Fotbalové stránky FC Fastav Zlín, ročník 2000

--------------------------------------------------------------------------------------------

Září 2012

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC Fastav Zlín 3:9

23. září 2012 v 23:42 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
V neděli 19.září jsme se utkali v Kroměříži v dalším, již v 7.kole Moravskoslezské ligy U 13 - jih s domácí Hanáckou Slávií. Již před začátkem soutěže jsme se v přátelském utkání přesvědčili, že kroměříští šli fotbalově nahoru. Proto jsme se vůbec nedívali, že zajíždíme k celku ze spodní části tabulky. Domácí nás z počátku hodně trápili, ale herně toho moc nepředvedli. Spíš urputně bránili a za polovinu se dostávali jen sporadicky. Ale když už se tam dostali, hrozili z rychlých brejků. Nedobytná tvrz měla ale trhliny a kdyby naši střelci mířili přesněji, tak by určitě poločas neskončil jen 1:3, ale určitě větším rozdílem. Ale těch zahozených šancí! Kluci to na Slovácko stačit nebude! Ve druhé půli se jedna část našeho týmu rozstřílela a některé akce byly "jak z partesu". Nádhernými narážečkami na jeden dotek většinou stylem "nahrej a běž" jednoznačně Zlín Kroměříž přehrával a střílel jednu branku za druhou. Na druhé polovině se však střelci trápili a opět bylo na hřišti "několik idividualit" a ne jeden tým! Je potřeba opravdu myslet týmově, nesólovat a plnit příkazy trenérů. Ti se sice snaží na tréninku naše "borce" něco naučit, ale někteří to v zápase zatím absolutně neumí prodat. Proto dnes jeden celek dnes neokusil ani slast vítězství. Nakonec si ale kluci vezou z Kroměříže další tři body, když zvítězili 9:3.

Jednotlivé zápasy:

SK HS Kroměříž A - FC Fastav Zlín A 0:2 (Slaměna, Janota)
SK HS Kroměříž B - FC Fastav Zlín B 1:1 (Kaláb)
SK HS Kroměříž A - FC Fastav Zlín B 1:1 (Mikulka)
SK HS Kroměříž B - FC Fastav Zlín A 1:5 (Kolář J, 3x, Slaměna, Janota)

Sestava Zlína:
Tým A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, Keprt - Gazda M., Kolář J., Kvěťák, Ondruš - Slaměna, Janota
Tým B: Číž - Kolaja, Vozník, K. Gazda - Pafka, Leskovjan, Mikulka, Čihánek - Kaláb, Gerža

Celkem: SK HS Kroměříž - FC Fastav Zlín 3:9

HFK Třebíč - FC Fastav Zlín 8:17

23. září 2012 v 22:58 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
Ve středu 19. března 2012 odcestovali hráči Fastavu Zlín k předehrávanému 15.kolu Moravskoslezské ligy U13 - jih do Třebíče. Tentokrát se kluci sešli již v 10.45 hodin a to dobře naladění - nemuseli se učit Mrkající. Jenže jak všichni víme, škola je přednější a oni to doženou, protože jim učitelé nic neodpustí. Dobrá nálada vydržela klukům i na hřiště a to doslova. Velmi lehkovážným způsobem vstoupili do utkání a mysleli si, že se snad soupeř porazí sám. Jenže opak byl pravdou. Domácí šli za svým cílem nás potrápit a vytáhnout se na nás. Dokonce vstřelili i první branku a jeden náš tým se z toho v tomto minizápase ani nevzpamatoval. A omluvou jim není ani to, že nám museli, z důvodu velké absence, vypomoct mladší hráči "nula jedniček". Trenéři si proto o přestávce (jako již po několikáté) museli v kabině vzít slovo a některé hráče vyburcovat k lepšímu výkonu. Co se tam dělo, to nikdo neví, ale na hřiště přišli úplně jiné týmy. Domácí se dostali pod obrovský tlak a najednou se na ten fotbal "tak nějak dalo dívat". Nebýt několika chyb (to je však normální, protože nikdo není neomylný), tak by domácí ve druhém poločase ani gól snad nevstřelili. FC Fastav Zlín zrychlil hru, kombinačně jednozačně domácí převyšoval a jasně převzal otěže zápasu. A když k tomu přidal i proměněné brankové příležitosti, odváží si z Třebíče jasné vítězství 17:8.

