--------------------------------------------------------------------------------------------

Září 2011

FC Tescoma Zlín - 1.FC Viktoria Přerov 22:5

29. září 2011 v 22:41 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V úterý 27.září 2011 předehráli na Vršavě zlínští hráčí s Viktorií Přerov 15.kolo Moravskoslezské ligy. Ani v tomto utkání se naši borci moc nezapotili a svého soupeře vesměs po celý zápas jasně přehrávali. K vidění bylo mnoho krásných kombinací, ale také velmi mnoho promarněných příležitostí, které by mohly naše hráče v jiných zápasech velmi mrzet. Přesto si kluci velmi dobře zastříleli, popř. zakombinovali až do prázdné brány. Soupeř z Přerova příliš odpor nekladl, ale nabídnuté příležitosti po našich chybách chladnokrevně využíval, čímž alespoň zmírnil výši porážky.

Jednotlivé zápasy:

FC Tescoma Zlín A - 1.FC Viktoria Přerov A - 5:0

3.min. - Pěknou kombinaci Kvěťáka s K. Gazdou zakončil přesně Slaměna - 1:0
13.min. - Kvěťák presingem po malé domů donutil gólmana Viktorie k chybě a pohodlně skóroval - 2:0
15.min. - po akci celého týmu dloubákem zakončoval Kvěťák - 3:0
19.min. - Slaměna střelou k tyči proměnil další přesnou akci Kvěťáka s D. Kolářem - 4:0
29.min. - Slaměna našel přihrávkou Pafku, který zavěsil pod břevno - 5:0

FC Tescoma Zlín B - 1.FC Viktoria Přerov B - 8:1

4.min. - před brankou soupeře se prosadil Kaláb
12.min. - Gazda M. prostřelil z levé strany gólmana
13.min. - Ondruš další střelou zvýšil na 3:0
14.min. - znovu se prosadil střelou k tyči Ondruš po akci Kalába a Horňáka - 4:0
19.min. - za hosty snižuje Šlancar - 4:1
24.min. - Uhřík zamířil přesnou střelou k tyči - 5:1
27.min. - Leskovjan si naběhl na dorážku střely Horňáka a poslal bombu přímo pod břevno - 6:1
28.min. - střelecky se prosazuje Vozník - 7:1
30.min. - zlínskou střelnici završuje po akci Vozníka s M. Gazdou Ondruš

FC Tescoma Zlín B - 1.FC Viktoria Přerov A - 5:2

4.min. - hosté zásluhou Javory jdou do vedení - 0:1
7.min. - po chytré uličce od Uhříka srovnává Kaláb na 1:1
12.min. - Leskovjan se zbavil kličkou obránce a střelou posílá zlínské do vedení - 2:1
14.min. - Kaláb se prosazuje po individuální akci - 3:1
16.min. - M.Gazda přesnou střelou zakončuje spolupráci s Kalábem a Leskovjanem 4:1
20.min. - hosté snižují zásluhou Mirgy - 4:2
25.min. - Ondruš se s chutí opřel do míče a málem protrhl síť - 5:2

FC Tescoma Zlín A - 1.FC Viktoria Přerov B - 4:2

5.min. - po festivalu zahozených zlínských šancí se prosazuje na druhé straně Mirga - 0:1
5.min. - hned v zápětí srovnává střelou k tyči po přihrávce Kvěťáka Slaměna - 1:1
6.min. - nádhernou akci na jeden dotek po ose Kvěťák, J. Kolář do prázdné brány zakončuje Pafka - 2:1
7.min. - velmi podobná akce jako u předchozího gólu, jen do prázdné tentokrát zakončuje Slaměna - 3:1
10.min. - Kvěťák si vyměnil s J. Kolářem několik přihrávek a umístil střelu k tyčce - 4:1
20.min. - na druhé straně hřiště trestá žalostnou produktivitu domácích přerovský Šlancar - 4:2

