--------------------------------------------------------------------------------------------

Říjen 2011

FC Vysočina Jihlava - FC Tescoma Zlín 7:27

26. října 2011 v 22:17 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 16.října 2011 se zlínští hráči vydali na další "pořádný" výjezd, neboť tentokrát od 15.00 hod. nastoupili v Jihlavě proti domácímu týmu FC Vysočina. Pouhé 4 °C ukazovala rtuť teploměru a našim chvíli trvalo než si zvykli na podzimní, mlhavé počasí a než se zahřáli na správnou, provozní teplotu. Domácí proto zpočátku naše hráče mírně potrápili a kluci museli hodně zabrat. Postupně však prokřehlé přihlížející diváky těšili hlavně kombinačními a rychlými akcemi, zakončenými góly. Jenže bohužel se naše "nulky" opět nevyvarovali obrovských chyb a domácí tým zaslouženě každou chybu nekompromisně trestal. Stále více však fotbalisté Tescomy začínali hráče Vysočiny přehrávat a po výměně mužstev se stalo utkání již jednostrannou záležitostí. Zlínští hráči měli totiž jasně navrch ve všech herních činnostech a zaslouženě si z Jihlavy vezou další 3 body za vítězství 27:7.
Škoda tedy jen těch zbytečných branek v naší síti.

Jednotlivá utkání:

FC Vysočina Jihlava A - FC Tescoma Zlín A 4:5 (Kvěťák 2x, Ondruš 2x, Gazda K.)
FC Vysočina Jihlava B - FC Tescoma Zlín B 1:5 (Kaláb 2x, Gazda, Kadrle, Leskovjan)
FC Vysočina Jihlava A - FC Tescoma Zlín B 2:7 (Leskovjan 3x, Slaměna 2x, Gazda M., Uhřík)
FC Vysočina Jihlava B - FC Tescoma Zlín A 0:10 (Zajíček 3x, Ondruš 3x, Gazda K. 2x, Kolář, Pafka)

Celkově: FC Vysočina Jihlava - FC Tescoma Zlín - 7:27

FC Tescoma Zlín - 1.SK Prostějov 3:12

19. října 2011 v 20:43 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 16.10.2011 zavítal v 11.kole Moravskoslezské ligy do Zlína celek 1.SK Prostějov. Plni očekávání jsme se chtěli poměřit se soupeřem, který se nachází v tabulce před našimi fotbalisty. Slunečné, ale již studené říjnové počasí z počátku našim hráčům vůbec nevadilo a do utkání vletěli s jasným cílem - zvítězit. Prvních deset minut tomu vše nasvědčovalo a na obou hřištích se hrálo v jasné režii zlínských fotbalistů, kteří si vypracovali několik stoprocentních šancí, kdy šli sami na gólmana. Jenže ani jedna z těchto šancí neskončila brankou a kluci postupně jakoby pomalu ztráceli půdu pod nohama. Začali dělat i chyby v obranné fázi a brzy dokonce oba naši gólmani lovili míče ze sítě. Naši se nevzdávali, snažili se o vyrovnání, ale co dokázali nedat, to snad není ani možné. A když hosté vsítili na obou polovinách další branku, měli trenéři o poločase co svým svěřencům vytýkat.
Jenže poučila se jen jedna polovina a to ještě ne docela. Přesnou trefou do šibenice od Jirky Pafky se tým "A" dostal hned zkraje sice do vedení, jenže opět po obrovské chybě Prostějov srovnal. Naši potom předvedli nádhernou kombinaci, kdy Radek Kvěťák poslal kolmici na rozběhnutého Kryštofa Gazdu, který z levé strany přesně našel Kubu Koláře a ten mířil přesně k tyči. Po této ojedinělé kombinační akci naši tedy opět vedli. Jenže pak se ozvala zase ta stará bolest, zakončení!!! Počítal jsem u této poloviny, kolikrát šli naši hráči během obou utkání sami na brankáře a věřte nebo ne, číslo se zastavilo na počtu devět!!! A ani jednou to neskončilo brankou!!! Samozřejmě na tom má zásluhu i výborný brankář Prostějova. Jenže z tolika šancí se prostě dát gól musí, protože potom jde psychika hodně rychle dolů. Výsledkem byl obdržený gól v poslední minutě - 2:2.
Druhá polovina na tom byla ještě hůře. Slova trenérů si vzala za své pouze do 3.minuty, kdy propadl balón za obranu a hosté vedli. Za minutu to už bylo o dva góly a vůbec to nevypadalo dobře. Mírným povzbuzením pak byla akce Patrika Slaměny, který uvolnil Lukáše Kalába a ten snížil na 1:2. To bylo ale z naši strany asi vše. Kluci totálně zápas zabalili, kupili jednu chybu za druhou a soupeř nám udělil pořádnou lekci. Na hřišti jasně vynikal a zvítězil vysoko 6:1.
Pokud chceme v dalších utkáních uspět, je potřeba pořádně zapracovat na koncovce a vyvarovat se obrovských chyb.

