--------------------------------------------------------------------------------------------

Září 2013

FC Fastav Zlín - MSK Břeclav 9:0

19. září 2013 v 20:22 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 14 - jih
V sobotu 14.září 2013 do Zlína přijel tým z Břeclavi. Za uplakaného počasí a na velmi kluzké trávě, se od začátku hrálo většinou na polovině hostů. Domácí dobývali břeclavskou obranu a brzy šli po pěkné akci do vedení. Krásný pas Tomáše Uhříka a pěknou přihrávku Davida Blanaře proměnil Radek Kvěťák. Hosté podnikali jen rychlé a nutno podotknout, že nebezpečné brejky. A nebýt několika vynikajících zákroků "brankáře" Jakuba Koláře (normálně nastupuje na postu středního záložníka!), asi by průběh zápasu vypadal úplně jinak. Jenže střelecké kopačky si do tohoto zápasu obul Adam Zajíček, který 5x! ještě do poloviny utkání rozvlnil síť za zády břeclavského gólmana. O zápasu tak bylo de facto rozhodnuto. Po poločasu už "ševci" drželi náskok, přidali ještě další tři góly a s přehledem zvítězili 9:0.

FC Fastav Zlín - MSK Břeclav 9:0 (6:0)
Branky: Zajíček 5x, Kvěťák 2x, D. Kolář a Hrdlička

Sestava FC Fastav Zlín:
J. Kolář - K. Gazda, Vítek, Mikulka, D. Kolář - Uhřík, Kvěťák, Hoferek (40.min. Hrdlička) - M. Gazda (36.min. Daněk), Zajíček, Blanař

FC FASTAV ZLÍN – FC VYSOČINA 2:0

15. září 2013 v 0:42 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 14 - jih
V 5.kole mistrovské soutěže hostili v sobotu 7.9.2013 zlínští hráči na hřišti v Kostelci tým z Jihlavy. Obavy, jestli se kluci oklepou z gólového přídělu v Brně, se naštěstí nepotvrdili, neboť kluci tentokrát svého soupeře po většinu utkání přehrávali. K vidění bylo konečně z naší strany i hodně pěkných fotbalových akcí. Naši hráči všichni makali naplno a ještě k tomu přidali i důraz, což někteří hráči z Vysočiny velmi těžce nesli. Škoda jen, že se kluci nedostali do častějšího zakončení a tak to někdy vypadalo, že chtěli pomocí přihrávek balón do branky skoro dotlačit. Zaslouženě si ale do tabulky připisují další 3 body za výhru 2:0.

FC FASTAV ZLÍN - FC VYSOČINA 2:0 (1:0)
Branky: Kaláb, Mikulka

Šťasta - Kolář D., Vítek, Vozník (40.min. Mikulka), Daněk (36.Kvěťák) - Uhřík, Kolář J., Pafka - Kaláb, Slaměna, Hoferek (45.min. Blanař).

FC ZBROJOVKA BRNO – FC FASTAV ZLÍN 6:0

15. září 2013 v 0:16 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 14 - jih
Ve středu 4. září 2013 odcestovali zlínští hráči do Brna, kde s domácí Zbrojovkou v Řečkovicích předehrávali 15. kolo Moravskoslezské ligy U 14 - jih. Zbrojovka nám však uštědřila pořádnou lekci, neboť od prvního hvizdu rozhodčího byla jednoznačně lepším týmem a našim hráčům toho moc nedovolila. Zlínské hráče totiž přehrávala jednoznačně ve všech herních činnostech a střílela nám jednu branku za druhou. A kdyby domácí měli přesnější mušku, byla by už tak potupná prohra 6:0 ještě vyšší. No kluci, takže máte na čem zapracovat!

FC ZBROJOVKA BRNO - FC FASTAV ZLÍN 6:0 (3:0)

Číž - Ondruš (36.min. Gerža), Vítek, Vozník, Gazda M. (28.min. Blanař)) - Uhřík, Kvěťák (36.min. Kolář D.), Kolář J. - Slaměna (40.min Hoferek), Zajíček (40.min. Kaláb), Pafka

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ - FC FASTAV ZLÍN 1:3

14. září 2013 v 23:59 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 14 - jih
Ve středu 2.9. 2013 odcestovali zlínští hráči do Velkého Meziříčí. Zápas ale nezačali vůbec dobře a také proto museli dohánět jednogólové manko z prvního, ne moc povedeného poločasu. O přestávce měli trenéři svým svěřencům co říct a ti si to vzali k srdci. Po mírných úpravách v sestavě kluci konečně zabrali a ve druhé polovině utkání měli jasně navrch. Třemi brankami utkání otočili a zaslouženě si tak připsali do tabulky další 3 body.

