--------------------------------------------------------------------------------------------

Krajská soutěž

Krajské finále 2010 ve Starém Městě

24. června 2010 v 20:36 | R. Kvěťák
Ve středu 23. června 2010 se na stadiónu FC Slovácka Na Širůchu ve Starém Městě uskutečnil turnaj Krajského fotbalového svazu mladších a starších přípravek. Do tohoto finálového turnaje Krajského fotbalového svazu sezóny 2009/2010 se probojovali i naši kluci FC Tescomy Zlín ročníku 2000, kteří  suverénně zvítězili ve své skupině "C" v základní části Krajské soutěže, když dosáhli 52 bodů a impozantního skóre 176:17.
Rozhodující turnaj sezóny se odehrál  již předem určeným systémem, kdy se o medaile utkala tři mužstva systémem "každý s každým". Svěřenci trenérů Filipa Krejčiříka a Zdeňka Borýska  tak nastoupili k zápasům s vítězem základní části skupiny "B", což bylo FC Slovácko, ročník 99  a vítězem skupiny "A", kterým se stal tým z Poličné.
 V prvním utkání, proti o rok staršímu soupeři z Uherského Hradiště, se zlínští hráči hned v 1.minutě ujali vedení, když perfektní přihrávku Jiřího Pafky přesně zúročil Martin Mikulka. Potom však otěže utkání převzali starší hráči FC Slovácka a brankami v 11. a 15.minutě utkání otočili. Hráči FC Tescomy Zlín se však vůbec nevzdali a přítomným divákům ukázali, proč uspěli ve své skupině v základní části. Předvedenou hrou se vyrovnali svému soupeři z Uherského Hradiště, ale tentokrát zahazovali všechny příležitosti, které si ke vstřelení branky vypracovali. Blízko vyrovnání byli jak Martin Mikulka, tak Radek Kvěťák a Patrik Slaměna, ale své šance bohužel neproměnili. Proto přišel trest, když na dvougólový rozdíl zvýšilo FC Slovácko ve 33.minutě z rychlého protiútoku. Přestože se malí "tescomáci" snažili, ke korekci nepříznivého stavu již nedošlo a toto utkání prohráli 1:3.
Do dalšího zápasu s Poličnou tak nastoupili kluci mírně zklamaní z předchozí prohry. V 7.minutě se projevila výšková převaha valašského týmu a Tescoma prohrávala 0:1. Potom se hrál velmi pěkný fotbal, Zlíňané se tlačili před soupeřovu branku, ale s přibývajícími minutami již na nich byla přece jen vidět únava z náročné sezóny. Ke konci utkání již náš tým hrál vabank a v posledních minutách z dalšího brejku obdržel rozhodující branku.
Hráči FC Tescomy Zlín ročníku 2000, tak ze 30 družstev Krajské soutěže ročníků 1999 a 2000 obsadili krásné 3.místo, za které obdrželi pohár a bronzové medaile. Za předvedené výkony v celé sezóně 2009/2010 celému týmu děkujeme!!!

Sraz na Krajské finále ve Starém Městě

22. června 2010 v 20:23 | R. Kvěťák
Sraz všech nominovaných hráčů na Krajské finále je ve středu 23.6.2010 v 15.30 hod. na stadiónu Na Širůchu ve Starém Městě. S sebou vemte nové červené dresy!!!

