--------------------------------------------------------------------------------------------

Srpen 2011

1.FC Slovácko - FC Tescoma Zlín 15:8

23. srpna 2011 v 16:32 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12

K dalšímu mistrovskému utkání odjeli hráči FC Tescomy Zlín ve středu 17.8.2011 do Uherského Hradiště, kde se na Širůchu utkali s domácím 1.FC Slováckem. V pravé poledne, kdy sluníčko neskutečně pražilo, oba týmy předváděli velmi pěknou kopanou. V prvním poločase měli více ze hry hosté ze Zlína, kteří domácím nic nedarovali a o tři body se chtěli pořádně poprat a to i přesto, že v tomto úmorném počasí měli jen jednoho hráče na střídání. Jenže kdo si ale dělal naděje v prvním poločase, ten ve druhé části hry nevěřil svým očím. Naši totálně odešli fyzicky, svému soupeři herně přestali stíhat a Slovácko nám střílelo jednu branku za druhou. Tescoma bohužel už nenašla žádný recept, jak z této bryndy ven. Po zásluze tak nakonec 1.FC Slovácko porazilo FC Tescomu Zlín vysoko 15:8, což byl po nadějném prvním poločase pro hosty až krutý výsledek.

Předvedená hra v první půli je ale určitě příslibem do budoucna, jen je potřeba ještě více proměňovat nabídnuté příležitosti a hlavně nezapomínat bránit. Jenže kdo někdy fotbal hrál, tak moc dobře ví, že do předu se chce vždy, ale zpět už je to horší!

15. srpna 2011 v 23:02 | R. Kvěťák |  Moravskoslezská liga U 12
V neděli se hráči FC Tescomy Zlín utkali na travnatém hřišti na Vršavě v 1.kole úplně nové soutěže mladších žáků s celkem SK Líšeň. Podle nových pravidel nastoupila proti sobě na polovinách hřiště vždy dvě mužstva domácích a hostů. Na levé polovině nejprve 30 minut spolu zápolila mužstva obou protivníků s označením A a na pravé polovině si to mezi sebou rozdávala mužstva, označená písmenem B. O poločase se "áčka" prohodila s "béčkama" . Tak nám vznikl nový model, kdy celkem v hodině hry na jednom fotbalovém hřišti běhalo 16 hráčů včetně 4 gólmanů. Systém zajímavý, ale náročný na vůbec sestavení jednotlivých týmů a hlavně na fyzickou kondici hráčů. Pokud totiž nemáte dostatek hráčů na lavičce, tak je to s prominutím průserRozpačitý
Naši borci se s tímto systémem vyravnali podstatně lépe než soupeř a na hřišti byli lepším týmem. SK Líšeň zaostávala hlavně fyzicky a naši kluci svou kombinační hrou, na kterou jsme zvyklí, rozebírali svého soka a sázeli mu jednu branku za druhou. Většinou se hrálo na polovině Líšně, ale soupeř hrozil rychlými brejky, které však naštěstí pro nás trestuhodně zahazoval. Nakonec v součtu branek na travnaté ploše FC Tescoma Zlín porazila SK Líšeň 12:2 a do tabulky si připsala první tři body. Jen tak dále, chlapci Mrkající.