Celkově: FC Tescoma Zlín - 1.FC Viktoria Přerov - 22:5

1.SC Znojmo - FC Tescoma Zlín - 4:18

28. září 2011 v 21:23 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 25.9.2011 odehráli hráči FC Tescomy Zlín další utkání Moravskoslezské ligy. Tentokrát si museli přivstat, protože již v 6.45 hod. odjížděli autobusem z Vršavy do Znojma, kde se v 11.30 hod. utkali v již 8.kole s domácími fotbalisty.
Za slunečného počasí se naši do svého soupeře pustili již od začátku s velkou chutí a předváděli jednu pěknější kombinaci za druhou. Přestože se znojemští snažili, kluci nepřipustili žádnou komplikaci a skóre postupně narůstalo. Otázkou tedy pouze bylo, na jaké metě se zastaví. Nakonec v součtu utkání Tescoma ve Znojmě s přehledem zvítězila 18:4 a to ještě mohou být domácí hodně rádi.

Jak běžely minuty:

1.SC Znojmo A - FC Tescoma Zlín A - 1:5

1.min. - D. Kolář si narazil s Kvěťákem, který uličkou uvolnil J. Koláře a hned z první akce šli zlínští do vedení - 0:1
13.min. - Kvěťák levačkou zakončil svůj slalom mezi domácími obránci - 0:2
19.min. - Malina se na půli hřiště zbavil svého strážce a svůj únik chladnokrevně zakončil nad padajícího gólmana - 0:3
21.min. - před brankou se nejlépe zorientoval opět Malina, který přesně zamířil podél brankáře k tyči - 0:4
22.min. - Bohdálek alespoň trochu rozveselil doposud zklamané domácí příznivce - 1:4
22.min. - J. Kolář hned v zápětí rozehrál rohový kop a sehraný signál proměnil Slaměna - 1:5

1.SC Znojmo B - FC Tescoma Zlín B - 2:5

3.min. - Leskovjan zamířil přesně k tyčce - 0:1
5.min. - K. Gazda se na 2x prosadil před brankářem, když ho domácí po předchozím sólu nechali dorazit vlastní střelu - 0:2
9.min. - Nerada snížil a vykřesal pro domácí naději - 1:2
12.min. - Pafka napřáhl z dálky a přesnou střelou po zemi nedal gólmanovi žádnou šanci - 1:3
16.min. - domácí opět snižují, tentokrát se trefil Ošťádal - 2:3
20.min. - podobně jako u předchozí zlínské branky se opět prosadil Pafka - 2:4
22.min. - z pravé strany se prokličkoval Kaláb a z úhlu zamířil mezi tři tyče - 2:5

1.SC Znojmo A - FC Tescoma Zlín B - 0:3

9.min. - Ondruš napřáhl a málem protrhl síť - 0:1
12.min. - opět skóruje Ondruš, tentokrát se prosazuje levou nohou - 0:2
14.min. - odražený míč vrací další bombou s hranice "šestnáctky" Leskovjan

1.SC Znojmo B - FC Tescoma Zlín A - 1:5

4.min. - zblokovanou střelu Kvěťáka velmi razantně poslal do sítě J. Kolář - 0:1
11.min. - Kvěťák uvolnil mezi dvěma bránícími hráči Sotoláře a ten se nemýlil - 0:2
14.min. - Kvěťák se dostal k dorážce a zvýšil na 0:3
17.min. - nádherná kombinace po ose Kvěťák, D.Kolář a přesně zakončující J. Kolář - 0:4
24.min. - z metrového ofsidu se trefuje Ošťádal, rozhodčí branku uznává (nikdo totiž ani neprotestoval) - 1:4
29.min. - další krásná akce, J. Kolář si narazil se Slaměnou, který přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování M. Gazdu - 1:5

19. září 2011 v 21:22 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V sobotu 17. 9. 2011 náš tým odehrál další zápas Moravskoslezské ligy. Tentokrát se však hrálo "derby" neboť jsme cestovali do nedaleké Kroměříže. Domácí byli po celé utkání velmi houževnatým protivníkem, žádný balón pro ně nebyl ztracen a svým odhodláním velmi našim hráčům ztížili zisk dalších bodů. Nakonec ale naši borci nepříjemného protivníka zdolali, i když opět "spálili" neskutečné množství brankových příležitostí. Z Kroměříže si zlínští ale odvážejí velmi cenné 3 body za vítězství 12 : 3.

