--------------------------------------------------------------------------------------------

Červen 2013

FC Fastav Zlín - HK Třebíč 38:4

2. června 2013 v 23:32 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
V předehrávce 21.kola Moravskoslezské ligy jsme se ve středu 29.května 2013 utkali se soupeřem z Třebíče. Kuriozitou bylo, že hosté dojeli se "sedmi" hráči do pole!, ale utkání se stejně dle pravidel odehrálo. Vzali si totiž své hráče 2001 a my jim půjčili čtyři naše "kmenové" hráče (Kaláb, D. Kolář, Keprt a Mikulka). Tímto bych chtěl i klukům poděkovat, protože hrát za jiný tým není nikdy jednoduché. Hrálo se 6 na 6 a zlínští byli jednoznačně lepší. Sice hosté šli díky šikovnosti "našeho" Kalába do vedení , ale brzy hosté ztráceli půdu pod nohama a naši stříleli jednu branku za druhou. Hosté moc "nekousali" a když už, tak to byli naši zapůjčení hráči, kteří nám z pěti gólů vstřelily hned tři! Byl to vlastně takový lehčí trénink. Soupeř nás moc neprověřil a naši kluci sehráli jednoznačnou partii s konečným skóre 38:5!

Jednotlivá utkání:

FC Fastav Zlín A - HK Třebíč B 9:1 (Pafka 3x, J. Kolář 3x, Slaměna 2x, Uhřík)
FC Fastav Zlín B - HK Třebíč B 10:3 (K. Gazda 3x, Kvěťák 2x, Janota 2x, Kolaja, Ondruš, Vozník)
FC Fastav Zlín A - HK Třebíč B 12:0 (Slaměna 4x, J. Kolář 3x, Uhřík 2x, M. Gazda, Kadrle, Pafka)
FC Fastav Zlín B - HK Třebíč A 7:1 (M. Gazda 2x, Ondruš 2x, Kvěťák, Vozník, Křek)

2. června 2013 v 22:24 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
V sobotu 25. května 2013 jsme absolvovali další cestu k mistrovskému utkání, tentokrát do Brna, kde nás čekala Sparta. Na odpočinek, regeneraci a trénink měli naši hráči pouze dva dny a už je opět měl čekat těžký zápas. A opět jsme díky absenci několika hráčů (zdravotní problémy a povinnosti střídavých startů ve svých domácích týmech) museli sáhnout po pomoci mladších kolegů z "nula jedniček". Zlínští hráči však tentokrát zápas s přehledem od začátku utkání zvládli a všechny čtyři miniutkání vyhráli. I přes řadu neproměněných šancí vezeme z Brna vítězství 9:2.

FC Sparta Brno A - FC Fastav Zlín A 0:2 (Slaměna 2x)
FC Sparta Brno B - FC Fastav Zlín B 0:2 (Kaláb 2x)
FC Sparta Brno A - FC Fastav Zlín B 1:3 (Mejzlík 2x, Pafka)
FC Sparta Brno B - FC Fastav Zlín A 1:2 (Slaměna 2x)

Sestava Zlína:
Tým A: Fusek - Kadrle, Uhřík, M. Gazda - Kvěťák, J. Kolář, D. Kolář - Slaměna, Blanař
Tým B: Hájek (Hečko) - Keprt, Vozník, K. Gazda - Kaláb, Pafka, Mikulka - Mejzlík, Slovák

1.SC Znojmo - FC Fastav Zlín 5:6

2. června 2013 v 21:54 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
Další zápas sehráli zlínští fotbalisté až ve čtvrtek 23. května 2013, když k dohrávce 20. kola Moravskoslezské ligy U-13 jih odjeli do Znojma. Další z těch delších cest k utkání, a ještě přímo ze školy - o to víc jsou tyto zápasy náročnější. Zvláště pak, když ještě k tomu uvíznete v zácpě na D1, na které se provádí rekonstrukce. Kluci vběhli na hřiště nerozcvičení, s mírným zpožděním, ale tento handicap nebyl vůbec znát. Do svého soupeře se zakousli, ale překonat domácí obranný val, to byl velký problém. Před domácí bránou totiž bránilo všech sedm hráčů a rozebrat je nám dalo velmi zabrat. Jeden z našich týmů to dokonce ani nezvládl a nevstřelil ani branku, naopak z jednoho brejku gól obdržel. Další poločasová remíza tak byla na světě.
Ve druhém poločase zlínští hráči zrychlili pohyb s míčem i bez a kombinační hrou svého soupeře precizně rozebírali. A protože se jim to dařilo, přibylo i gólů v domácí síti. A kdyby naši hráči měli přesnou mušku, síť za zády domácího brankáře by se vlnila více. Jenže tohle se dělo jenom na jedné polovině. Druhý tým, stejně jako v Jihlavě, nebojoval a neplnil příkazy trenérů tak, jak se po nich žádalo. Někteří hráči hodně sólovali, kupili chyby a proto také oba své minizápasy tato část týmu prohrála. Naštěstí to ale v celkovém součtu stačilo, byť jen na těsnou výhru 6:5. I tentokrát jsme však čekali trochu víc!