Jednotlivé minizápasy:

FC Tescoma Zlín A - 1.SK Prostějov A 0:2

FC Tescoma Zlín B - 1.SK Prostějov B 0:2

FC Tescoma Zlín A - 1.SK Prostějov B 2:2, branky Zlína: Pafka J., Kolář J.

FC Tescoma Zlín B - 1.SK Prostějov A 1:6, branka Zlína: Kaláb L.

Celkově to tedy nedopadlo zrovna nejlépe, protože si celek 1.SK Prostějov odváží ze Zlína zaslouženě 3 body za vítězství 12:3.

Danone Cup

13. října 2011 v 22:08 | R. Kvěťák
V úterý 11.října 2011 se naši kluci zúčastnili oblastního kola turnaje Danone Cup, který se konal na hřišti v Kroměříži. Zlínští fotbalisté odehráli celkem 3 utkání, které se hrály 2x20 min. Celkově obsadili 2.místo, ale do dalšího kola však zaslouženě postupuje 1.FC Slovácko, které ani jednou nepoznalo hořkost porážky.
Výsledky našeho týmu:

FC Tescoma Zlín - Slovácká Slávia Kroměříž - 2:2 (obě branky Zlína vstřelil Jakub Kolář)
FC Tescoma Zlín - 1.FC Valašský - 4:1 (Filip Ondruš - 2x, Radek Kvěťák a Kryštof Gazda)
FC Tescoma Zlín - 1.FC Slovácko - 1:3 (Lukáš Kaláb)

POZOR ZMĚNA !!!

11. října 2011 v 20:13 | R. Kvěťák |  Ostatní
Ve čtvrtek 13.10.2011 se utkání v Brně NEUSKUTEČNÍ !!!! Náhradní termín bude upřesněn později.

Nejbližší program:

st 12. 10. - Volno Mrkající

čt 13. 10. TJ - 13.30 - Vršava

pá 14. 10.TJ - 14.00 - VRŠAVA !!!!

Odjezdy autobusů na Danone Cup a do Brna

6. října 2011 v 21:37 | R. Kvěťák |  Ostatní
V úterý 11.října 2011 se zúčastní naši kluci v Kroměříži turnaje Danone Cup. Odjezd autobusu je v 8.15 hod. z Vršavy.
Ve čtvrtek 13.října 2011 odcestují taktéž v 8.15 hod. k utkání 10.kola Moravskoslezské ligy do Brna, kde od 11.30 hod. sehrají utkání s domácí Zbrojovkou.