Jak utkání probíhalo:

SK HK Kroměříž A- FC Tescoma Zlín A - 2:1
2.min. - chybnou rozehrávku naší obrany domácí zužitkovali ve vedoucí branku 1:0
4.min. - Michal Daněk chytl domácím pokutový kop a držel naše naděje
11.min. - Radek Kvěťák vyzval ke skórování Tomáše Uhříka, který s přehledem vyrovnal 1:1
14.min. - Martin Malina nastřelil břevno
30.min. - o dílčí úspěch z tohoto minizápasu se kroměřížští postarali výborně trefeným přímým kopem 2:1

SK HK Kroměříž B- FC Tescoma Zlín B - 1:5
2.min. - Jakub Kolář našel přihrávkou Daniela Koláře, který nekompromisně poslal zlínské do vedení 0:1
4.min. - Patrik Slaměna navýšil skóre z pokutového kopu -0:2
18.min. - Mirek Leskovjan přesně zamířil k tyčce - 0:3
19.min. - Jiří Pafka individiální akcí navýšil už na 0:4
20.min. - domácí využili ztrátu míče na půli hřiště a do prázdné brány snížili - 1:4
26.min. - Daniel Kolář skóroval po předchozí nádherné akci Kryštofa Gazdy - 1:5

SK HK Kroměříž A- FC Tescoma Zlín B - 0:1
6.min. - po předchozí střele Patrika Slaměny bombou nedal brankáři šanci Jakub Kolář - 0:1
25.min. - David Šťasta bravurně zneškodnil přímý kop Kroměříže

SK HK Kroměříž B- FC Tescoma Zlín A - 0:5
6.min. - Radek Kvěťák zkušeně zakončil své sólo levou nohou 0:1
13.min. - Radek Kvěťák zvýšil střelou k tyčce - 0:2
14.min. - Radek Kvěťák završil hatrick - 0:3
22.min. - Jiří Sotolář proměnil v gól rychlý výpad do otevřené obrany domácích - 0:4
26.min. - Tomáš Uhřík zakončil pěknou akci Matěje Gazdy - 0:5

Celkově: SK HK Kroměříž - FC Tescoma Zlín - 3:12

(A) Daněk - Keprt, Sotolář, Vozník, M. Gazda, Kvěťák, Zajíček, Kaláb, Malina, Orcheon, Uhřík
(B) Šťasta - Pafka, Kadrle, K. Gazda, D. Kolář, J. Kolář, Slaměna, Horňák, Leskovjan, Kolaja, Fusek

Turnaj v Holešově

16. září 2011 v 23:59 | R. Kvěťák |  Turnaje
Za účastí představitelů města Holešova se ve Všetulích konal v úterý 13.září 2011 již 4. ročník fotbalového turnaje mladších žáků, pořádaný poslancem Josefem Smýkalem, SVČ TYMY, SFK ELKO Holešov a společností Olympia Holešov. Tohoto turnaje se zúčastnilo deset mužstev ze Zlínského kraje a hráči FC Tescomy Zlín utvořili dva týmy. Ani jeden náš celek herně ani výsledkově nepropadl. Dokonce tým pod hlavičkou FC Tescoma Zlín "A" se dostal až do finále, kde však bohužel celkem jasně a spravedlivě podlehl Sigmě Olomouc "A" 5:1. Druhému týmu pod názvem FC Tescoma Zlín "B" uniklo finále jen o fous a nakonec skončil celkově na 5.místě.