FC Tescoma Zlín - Valašské Klobouky 22:0

21. června 2010 v 19:28 | R. Kvěťák
Ve čtvrtek 17.června 2010 fotbalisté FC Tescomy Zlín sehráli na Vršavě dohrávku Krajské soutěže sk. "C" s celkem z Valašských Klobouků. A od začátku bylo poznat výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy. Zlínští hráči vynikali ve všech směrech a svého soupeře pouštěli snad jen k rozehrávkám po obdržených brankách, kterých bylo jako máku. Nejprve ve 4.minutě mířil k tyčce Martin Mikulka, v 6.minutě obdobně zacílil Radek Kvěťák - 2:0. V 9.minutě střílel přesně Dany Kolář a potom přišli chvilky Kuby Koláře, který během dvou minut dokonce zvládl hattrick! V 15.minutě se před brankou nejlépe zorientoval Lukáš Kaláb a zvýšil už na 7:0. Ve 20. Minutě našel Radek Kvěťák rozběhnutého Patrika Slaměnu a bylo to 8:0. Pak se opět dorážkou prosadil Lukáš Kaláb a na "kulatých" 10:0 ještě do poločasu zaokrouhlil Jakub Kolář.
Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, hrálo se na jednu branku. Ve 26.minutě padla z kopačky Davida Dostálka další, už jedenáctá branka. Za dvě minuty pak mířil přesně Martin Mikulka a hned po něm napnul síť Radek Kvěťák - 13:0. Ve 31.minutě přišli opět chvíle Martina Mikulky. Nejprve po přihrávce Patrika Slaměny prostřelil gólmana hostů a ve stejné minutě ho pokořil ještě jednou, tentokrát krásnou hlavičkou. Za další minutu se ujala i střela Lukáše Vozníka a bylo to 16:0. Sedmnáctý gól dal Jakub Kolář, který z dálky nedal brankáři žádnou šanci. Ve 41.minutě pak předvedl krásnou individuální akci Tobiáš Keprt a zakončil ji i gólem - 18:0. O další branku se postaral Martin Mikulka a ke konci utkání 2x "zavěsil" Daniel Kolář. O konečný zápis do statistik utkání se v poslední minutě postaral Radek Kvěťák.
FC Tescoma Zlín tak s přehledem zdolala Valašské Klobouky vysoko 22:0.

Dohrávka s Valašskými Klobouky

14. června 2010 v 21:37 | R. Kvěťák
Ve čtvrtek 17. června 2010 se od 17.00 hod. na Vršavě uskuteční dohrávka Krajské soutěže sk. "C" s Valašskými Klobouky.

FC Tescoma Zlín - Uherský Brod - 10:1

14. června 2010 v 18:36 | R. Kvěťák
Ve čtvrtek 10.června 2010 dohrávali na Vršavě naši kluci odložené utkání Krajské soutěže sk. "C" s Uherským Brodem. Z počátku utkání se na naše kopačky mírně lepila nervozita. Kluci sice svého soupeře přehrávali, ale chyběla přesnější muška při zakončení.
První velkou šanci tak zastavila v 8.minutě tyč po bombě Jirky Pafky. Hosté z Brodu odolávali až do 15.minuty, kdy se uvolnil Jakub Kolář, nezištně našel Patrika Slaměnu, který konečně prostřelil výborného gólmana - 1:0. Hned za tři minuty jsme se soupeři vzdálili už o dvě branky. Radek Kvěťák našel přihrávkou Martina Mikulku, ten si pohrál s obránci a nekompromisně zavěsil. Do konce poločasu stihl na 3:0 zvýšit po individuální akci ještě Jakub Kolář.
Do druhé části hry tak kluci vstupovali s klidnějšími hlavami a na hře to bylo vidět. Hned ve 28.minutě prostřelil z levé strany brankáře uherskobrodských Matěj Gazda - 4:0.
Ve 31.minutě si pak gól zakřičeli i kluci na druhé straně hřiště. Naši obránci zapomněli na vysunutého útočníka, který přehodil Jakuba Pustějovského a snížil tak na 4:1. To však bylo ze strany hráčů Uherského brodu vše. Naši kluci výborně kombinovali a vypracovávali si jednu šanci za druhou. V cestě jim stál však vynikající brankář, který však všechny chyby svých spoluhráčů nemohl napravit. Ve 33.minutě na 5:1 zvýšil Kryštof Gazda. Ve 38.minutě pak 2x zazvonily tyčky. Nejprve neměl štěstí Jirka Pafka a potom Matěj Gazda. Za minutu vše napravil ale Martin Mikulka přesnou střelou k tyčce - 6:1. Ke konci utkání už hosté absolutně domácím hráčům nestačili.
Nejprve ve 44.minutě zlínští sehráli nejkrásnější akci zápasu, když po narážečkách s Martinem Mikulkou našel Lukáš Kadrle úplně volného Jirku Pafku, před kterým už zívala prázdná brána - 7:1. V téže minutě stejný hráč zvýšil opět po přihrávce Lukáše Kadrleho už na 8:1. A za další minutu pak napnul síť Víťa Staněk - 9:1. Konečnou podobu dal v poslední minutě výsledku Jakub Kolář. FC Tescoma Zlín - Uherský Brod - 10:1.