15. srpna 2011 v 21:42 | R. Kvěťák

Ve čtvrtek 11.8.2011 se na umělém trávníku stadionu v Brumově odehrál systémem každý s každým další mezinárodní turnaj v kopané pro ročník 2000. I tenhle turnaj náš tým pojal jako přípravu na mistrovskou sezónu, kdy trenéři hráče zkoušeli na různých postech a v různých herních činnostech. Po celý tento turnaj nás ale opět provázela žalostná koncovka, přestože hra již byla o něco málo lepší, než v minulý týden v Brně. Chce to opravdu čas, aby si kluci zvykli na nový herní systém, protože vydržet 2 x 30 minut v zápase na hřišti, to už bude opravdu fuška. Proto trenéři své sedmičky pravidelně střídali výdy po 5 minutách, aby si kluci pomalu zvykali a protože ostatní soupeři na tomto turnaji většinou střídali v kratších intervalech, byly vždy čerstvé síly na hřišti vidět. Kluci to ale zvládají čím dál líp a snad se to v "mistrákách" projeví.
V prvním zápase na turnaji jsme vydřeli výhru 1:0 nad Slovanem Bratislava, když si ale soupeř vstřelil vlastní gól. Ve druhém utkání s FA Nitra kluci uhráli remízu 1:1. Branku Zlína vstřelil Jakub Kolář. Potom jsme ale dlouho nebodovali. Nejprve přišla prohra 0:1 s Hradcem Králové, dále 0:3 s Trenčínem, 0:2 s Brumovem a 0:4 s Žilinou. Ve výborném utkání se Zbrojovkou Brno však kluci zlepšili pohyb, práci s míčem a kombinaci a zaslouženě vyválčili bod za remízu 0:0. V předposledním utkání se Sigmou Olomouc, kdy naši byli tentokrát herně lepším týmem, však nešťastnou brankou 5 vteřin před koncem utkání o všechny body bohužel přišli. Ani v posledním našem zápase to nebylo o moc lepší. S Banskou Bystricou sice Tescoma Zlín brankou Adama Zajíčka vedla, ale vedení neudržela. V posledních sekundách jsme totiž opět lovili míč z vlastní sítě. Na turnaji jsme se tedy prezentovali jednou výhrou, třemi remízami a pět krát jsme odcházeli poraženi. Ale 3 vstřelené branky za celý turnaj a z toho ještě jedna vlastní? No hoši, to je ostuda! Asi to chce více střelby, tak snad příště.