FC Tescoma Zlín - SK Rostex Vyškov 24:4

16. září 2011 v 23:15 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V 6.kole Moravskoslezské ligy přivítali na Vršavě v neděli 11.září 2011 naši fotbalisté stejně staré fotbalisty z Vyškova. Opět za velmi pěkného, slunečného počasí si zlínští hráči se svým soupeřem naprosto v pohodě poradili a s přehledem celkově zvítězili 24:4. Je potřeba zdůraznit, že se hrálo převážně na polovině hostů z Vyškova a že výsledek mohl být pro soupeře ještě přijatelný. Naši kluci totiž opět nevyužili velké množství šancí a na této činnosti bude nutno ještě hodně zapracovat. Naši kluci si totiž nádhernými akcemi šance vypracují, ale při zakončení chybí klid a rozvaha. Hráčům Vyškova jsme všechny naše obdržené góly doslova darovali, protože dle pokynů trenérů se brankář Šťasta pohyboval mnohdy až na polovině protivníka a ne vždy tak naši "svatyni" stihl strážit. Je to ale v pořádku, protože i brankář musí umět hrát v poli a v takovýchto zápasech by asi prostál opřený o vlastní tyčku.
Jak padaly branky:

FC Tescoma Zlín A - FC Rostex Vyškov A - 3:0

9.min. - Leskovjan s přehledem proměnil penaltu
14.min. - stejný hráč, tentokrát se prosadil individuálně
22.min. - Mirek Leskovjan střelou završil svůj "hatrick"

FC Tescoma Zlín B - FC Rostex Vyškov B - 7:0

4.min. - Kvěťák uvolnil Slaměnu, který mířil přesně k levé tyči
16.min. - Sotolář přesně zakončil po narážečkách s Kvěťákem
18.min. - Kadrle posadil krásně rohový kop na hlavu Jakuba Koláře - 3:0
20.min. - Klička Kvěťáka a střela levačkou k pravé tyči
22.min. - Malina našel před brankou úplně volného Uhříka, který do prázdné branky "uklidil" míč
23.min. - Slaměna svou individuální akci završil přesnou levačkou
25.min. - Malina centoval z levé strany a Uhřík společně s obráncem vymetli hlavou šibenici - 7:0

FC Tescoma Zlín A - FC Rostex Vyškov B - 7:0

5.min. - po závaru se nejlépe zorientoval Ondruš a poslal zlínské do vedení
6.min. - s obrovským štěstím proměnil Horňák penaltu (brankář střelu vystihl, ale míč neudržel)
17.min. - Pafka individualní akcí nedal brankáři žádnou šanci
18.min. - přesná dorážka Horňáka znamenala čtyřgólové vedení
21.min. - další přesná střela Leskovjana
26.min. - konečně se do statistik zapsal i Zajíček, který dotáhl do konce akci celého týmu
27.min - o poslední zápis se další přesnou střelou postaral výborně hrající Leskovjan

FC Tescoma Zlín B - FC Rostex Vyškov A - 7:4

1.min. - Slaměna po přihrávce Kvěťáka zamířil levačkou k tyčce
2.min. - klid do našich řad přidal po Slaměnově uvolnění střelou pod víko Uhřík
9.min. - sólo středem hřiště zakončil Kvěťák špičkou podél padajícího gólmana
12.min. - po přihrávce Kvěťáka málem Uhřík protrhl síť 4:0
15.min - první zaváhání našich hráčů včetně brankáře na půli hřiště - 4:1
16.min. - vlastní gól po obrovském kiksu obránců - 4:2
17.min. - chyba ve středu hřiště a přesná střela přes půl hřiště do odkryté brány - 4:3
17.min. - nádherná akce na jeden dotek po ose J. Kolář, Kvěťák a zakončující Slaměna - 5:3
20.min. - Slaměna našel přihrávkou pod sebe nabíhajícho a přesně mířícího Kvěťáka - 6:3
28.min. - J. Kolář dostal nádhernou přihrávku od Sotoláře a i když faulován, stejně se prosadil - 7:3
29.min. - špatná komunikace obránců znamenala další gól do vlastní sítě - 7:4

