavě tým FC Valašské Meziříči. A jestliže jsme v Hodoníně utkání nezačali zrovna šťastně, tak tentokrát to nebylo o moc lepší. Prostě to bylo jako přes kopírák. Naši kluci se rozjížděli hodně, ale opravdu hodně pomalu a běhavý soupeř nám dělal velké problémy. Zlínští byly min. 20 minut tak trochu jako "opaření" a brankové konstrukce zvoní našim brankářům v uších ještě teď. "Pomalá mašinka" se nakonec rozjela a k vidění bylo pár potěšujících kombinací. Velkomeziříčtí hráči nás ale důkladně prověřili a ke konci utkání toho měla většina fotbalistů už tzv. "plné kecky". Nakonec však, hlavně zásluhou týmu označeného jako B, jsme soupeře přestříleli, a tak všechny body zůstaly doma ve Zlíně. V dalším zápase se Slováckem však budou muset naši kluci makat od začátku, jinak na nějaký ten bodík můžou zapomenout.

Jednotlívé zápasy:
FC Tescoma Zlín A - FC Velké Meziříčí A 1:2 (Slaměna)
FC Tescoma Zlín B - FC Velké Meziříčí B 5:0 (J. Kolář - 2x, Kaláb, Kubiš, Pafka)
FC Tescoma Zlín A - FC Velké Meziříčí B 2:1 (M. Gazda, Sotolář)
FC Tescoma Zlín B - FC Velké Meziříčí A 2:0 (Kubiš, J. Kolář)

Sestavy:
FC Tescoma Zlín A - Fusek - M. Gazda, Uhřík, Sotolář - Kadrle, Slaměna, Kvěťák - Ondruš, Teplý
FC Tescoma Zlín B - Pjajko - Vítek, Pafka, Vozník - K. Gazda, J. Kolář, Blanař, Kubiš - Keprt, Kaláb

Celkem: FC Tescoma Zlín - FC Velké Meziříčí 10:3

RSM Hodonín - FC Tescoma Zlín 2:10

16. dubna 2012 v 22:07 | R. Kvěťák
V neděli 8.dubna 2012 Tescoma zavítala do Hodonína, kde se o další body v Moravskoslezské lize U12 - jih utkala s domácím týmem. Hned z kraje utkání nás čekalo několik překvapení. Tím prvním bylo se zahajovacím hvizdem pana rozhodčího sněžení a dalším byl výkon domácích hráčů, kteří se do našich pustili s obrovskou chutí urvat nějaký slušný výsledek. Naši borci šli asi na hřiště s vědomím, že se bude výsledek z podzimní části 32:1 opakovat, ale těžce narazili. Domácí byly v prvním poločase velmi vyrovnaným soupeřem, protože velmi dobře bránili a vyráželi do rychlých a nebezpečných protiútoků. Nás může jen těšit výkon obou našich gólmanů, kteří nám udrželi čisté konto. A kdyby hodonínští lépe mířili, např. z pokutového kopu, určitě bychom minimálně na jedné polovině nevedli 1:0. Ve druhé půli se obraz hry ale úplně změnil a kluci konečně pochopili, že by se do Zlína tentokrát mohli vrátit bez bodů. Konečně se přestali tlačit středem přeplněného hřiště a svou kombinací po stranách domácím zle zatápěli. A protože i zakončení bylo efektivnější než v první půli, nakonec si z Hodonína vezeme 3 bodu za výhru 10:2. Na další soupeře by však takový výkon už nemusel stačit.

RSM Hodonín A - FC Tescoma Zlín A 0:1 (Zajíček)
RSM Hodonín B - FC Tescoma Zlín B 0:1 (K. Gazda)
RSM Hodonín A - FC Tescoma Zlín B 1:3 (J. Kolář 3x)
RSM Hodonín B - FC Tescoma Zlín A 1:5 (Zajíček 4x, Kvěťák)

Sestavy :
FC Tescoma Zlín A - Šťasta - Gazda M, Kadrle, Kolář D., Uhřík - Slaměna, Kvěťák - Zajíček, Teplý
FC Tescoma Zlín B - Pjajko - Vítek, Vozník, Sotolář - k. Gazda, Blanař, J. Kolář, Janota - Ondruš, Orchlon

Celkem: RSM Hodonín - FC Tescoma Zlín 2:10

FC Tescoma Zlín - MSK Břeclav 36:2

7. dubna 2012 v 22:20 | R. Kvěťák
V neděli 1.4.2012 se utkali na Vršavě hráči FC Tescomy Zín v18. kole MS ligy žáků U12 - jih s týmem MSK Břeclav. A jednoznačně zvítězili 36:2. A i když to tak může vypadat, apríl to není, i když se utkání hrálo opravdu první dubnový den. Naši hráči předvedli podstatně lepší výkon, než minulý týden v Líšni a svého soupeře doslova rozdrtili. K vidění bylo spousta krásných akcí na jeden dotek, ale i individiální akce. Konečně jsme po dlouhé době viděli hrát naše kluky fotbal, na který jsme byli zvyklí. Samozřejmě, že to nebylo stoprocentní, ale kluci svému soupeři skoro nic nedovolili a všech částech utkání jasně zvítězili. Břeclav sice přijela i s mladšími hráči, ale to nic nemění na skvělém představení zlínského celku.

