Fotbalové stránky FC Fastav Zlín, ročník 2000

--------------------------------------------------------------------------------------------

Květen 2012

FC Tescoma Zlín - FC Zbrojovka Brno 4:10

29. května 2012 v 23:43 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 20.května 2012 přijel do Zlína lídr Moravskoslezské ligy U 12 jih, hráči Zbrojovky Brno. Obě mužstva předváděla velmi pohledný fotbal a diváci, kteří na Vršavu zavítali, se měli na co dívat. Naši na svého soupeře vyrukovali s obrovským odhodláním a nedali mu nic zadarmo. A to i přesto, že jsme nebyli v nejsilnější sestavě, protože naši kabinu "navštívila" nezvaná paní se jménem Nemoc. Ale trenéři rychle zareagovali a doplnili soupisku hráči ročníku 2001 a Ti určitě nezklamali. Brnu jsme byli naprosto rovnocenným soupeřem, kluci tzv." jezdili po zadku", jenže naše Achilova pata - proměňování šancí, nás stála body. Do šancí jsme se dostávali, což o to, ale vstřelit branku, to byl problém. Alespoň, že se dařilo jednomu týmu střílet góly a hlavně souhře Radka Kvěťáka s Adamem Zajíčkem, kteří se postarali o všechny góly FC Tescomy Zlín. Nutno však pochválit za snahu tentokrát opravdu celý tým, který předvedl zlepšený výkon. Ve druhé půli dokonce Zbrojovku přehrával a jedno miniutkání i zvítězil. 3 body se však nakonec odvezli ze Zlína do Brna.

Jednotlivá utkání:

FC Tescoma Zlín A - FC Zbrojovka Brno A 0:2
FC Tescoma Zlín B - FC Zbrojovka Brno B 1:3 (Zajíček)
FC Tescoma Zlín A - FC Zbrojovka Brno B 0:4
FC Tescoma Zlín B - FC Zbrojovka Brno A 3:1 (Zajíček 2x, Kvěťák)

Sestavy FC Tescomy Zlín:

Tým A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, K. Gazda - Kubiš, Leskovjan, D. Kolář - Pafka, Hrdlička
Tým B: Pjajko - Sotolář, Vozník, M Gazda - Vítek, Kvěťák, J. Kolář - Zajíček, Staněk, Fusek

Celkově: FC Tescoma Zlín - FC Zbrojovka Brno 4:10

FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Tescoma Zlín 4:21

16. května 2012 v 21:51 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 13. května 2012 čekala zlínské hráče nejdelší cesta k mistrovskému utkání v této sezóně. Kluci totiž cestovali do Havlíčkova Brodu, kde se za chladného a větrného počasí utkali s domácím Slovanem. Hráči z Vysočiny však po celý zápas tahali za kratší konec a "žlutomodří" jim sázeli jeden gól za druhým. Skóre se nakonec zastavilo na úctihodných 4:21, a to ještě Tescoma zahodila, jak je už u ní poslední dobou zvykem, několik dalších stoprocentních šancí. Důležité je, že předvedená hra je příslibem do budoucna, a že do Zlína kluci přivezli další 3 body do tabulky.

Jednotlivá utkání:
FC Slovan A - FC Tescoma A 0:5 (Slaměna 2x, M. Gazda, D. Kolář, Kaláb)
FC Slovan B - FC Tescoma B 3:7 (Zajíček 5x, Kvěťák, Pafka)
FC Slovan A - FC Tescoma B 0:4 (Zajíček 2x, Kvěťák, Pafka)
FC Slovan B - FC Tescoma A 1:5 (Slaměna 2x, Uhřík, Kaláb, Leskovjan)Sestavy FC Tescomy Zlín:
Tým A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, Gazda M., Slaměna, Leskovjan, Kolář D. - Čihánek, Kaláb
Tým B: Fusek - Sotolář, Vozník, Gazda K. - Pafka, Kvěťák, Blanař - Zajíček, Teplý