FC Tescoma Zlín - FC Slovan Havlíčkův Brod 17:6

5. října 2011 v 20:58 | R. Kvěťák
V neděli 2.října 2011 zavítal do Zlína další náš soupeř, který tentokrát musel absolvovat cestu až z Havlíčkova Brodu. Naši hráči nastoupili do utkání asi s vědomím, že soupeř bude snadné sousto, jak napovídala stávající tabulka. Jenže houževnatý protivník naše kluky zcela zaskočil a v prvních zápasech nás dokonce i na jednom hřišti přehrával. I na druhém zápolišti to nebylo jednuduché, ale naši kluci se však naštěstí brzy vzpamatovali a pomalu a systematicky hráče Slovanu svými akcemi ničili a skóre nakláněli na svou stranu. Ani tady se ale nevyvarovali hrubých chyb v obranné činnosti, opět velmi zbytečně inkasovali a hlavně neproměňovali své šance. Ve druhých zápasech už Tescoma nedopustila rodící se překvapení a zlepšenou hrou si zajistila 3 body. Ovšem obrovské chyby v obraně a neproměňování i těch nejasnějších gólových akcí, kdy střelec stojí tváří v tvář gólmanovi, nás může v dalších zápasech velmi mrzet. A to nás nyní čekají soupeři z prvního a druhého místa tabulky. Pokud chceme uspět, budeme muset hrát naplno od začátku utkání, hru zrychlit, zpřesnit a hlavně proměňovat "tutovky", kterých nemusí být mnoho. Tak uvidíme.

Jednotlivé zápasy:

FC Tescoma Zlín A - FC Slovan Havlíčkův Brod A - 5:2

6. min. - J. Kolář našel přihrávkou z pravé strany Ondruše, který nasadil gólmanovi jesličky - 1:0
9. min. - na levé straně vybojoval míč K. Gazda a sám se prosadil i střelecky - 2:0
14.min. - Ondruš z pravé strany našel přihrávkou Kvěťáka, který zamířil přesně - 3:0
16.min. - první kiks naší obrany, kdy se po ztrátě míče a následném faulu kopala penalta - 3:1
18.min. - Vozník otřel svou střelu o bránícího hráče a pod břevno navýšil na 4:1
21.min - po další chybě hosté snižují - 4:2
29.min. - na levé straně vybojoval míč K. Gazda a Ondruš jeho přihrávku poslal do sítě - 5:2

FC Tescoma Zlín B - FC Slovan Havlíčkův Brod B - 1:3

1. min. - po obrovské chybě zlínské obrany jdou hosté do vedení - 0:1
9. min. - další chyba znamená druhou branku v domácí síti - 0:2
17.min. - hosté zaslouženě zvyšují již na 0:3
22.min. - Leskovjan z půlky hřiště trestá chybu hráčů Slovanu a snižuje alespoň na 1:3

FC Tescoma Zlín A - FC Slovan Havlíčkův Brod B - 5:1

3.min. - J. Kolář konečně protrhl svou střeleckou smůlu, když z dálky napnul síť - 1:0
6.min. - chyba na půlce hřiště a vyběhnutého gólmana soupeř přehazuje - 1:1
7.min. - hned v zápětí vrací modrožlutým vedení další bombou J. Kolář - 2:1
8.min. - K. Gazda se prokličkoval z levé strany, přihrávkou našel Ondruše, pro kterého již nebyl problém zvýšit na 3:1
13.min. - zaslouženě se prosazuje K. Gazda, který opět vybojoval míč a svou akci zakončil střelou pod břevno - 4:1
25.min. - po sérii promarněných příležitostech celého týmu se konečně přesnou trefou zaskvěl Pafka - 5:1

FC Tescoma Zlín B - FC Slovan Havlíčkův Brod A - 6:0

3.min. - Zajíček se zbavil zasekávačkou obránce a zpřehledem podél padajícího gólmana zavěsil - 1:0
5.min. - Kvěťák nastřeluje břevno a odraženou střelu vrací Zajíček do sítě - 2:0
10.min. - Kvěťák poslal českou uličku na rozběhnutého Slaměnu a ten zkušeně zvyšuje - 3:0
11.min. - opět se prosazuje Slaměna, když ho ke skórování tentokrát vyzval Zajíček - 4:0
12.min. - svým důrazem a presingem získává míč Kvěťák a zvyšuje na 5:0
19.min. - krásnou střelou pod břevno se z dálky prosazuje Leskovjan

CELKOVĚ: FC Tescoma Zlín - FC Slovan Havlíčkův Brod 17:6