Jednotlivá utkání:
FC Tescoma Zlín A - MSK Břeclav A 4:1 ( 2x Kadrle, Teplý, Slaměna )
FC Tescoma Zlín B - MSK Břeclav B 13:0 (3x Pafka, 3x Čihánek, 2x Orchlon, Gazda K., Kolář J., Vozník, Blanař, Sotolář)
FC Tescoma Zlín A - MSK Břeclav B 13:0 (3x Kvěťák, 3x Slaměna, 3x Ondruš, 2x Kadrle, Uhřík, Gazda M.)
FC Tescoma Zlín B - MSK Břeclav A 6:1 (2x Kaláb, 2x Čihánek, Pafka, Orchlon)

Sestavy:
Tescoma A: Šťasta D., Kadrle L., Uhřík T., Kolář D., Slaměna P., Kvěťák R., Gazda M., Ondruš F., Janota M., Teplý T.
Tescoma B: Fusek J., Blanař D., Sotolář J.,Vozník L., Kaláb L., Kolář J., Gazda M., Pafka J., Čihánek M., Orchlon D.

Celkově: FC Tescoma Zlín - MSK Břeclav 36:2

SK Líšeň - FC Tescoma Zlín 2:5

1. dubna 2012 v 10:30 | R. Kvěťák
V neděli 25.března 2012 odcestovali fotbalisté FC Tescomy Zlín U 12 do Brna k dalšímu utkání Moravskoslezské ligy mladších žáků - jih. Na hřišti v Líšni se totiž od 11.30 hod. utkali s domácími, stejně starými fotbalisty. První jarní utkání však přineslo obrovské problémy. Nejprve jsme se museli vyrovnat z absencí několika hráčů, a to ať už zraněných nebo nemocných. Věřte nebo ne, ale tentokrát jsme měli opravdu velký problém poskládat sestavu a k zápasu vůbec odcestovat. Možná i z tohoto důvodu naši hráči nepřistoupili k utkání tak jak bychom si přáli a domácí nám byli více než zdatným soupeřem. Naši se snažili většinu situací řešit individuálně, a to nebylo to pravé ořechové. Někteří zlínští hráči, zvyklí na umělý povrch, totiž měli obrovský problém na normální, travnaté ploše vůbec míč kontrolovat. K vidění tak byl mnohdy chumel hráčů uprostřed hřiště, který vytvářejí kluci ještě v přípravce. Prostě a jednoduše naši kluci toho moc nevytvořili a protože domácí na tom nebyli o moc lépe, fotbal jako takový stál, s prominutím za houby. "Tescomáci" však nakonec utkání zvládli a za výsledek 2:5 si odvezli 3 body do Zlína.

Jednotlivé zápasy:
SK Líšeň A - FC Tescoma Zlín A 0:3 (F. Ondruš, L. Hrdlička, L Kaláb)
SK Líšeň B - FC Tescoma Zlín B 0:0
SK Líšeň A - FC Tescoma Zlín B 2:1 (A. Zajíček)
SK Líšeň B - FC Tescoma Zlín A 0:1 (J. Kolář)

Tabulka po podzimní části

8. listopadu 2011 v 21:39 | R. Kvěťák

FC Sparta Brno – FC Tescoma Zlín - 3:8

8. listopadu 2011 v 21:27 | R. Kvěťák

V sobotu 5.listopadu 2011 odehráli naši kluci poslední kolo podzimní části Moravskoslezské ligy. V moravské metropoli, v novém sportovním centru Sparty Brno v Hněvkovského ulici, se zlínští hráči utkali se sousedem v tabulce, který nás v případě výhry mohl i přeskočit. V oboustranně výborném, bojovném utkání naši ale tahali za delší konec a zaslouženě si z Brna vezou 3 body. Domácí nám, hlavně v prvním poločase, byli velmi zdatným soupeřem a tak se přítomní diváci měli v podzimním větrném počasí na co dívat. Hráči Tescomy se dostávali častěji do šancí, které však ne všechny skončily za zády brněnského gólmana. Proto se šlo do kabin jen s velmi těsným náskokem o jednu branku. Ve druhé části se však naši střelci probudili a protože domácí skórovali jen z pokutového kopu, konečné skóre se zastavilo na lichotívém výsledku 8:3 pro FC Tescomu Zlín.