Celkem: FC Slovan Havlíčkův Brod - FC Tescoma Zlín 4:21


Tescoma Zlín - Sparta Brno 7:4

13. května 2012 v 23:06 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12

V úterý 8.května 2012 jsme za krásného, slunečného počasí přivítali dalšího silného soupeře z popředí tabulky, Spartu Brno. Naši kluci začali výborně a svého soupeře na obou hřištích zatlačili před vlastní pokutové území. Tento počáteční tlak vyústil až ke dvěma faulům, po kterých Tescoma kopala na obou polovinách penalty. Jenže ani jeden exekutor těchto pokutových kopů nebyl úspěšný a trápení začalo. Naši borci svého soupeře k ničemu nepouštěli, ale co šancí dokázali zahodit, to se jen tak nevidí. Hodně jim to znesnadnili vynikající brankáři hostů z Brna, které bych tímto chtěl vyzdvihnout, protože náš tým přiváděli k zoufalství a naši střelci se trápili, až se protrápili. Na jedné polovině jsme sice nakonec 3:0 zvítězili, ale.... Sparta druhé miniutkání po ojedinělém brejku dovedla do vítězného konce, a to i za cenu někdy až brutálních faulů. A tady bych se chtěl zastavit. V mládežnických soutěžích by se malí fotbalisté měli učit, že pokud přijde hrubý faul (např. zezadu), musí přijít okamžitý trest - žlutá, popř. červená karta. Ani jedna však v tomto utkání udělena nebyla. A to i přesto, že: Po několika, řekněme "jen" ostřejších faulech, přišel faul ve fotbale asi nejhorší. Kuba Kolář šel sám na bránu a zezadu jej obránce prostě a jednoduše "zkosil" a to absolutně bez snahy hrát míč (ani nemohl, protože náš hráč byl jednoduše rychlejší). Kuba tento faul odnesl zraněním stehenního svalu, který ho min. na 14 dní vyřadí ze sestavy. A pan rozhodčí? Nařídil "jen" přímý kop. A tak se ptám? Kdy jindy vytáhnout kartu, když ne v takovém případě? Učíme hrát kluky fair play nebo ne? Kdy jindy se to mají kluci naučit, když ne v tomto věku? Potom se nedivme, že přibývá ve fotbale těžkých úrazů, když už v žákovské kategorii takové zákroky přejdeme jen písknutím do píšťalky. Ale zpět k utkání. I ve druhé části hry bojovně naladěný soupeř naše kluky těžce potrápil a ukazoval, že ne nadarmo je v popředí tabulky. Naši kluci však utkání zvládli a to i přesto, že i v těchto 30 minutách byl jeden brněnský tým úspěšnější. Jenže to nestačilo, protože v součtu branek byl na tom zlínský tým lépe a nakonec 7:4 zvítězil.

Jednotlivé zápasy:

FC Tescoma Zlín A - Sparta Brno A 3:0 (Ondruš, Leskovjan, Pafka)
FC Tescoma Zlín B - Sparta Brno B 0:1
FC Tescoma Zlín A - Sparta Brno B 0:2
FC Tescoma Zlín B - Sparta Brno A 4:1 (Zajíček 3x, Vítek)

Sestavy FC Tescomy Zlín:
FC Tescoma Zlín A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, Slaměna - Leskovjan, Blanař, Pafka - Ondruš, Kaláb, D. Kolář
FC Tescoma Zlín B: Pjajko - Vozník, Vítek, K. Gazda - Kubiš, J. Kolář, Kvěťák - Zajíček, Sotolář