Odložení utkání s Val. Klobouky

29. května 2010 v 10:45 | R. Kvěťák
V neděli 30. května 2010 se neodehraje utkání s Valaškými Klobouky. Zápas je odložen a stejně jako u utkání s Uh. Brodem bude náhradní termín upřesněn.

SK Boršice - FC Tescoma Zlín 1:15

27. května 2010 v 17:24 | R. Kvěťák
K dalšímu utkání Krajské soutěže skupiny "C" cestovali v pondělí 24. května 2010 hráči FC Tescomy Zlín do Boršic. Cestu mírně komplikovalo deštivé počasí a zvláště pak krupobití nahánělo až strach. Po velké průtrži mračen se však nakonec utkání odehrálo a naši kluci si se svým soupeřem bez větších problémů poradili. Hrálo se až na výjimky na jedné straně hřiště a zlínští hráči si tak trochu potrénovali, čemuž i výsledek 1:15 napovídá.

Branky Zlína: Jakub Kolář - 3, Jiří Pafka - 2, Radek Kvěťák - 2, Matěj Gazda - 2, Patrik Slaměna - 2, Kryštof     Gazda - 2, David Dostálek - 2.

18. května 2010 v 20:19 | R. Kvěťák
Středeční zápas Krajské soutěže sk. "C" na Mladcové je z důvodu špatného počasí zrušen!!! Náhradní termín bude ještě trenéry upřesněn.
Ve středu je ale od 18.00 hod. trénink na Vršavě!

