--------------------------------------------------------------------------------------------

Květen 2011

FC Tescoma Zlín - Lhota u Malenovic 16:1

31. května 2011 v 21:54 | R. Kvěťák
V pondělí 30.května 2011 čekal na zlínské hráče ve 14.kole Okresní soutěže celek ze Lhoty u Malenovic. Stejně jako na podzim se hrál fotbal na jednu branku a jen se čekalo, kolik gólů v tomto zápase padne. Naši kluci ani pořádně nebránili, což se jim vymstilo ve 27.minutě, kdy soupeř vstřelil po brejku za obrovského aplausu svou jedinou branku. To už ale prohrával 10:0, takže vlastně o nic ani nešlo. Snad jen o další čisté konto Davida Šťasty. Do poločasu "ševci" přidali ještě jednu branke a do kabin se šlo za stavu 11:1.
I ve druhé části utkání Tescoma jasně opanovala travnatou plochu na Mladcové a přidala ještě dalších pět branek, když ještě spoustu "tutovek" zahodila. Hlavně Radek Kvěťák obul pouze kopačky, které góly připravovaly, ale branku vstřelit nechtěly. I jemu se zápis do statistik s pomocí celého týmu nakonec podařil, i když až ke konci tohoto jednoznačného utkání. Proto konečné skóre 16:1 je pro chlapce ze Lhoty u Malenovic ještě milosrdné. Střelecky se v tomto utkání velmi zadařilo Jirkovi Pafkovi, který vstřelil 5 branek!

Branky FC Tescomy Zlín: Pafka - 5x, K. Gazda - 2x, Uhřík - 2x, Fusek - 2x, J. Kolář, Slaměna, Kadrle, M. Gazda a Kvěťák.

Štípa - FC Tescoma Zlín - 2:21

25. května 2011 v 17:58 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V pondělí 23.května 2011 se ve 13. kole Okresní soutěže utkali zlínští hráči v 16.00 hod. na hřišti ve Štípě s domácím týmem. Od začátku bylo jasné, kdo je na hřišti pánem a tentokrát šlo jen o to, na jakém čísle se brankostroj zastaví. Snahu domácím hráčům nelze odepřít, ale bohužel pro ně, kvalitou na naše hráče nestačili. Konečné skóre 2:21 mluví za vše a to ještě mohou kluci ze Štípy děkovat svému výbornému brankáři, že branek v jejich síti nebylo víc. Obě obdržené branky za záda Davida Šťasty padly až za rozhodnutého stavu, kdy náš tým vlastně nebránil.

Branky FC Tescomy Zlín: Fusek 7, Slaměna 3, D. Kolář 2, M. Gazda 2, K. Gazda 2, Kadrle 2, Kvěťák, Pafka a Uhřík.

Interliga ve Starém Městě

25. května 2011 v 17:39 | R. Kvěťák |  Turnaje
V neděli 22.května 2011 sehráli naši kluci v rámci Interligy další 3 utkání. Ve Starém Městě se postupně v zápasech, hraných 2x 20 minut, utkali s Trenčínem, Slováckem a Dubnicou. Ze všech klání vyšli tentokrát vítězně a i předvedená hra byla taková, na jakou jsou trenéři (a nejen oni) zvyklí. Doufejme, že forma našim hráčům vydrží i do dalších zápasů.

Výsledky FC Tescomy Zlín:

FC Tescoma Zlín - AC Trenčín 2:1 (Pafka 2x)
FC Tescoma Zlín 1.FC Slovácko 5:1 (Pafka, Kadrle, Kubiš, M. Gazda, K. Gazda)
FC Tescoma Zlín - Dubnica 8:3 ( Pafka 2x, Kaláb 2x, Fusek, Mikulka, Martinka, Kadrle)

Zrušení dnešního tréninku

24. května 2011 v 15:09 | R. Kvěťák
Dnešní trénink je zrušený!

Interliga ve Starém Městě- propozice

21. května 2011 v 22:37 | R. Kvěťák
Termín: neděle 22.5

Místo: Staré Město - areál Širůch (U11 tráva, U10 UP)

21. května 2011 v 22:35 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V úterý 17.5.2011 se hráči FC Tescomy Zlín utkali na Mladcové v dalším zápase Okresní soutěže s domácí Mladcovou. Po většinu času byli zlínští na hřišti lepším týmem a svého soupeře přehrávali. Jen to zpočátku nedokázali vyjádřit brankově a tak byl ještě v 15.minutě stav 2:1 pro Tescomu. Do poločasu ale kluci přidali ještě další tři branky a utkání vlastně rozhodli. Domácí mohli ve 40.minutě z penalty snížit, ale exekutor pokutového kopu bránu netrefil. Naopak naši kluci odskočili až na rozdíl pěti branek. Potom však trochu polevili a snaživý soupeř toho okamžitě využil a vstřelil dvě branky. Poslední slovo však měli přece jenom zlínští hráči. Mladcová - Tescoma Zlín 3:8.
Branky Zlína: Mikulka - 3, Kadrle, M. Gazda, Kaláb, Pafka a Fusek

Sraz na zápas

17. května 2011 v 7:58 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V úterý 17.5.2011 odehrajeme další utkání, tentokrát s Mladcovou. Sraz v 15.30 hod. na Mladcové.

