--------------------------------------------------------------------------------------------

Duben 2012

FC Tescoma Zlín - 1.FC Slovácko 6:14

28. dubna 2012 v 12:01 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
Ve středu 18.dubna 2012 přijel do Zlína náš tradiční rival z Uherského Hradiště, tým 1.FC Slovácka. Tentokrát byla atmosféra pro některé ještě více napnuta než jindy, neboť poprvé proti sobě nastoupili hráči z Brumova, kteří hostují v obou týmech Moravskoslezské ligy.
Naši nezačali vůbec špatně, ale bohužel nevyužili obrovské šance, které si hned v úvodu utkání vypracovali. A tak, jak už je nám známo, přišel samozřejmě trest, a hosté šli na obou hřištích do vedení. Zatímco na jedné polovině se podařilo srovnat, na druhé přišel bohužel debakl. Nakonec však ani na jedné polovině náš tým nebyl v první půli úspěšný, neboť hráči Slovácka vstřelili dva slepené góly.
Po poločase se obraz hry trochu změnil. Tým který se v první části utkání trápil, svého soupeře udolal 4:2. Alespoň malá náplast, protože druhý tým prohrál 1:3. Celkové skóre 6:14 však nakonec naprosto odpovídá dění na hřišti. Soupeř byl fotbalovější, s míčem nás mnohdy vodil jako fotbalové začátečníky a bojovnost našich kluků tentokrát nestačila. Jednoduše a prostě - je určitě na čem pracovat a co zlepšovat.

Jednotlivé zápasy:

FC Tescoma Zlín A : 1.FC Slovácko A - 1:3 (Ondruš)
FC Tescoma Zlín B : 1.FC Slovácko B - 0:6
FC Tescoma Zlín A : 1.FC Slovácko B - 1:3 (Kvěťák)
FC Tescoma Zlín B : 1.FC Slovácko A - 4:2 (Kolář J. 2x, Zajíček 2x)

Celkově: FC Tescoma Zlín : 1.FC Slovácko - 6:14

Zápas ve Vyškově zrušen!

21. dubna 2012 v 10:55 | R. Kvěťák
Dnešní zápas ve Vyškově je z důvodu nezpůsobilého terénu zrušen!

FC Tescoma Zlín - FC Velké Meziříčí 10:3

16. dubna 2012 v 22:35 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 15.dubna 2012 přivítali hráči FC Tescomy Zlín ve 20.kole Moravskoslezské ligy U 12 - jih na domácím hřišti na Vršavě tým FC Valašské Meziříči. A jestliže jsme v Hodoníně utkání nezačali zrovna šťastně, tak tentokrát to nebylo o moc lepší. Prostě to bylo jako přes kopírák. Naši kluci se rozjížděli hodně, ale opravdu hodně pomalu a běhavý soupeř nám dělal velké problémy. Zlínští byly min. 20 minut tak trochu jako "opaření" a brankové konstrukce zvoní našim brankářům v uších ještě teď. "Pomalá mašinka" se nakonec rozjela a k vidění bylo pár potěšujících kombinací. Velkomeziříčtí hráči nás ale důkladně prověřili a ke konci utkání toho měla většina fotbalistů už tzv. "plné kecky". Nakonec však, hlavně zásluhou týmu označeného jako B, jsme soupeře přestříleli, a tak všechny body zůstaly doma ve Zlíně. V dalším zápase se Slováckem však budou muset naši kluci makat od začátku, jinak na nějaký ten bodík můžou zapomenout.

Jednotlívé zápasy:
FC Tescoma Zlín A - FC Velké Meziříčí A 1:2 (Slaměna)
FC Tescoma Zlín B - FC Velké Meziříčí B 5:0 (J. Kolář - 2x, Kaláb, Kubiš, Pafka)
FC Tescoma Zlín A - FC Velké Meziříčí B 2:1 (M. Gazda, Sotolář)
FC Tescoma Zlín B - FC Velké Meziříčí A 2:0 (Kubiš, J. Kolář)

Sestavy:
FC Tescoma Zlín A - Fusek - M. Gazda, Uhřík, Sotolář - Kadrle, Slaměna, Kvěťák - Ondruš, Teplý
FC Tescoma Zlín B - Pjajko - Vítek, Pafka, Vozník - K. Gazda, J. Kolář, Blanař, Kubiš - Keprt, Kaláb

