Fotbalové stránky FC Fastav Zlín, ročník 2000

--------------------------------------------------------------------------------------------

Říjen 2012

FC Fastav Zlín - FC Zbrojovka Brno 3:10

17. října 2012 v 21:08 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
V neděli 14.října 2012 naše kluky čekal další tvrdý oříšek. Do Zlína totiž přijel první tým Moravskoslezské ligy U 13 - jih, FC Zbrojovka Brno. V prvním poločase se hrál oboustranně vynikající fotbal, kdy oba týmy předváděli jednu pěknější akci za druhou. Hosté nás místy přehrávali technicky, naši však svou zarputilostí a bojovností nechtěli dát body zadarmo. A když se k tomu přidaly i vynikající zákroky brankářů Šťasty a Hečka, drželi jsme velmi nadějný poločasový výsledek 2:2. A kdybychom proměnili alespoň některou z mnoha "tutovek", mohlo být i veseleji.
Jenže do druhé části hry hosté z Brna vtrhli jako uragán a naši naopak asi všechnu energii nechali v šatně. Co se totiž na obou hřištích dělo během prvních minut, to se nedá ani jinak popsat. Během tohoto začátku totiž naši hráči přišli de facto o všechny body, protože na obou hřištích hned zkraje 0:2 prohrávali a dohnat čtyřgólové manko proti rozjeté Zbrojovce, to je zatím nad naše síly. Přesto se naši kluci nevzdali a bojovali až do konce. Bohužel jsme neměli ani štěstí v koncovce a to ani při pokutovém kopu a tak jsme ani skóre moc neupravili. Naopak soupeř byl prostě tentokrát ve druhé polovině utkání jasně lepší, přidal dokonce další branky a ze Zlína si veze 3 body. I když po prvním poločase jsme doufali v lepší výsledek a konečný stav 3:10 je pro naše hráče až moc krutý, nutno dodat, že je zasloužený. Kluci totiž opět po obdržených gólech sklopili hlavy a hodně dlouho jim trvalo, než se oklepali a byli schopni opět svému soupeři konkurovat. Musí si uvědomit, že takových zápasů s těžkými soupeři moc není, a proto si takové utkání musí užít a ne je po obdržených gólech "zabalit" a přestat hrát. Na tom je třeba určitě zapracovat. Ale za první poločas - obrovská pochvala!!!

Jednotlivá utkání:

FC Fastav Zlín A - FC Zbrojovka Brno A 1:2 (J. Kolář)
FC Fastav Zlín B - FC Zbrojovka Brno B 1:0 ( Kubiš)
FC Fastav Zlín A - FC Zbrojovka Brno B 0:3
FC Fastav Zlín B - FC Zbrojovka Brno A 1:5 (Slaměna)

Sestavy Zlína:
Tým A: Hečko - Pecl, Vozník, Keprt, Gazda K. - Mikulka, Kolář J, Kolář D. - Kaláb, Zajíček
Tým B: Šťasta - Vítek, Uhřík, Gazda M. - Gerža, Leskovjan, Ondruš - Kvěťák, Slaměna, Kubiš