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ - FC FASTAV ZLÍN 1:3 (1:0)
Branky FC Fastav Zlín: Uhřík 2x, Hoferek

Číž - Pafka, Mikulka, Vítek, Vozník - Uhřík, Kolář J., Kvěťák - Kaláb, Slaměna, Gazda M.
Střídali: Kolář D., Daněk, Hoferek, Blanař, Janota.

FC FASTAV ZLÍN – SPARTA BRNO 6:2

V sobotu 24.srpna 2013 jsme v Kostelci přivítali brněnskou Spartu. Naši hráči od začátku utkání hostující tým převyšovali ve všech herních činnostech a utkání s přehledem ovládli. Sparta se po jasném prvním poločasu sice snažila do utkání vrátit, když naši hráči trochu polevili a vstřelila hned zkraje druhé části hry dvě branky. Zlínští hráči však podle hesla "povolíš, přitáhneš" opět přidali na tempu, zpřesnili kombinaci a výsledek se brzy dostavil. Brněnský brankář totiž musel ještě taktéž 2x lovit míč ze sítě své branky a bylo rozhodnuto.

FC FASTAV ZLÍN - SPARTA BRNO 6:2 (4:0)
Branky Zlína: Uhřík 2, Kvěťák, Zajíček, Kaláb a 1x vlastní

Šťasta - Vozník, Vítek, Mikulka, Gazda M. - Uhřík, Kolář, Kvěťák - Blanař, Zajíček, Slaměna.
Střídali: Pafka, Kaláb, Kolář D., Hoferek a Vyoral

FC FASTAV ZLÍN – SC ZNOJMO 2:0

14. září 2013 v 23:24 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 14 - jih
Ani v dohrávce 1.kola nejvyšší soutěže starších žáků Moravskoslezské ligy U 14 - jih neokusili hráči Fastavu Zlín hořkost porážky a na domácím hřišti v Kostelci si celkem v pohodě poradili se Znojmem.
Dvěma rychlými góly hned zkraje zápas rozhodli a potom, jestli se to tak dá říct, už zápas jen kontrolovali.
Jak řekl trenér Petr Slončík, spokojeni můžeme být s prvním poločasem, ale v druhé půli už chybělo z naší strany více hezkých fotbalových momentů.

FC FASTAV ZLÍN - SC ZNOJMO 2:0 (2:0)
Branky: Slaměna, Hoferek.

Číž - Ondruš, Vítek, Mikulka, Vozník (40.min. Gazda M.) - Uhřík, Kolář J., Kvěťák (40.min Pafka) - Hoferek (36.min. Blanař), Slaměna (36.min Zajíček), Kaláb (40.min Kolář D.).

SK HS KROMĚŘÍŽ – FC FASTAV ZLÍN 3:5

14. září 2013 v 22:58 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 14 - jih
V neděli 19.srpna 2013 sehráli naši hráči první mistrovské utkání na velkém hřišti a zároveň také i nové sezóny. Pod vedením nových trenérů Petra Slončíka a Radka Matulíka sehráli ale zlínští na stadionu v Kroměříži trochu "divoké" utkání. Nejprve šli totiž velmi snadno do dvoubrankového vedení, které však svým ledabylým přístupem do poločasu ztratili. Hned zkraje druhé půle dokonce domácí utkání otočili na 3:2, ale naštěstí naši hráči zabojovali a třemi brankami převážili misku vah na svou stranu a rozhodli tak o osudu celého utkání.
Bylo vidět, že hra na celém hřišti je úplně jiná, než na polovině, jak tomu bylo v mladších žácích. A trenéry čeká ještě opravdu hodně práce. Takže držíme pěsti!

SK HS KROMĚŘÍŽ - FC FASTAV ZLÍN 3:5 (2:2)
Branky Zlína: Zajíček 3, Kolář J., Uhřík

Číž - Vítek, Vozník, Mikulka (50.min. Kolář D.), Gazda (50.min. Ondruš) - Uhřík, Pafka (36.min. Kvěťák), Kolář J. - Blanař (36.min. Kaláb), Zajíček, Slaměna (46.min. Hoferek).