Celkem: FC Tescoma Zlín - FC Velké Meziříčí 10:3

RSM Hodonín - FC Tescoma Zlín 2:10

16. dubna 2012 v 22:07 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 8.dubna 2012 Tescoma zavítala do Hodonína, kde se o další body v Moravskoslezské lize U12 - jih utkala s domácím týmem. Hned z kraje utkání nás čekalo několik překvapení. Tím prvním bylo se zahajovacím hvizdem pana rozhodčího sněžení a dalším byl výkon domácích hráčů, kteří se do našich pustili s obrovskou chutí urvat nějaký slušný výsledek. Naši borci šli asi na hřiště s vědomím, že se bude výsledek z podzimní části 32:1 opakovat, ale těžce narazili. Domácí byly v prvním poločase velmi vyrovnaným soupeřem, protože velmi dobře bránili a vyráželi do rychlých a nebezpečných protiútoků. Nás může jen těšit výkon obou našich gólmanů, kteří nám udrželi čisté konto. A kdyby hodonínští lépe mířili, např. z pokutového kopu, určitě bychom minimálně na jedné polovině nevedli 1:0. Ve druhé půli se obraz hry ale úplně změnil a kluci konečně pochopili, že by se do Zlína tentokrát mohli vrátit bez bodů. Konečně se přestali tlačit středem přeplněného hřiště a svou kombinací po stranách domácím zle zatápěli. A protože i zakončení bylo efektivnější než v první půli, nakonec si z Hodonína vezeme 3 bodu za výhru 10:2. Na další soupeře by však takový výkon už nemusel stačit.

RSM Hodonín A - FC Tescoma Zlín A 0:1 (Zajíček)
RSM Hodonín B - FC Tescoma Zlín B 0:1 (K. Gazda)
RSM Hodonín A - FC Tescoma Zlín B 1:3 (J. Kolář 3x)
RSM Hodonín B - FC Tescoma Zlín A 1:5 (Zajíček 4x, Kvěťák)

Sestavy :
FC Tescoma Zlín A - Šťasta - Gazda M, Kadrle, Kolář D., Uhřík - Slaměna, Kvěťák - Zajíček, Teplý
FC Tescoma Zlín B - Pjajko - Vítek, Vozník, Sotolář - k. Gazda, Blanař, J. Kolář, Janota - Ondruš, Orchlon

Celkem: RSM Hodonín - FC Tescoma Zlín 2:10

3. místo na turnaji v Brumově

7. dubna 2012 v 23:20 | R. Kvěťák |  Turnaje

Ve čtvrtek 5.dubna 2012 se fotbalisté FC Tescomy Zlín U 12 zúčastnili velmi silně obsazeného a dobře uspořádaného mezinárodního turnaje O pohár starosty města Brumova - Bylnice. Spravedlivým systémem "každý s každým" tu na umělé trávě zápolilo 8 týmů ze Slovenska a České republiky. A naši kluci v Brumově obstáli velmi dobře a odvezli si do Zlína bronzové medaile.
Na začátek turnaje zlínští hráči porazili MŠK Žilinu 2:1. Naše branky vstřelili Kaláb a J. Kolář. Ve druhém vystoupení na turnaji uhrála Tescoma remízu 2:2 se Slovanem Bratislava. O branky se postarali Kvěťák z pokutového kopu a J. Kolář. Ve svém třetím utkání pak naši kluci udolali 1.FC Slovácko 3:2. Góly vstřelili J. Kolář, Zajíček a Ondruš. Potom však přišlo naše nejhorší vystoupení na turnaji, když kluci absolutně nezvládli utkání s Duklou Bánská Bystrica a prohráli 0:2. S FC Vítkovice však již opět předvedli lepší výkon. Přesnou trefou nás poslal do vedení Zajíček, ale o vítězství jsme nakonec přišli v poslední minutě po nezvládnutém přímém kopu - 1:1. V dalším utkání jsme narazili na domácí Elseremo Brumov. V prvním poločase se hrál vyrovnaný duel, kdy se šance střídali na obou stranách. Dokonce se ve stoprocentní šanci objevil po akci M. Gazdy Zajíček, ale bohužel trefil jen tyč. A tak po změně stran domácí trestali. Odskočili nám dokonce o dvě branky a Ondrušovo snížení ke konci zápasu už body nepřineslo - 1:2. V posledním představení na turnaji jsme si s týmem VION Zlaté Moravce zahráli v přímém souboji o bronzovou medaili. Naši kluci toto utkání nakonec zvládli, nutno však podotknout, že nás v prvním poločase podržel několika bravurními zákroky brankář Honza Fusek. Tento zápas jsme vyhráli 2:1, když branky dali J. Kolář a Kaláb.

