--------------------------------------------------------------------------------------------

Listopad 2011

FC Sparta Brno – FC Tescoma Zlín - 3:8

8. listopadu 2011 v 21:27 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12

V sobotu 5.listopadu 2011 odehráli naši kluci poslední kolo podzimní části Moravskoslezské ligy. V moravské metropoli, v novém sportovním centru Sparty Brno v Hněvkovského ulici, se zlínští hráči utkali se sousedem v tabulce, který nás v případě výhry mohl i přeskočit. V oboustranně výborném, bojovném utkání naši ale tahali za delší konec a zaslouženě si z Brna vezou 3 body. Domácí nám, hlavně v prvním poločase, byli velmi zdatným soupeřem a tak se přítomní diváci měli v podzimním větrném počasí na co dívat. Hráči Tescomy se dostávali častěji do šancí, které však ne všechny skončily za zády brněnského gólmana. Proto se šlo do kabin jen s velmi těsným náskokem o jednu branku. Ve druhé části se však naši střelci probudili a protože domácí skórovali jen z pokutového kopu, konečné skóre se zastavilo na lichotívém výsledku 8:3 pro FC Tescomu Zlín.

Jednotlivé zápasy:

FC Sparta Brno A - FC Tescoma Zlín A - 1:1 ( Kvěťák R.)

FC Sparta Brno B - FC Tescoma Zlín B - 1:2 (Leskovjan M., Fusek J.)

FC Sparta Brno A - FC Tescoma Zlín B - 0:3 (Kolář J. 2x ,Zajíček A.)

FC Sparta Brno B - FC Tescoma Zlín A - 1:2 (Malina M., Pafka J.)

Celkově:
FC Sparta Brno - FC Tescoma Zlín - 3:8

FC Zbrojovka Brno – FC Tescoma Zlín 13:6

3. listopadu 2011 v 22:54 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12

V úterý 1.listopadu 2011nastoupili hráči FC Tescomy Zlín v Brně na hřišti v Mokré - Horákově k předposlednímu utkání podzimní části Moravskoslezské ligy proti domácí FC Zbrojovce. Kdo čekal, že se zlínští budou jen bránit, ten byl velmi mile překvapen. Naši hráči hned v úvodu utkání svého soupeře zatlačili na vlastní polovinu a jak kombinačně, tak i individuálně se na hřišti Zbrojovce s přehledem vyrovnali. Horší to už bylo s počtem hráčů na lavičce, což, jak se později ukázalo, velmi ovlivnilo výsledek utkání. Zlínští trenéři měli totiž k dispozici na lavičce pro každé hřiště jen jednoho náhradníka oproti třem domácím. Hosté ze Zlína byli zpočátku překvapivě běhavější na obou hřištích a svým pohybem dělali domácím velké problémy. Na jedné polovině šla však Zbrojovka do dvougólového vedení, naši kluci hlavy ale nesvěsili a stav brankami Matěje Gazdy a Adama Zajíčka rychle srovnali. Jak jsme si však již zvykli, laxní proměňování 100% šancí se nám krutě vymstilo. Naši střelci stáli několikrát tváří v tvář brněnskému brankařovi, ale ta koncovka. Zákonitě pak přišel trest v podobě branky na druhé straně.
I na druhém hřišti naši zlobili rychlými akcemi brněnskou obranu, ale taktéž bezúspěšně. Naši svatyni pak několika vynikajícími zákroky úspěšně bránil David Šťasta až do poslední minuty, kdy nedosáhl na přesně k tyči mířenou prudkou ránu. Poločas tak skončil pro nás překvapivě pouze 4:2 a kdyby zlínští střelci zachovali chladnou hlavu, mohl být výsledek dokonce ještě lepší.

Do druhé půle nastoupili naši kluci s odhodláním zápas zdramatizovat, což se podařilo. Po výborně sehraném rohu Radek Kvěťák trefil břevno a Filip Ondruš do prázné skóroval. Naše "nulky" 49 minut držely naději na body. Potom se však začala projevovat únava a čerstvější domácí hráči na jednom hřišti začali sázet jednu branku za druhou a během pěti minut vedli dokonce už 5:0. Ale naši to opět nezabalili a tak je nakonec 6:3 ještě přijatelný výsledek. Ani na vedlejším zápolišti "ševci" své vedení nakonec neudrželi. Vyrovnávací branku dostali už hodně unavení zlínští hráči také až ve dvacáté minutě a i když nakonec prohráli 3:1, ostudu neudělali. Celkové skóre sice nakonec jasně vyznělo ve prospěch brněnského týmu, i když na hřišti to tak jednoznačně rozhodně nevypadalo. Naši kluci se nemají vůbec za co stydět a útěchou jim může být alespoň konstatování domácích hráčů, že je ještě nikdo v této soutěži tak nepotrápil, jako my. Přesto však z Brna žádné body do Zlína tedy nevezeme.

FC Zbrojovka Brno A - FC Tescoma Zlín A 1:0
FC Zbrojovka Brno B - FC Tescoma Zlín B 3:2 (Gazda M., Zajíček A.)
FC Zbrojovka Brno A - FC Tescoma Zlín B 6:3 (Zajíček A. 2, Pafka J.)
FC Zbrojovka Brno B - FC Tescoma Zlín A 3:1 (Ondruš F.)

Celkově: FC Zbrojovka Brno - FC Tescoma Zlín 13:6

FC Tescoma Zlín - HFK Třebíč 22:0

3. listopadu 2011 v 21:59 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12

V neděli 30.října 2011 nastoupili naši kluci ve 13.kole Moravskoslezské ligy na Vršavě proti týmu HFK Třebíč. Zlínští trenéři se ještě hned před zápasem přesvědčili, jak je tato soutěž náročná. Ne však ale zrovna z toho fotbalového hlediska. Ptáte se proč tedy? K fotbalovému utkání se dostavilo totiž jen 14 našich hráčů, což na sestavení dvou mužstev nestačí. Naštěstí jsme však hráli doma a tak přišla rychlá reakce domácích koučů a vedoucího mužstva , kteří nakonec pomocí mobilního telefonu sehnali výpomoc v podobě dvou mladších hráčů zlínských nula jedniček. Prvních dvacet minut tak hráli kluci pouze v šesti, ale na výkonu to naštěstí nebylo vůbec znát. Aktuálně poslední tým tabulky naše kluky totiž ani moc neprověřil a na naši polovinu se dostával jen sporadicky. I přes tradičně mnoho zahozených šancí si nakonec naši hráči s chutí zastříleli a když ani gólmani za svá záda nepustili žádnou branku, bylo na světě jednoznačné vítězství 22:0.

FC Tescoma Zlín A - HFK Třebíč A 5:0 Kadrle L. 2x, Kvěťák R., Kolář D., Štípek J.

FC Tescoma Zlín B - HFK Třebíč B 5:0 Uhřík T. 2x, Gazda M., Hellebrand J., Orchlon .

FC Tescoma Zlín A - HFK Třebíč B 4:0 Kolář J. 2x, Kolář D., Ondruš F.

FC Tescoma Zlín B - HFK Třebíč A 8:0 Hellebrand J. 3x, Pafka J. 3x,. Gazda M., Kolaja L.

Celkově: FC Tescoma Zlín - HFK Třebíč 22:0