3. května 2010 v 20:07 | R. Kvěťák
V neděli 2.května 2010 odehráli zlínští fotbalisté ročníku 2000 další utkání Krajské soutěže sk. "C". Na hřiště na Mladcovou přijel jediný celek, který nám na podzim sebral 2 body, SK Slovácká Viktoria Bojkovice. Naši kluci tentokrát výškovou převahu hostů neřešili a hned ve 2.minutě po akci Jakuba Koláře poprvé napnul síť Jiří Pafka . Hned za dvě minuty po akci Víti Staňka a Martina Mikulky přidal druhou branku "Paťas" Slaměna. V 6.minutě se vlevo uvolnil Lukáš Kaláb, našel Martina Mikulku a ten zvýšil přesně mířenou ranou k tyči na 3:0. V 10.minutě vyhnal z pravého horního rohu brány všechny pavouky Jirka Pafka - 4:0. Další pěkná akce přišla ve 13.minutě. Radek Kvěťák poslal do brejku Tobiáše Keprta, ten centroval z pravé strany a Lukáš Kadrle "jesličkami" zvýšil na 5:0. V 18.minutě ve středu hřiště vybojoval míč Martin Mikulka a následnou dalekonosnou střelou navýšil skóre už na 6:0. Ve 20.minutě si zápis do statistik utkání Martin zopakoval, když proměnil nádhernou přihrávku Matěje Gazdy - 7:0. Za minutu na to pak svou slabší pravou vystřelil Kryštof Gazda a vystřelil přesně a prudce - 8:0. Ke konci pak ještě proměnil Jiří Pafka s přehledem pokutový kop, nařízený za ruku v pokutovém území. Stav po poločasu byl 9:0.
I ve druhé části hry se obraz hry nezměnil. Hráči FC Tescomy Zlín byli jednoznačně lepší a skóre narůstalo. Ve 27.minutě uvolnil Martin Mikulka Matěje Gazdu, který zacílil přesně - 10:0. Hned další minutu pak stejný hráč tentokrát ale napálil míč jen do břevna. Brankář Bojkovic se snažil, jak nejvíce mohl, ale ani jeho výška nezabránila Lukášovi Kalábovi ke vstřelení jedenácté branky. Úspěšnému střelci asistoval přesným centrem z pravé strany Víťa Staněk. Na další střelecký zápis jsme čekali do 35.minuty. Po nezištné přihrávce Patrika Slaměny do sítě doklepl "Mates" Gazda - 12:0. Ve 40.minutě si Martin Mikulka zpracoval po výkopu míč na prsa, přihrávkou " která měla oči" našel Patrika Slaměnu a ten zkušeně podél gólmana rozvlnil síť potřinácté. Ve 42.minutě Jirka Pafka prošel středem hřiště a jeho sólo a následnou přesnou přihrávku proměnil Lukáš Kadrle - 14:0. Správnou volbu místa před bránou si Lukin Kadrle hned za minutu zopakoval - 15:0. Ve 45.minutě si Matěj Gazda řekl, že když dal brácha gól pravou nohou, musí dát i on. Po několika narážečkách s Martinem Mikulkou trefil přesně pravačkou do šibenice a uzavřel skóre tohoto jednoznačného utkání. FC Tescoma Zlín porazila SK Slováckou Viktorii Bojkovice vysoko 16:0.

V pohledném utkání se Slováckem vítězně

25. dubna 2010 v 23:13 | R. Kvěťák
Kdo se v neděli 25.4.2010 nepřijel podívat na Mladcovou, tak přišel opravdu o nádhernou fotbalovou podívanou. Do Zlína přijel zatím nejlepší soupeř, se kterým se v letošní Krajské soutěži hráči FC Tescomy Zlín ročníku 2000 utkali, tým FC Slovácka. Od začátku utkání se hrála oboustranně výborná kopaná, která nepostrádala nasazení, agresivitu, nádherné individuální i týmové kombinační akce, které nejsou k vidění ani na našich ligových trávnících. Tohle všechno totiž zápas divákům nabídl, a to až do poslední minuty, přestože již dávno bylo o výsledku rozhodnuto. Domácí totiž na svého technicky velmi vyspělého soupeře vletěli tak, že nikdo z přihlížejících nestačil chápat. Jedna pěknější akce střídala druhou a bylo jen otázkou, kdy padne první branka. Jako první se do statistik tohoto utkání zapsal v 7.minutě se sedmičkou hrající Lukáš Kaláb, který perfektně zužitkoval přihrávku Patrika Slaměny. Hosté se snažili hrát vyrovnanou partii, ale "žlutomodří" je nechali hrát nanejvýš jen uprostřed hřiště a k vážnému ohrožení brankáře Davida Šťasty je moc nepouštěli. Na rozdíl dvou gólů zvýšil v 18.minutě Jiří Pafka, když proměnil další krásnou přihrávku Martina Mikulky. Jedinou vážnější šanci FC Slovácka zmařil Radek Kvěťák, který ve vzduchu akrobaticky zasáhl na brankové čáře za již překonaným Davidem Šťastou. Více branek do poločasu již nepadlo, přestože zlínští hráči k tomu ale neměli rozhodně daleko.
Ve druhé části hry se obraz hry nezměnil. Obě mužstva se snažila produkovat velmi zajímavý fotbal a vyzývala diváky k potlesku. Ve 31.minutě poslal před bránu z levé strany prudký centr Jiří Pafka a Patrik Slaměna hlavou rozvlnil síť za zády hostujícího brankáře potřetí. Stejný hráč pak mohl ve 35.minutě přidat další branku, ale své sólo zakončil jen do tyče a následnou dorážku poslal mimo bránu. Hosté v této části hrozili jen z brejků, ale s těmi si obrana nebo brankář David Šťasta vždy poradili. Ve 47.minutě Radek Kvěťák našel na levé straně Martina Mikulku, ten si "udělal" obránce a zacílil přesně k tyčce - 4:0. V poslední minutě utkání se dočkal i soupeř, který mírně poopravil pro něj nelichotivý stav tohoto utkání. Ve středu pole přišla chyba v rozehrávce a z rychlého protiútoku kluci z Uherského Hradiště našim obráncům zamotali trochu hlavu a propálili Davida Šťastu. I tak si však hráči FC Tescomy Zlín po závěrečném hvizdu za předvedený výkon vychutnávali obrovský potlesk, tzv. "standing ovation". Velmi důležité 3 body za výsledek
4:1 zůstali ve Zlíně.
Sestava FC Tescomy Zlín: Šťasta, Kolář D., Kvěťák, Vozník, Mikulka, Kolář J., Slaměna, Gazda M., Gazda K., Kaláb, Kadrle, Pafka a Staněk