10. srpna 2011 v 22:30 | R. Kvěťák |  Turnaje

Minulý víkend se naši kluci zúčastnili XI.ročníku mezinárodního fotbalového turnaje mladších žáků, který nesl název O POHÁR STAROSTY MĚSTA MODŘICE. Tento turnaj, hraný v několika brněnských lokalitách, naši noví trenéři pojali jako přípravu na mistrovská utkání a jako zkoušku nového systému a pravidel pro mladší žáky. Od začátku jsme všichni věděli, že náš tým tentokrát nehrál na výsledek a umístění. Cílem totiž bylo vyzkoušet hráče na různých herních postech, aby byli v zápasech na 2 x 30minut v novém systému připraveni odehrát na dvou hřištích vždy dvě souběžná utkání v sestavě 7+1, k čemu je potřeba minimálně 16 hráčů + nějaké na střídání.
Proto jsme během celého turnaje svou ratolest viděli jednou na pravé obraně, podruhé jako levého útočníka, aby v příštím utkání nastoupila jako tvůrce hry ve středu zálohy. Dokonce se někteří objevili i jako strážci naší "svatyně", a to i přesto, že nám potom tento hráč herně chyběl v poli. Noví trenéři Bohuslav Kupka a Michal Cholek razí teorii, že každý si musí osahat všechny posty na hřišti a aby si uvědomil, že když udělá 5 chyb útočník, nemusí se nic stát. Ale když chybu udělá obránce nebo gólman, že to už je horší. A hlavně naše kluky trenéři učí, že chybu může udělat každý, a že fotbal je hra kolektivní , proto nadávky od spoluhráčů za chyby nejsou na místě.
Do turnaje vstoupila FC Tescoma Zlín ale vítězně, když otočila zápas s Ústím nad Labem. V první části hry šlo Ústí do vedení, ale ve druhém poločase se o první naši trefu se postarali Radek Kvěťák a Patrik Slaměna. Prvně jmenovaný poslal míč Patrikovi do uličky, který byl následně v pokutovém území faulován. Paťa si sebejistě postavil míč na značku pokutového kopu a nedal gólmanovi žádnou šanci - 1:1. Hned v dalším střídání této sedmičky, utekl po lajně Kryštof Gazda, v pokutovém území našel nádherně přízemní přihrávkou Radka Kvěťáka, který potom ke vstřelení vítězné branky vyzval do prázdné brány skórujícího Patrika Slaměnu.
I v dalším utkání jsme nehráli druhé housle. S Chorvatským Zadarem jsme hráli velmi vyrovnanou partii. Naši kluci se několikrát dostali do nadějných brejků, které ale ne moc férově hrající soupeř zákeřnými fauly ze zadu pouze za žluté karty (celkem 3) zastavil. V 6.minutě druhé půle se nám nepodařilo při soupeřově autovém vhazování střídání našich celých sedmiček a Zadar se dostal velmi lacino do vedení. Potom soupeř už jenom zdržoval a výsledek 0:1 bránil. V nastaveném čase jsme pak ještě dostali gól z přímého kopu a zápas tak prohráli 0:2.
Ani se Spartou Praha se nám nepodařilo vstřelit gól. Jenže ani Spartě se to zrovna moc nedařilo, a to až do 37.minuty. To se napnula síť za Martinem Malinou (ten zrovna proti Spartě chytal) poprvé, ale naštěstí to byl ofside. Jenže radost zlínských příznivců měla jepíčí život, neboť hned v zápětí nechytatelnou bombou Sparta už opravdu vedla. V nastaveném čase jsme z dalšího "přímáku" dostali ještě gól na 0:2 a tento gól nás vlastně poslal do skupiny o 17. - 20.místo.
Nic na tom nezměnila ani pro nás drtivá porážka s FA Nitra 1:6, když jedinou naši branku vstřelil po individuální akci Radek Kvěťák. V minitabulce se Spartou Praha a Ústím nad Labem jsme měli nejhorší skóre a tak jsme putovali do Hrušovan, kde bojovali společně s námi ještě Teplice, Olomouc a domácí Modřice.
V prvním zápase o konečné umístění Tescoma poměřila síly s Teplicemi. Ve 3.minutě zlínští prohrávali už 0:2, když nejprve nezvládli ubránit brejk a potom dokonce ještě faulovali v pokutovém území. Ale pak se pomalu začali kluci zvedat. V 6.minutě se nejprve Jakub Kolář zastřeloval, když trefil jen břevno. V 11.minutě už ale Kuba po přihrávce Daniela Koláře síť konečně rozvlnil - 2:1. A ještě veseleji mohlo být ve 14.minutě. Adam Zajíček však vyrovnání odmítl zahozenou penaltou. Nedáš, dostaneš - tohle staré, otřepané pravidlo platilo i tady. Hned z protiútoku to bylo 1:3. Ve druhém poločase FC Tescoma prohrávala od 27.minuty už o 3 branky, ale jiskřičku naděje vykřesal ve 35.minutě Matěj Gazda, který snížil po přihrávce Jirky Pafky na 2:4. Zlínští byli v tuto dobu jasně lepším týmem, svého soupeře drtili, ale výsledkem bylo jen několik zahozených šancí a tyčka Radka Kvěťáka. Ve 39.minutě bylo rozhodnuto, když po dalším faulu tepličtí proměnili penaltu a upravili na konečných 2:5 v náš neprospěch.
V neděli nás čekali ještě dvě utkání. Nejprve jsme svedli bratrovražedný souboj se Sigmou Olomouc, která stejně jako náš celek tvoří nový tým. Sigma byla v tomto zápase o něco lepší, šťastnější a zvítězila 3:1. Jedinou branku Tescomy vstřelil Tomáš Uhřík, který se blýskl krásnou individuální, přesně zakončenou akcí.
V posledním utkání s domácími Modřicemi (4:2) naši konečně předvedli alespoň náznaky naší staré, oku lahodící hry. Po nádherných akcích Radek Kvěťák 3x přihrával Patrikovi Slaměnovi, který tak zaznamenal "hattrick" . Oba hráči se pak ještě přihrávkami podíleli i na posledním gólu, který vstřelil Mirek Leskovjan.
Na turnaji jsme tedy sice bohužel obsadili poslední, 20.místo, ale jak jsem již napsal ze začátku, o umístění nám tentokrát nešlo.