Jednotlivá utkání:

HFK Třebíč A - FC Fastav Zlín A 2:4 (Slaměna 2x, Ondruš 2x)
HFK Třebíč B - FC Fastav Zlín B 2:0
HFK Třebíč A - FC Fastav Zlín B 3:9 (Gazda M. 3x, Kvěťák 2x, Čihánek 2x, Hrdlička, Hořák)
HFK Třebíč B - FC Fastav Zlín A 1:4 (Kolář J. 2x, Slaměna, Slovák)

Sestava FC Fastav Zlín:
Tým A: Šťasta - Ondruš, Keprt, Kadrle - Gazda K., Kolář J, Slaměna - Darimaa, Slovák
Tým B: Fusek - Kolaja, Vozník, Kolář D. - Gazda M., Kvěťák, Čihánek, Hrdlička, Hořák

Celkem: HFK Třebíč - FC Fastav Zlín 8:17

FC Fastav Zlín - SK Líšeň 14:3

23. září 2012 v 22:19 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
V neděli 16.9. 2012 jsme na hřišti na Mladcové odehráli další, již 6.kolo Moravskoslezské ligy U 13 - jih. Tentokrát se proti postavil tým SK Líšeň. Hosté přijeli do Zlína s jasným cílem - nenechat nás hrát náš fotbal. Od začátku utkání nasadili hosté tvrdý styl a do našich šli velmi důrazně. A zlínští hráči s tím měli z počátku velké problémy. Kluci zbytečně dlouho drželi míč a tak se nemohli divit, že dostávali co proto. Tvrdě hrající hosté jim nic nedovolili a ještě k tomu podnikali velmi nebezpečné protiútoky. Naštěstí však neměli seřízené mířidla. Žlutomodří však brzy pochopili, že pokud nebudou hrát svou hru, k bodům to nepovede. Proto začali rychleji kombinovat a převzali iniciativu na hřišti. Do poločasu vstřelili na obou polovinách po dvou brankách a de facto zápas rozhodli. Do druhého poločasu už nastoupili s větším klidem a skóre ještě k tomu k naší spokojenosti stále více narůstalo. Jenom ale na jedné polovině. Druhý tým bojoval s koncovkou a měl co dělat, aby svůj minizápas vůbec zremízoval. Nakonec kluci celý zápas dotáhli v pohodě do vítězného konce a tři body zůstali doma.

Jednotlivé zápasy:
FC Fastav Zlín A - SK Líšeň A 2:0 (Kolář J a Kubiš)
FC Fastav Zlín B - SK Líšeň B 2:0 (Gazda M a Vítek)
FC Fastav Zlín A - SK Líšeň B 8:1 (Slaměna 3x, Kolář J., Kubiš, Kolář D., Kadrle a Uhřík)
FC Fastav Zlín B - SK Líšeň A 2:2 (Gazda M. a Mikulka)

Sestava Zlína:
Tým A: Šťasta - Uhřík, Pecl, Kadrle - Gazda K, Kolář J. Kubiš, Slaměna - Kolář D. Čihánek
Tým B: Číž - Vítek, Vozník, Sotolář - Gazda M., Kvěťák ,Mikulka, Pafka - Janota, Ondruš

Celkem: FC Fastav Zlín - SK Líšeň 14:3

MSK Břeclav - FC Fastav Zlín 2:28

12. září 2012 v 21:28 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
V sobotu 8.září 2012 odcestovali hráči FC Fastavu Zlín do Břeclavi, kde se v 6.kole Moravskoslezské ligy U 13 - jih utkali s domácím týmem z jihu Moravy. Naši se do svého soupeře nepustili zrovna s obrovskou chutí, i když by si to trenéři po minulém domácím zápase s Velkým Meziříčím určitě zasloužili. Naši hráči totiž předvedli podobný rozjezd jako právě v prvním poločase minulého utkání. Naštěstí se tentokrát nějací ti střelci našli a síť za zády břeclavského gólmana rozvlnili. Tým A domácího týmu naše obě poloviny vydatně prověřil a tak si někteří hráči sáhli až na dno. Nakonec se vždy ke konci poločasů kluci rozjeli, na hřišti jich bylo všude plno a najednou to šlo. Jedna pěknější akce střídala druhou a skóre v náš prospěch pěkně narůstalo a zlínští v plném znění naplňovali pořekadlo, že "s jídlem roste chuť". Zaslouženě tak z Břeclavi tedy vezou do Zlína 3 body za vítězství 28:2.

Jednotlivé zápasy:

MSL Břeclav A- FC Fastav Zlín A 0:3 (Kvěťák, Slaměna, Leskovjan)
MSL Břeclav B- FC Fastav Zlín B 1:8 (J. Kolář 3x, Zajíček 2x, Uhřík, D. Kolář, Novotný)
MSL Břeclav A- FC Fastav Zlín B 0:3 (Zajíček, M. Gazda, Novotný)
MSL Břeclav B- FC Fastav Zlín A 1:14 (Slaměna 4x, Kaláb 2x, Kvěťák 2x, Čihánek 2x, Hrdlička 2x, K. Gazda a Leskovjan)