CELKOVĚ : FC Tescoma Zlín - FC Rostex Vyškov - 24:4

Sestavy:
FC Tescoma Zlín A: Daněk (Kadrle) - M.Gazda, K.Gazda, Pafka, Vozník, Leskovjan, Zajíček, Horňák a Kaláb
FC Tescoma Zlín B: Šťasta - Kadrle (Daněk), Sotolář, Fusek, D. Kolář, J. Kolář, Kvěťák, Malina, Uhřík

FC Velké Meziříčí - FC Tescoma Zlín 4:8

5. září 2011 v 22:52 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12

V neděli 4.září 2011 odcestovali fotbalisté FC Tescomy Zlín U 12 k dalšímu utkání Moravskoslezské ligy mladších žáků - jih do Velkého Meziříčí. Na zdejším hřišti se od 15.30 hod. za nádherného, slunečného počasí utkali s domácími, stejně starými fotbalisty. Z počátku se velkomeziříčští do našich pustili s obrovským zápalem a hned bylo jasné, proč domácí ještě neprohráli a že odvést nějaký ten bod nebude zrovna nejlehčí úkol.

Na hřišti "A" šli do vedení domácí, ale hned v 5.minutě srovnal Adam Zajíček. Velké Meziříčí si ale hned za minutu vzalo vedení zpět. Ve 12.minutě však bombou Kuba Kolář opět srovnal. Tescoma mohla otočit zápas na svou stranu, ale nejprve ve 20.minutě Adam Zajíček trefil tyč a ve 28.minutě ho napodobil ještě Jakub Kolář. První měření sil skončilo tedy nerozhodně 2:2.

Na hřišti "B" se bojovalo naprosto stejně, jako na vedlejším pažitu. Domácí nám nedali nic zadarmo a David Šťasta se v naší bráně musel otáčet. Za svá záda nepustil ani jednu střelu a naopak Patrik Slaměna se během jedné minuty trefil dvakrát. Nejprve vymetl šibenici a potom zamířil přesně k tyčce. Z tohoto souboje jsme tedy vyšli vítězně 2:0.

O poločase se týmy prohodili a na hřišti "A" šli opět domácí brzy do vedení, když ve 4.minutě využili zaváhání zlínské obrany. Za další minutu bylo ještě hůř, protože Michal Daněk zvolil při pokutovém kopu bohužel pro žlutomodré špatnou stranu a rázem jsme prohrávali už o dva góly. Zlínští borci však hlavu nesklonili a hned za minutu náskok snížili, když přesně mířil Adam Zajíček. V 9.minutě Jakub Kolář vyrovnal a od této doby začali mít naši navrch. V 17.minutě Mirek Leskovjan poslal Tescomu dokonce do vedení a vše zpečetil dorážkou do prázdné brány Martin Malina - 4:2.

Na sousedním zápolišti se bojovalo neméně zarputile, ale branky v tomto zápase nepadly. Naši se sice snažili, ale Honza Fusek i Dany Kolář orazítkovali jen brankové konstrukce soupeřovy svatyně. I tak je ale velké pozitivum tohoto týmu, že za hodinu hry neobdrželi ani jeden gól!

Zaslouženě si tak borci ze Zlína mohli vychutnat "děkovačku" nejvěrnějším zlínským fanouškům, kteří neváhali a za svými "hvězdami" jeli 150 km fanditMrkající. Z Velkého Meziříčí si odvážíme důležité 3 body za vítězství 8:4. Hoši děkujeme!