Sestava FC Tescomy Zlín: Gazda K., Gazda M., Kadrle, Kolaja, Kolář D., Kolář J., Kvěťák, Leskovjan, Malina, Ondruš, Pafka, Slaměna, Sotolář, Uhřík, Zajíček

4. srpna 2011 v 23:18 | R. Kvěťák |  Turnaje
V pátek 5.srpna 2011 odjedeme v 9.00 hod z Vršavy na třídenní turnaj do Brna, kde se v Modřicích, Chrlicích a Hrušovanech odehraje mezinárodní turnaj mladších žáků "O pohár starosty města Modřice".Více informací najdete na oficiálních stránkách turnaje, kde můžete sledovat i některá utkání online. Tescoma Zlín bude online v pátek od 13.00 hod. v utkání s Ústím nad Labem.

FK Púchov - FC Tescoma Zlín 0:8

4. srpna 2011 v 23:10 | R. Kvěťák
Ve středu 3.8.2011 sehráli naši kluci přátelské utkání na Slovensku, kde se utkali s FK Púchovem. Zlínští hráči si se svým soupeřem celkem v pohodě poradili, když zvítězili 8:0 (poločas 5:0).

ČEZ CUP 2011 v Hradci Králové

4. srpna 2011 v 23:03 | R. Kvěťák |  Turnaje

V posledním červencové víkendu roku 2011 se již pod novým trenérským vedením zúčastnili naši kluci prvního turnaje nové sezóny. V Hradci Králové se konal ČEZ CUP 2011 a počasí mu moc nepřálo. Do uplakaného počasí vyběhlo v naší sestavě několik nových tváří a souhra se "starými hvězdami" z počátku turnaje hodně vázla. Hned v prvním utkání narazili, dnes již mladší žáčci Tescomy Zlín, na Baník Most a celkem jasně prohráli 0:3. Ani v dalším utkání s Jabloncem se klukům moc nedařilo a protože hlavním problémem bylo opět vsítit branku, odnesli si další prohru. Tentokrát dokonce 0:4. No, vstup do turnaje jako z říše snů to zrovna nebyl. S FC Nitrou to už bylo o něco lepší, ale prohra 1:3 nám první body opět nepřinesla. Jedinou branku zlínského celku vstřelil Honza Fusek. Ve zlepšeném výkonu pokračovali kluci i proti Zbrojovce Brno, ale opět neproměnili i ty nejvyloženější šance. A protože Brňané vsítili branky dvě, zaslouženě vyhráli. V dalším utkání proti Dukle Praha konečně už kluci zabojovali a prosadili se i střelecky. Ve 3.minutě Radek Kvěťák poslal uličkou do samostatného nájezdu Adama Zajíčka a ten se nemýlil - 1:0. Jenže Dukla zbraně nesložila a v 6.minutě stav srovnala. V 10.minutě ale Patrik Slaměna vedení zlínskému týmu vrátil. Potom naprosto stejně jako u prvního gólu zafungovala, a to dokonce 2x, spolupráce mezi přihrávajícím Radkem Kvěťákem a přesně zakončujícím Adamem Zajíčkem, a rázem to bylo 4:1. V 19.minutě se poprvé za Tescomu Zlín trefil Lukáš Kolaja a 23.minutě přidal stejný hráč ještě jeden přesný zásah a zvýšil už na 6:1. Ke konci utkání Dukla snížila, ale poslední slovo měl po přihrávce Honzy Fuska přesně mířící Patrik Slaměna. Konečně tak kluci i zabodovali. I v dalším utkání se Slavií Praha pokračovala FC Tescoma ve zlepšeném výkonu. Jako první se hned ve 2.minutě prosadil náš specialista na Slávii Lukáš Kaláb, kterého v tomto zápase bylo plné hřiště. Stejný hráč si v 5.minutě několika přihrávkami vyměnil míč s Radkem Kvěťákem, který chladnokrevně k levé tyči zvýšil na 2:0. Pražané v 8.minutě sice snížili, ale Radek Kvěťák s Lukášem Kalábem si v 10.minutě spolupráci zopakovali, jen tentokrát se za záda gólmana trefil Lukáš Kaláb. Nadějné dvoubrankové vedení kluci drželi až do 19.minuty, kdy dostali gól z rohového kopu. V poslední minutě utkání pak šel neohroženě do souboje s brankářem Patrik Slaměna a výsledkem z toho byla penalta, kterou sám postižený s přehledem proměnil a stanovil konečné skóre na 4:2. V posledním sobotním utkání se utkali naši hráči s domácím týmem z Hradce Králové a budoucímu vítězi turnaje podlehli 1:3, když jedinou branku Tescomy vstřelil Adam Zajíček.