Jednotlivé zápasy:

FC Sparta Brno A - FC Tescoma Zlín A - 1:1 ( Kvěťák R.)

FC Sparta Brno B - FC Tescoma Zlín B - 1:2 (Leskovjan M., Fusek J.)

FC Sparta Brno A - FC Tescoma Zlín B - 0:3 (Kolář J. 2x ,Zajíček A.)

FC Sparta Brno B - FC Tescoma Zlín A - 1:2 (Malina M., Pafka J.)


Celkově:
FC Sparta Brno - FC Tescoma Zlín - 3:8

Aktuální tabulka Moravskoslezské ligy U12 - jih

3. listopadu 2011 v 23:12 | R. Kvěťák

FC Zbrojovka Brno – FC Tescoma Zlín 13:6

3. listopadu 2011 v 22:54 | R. Kvěťák

V úterý 1.listopadu 2011nastoupili hráči FC Tescomy Zlín v Brně na hřišti v Mokré - Horákově k předposlednímu utkání podzimní části Moravskoslezské ligy proti domácí FC Zbrojovce. Kdo čekal, že se zlínští budou jen bránit, ten byl velmi mile překvapen. Naši hráči hned v úvodu utkání svého soupeře zatlačili na vlastní polovinu a jak kombinačně, tak i individuálně se na hřišti Zbrojovce s přehledem vyrovnali. Horší to už bylo s počtem hráčů na lavičce, což, jak se později ukázalo, velmi ovlivnilo výsledek utkání. Zlínští trenéři měli totiž k dispozici na lavičce pro každé hřiště jen jednoho náhradníka oproti třem domácím. Hosté ze Zlína byli zpočátku překvapivě běhavější na obou hřištích a svým pohybem dělali domácím velké problémy. Na jedné polovině šla však Zbrojovka do dvougólového vedení, naši kluci hlavy ale nesvěsili a stav brankami Matěje Gazdy a Adama Zajíčka rychle srovnali. Jak jsme si však již zvykli, laxní proměňování 100% šancí se nám krutě vymstilo. Naši střelci stáli několikrát tváří v tvář brněnskému brankařovi, ale ta koncovka. Zákonitě pak přišel trest v podobě branky na druhé straně.
I na druhém hřišti naši zlobili rychlými akcemi brněnskou obranu, ale taktéž bezúspěšně. Naši svatyni pak několika vynikajícími zákroky úspěšně bránil David Šťasta až do poslední minuty, kdy nedosáhl na přesně k tyči mířenou prudkou ránu. Poločas tak skončil pro nás překvapivě pouze 4:2 a kdyby zlínští střelci zachovali chladnou hlavu, mohl být výsledek dokonce ještě lepší.

Do druhé půle nastoupili naši kluci s odhodláním zápas zdramatizovat, což se podařilo. Po výborně sehraném rohu Radek Kvěťák trefil břevno a Filip Ondruš do prázné skóroval. Naše "nulky" 49 minut držely naději na body. Potom se však začala projevovat únava a čerstvější domácí hráči na jednom hřišti začali sázet jednu branku za druhou a během pěti minut vedli dokonce už 5:0. Ale naši to opět nezabalili a tak je nakonec 6:3 ještě přijatelný výsledek. Ani na vedlejším zápolišti "ševci" své vedení nakonec neudrželi. Vyrovnávací branku dostali už hodně unavení zlínští hráči také až ve dvacáté minutě a i když nakonec prohráli 3:1, ostudu neudělali. Celkové skóre sice nakonec jasně vyznělo ve prospěch brněnského týmu, i když na hřišti to tak jednoznačně rozhodně nevypadalo. Naši kluci se nemají vůbec za co stydět a útěchou jim může být alespoň konstatování domácích hráčů, že je ještě nikdo v této soutěži tak nepotrápil, jako my. Přesto však z Brna žádné body do Zlína tedy nevezeme.Jednotlivé zápasy:
FC Zbrojovka Brno A - FC Tescoma Zlín A 1:0
FC Zbrojovka Brno B - FC Tescoma Zlín B 3:2 (Gazda M., Zajíček A.)
FC Zbrojovka Brno A - FC Tescoma Zlín B 6:3 (Zajíček A. 2, Pafka J.)
FC Zbrojovka Brno B - FC Tescoma Zlín A 3:1 (Ondruš F.)


Celkově: FC Zbrojovka Brno - FC Tescoma Zlín 13:6
 
 

Reklama