Slavičín - Tescoma Zlín 0:15

22. dubna 2010 v 10:08 | R. Kvěťák
V pondělí 19.dubna 2010 od 16.00hod. ve Slavičíně odehráli hráči FC Tescomy Zlín další kolo Krajské soutěže sk."C"starších přípravek. V jednoznačném utkání naši kluci přehráli svého soupeře vysoko 15:0 (poločas 10:0).

12. dubna 2010 v 22:50 | R. Kvěťák
V neděli 12.dubna 2010, hned následující den po náročném turnaji v Brně, se hráči FC Tescomy Zlín utkali v prvním mistrovském utkání jarní části Krajské soutěže skupiny "C" s týmem Kunovic. Na našich hráčích nebyla zpočátku vůbec znát nějaká únava ze sobotního turnaje. Do svého soupeře se na přírodní trávě na Mladcové pustili hodně zostra a vůbec k ničemu ho nepouštěli. Bohužel však velmi často stříleli nepřesně. Po několika zahozených šancích tak padl první gól v 5.minutě, a to po spolupráci přihrávajícího Radka Kvěťáka a přesně zakončujícího Davida Dostálka - 1:0. Naši si nadále připravovali jednu šanci za druhou, ale to zakončení! Buď měli střelci velmi vychýlenou mušku nebo jim radost překazil výborný gólman Kunovic. Na další branku jsme si museli tedy počkat až do 15.minuty. Po levé straně utekl Kryštof Gazda a svou přesnou a prudkou přihrávkou oslovil Tomáše Uhříka, který se tentokrát nemýlil a zvýšil na 2:0 pro domácí tým. Za další tři minuty po akci Tobiáše Keprta zvyšoval Lukáš Kaláb už na 3:0 a vypadalo to už trochu lépe. Do poločasu však už jen vystřihl"angličana" Radek Kvěťák, ale jeho pokus za brankovou čarou neskončil. A když se neujala ani žádná ze střel jakuba Koláře ani Martina Mikulky, skončil poločas vítězstvím FC Tescomy Zlín 3:0.
Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s odhodláním svůj náskok ještě navýšit, ale opět se na kopačky našich střelců lepila smůla. Rány létaly vedle brány jedna za druhou a tak se v tomto poločase ujala pouze velmi pěkná kombinace Martina Mikulky, Kryštofa Gazdy a zakončujícího Tomáše Uhříka. Protože opravdu vynikající brankář Kunovic za svá záda už další gól nepustil, skončilo utkání vítězstvím FC Tescomy Zlín v poměru 4:0.
Sestava FC Tescomy Zlín: Jakub Pustějovský, Daniel Kolář, Lukáš Vozník, Radek Kvěťák, Dominik Horňák, Matěj Gazda, Kryštof Gazda, Lukáš Kadrle, Tobiáš Keprt, Jakub Kolář, Martin Mikulka, Lukáš Kaláb, Patrik Slaměna, David Dostálek, Tomáš Uhřík a Eliška Jakešová