Sestava: Šťasta, Fusek- D. Kolář, Vozník, Uhřík, Kolaja, Kadrle, Obadal, Sotolář - J. Kolář, Kvěťák, K. Gazda, M. Gazda, Slaměna - Ondruš, Kaláb, Zajíček, Janota a Čihánek

FC Tescoma Zlín - MSK Břeclav 36:2

7. dubna 2012 v 22:20 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 1.4.2012 se utkali na Vršavě hráči FC Tescomy Zín v18. kole MS ligy žáků U12 - jih s týmem MSK Břeclav. A jednoznačně zvítězili 36:2. A i když to tak může vypadat, apríl to není, i když se utkání hrálo opravdu první dubnový den. Naši hráči předvedli podstatně lepší výkon, než minulý týden v Líšni a svého soupeře doslova rozdrtili. K vidění bylo spousta krásných akcí na jeden dotek, ale i individiální akce. Konečně jsme po dlouhé době viděli hrát naše kluky fotbal, na který jsme byli zvyklí. Samozřejmě, že to nebylo stoprocentní, ale kluci svému soupeři skoro nic nedovolili a všech částech utkání jasně zvítězili. Břeclav sice přijela i s mladšími hráči, ale to nic nemění na skvělém představení zlínského celku.

Jednotlivá utkání:
FC Tescoma Zlín A - MSK Břeclav A 4:1 ( 2x Kadrle, Teplý, Slaměna )
FC Tescoma Zlín B - MSK Břeclav B 13:0 (3x Pafka, 3x Čihánek, 2x Orchlon, Gazda K., Kolář J., Vozník, Blanař, Sotolář)
FC Tescoma Zlín A - MSK Břeclav B 13:0 (3x Kvěťák, 3x Slaměna, 3x Ondruš, 2x Kadrle, Uhřík, Gazda M.)
FC Tescoma Zlín B - MSK Břeclav A 6:1 (2x Kaláb, 2x Čihánek, Pafka, Orchlon)

Sestavy:
Tescoma A: Šťasta D., Kadrle L., Uhřík T., Kolář D., Slaměna P., Kvěťák R., Gazda M., Ondruš F., Janota M., Teplý T.
Tescoma B: Fusek J., Blanař D., Sotolář J.,Vozník L., Kaláb L., Kolář J., Gazda M., Pafka J., Čihánek M., Orchlon D.

Celkově: FC Tescoma Zlín - MSK Břeclav 36:2

SK Líšeň - FC Tescoma Zlín 2:5

1. dubna 2012 v 10:30 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 25.března 2012 odcestovali fotbalisté FC Tescomy Zlín U 12 do Brna k dalšímu utkání Moravskoslezské ligy mladších žáků - jih. Na hřišti v Líšni se totiž od 11.30 hod. utkali s domácími, stejně starými fotbalisty. První jarní utkání však přineslo obrovské problémy. Nejprve jsme se museli vyrovnat z absencí několika hráčů, a to ať už zraněných nebo nemocných. Věřte nebo ne, ale tentokrát jsme měli opravdu velký problém poskládat sestavu a k zápasu vůbec odcestovat. Možná i z tohoto důvodu naši hráči nepřistoupili k utkání tak jak bychom si přáli a domácí nám byli více než zdatným soupeřem. Naši se snažili většinu situací řešit individuálně, a to nebylo to pravé ořechové. Někteří zlínští hráči, zvyklí na umělý povrch, totiž měli obrovský problém na normální, travnaté ploše vůbec míč kontrolovat. K vidění tak byl mnohdy chumel hráčů uprostřed hřiště, který vytvářejí kluci ještě v přípravce. Prostě a jednoduše naši kluci toho moc nevytvořili a protože domácí na tom nebyli o moc lépe, fotbal jako takový stál, s prominutím za houby. "Tescomáci" však nakonec utkání zvládli a za výsledek 2:5 si odvezli 3 body do Zlína.

SK Líšeň A - FC Tescoma Zlín A 0:3 (F. Ondruš, L. Hrdlička, L Kaláb)
SK Líšeň B - FC Tescoma Zlín B 0:0
SK Líšeň A - FC Tescoma Zlín B 2:1 (A. Zajíček)
SK Líšeň B - FC Tescoma Zlín A 0:1 (J. Kolář)

Zimní příprava

1. dubna 2012 v 10:06 | R. Kvěťák |  Ostatní
Zimní příprava podle jiného scénáře, než na jaký byli naši hráči zvyklí. Tentokrát jsme se nezúčastnili tolika halových turnajů jako v minulosti, ale spíše se zaměřili na trénink. Samozřejmě nějaké ty turnaje jsme objeli, ale tentokrát nešlo absolutně o výsledky, ale o doplnění kádru, seznámení nových hráčů s týmem a přípravu. Ať už úspěšně nebo neúspěšně jsme se zúčastnili turnaje ve Slavičíně, Uherském Hradišti, Otrokovicích, Hluku a na 2 domácích turnajích. Kluci však převážně trénovali venku a bylo jedno, jestli mrzlo nebo ne. Prostě a jednoduše tentokrát vítězila příprava na jarní mistrovská utkání.