Celkem: FC Fastav Zlín - FC Zbrojovka Brno 3:10

RSM Hodonín - FC Fastav Zlín 2:13

17. října 2012 v 21:07 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
7.října 2012 odcestovali naši hráči FC Fastav Zlín k dalšímu utkání Moravskoslezské ligy do Hodonína, kde jsme očekávali, zda-li hodonínští potvrdí vzrůst formy. Jenže těžko lze srovnávat, protože proti bylo jednoznačně počasí. Vytrvalý déšť vůbec nedovolil kombinační hru a tak jsme se museli spolehnout pouze na bojovnost a urputnost v osobních soubojích. v tom však nečekaně zlínští prohrávali, alespoň z počátku. Domácí totiž hned zkraje potrestali zaváhání našich hráčů a tak jsme museli na jedné polovině dotahovat. A to šlo samozřejmě těžce, protože mladí hráči Hodonína velmi dobře (někdy až házenkářsky) bránili a spoléhali se jen na ojedinělé brejky. Zato naši zahazovali vyložené šance a tak se šlo do kabin pouze za stavu 4:2 ve prospěch našeho mužstva. Jen se aktéři tohoto utkání schovali do šaten, přestalo pršet. Ale jen na 10 minut. Pak přišla opět další průtrž a na tu jsme se už připravili lépe.
Do druhého poločasu totiž nastoupili zlínští s úplně jinou taktikou. Rychle dávali balon od nohy, najednou jich bylo plné hřiště a soupeře jednoznačně přehrávali. Nepomohla ani úporná zónová obrana a konečně začali i padat branky. Na jedné polovině střílel hodně přesně J. Kolář (2x) a na druhé Kaláb, který skóroval po akcích celého týmu dokonce 4x! Domácí odpadli i fyzicky a přestože Fastav přijel v hodně oslabené sestavě, utkání jasně zvládl a v Hodoníně nakonec zvítězil s přehledem 13:2. A nebýt doslova nevlídného počasí, asi by zvítězil i větším rozdílem.

Jednotlivé zápasy:

RSM Hodonín A - FC Fastav Zlín A 0:2 (Gazda M., Čihánek)
RSM Hodonín B - FC Fastav Zlín B 2:2 (Uhřík 2x)
RSM Hodonín A - FC Fastav Zlín B 0:4 (Kaláb 4x)
RSM Hodonín B - FC Fastav Zlín A 0:5 (Kolář J. 2x, Ondruš, Gazda M., Kolaja)

Sestava Zlína:
Tým A: Šťasta - Kolaja, Vozník, Kadrle - Gazda M., Kolář J., Ondruš - Čihánek, Kolář D., Darimaa
Tým B: Číž - Sotolář, Uhřík, Pafka - Gazda K., Kvěťák, Kaláb - Janota, Fusek

Celkem: RSM Hodonín - FC Fastav Zlín 2:13

FC Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 10:10

7. října 2012 v 10:36 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
Výjimečně ve čtvrtek se uskutečnila předehrávka 8.kola Moravskoslezské ligy U-13 jih. Ve Zlíně na Vršavě se naši hráči utkali s nám velmi známým soupeřem, 1.FC Slováckem. Protože se na hřišti sešli dva sousední týmy z popředí tabulky, čekal se urputný boj o důležité body. FC Fastav vlétl do soupeře bez ostychu a z počátku hráče z Uherského Hradiště přehrával, bohužel to však při zakončení chtělo více klidu a štěstí. Nakonec se ale podařilo výborné brankáře hostů překonat a v prvním poločase měli naši výsledkově navrh. Škoda jen, že slibný náskok 4:1 na jedné polovině se nepodařilo udržet a Slovácko náskok stáhlo až na rozdíl jedné branky. Ve druhém poločasu už techničtější hosté domácí hráče začali pomalu přehrávat. Jenže "žlutomodří" zase vytáhli obrovskou vůli a bojovnost a stále drželi nadějný výsledek. Bohužel však opět střelci ve vyložených příležitostech selhali. Škoda, protože ke konci utkání se Slovácko dostalo do vedení a tak naši museli dotahovat. Nakonec spravedlivou remízu zařídil střelou " z půlky" Jakub Kolář. FC Fastav Zlín ve vynikajícím zápase tedy remízoval s 1.FC Slováckem 10:10.

Jednotlivé utkání:
FC Fastav Zlín A - 1.FC Slovácko A 5:4 (Zajíček 3x, J. Kolář, Vozník)
FC Fastav Zlín B - 1.FC Slovácko B 1:0 (Vítek)
FC Fastav Zlín A - 1.FC Slovácko B 2:3 (Gerža, J. Kolář)
FC Fastav Zlín B - 1.FC Slovácko A 2:3 (Pafka, Leskovjan)

Sestava FC Fastav:
Tým A: Štasta - Kadrle, Vozník, Ondruš - M. Gazda, J. Kolář, Slaměna - Gerža, Zajíček, D. Kolář
Tým B: Číž - Vítek, Uhřík, Pafka - Kvěťák, Leskovjan, K. Gazda - Mikulka, Kubiš, Pecl

Celkem: FC Fastav Zlín - 1.FC Slovácko 10:10