Nominace - Krajská soutěž neděle 11.4.2010

4. dubna 2010 v 12:32 | R. Kvěťák
Na nedělní mistrovské utkání Krajské soutěže s Kunovicemi byli nominováni tito hráči:

DOSTÁLEK DAVID

Rozpis jarní části Krajské soutěže sk. "C"

3. listopadu 2009 v 23:48 | R. Kvěťák
V pondělí 2.listopadu 2009 zlínští fotbalisté odcestovali k dohrávce do Valašských Klobouk. Tady se už v hodně sychravém počasí utkali s domácím týmem v přímém souboji o krále podzimní části Krajské soutěže sk. "C". Naši kluci však ze svého soupeře neměli vůbec žádný respekt a hned v 1.minutě šli brankou Kryštofa Gazdy do vedení. O perfektní centr z pravé strany se postaral Lukáš Kadrle, který potom ve 4.minutě poslal náš tým už do dvou gólového vedení, když zužitkoval další přesný centr. Tentokrát se na pravé straně uvolnil Víťa Staněk. V 11.minutě potom Kuba Kolář namířil přesně ze střední vzdálenosti k levé tyčce a zvýšil na 3:0. Že to půjde tak lehce, to čekal málokdo. Zvláště pak, když za další dvě minuty se po přihrávce Matěje Gazdy uvolnil Patrik Slaměna a střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi šanci - 0:4. V 17.minutě se pak po velkém závaru nejlépe před brankou zorientoval Lukáš Kaláb a navýšil skóre na 0:5. Ve 21.minutě si pak stejný hráč situaci zopakoval - 0:6. Hned za další minutu "vypustil" svou další jedovku Jakub Kolář a domácí brankář lovil míč znovu ze sítě - 0:7. V poslední minutě této části hry pak Jirka Pafka všem ukázal, jak postupovat při ztrátě míče. Příkladně zabojoval, míč soupeři odebral zpátky a střelou pod víko ukončil poločasový brankostroj - 0:8. Skóre bylo pro domácí kruté, ale ti nedokázali ani z jedné šance překonat výborného Davida Šťastu, který hosty mnohokrát podržel.
Kdo čekal, že druhý poločas začne tak, jak první skončil, byl trochu zklamán. Naši hráči se sice snažili, ale spalovali jednu šanci za druhou. Ve 33.minutě dokonce domácí z ojedinělého proti útoku trefili tyčku. Potom si naši zahráli konečně účinný "ťukec" před brankou domácích a po narážečkách Kryštofa Gazdy a Jirky Pafky do prázdné brány doklepl Lukáš Kadrle - 0:9. Za minutu si stejní hráči situaci zopakovali - 0:10. Až ve 37.minutě se konečně radovali i hráči Valašských Klobouk a svým nejlepším střelcem Davidem Hrabinou snížili na 1:10. Ve 39.minutě pak ale hosté ze Zlína dvakrát udeřili. Nejprve našel Jiří Pafka Martina Mikulku a ten z dálky přesně trefil k tyčce a potom se ještě po samostatné akci další bombou pod břevno prezentoval Jakub Kolář. V domácí síti tak byl už tucet gólů. Ale to nebylo zdaleka všechno. Na 1:13 zvýšil po přihrávce Matěje Gazdy Lukáš Kaláb. Ve 45.minutě domácí sice snížili na 2:13, když se opět trefil nejlepší střelec soutěže David Hrabina, ale hned za minutu po dalším super ťukecu mezi Lukášem Kadrlem a Jirkou Pafkou posledně jmenovaný vstřelil čtrnáctý gól zlínského týmu. Ve 47.minutě hráči Valašských Klobouk opět výsledek korigovali, na 3:14 snížil jak jinak, než David Hrabina. Poslední slovo měl však David Dostálek, který po střele Kuby Koláře doklepl do odkryté brány a stanovil konečné skóre utkání na 3:15. Hosté ze Zlína tak ve Valašských Kloboukách velmi vysoko zvítězili a zaslouženě přezimují v tabulce na 1.místě. Hoši děkujeme!!!