Sestava Zlína:
Tým A: Šťasta - Kadrle, Vozník, K. Gazda - Kvěťák, Leskovjan, Čihánek - Kaláb, Hrdlička, Slaměna
Tým B: Fusek - D. Kolář, Uhřík, Pafka - Kolaja, J. Kolář, M Gazda - Zajíček, Novotný

Celkem: MSL Břeclav - FC Fastav Zlín 2:28

FC Fastav Zlín - FC Velké Meziříčí 18:14

6. září 2012 v 21:51 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
Ve středu 5.září 2012 přijel do Zlína na Mladcovou velmi ambiciózní tým z Velkého Meziříčí. Protože jsme s tímto celkem měli problémy už i loni, očekával se velmi tuhý boj. A očekávání se naplnilo. Přestože šli naši hráči rychle do dvoubrankového vedení, soupeř se nezlomil a vyrukoval na nás s tvrdou, ale čistou hrou, která našim hráčům dělala obrovské problémy. V týmu, označeném jako B, si s důrazným presingem naši kluci absolutně nedokázali poradit a přestože 2:0 vedli, aktivitu přenechali soupeři, kupili jednu chybu za druhou a když se k tomu přidala i katastrofální koncovka, utrpěli ostudnou prohru 2:9!!!! Naštěstí "áčko" šest gólů vstřelilo a žádný nedostalo, tak se šlo do kabin za celkem ještě přijatelného stavu 8:9. Trenéři v kabině hráčům museli trochu pozvednout sebevědomí, na hráčských postech provedli výměnu a hned to bylo o něco lepší. Tým A si s důraznou hrou velkomeziříčských poradil podstatně lepší a toto miniutkání těsně 5:4 vyhrál. I tým B zabral a na celkovém vítězství se v tomto zápase podílel výsledkem 5:1. Takže celkově jsme utkání zvládli a zvítězili 18:14, ale první poločas byl doufám dost velkým varováním.

Jednotlivé zápasy:

FC Fastav Zlín A - FC Velké Meziříčí A 6:0 (Fusek 2x, M. Gazda 2x, J. Kolář, Slaměna))
FC Fastav Zlín B - FC Velké Meziříčí B 2:9 ! (Ondruš, Leskovjan)
FC Fastav Zlín A - FC Velké Meziříčí B 5:4 (Pafka 2x, M. Gazda, Kadle, Vozník)
FC Fastav Zlín B - FC Velké Meziříčí A 5:1 (Ondruš 2x, Zajíček 2x, Uhřík)

Sestava FC Fastav Zlín:
Tým A: Šťasta - Pafka, Vozník, Kadrle - J. Kolář, M. Gazda, Slaměna - Gerža, Fusek, Kaláb
Tým B: Číž - Sotolář, Uhřík, Janota - K. Gazda , Leskovjan, Kvěťák - Ondruš, D. Kolář, Zajíček

Celkem: FC Fastav Zlín - FC Velké Meziříčí 18:14

FC Fastav Zlín - MFK Vyškov 15:1

6. září 2012 v 21:14 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 13 - jih
V neděli 2.září 2012 jsme na Mladcové přivítali tým MFK Vyškov. Po předchozím vynikajícím výkonu, kteří kluci předvedli v Prostějově, jsme očekávali opět nádherný fotbal. Jenže nasazenou laťku udržela jen polovina týmu, která střílela i branky. Svého protivníka tento tým k ničemu nepustil a sázel jeden gól za druhým. Naopak druhé části mužstva se vůbec nedařilo. Kluci už asi byli na konci prázdnin myšlenkami ve škole, protože jinak si výkon nelze vysvětlit. Hosté sice bránili většinou před vlastní brankou a za polovinu se nedostávali, ale našim se tento obranný val nedařilo překonat. Nakonec jsme sice 15:1 zvítězili, ale předvedená hra - no nic moc. Snad to bude příště lepší a to nás už čeká opět těžší soupeř - Velké Meziříčí.
Jednotlivé zápasy:

FC Fastav Zlín A - MFK Vyškov A 1:1 (D. Kolář)
FC Fastav Zlín B - MFK Vyškov B 7:0 (Uhřík 2x, Kaláb 2x, Pecl, K. Gazda a Kubiš)
FC Fastav Zlín A - MFK Vyškov B 1:0 (D. Kolář)
FC Fastav Zlín B - MFK Vyškov A 6:0 (Kaláb 2x, K. Gazda 2x, J. Kolář, Vítek)

Sestava Zlína:
Tým A: Šťasta - Pafka, Slaměna, Kadrle, Keprt - D. Kolář, M. Gazda, Vozník - Kvěťák, Fusek
Tým B: Pjajko - Vítek, Pecl, Uhřík - Kubiš, J. Kolář, K. Gazda - Kaláb, Sotolář

Celkem: FC Fastav Zlín - MFK Vyškov 15:1