Celkově: FC Tescoma Zlín - Sparta Brno 7:4


FC Tescoma Zlín - 1.FC Znojmo 20:8

13. května 2012 v 22:44 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 6.května 2012 sehrála FC Tescoma Zlín další utkání Moravskoslezské ligy U12. Na Vršavě, za slunečného počasí, přivítala tým 1.FC Znojmo. Zlínští hráči hned od začátku ukazovali, kdo je pánem na hřišti a do svého protivníka se pustili s obrovským odhodláním. Jedna pohledná akce střídala druhou a přítomní diváci mohli velmi často povstat ze sedaček a domácím hráčům zatleskat. Dokonce jsme si mohli dovolit i takový luxus, že brankář David Šťasta mohl ve druhé polovině utkání hrát v útoku a v mistrovském utkání dokonce za Tescomu vstřelil i svůj první gól! Kluci si totiž na hřišti se soupeřem dělali, co chtěli a přihrávkami na jeden dotek se často dostávali k zakončením, které však ne vždy bylo úspěšné. Při přesnějších mířidlech by si hosté ze Znojma odvezli ještě větší výprask, než "pouhých" 20:8. Škoda jen osmi obdržených branek, které jsme inkasovali většinou po obrovských hrubkách. Na to se budeme muset určitě ještě zaměřit.

Jednotlivé zápasy:
FC Tescoma Zlín A - 1.FC Znojmo A 6:2 (Slaměna 3x, Kvěťák, Pafka, Blanař)
FC Tescoma Zlín B - 1.FC Znojmo B 5:2 (Kaláb 2x, Vítek, Sotolář, Fusek)
FC Tescoma Zlín A - 1.FC Znojmo B 6:2 (Kvěťák 2x, Slaměna 2x, M. Gazda, Pafka)
FC Tescoma Zlín B - 1.FC Znojmo A 3:2 (Šťasta, Kubiš, Vítek)

Sestavy FC Tescomy Zlín:
FC Tescoma Zlín A: Šťasta (Fusek) - Kadrle, Uhřík, M. Gazda - Slaměna, Kvěťák, Blanař - Pafka, Teplý
FC Tescoma Zlín B: Pjajko - Vozník, Sotolář, K. Gazda - Vítek, Kubiš, D. Kolář - Kaláb, Fusek (Šťasta)

Celkově: FC Tescoma Zlín - 1.FC Znojmo 20:8

FC Tescoma Zlín - Hanácká Slávia Kroměříž 14:1

6. května 2012 v 15:16 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 29.4. 2012 se ve Zlíně na Vršavě odehrálo už 22.kolo Moravskoslezské ligy U12 - jih a do Zlína tentokrát zavítal celek s nedelaké Kroměříže. V tomto utkání sahala Hanácká Slávia po celou dobu za kratší konec. Naši kluci se s velmi silným větrem popasovali daleko lépe než hosté a brzy pochopili, že vrchem to asi moc nepůjde. Proto se svým soupeřem rozehráli partii, ve které byli vidět akce, hrané na jeden dotek a díky těmto, po zemi hraných přihrávkám, se často dostávali k zakončení. Škoda jen, že herní převahu zužitkovala převážně jen jedna část týmu. I když se nakonec podařilo všechna dílčí utkání zvítězit, o vysokou výhru se převážně postaral tým, hrající tentokrát pod hlavičkou "B". Hlavně střelec Adam Zajíček, který zaznamenal v utkání 5 přesných tref po nádherných kombinačních akcích celého týmu. Jen tak dál kluci pokračujte ve zlepšených výkonech, protože takový fotbal, my rodičové a diváci v jednom, máme rádi.

Jednotlivá utkání:

FC Tescoma Zlín A - HS Kroměříž A 2:0 (Ondruš, Pafka)
FC Tescoma Zlín B - HS Kroměříž B 4:0 (Kvěťák 2x, Zajíček a J. Kolář)
FC Tescoma Zlín A - HS Kroměříž B 2:1 (Pafka, Čihánek)
FC Tescoma Zlín B - HS Kroměříž A 6:0 (Zajíček 4x, Kvěťák a Sotolář)

Sestavy FC Tescomy Zlín:
Tým A: Šťasta - Kadrle, Uhřík, M. Gazda - Čihánek, Leskovjan, Pafka - Ondruš, Kaláb
Tým B: Fusek - D. Kolář, Sotolář, Kolaja - K. Gazda, J. Kolář, Kvěťák - Keprt, Zajíček

Celkem: FC Tescoma Zlín - HS Kroměříž 14:1