FC Tescoma Zlín - FC Viktoria Otrokovice 3:0

26. října 2009 v 21:44 | R. Kvěťák
V neděli 25. října 2009 dopoledne naši kluci sehráli další utkání Krajské soutěže skupiny "C". Tentokrát na Mladcové nastoupili v "derby" proti Viktorii Otrokovice. Na mokré trávě se rychleji aklimatizovali domácí hráči ze Zlína a hned z prvního tlaku vstřelili Martinem Mikulkou vedoucí gól. Naši kluci předváděli velmi pěknou kombinační hru, ale ani hosté nebyli "zalezlí" před svou brankou a tak mohli diváci sledovat spoustu pěkných akcí. Další branku vstřelili zlínští ve 14. minutě. Tomáš Uhřík našel ve středu hřiště volného Kubu Koláře a ten, podobně jako Martin Mikulka u předchozího gólu, nedal otrokovickému brankáři žádnou šanci a poslal domácí tým do dvougólového vedení. Naši potom ostřelovali hostující branku ze všech stran, ale buď mířili nepřesně nebo jim v cestě stál výborný gólman Viktorky. Hosté měli potom velkou možnost snížit, ale útočník hostů netrefil odkrytou domácí bránu a tak byl poločasový výsledek 2:0.
Do druhého poločasu nastoupili naši borci s odhodláním rychle vstřelit třetí a asi již rozhodující gól.Tento záměr se jim však nepodařil, a to i přes obrovský tlak, který naši kluci vyvinuli. Bohužel ale pro náš tým žádná ze střel neskončila za zády brankáře Viktorky a tak až do konce zápasu stále nebylo rozhodnuto o vítězi. I když se hosté velice k ničemu nedostali, stále bojovali a sváděli s našimi hráči tvrdé, ale korektní souboje. Až v poslední minutě utkání přidal třetí gól Radek Kvěťák, který se po přihrávce Matěje Gazdy zbavil soupeře a přesně po zemi zamířil k tyčce. Pojistil tak tři body z tohoto důležitého utkání. Naši kluci si tak uchovali velmi reálnou naději na 1. příčku v tabulce po podzimní části soutěže. V dohrávce pak ale musí uspět ve Valašských Kloboukách.