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ - FC TESCOMA ZLÍN - 4:8

Tým "A" - Daněk, Kadrle, Sotolář, Vozník, M. Gazda, J. Kolář, Leskovjan, Zajíček a Malina

Tým "B" - Šťasta, D. Kolář, Pafka, K. Gazda, Fusek, Kvěťák, Slaměna, Kaláb a Horňák

FC Tescoma Zlín - RSM Hodonín 32:1

3. září 2011 v 13:17 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
Místo slavnostního nedělního obědu (jak jinak, ale už si pomalu zvykáme) nastoupili hráči FC Tescomy Zlín opět v pravé poledne poslední prázdninovou neděli k dalšímu mistrovskému utkání. Tentokrát jim byl na domácím hřišti na Vršavě soupeřem tým RSM Hodonín. Někteří diváci dokonce museli tentokrát oželet i sledování u nás velmi populární Barum rallye, což ale jak se později ukázalo, vůbec nevadilo. Po nočním deštíku byl zelený pažit zpočátku mírně vlhý, ale našim hráčům to příliš nevadilo. Do svého soupeře se oba naše celky obuly hned od začátku a o vzruch před hostující brankou nebylo nouze. S přibývajícími minutami narůstalo i skóre a převážná část hry se odehrávala na hodonínské půlce. A to si hodně s míčem zahráli i oba naši gólmani. Říká se, že hrajete to, co vám soupeř dovolí a je fakt, že hráči Hodonína velký odpor nekladli. Ve druhých zápasech naši hráči už hráli takový ten fotbal, kdy si každý chce dát gól a fotbalovosti trochu ubylo. Soupeř ale jak se říká "úplně odešel" a tak se celkové skóre zastavilo na úctihodných 32:1! Hoši, jen tak dále!

Jednotlivé výsledky zápasů:

FC Tescoma Zlín A - RSM Hodonín A: 11:0
Branky: Zajíček 2, Leskovjan 2, Fusek 2, Sotolář 2, Gazda K., Slaměna, Kolář J.

FC Tescoma Zlín B - RSM Hodonín B: 4:0
Branky: Uhřík 2, Gazda M., Horňák

FC Tescoma Zlín A - RSM Hodonín B: 8:1
Branky: Kolář J. 2, Zajíček 2, Gazda K., Slaměna, Leskovjan, Daněk M. - Duchoň

FC Tescoma Zlín B - RSM Hodonín A: 9:0
Branky: Uhřík, Kolaja, Horňák, Kolář D., Malina, Kvěťák, Gazda K., Pafka, Kaláb.

Celkově: FC Tescoma Zlín - RSM Hodonín : 32:1

SK Břeclav - FC Tescoma Zlín 3:12

3. září 2011 v 11:05 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli 21.srpna 2011 odcestovali naši fotbalisté k dalšímu mistrovskému utkání do Břeclavi. Na zdejším stadionu se opět v pravé poledne, což pro malé kluky není zrovna ten nejvhodnější termín, pustili do svého soupeře bez větších zábran a přítomným divákům ukazovali jednu krásnější akci za druhou. Našim kluků nevadilo ani opravdu velmi intenzívně svítící slunce a nebýt nepřesné koncovky, byl by výsledek ještě příznivější. Borci ze Zlína si totiž s mladými fotbalisty z Břeclavi poradili a s přehledem zvítězili 12:3.

Břeclav A - Zlín A - 1:3 Branky: Černý - Kvěťák 2x, Slaměna
Břeclav B - Zlín B - 1:5 Branky: Lhotecký - Fusek 2x, Leskovjan, Pafka, Kaláb
Břeclav A - Zlín B - 1:3 Branky: Leskovjan, Malina, Gazda K.
Břeclav B - Zlín A - 0:1 Branka: Zajíček

Celkově tedy: SK Břeclav - FC Tescoma Zlín 3:12