1.SC Znojmo A - FC Fastav Zlín A 1:2 (Kvěťák, Slaměna)
1.SC Znojmo B - FC Fastav Zlín B 1:0
1.SC Znojmo A - FC Fastav Zlín B 2:1 (Gerža)
1.SC Znojmo B - FC Fastav Zlín A 1:3 (M. Gazda, Slaměna, J. Kolář)

Tým A: Fusek - Kadrle, Ondruš, M. Gazda - Kvěťák, J. Kolář, Uhřík - Slaměna, D. Kolář
Tým B: Číž - Pafka, Vozník, K. Gazda - Gerža, Leskovjan, Zajíček - Mejzlík, Janota

Celkem: 1.SC Znojmo - FC Fastav Zlín 5:6

FC Zbrojovka Brno - FC Fastav Zlín 3:5

2. června 2013 v 20:35 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
K dohrávce 19.kola Moravskoslezské ligy U-13 jih, odcestovali v pondělí 13. května 2013 zlínští hráči do Brna, kde se utkali s lídrem tabulky, Zbrojovkou Brno. V Horních Heršpicích, kde svá utkání hrají brněnská děvčata Lokomotivy, se očekával se těžký a urputný boj o body, protože se hrálo utkání předních celků tabulky. A předpověď se naprosto naplnila. Naši hráči svého soupeře k ničemu velice nepouštěli, naopak se sami dostávali až nečekaně snadno do zakončení. I domácí však nelenili a naše brankáře velmi často důkladně prověřili. Do poločasu tak byly k vidění jen dva góly, a to na jednom hřišti. A protože míče ze svých sítí vytahovali oba brankáři, skončil vyrovnaný poločas 1:1.
Do druhé části hry však lépe nastoupili žlutomodří, kteří obvzláště na jednom hřišti předváděli oku lahodící kombinace, které tentokrát zakončili i góly. Domácí se snažili o zvrat, ale obětavost a vidina úspěchu zlínským hráčům dávala křídla a ti doslova létali po hřišti (zvláště pak zpět do obrany, což ne vždy bývá zvykem). A když se k tomu přidali i naši výteční gólmani Pjajko s Čížem, kteří "vytasili" několik vynikajících zákroků, zaslouženě tak FC Fastav veze z Brna 3 body za vítězství 5:3. A pokud se nepletu, tak je to vůbec první vítězství nad Zbrojovkou Brno v jejich vzájemných zápasech.

FC Zbrojovka Brno A - FC Fastav Zlín A 0:0
FC Zbrojovka Brno B - FC Fastav Zlín B 1:1 (Mikulka)
FC Zbrojovka Brno A - FC Fastav Zlín B 1:1 (Leskovjan)
FC Zbrojovka Brno B - FC Fastav Zlín A 1:3 (Kvěťák, D. Kolář, Slaměna)

Sestava FC Fastav:
Tým A: Číž - Kadrle, Vozník, M. Gazda - Kvěťák, J. Kolář, Uhřík - Slaměna, Kaláb, D. Kolář
Tým B: Pjajko (Šťasta) - Ondruš, Vítek, K. Gazda - Gerža, Leskovjan, Šiška - Mikulka, Janota, Keprt

Celkem: FC Zbrojovka Brno - FC Fastav Zlín 3:5

FC Fastav Zlín - FC Hodonín 17:4

2. června 2013 v 20:05 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
Po dvou velmi nepovedených utkáních si hráči FC Fastavu Zlín chtěli zpravit chuť na domácím hřišti na Mladcové, kde se utkali s týmem z Hodonína. I tentokrát jsme se potýkali s absencí několika hráčů a proto opět za nás nastoupili hráči ročníku 2001, kteří nám ochotně vypomohli. Tentokrát ale zlínští nenechali nic náhodě a do svého soupeře se pustili velmi zostra. Brzy se ujali vedení a náskok utěšeně narůstal. Hodonínští se hlavně v prvním poločase snažili, ale našemu náporu nakonec vůbec nestíhali a nebýt mnoha neproměněných šancí, které nás v jiných zápasech mohou velmi mrzet, odvezli by si ještě větší prohru než 17:4.