FC Tescoma Zlín - Boršice

13. října 2009 v 22:24 | R. Kvěťák
Za mírně uplakaného počasí nastoupily v sobotu 10. října 2009 naše "nulky" k dalšímu utkání Krajské soutěže skupiny "C". V areálu Vlastislava Marečka na Vršavě hostily Boršice. Hosté počátečnímu velkému tlaku domácích odolávali pouze do 3. minuty, když brankáře prostřelil Patrik Slaměna a načal tak odpolední brankostroj. Za další dvě minuty jsme vedli už 2:0, když si po přihrávce Kuby Koláře skvěle nachystal palebnou pozici Radek Kvěťák a přesně trefil horní růžek boršické branky. Ve 12.minutě rozehrál Luky Kadrle nakrátko rohový kop na Tomáše Uhříka a ten další nechytatelnou střelou poslal Zlín do tří brankového vedení. Ve 22.minutě pak Matěj Gazda dorazil míč do odkryté branky a když se vyznamenal na druhé straně vynikajícím zákrokem David Šťasta, skončil poločas 4:0 pro domácí tým.
Druhý poločas začal dalším náporem domácích, ale kdo čekal další rychlé góly, ten byl zpočátku trochu zklamán. Na další branku si totiž diváci museli počkat až do 12.minuty druhé půle, kdy naši zužitkovali další standartku. Víťa Staněk rozehrál roh a Martin Mikulka společně s Matějem Gazdou dopravili míč za záda gólmana hostů - 5:0. Ve 47.minutě utkání podržel kluky opět David Šťasta, který nejprve chytl soupeři stoprocentní šanci po rychlém brejku a v zápětí nádherným zákrokem chytl "dělovku" hostí. David tak stále držel čisté konto a útočníky soupeře přiváděl až k zoufalství. Za minutu nato pak našel Dany Kolář úplně volného Víťu Staňka a ten šestou brankou poslal hosty do okamžiků, kdy si už jen přáli, aby byl co nejdříve odpískán konec utkání. Nebylo to však ještě všechno. Minutu před koncem utkání naši kluci rozehrávali další roh a po přihrávce Lukáše Kadrleho uzavřel skóre utkání Martin Mikulka. Zlínští fotbalisté tak jasně přehráli Boršice 7:0 a tři body tak zůstaly doma.

Uh. Brod - FC Tescoma Zlín 2:7

7. října 2009 v 20:17 | R. Kvěťák
V pondělí 5. října 2009 naši malí fotbalisté odcestovali k utkání do Uherského Brodu. Po menších patáliích s autobusem naši nakonec dorazili k zápasu již v dresech, když se po skautsku převlékali na lavičkách u fotbalového hřiště ve Velkém Ořechově, kde Karosa odmítla svou poslušnost. K zápasu tak kluci přijeli autobusem Scania a cítili se, jak nějací ligový hráči. Výkon v prvním poločase však vůbec neodpovídal ligovým parametrům a trenéři se na lavičce nestačili divit, co to vůbec jejich svěřenci předvádělii. Kluci neběhali, všude byli poslední, chyběl důraz, špatně si přihrávali, a proto také po chybě hned v 5.minutě prohrávali 0:1. Jediná dívka v našem týmu, Eliška Jakešová, však nádhernou hlavičkou vyrovnala a oslavila tak svůj svátek prvním gólem za tým FC Tescomy Zlín - 1:1. V 11.minutě pak našel Kadrle Kalába, který uklidil míč do prázdné branky a poslal zlínský tým do vedení. Potom se hrál takový fotbal z Horní - Dolní, na obou stranách bylo mnoho nepřesností a kluci ze Zlína se dál trápili.Ve 24. minutě dokonce domácí stav srovnali, když po brejku nejprve Šťasta první střelu vyrazil, ale na dorážku už nestačil -2:2. Do kabin se tak šlo se sklopenými hlavami. Ve druhém poločase pak přece kluci kluci zabrali a přestože se dál herně trápili, nakonec svému soupeři ještě několik branek přidali. Ve 31.minutě uplatnil svůj důraz před brankou domácích Pafka - 2:3 a ve 39.minutě se nejlépe u brodské branky zorientoval Dostálek, který tak poslal náš tým do dvougólového vedení. Za další tři minuty přišla nejpěknější akce utkání. Kadrle z pravé strany našel volného Pafku, který nádherným volejem zvýšil na 2:5. Ve 47.minutě pak ukázal soupeřovým obráncům svou rychlost Slaměna a následným centrem vyzval ke skórování Mikulku - 2:6. O poslední gól se postaral J. Kolář, který upravil po rohovém kopu na konečných 2:7. I přes celkem vysoké vítězství se však kluci svým výkonem moc chlubit nemůžou a doufáme, že si příště předvedenou hrou své trenéry udobří.