V neděli nastoupili naši kluci nejprve proti týmu FK Mladá Boleslav. Ve vyrovnaném utkání jsme tentokrát byli šťastnějším týmem. Od 16.minuty jsme totiž 0:1 prohrávali, ale nejprve ve 20.minutě Adam Zajíček vyrovnal a potom ve 23.minutě Dominik Horňák přízemní střelou rozhodl o našem dalším vítězství. Dalším soupeřem byl FK Náchod. Do vedení poslal zlínské v 7.minutě chytrým "dloubákem" přes padajícího gólmana Radek Kvěťák, kterému ke skórování přesnou přihrávkou tentokrát pomohl Jirka Pafka. Naši hráči se z vedení dlouho neradovali, protože za minutu byl stav 1:1. Jenže zásluhou Jirky Pafky za další minutu jsme se dostali opět do trháku a aby toho nebylo málo, tak ještě všechny pavouky v náchodské brance vymetl střelou z dálky Martin Malina. Kluci si pak s přehledem pohlídali vítězství 3:1 až do konce.

Na turnaji jsme tak získali 12 bodů a obsadili celkové 7.místo.

Sestava FC Tescomy Zlín: Šťasta David, Kolář Daniel, Uhřík Tomáš, Kadrle Lukáš, Ondruš Filip, Keprt Tobiáš, Kvěťák Radek, Gazda Matěj, Gazda Kryštof, Kaláb Lukáš, Slaměna Patrik, Leskovjan Miroslav, Zajíček Adam, Pafka Jiří, Fusek Jan, Horňák Dominik, Malina Martin a Kolaja Lukáš

4. srpna 2011 v 22:47 | R. Kvěťák

Tak a máme tady novou sezónu. A nové trenéry. Náš tým FC Tescoma Zlín, ročník 2000, povedou v sezóně 2011/2012, trenéři Bohuslav Kupka a Michal Cholek, kterým přejeme do jejich práce "hodně zdaru"!

Dobrou zprávou pro ty, kteří nám fandí je, že naše internetové stránky, na které jste zvyklí, budou na žádost rodičů zachovány, ale budou vedeny asi trochu jinak, skromněji. Důvod je jediný. Tento rok si totiž trenéři vedou stránky své. Tento blog proto zůstane zachován hlavně kvůli informacím, kterých není nikdy dost. Pokud budu vždy něco vědět, co nás rodiče zajímá a snad i něco navíc, vždy se to na našich stránkách objeví. V žádném případě ale práci trenérů nebudu a nechci hodnotit, natož kritizovat. Dalším aspektem, proč budou stránky vedeny jinak je, že naši žáčci už budou jezdit na mistrovská utkání autobusem a proto asi ne všechna utkání uvidím. A když něco nevidím, tak o tom asi moc nenapíši. No, ale uvidíme!