FC Fastav Zlín A - FC Hodonín A 2:0 (Slaměna 3x, Pafka 2x, J. Kolář, Janota)
FC Fastav Zlín B - FC Hodonín A 3:2 (Novotný 2x, Ondruš)
FC Fastav Zlín A - FC Hodonín B 3:0 (Slaměna, M. Gazda, Janota)
FC Fastav Zlín B - FC Hodonín A 4:2 (K. Gazda, Vozník, D. Kolář, Novotný)

Tým A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, Pafka - Křek, J. Kolář, M. Gazda - Janota, Slaměna, Hořák
Tým B: Fusek - D. Kolář, Vozník, K. Gazda - Mikulka, Kvěťák, Ondruš - Kaláb, Novotný, Strnad

Celkem: FC Fastav Zlín - FC Hodonín 17:4

FC Vysočina Jihlava - FC Fastav Zlín 15:10

2. června 2013 v 19:42 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
1. května 2013 se naši hráči vydali na Vysočinu k předehrávce 17. kola Moravskoslezské ligy U-13. Měl to být pohodový zápas, ale opak byl pravdou. V prvním poločase to ještě jakž takž šlo, i když to také vůbec nebylo ono. Kluci se totiž podřídili hře domácího týmu z Jihlavy a absolutně nehráli to, na co jsme zvyklí. Dlouhé držení míče končilo většinou ztrátou a domácí rychle přecházeli do nebezpečných protiútoků, které dokázali i využít. Poločas nakonec skončil jednobrankovým vítězstvím jednoho týmu, druhý ale o gól prohrál.
Ovšem ve druhé půli se děly věci. Zatímco jedna část opět pokračovala v bojovném výkonu, druhá totálně odešla. Dopředu nic moc, spíš nic než moc, ale do zadu katastrofa. Nikomu se nechtělo vracet, tudíž běhat a skóre po chybách na domácí straně bohužel narůstalo, s čímž se naši absolutně nevyrovnali. Znechucení hráči ani nedoufali, že by se to dalo otočit a jen vyhlíželi konec utkání. A to je nutno ještě podotknout, že několik branek ještě chytil Honza Fusek. Jedinou omluvou může být absence několika hráčů a to, že museli nastoupit hráči ročníku 2001. Jenže právě proto by se zbytek týmu měl tzv. "hecnout" a odevzdat lepší výkon. Proto si také z Jihlavy odvážíme prohru 15:10 a to jsme opravdu nečekali.

FC Vysočina Jihlava A - FC Fastav Zlín A 2:3 (J. Kolář, Pafka a Novotný)
FC Vysočina Jihlava B - FC Fastav Zlín B 2:1 (Vozník)
FC Vysočina Jihlava A - FC Fastav Zlín B 8:2 (Novotný, Vozník)
FC Vysočina Jihlava B - FC Fastav Zlín A 3:4 (Janota, Křek, Slaměna, J. Kolář)

Sestava FC Fastav Zlín:
Tým A: Šťasta - Pafka, Uhřík, M. Gazda - Janota, J. Kolář, Křek, Slaměna, Novotný, Němeček
Tým B: Fusek - Hořák, Kadrle, D. Kolář - K. Gazda, Kvěťák, Kaláb - Mikulka, Vozník

Celkem: FC Vysočina Jihlava A - FC Fastav Zlín A 15:10

1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín 12:3

2. června 2013 v 17:32 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
V pátek 26.dubna 2013 odjeli zlínští hráči k dalšímu měření sil se silnou čtverkou, tentokrát do Uherského Hradiště, kde nás čekal velmi sebevědomý celek 1 FC Slovácko. Naši hráči absolutně nezvládli začátek utkání, a to ani na jednom hřišti!!! Domácí nám na obou polovinách brzy odskočili na rozdíl dvou branek a žlutomodří byli, jak se říká "jak opaření". Jen ztěžka se vraceli do zápasu a první poločas absolutně domácím nestíhali. A de facto bylo po první půli rozhodnuto - 8:0, to bylo dokonce na ručník. Dokonce jsme měli obavy z druhého poločasu, jakou nadílku si domů povezeme.
Do druhého poločasu však na jednom hřišti přišlo obrovské zlepšení a kluci zjistili, že se se soupeřem dá hrát. Zrychlený pohyb na hřišti, napadání, pěkné kombinace - to jsme chtěli vidět po celý zápas a ne jenom poločas. Jedna výhra z miniutkání je však opravdu málo, protože na druhém hřišti se nic podobného nedělo a vše probíhalo podle scénáře z první půle. A to je škoda. I když není prioritou výsledek, alespoň částečně by někteří hráči do hry mohli dát "srdíčko" a trochu více zabojovat. Tato část týmu převážně sólovala, nehrála kombinačně, tudíž ani neplnila příkazy trenérů a draze za to zaplatila. Škoda, celkem hodně rodičů, kteří obětovali fotbalu páteční slunečné odpoledne, určitě čekalo od našich hráčů víc.

1.FC Slovácko A - FC Fastav Zlín A 4:0
1.FC Slovácko B - FC Fastav Zlín B 4:0
1.FC Slovácko A - FC Fastav Zlín B 1:3 (Uhřík 2x, Slaměna)
1.FC Slovácko B - FC Fastav Zlín A 3:0

Tým A: Pjajko - Ondruš, Vozník, K. Gazda - Šiška, Leskovjan, Gerža - Zajíček, Mikulka, D. Kolář
Tým B: Šťasta - Kadrle, Vítek, Uhřík - Kvěťák, J. Kolář, M. Gazda - Slaměna, Kaláb

Celkově: 1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín 12:3