Zrušení tréninku

13. května 2011 v 7:24 | R. Kvěťák |  Tréninkové plány
V pátek 13. května 2011 je trénink zrušený!!!!

Odkaz na video z turnaje v Otrokovicích

11. května 2011 v 17:49 | R. Kvěťák
Zde máte odkaz na video z turnaje v Otrokovicích:

Putovní pohár vezeme z Otrokovic do Zlína

10. května 2011 v 22:48 | R. Kvěťák |  Turnaje
6. - 8. května 2011 se na stadiónu Jiskry Otrokovice zúčastnili hráči FC Tescomy Zlín ročníků 2002 a 2000 mezinárodního fotbalového turnaje mladších a starších přípravek, který se konal pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka a nesl název "O POHÁR OSVOBOZENÍ MĚSTA OTROKOVICE". 18 týmů (9 v mladších a 9 ve starších) tady v nádherném počasí systémem každý s každým po tři dny bojovalo o putovní pohár.
Ve starší přípravce naši kluci v pátečním prvním utkání zdolali domácí Jiskru Otrokovice s přehledem 5:0, když branky vsítili Fusek 2x, Slaměna, J. Kolář a M. Gazda. I v dalším zápase svého soupeře Tescoma přehrála a za vítězství 4:0 nad 1.FC Slováckem si do tabulky připsali další 3 body. O branky se postarali rovným dílem Hrdlička a Kvěťák. Ani v posledním pátečním utkání naši nezaváhali a brankami Kalába, Kvěťáka a Kadrleho zdolali Třinec 3:1.
I v sobotu naši hráči pokračovali ve výborném výkonu a tentokrát to odnesla vysokou porážkou 8:0 Řetězárna Česká Ves. Branky stříleli Kvěťák 3, Fusek 2, Slaměna, Kaláb a Vozník. I v dalším utkání nenechali kluci nic náhodě a brankami Mikulky, Hrdličky, Kvěťáka a K. Gazdy porazili ve výborném klání Lokomotívu Trnava 4:0. S Hanáckou Slávií Kroměříž nezačali tentokrát hráči FC Tescomy Zlín zrovna nejlépe, protože od 2.minuty prohrávali 0:1. Potom ale převzali otěže do vlastních rukou a svého soupeře v pohodě roznesli 8:2. Hlavní zásluhu na vysoké výhře měl hlavně Kvěťák, který v tomto zápase vstřeli 5 gólů. Po jednom zásahu pak přidali Mikulka, Kaláb a Kadrle.
I v posledním sobotním utkání si naši hráči s chutí zastříleli a zdolali SK Louky 6:0. Střelecky se opět dařilo Kvěťákovi, který zaznamenal hattrick, dvě trefy přidal Mikulka a jednu Slaměna.
V jediném nedělním utkání narazila Tescoma Zlín na Frýdek - Místek a ač se kluci snažili sebe víc, branku tentokrát vstřelit nedokázali. Naopak z několika ojedinělých brejků se soupeř dokázal prosadit a zvítězil 1:0. Uštědřil nám tak první porážku, která nás díky předem známému systému, kdy skóre je víc než vzájemný zápas, odsoudila ke 2.místu ve starších přípravkách.
Ale protože i mladší kolegové ze zlínské líhně talentů skončili ve své skupině taktéž druzí, a v součtu nás nikdo nepředčil, putovní pohár jsme si odvezli do Zlína a postarali se o další úspěch zlínské mládežnické kopané.
Radek Kvěťák se ještě k tomu stal se 16 góly nejlepším střelcem turnaje.

2. května 2011 v 23:41 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V pondělí 2.4. 2011 na hřišti na Mladcové odehráli naši kluci další mistrovské utkání, tentokrát v 10.kole Okresní soutěže hostili celek z Tlumačova. Po celé utkání zlínští předváděli moderní fotbal, okořeněný pěknými akcemi a vstřelenými góly. Soupeř se dostal za celé utkání do jediné šance, tu ale v 9. minutě proměnil. Naopak Tescoma si vypracovávala jednu šanci za druhou, ale přes zhuštěnou obranu se ne vždy prosazovala. Přesto utkání naprosto s přehledem zvládla a svému soupeři nasázela 11 branek. Utkání tak skončilo vysokým vítězstvím domácích 11:1 (poločas 4:1).

Branky FC Tescomy Zlín: J.Kolář 3, Pafka 2, Mikulka, Kvěťák, D. Kolář, Fusek, Malina, Kaláb

SK Louky - FC Tescoma Zlín 2:10

2. května 2011 v 23:18 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve čtvrtek 28.4.2011 se v 9.kole Okresní soutěže žáků utkala FC Tescoma Zlín na hřišti ve Zlíně - Loukách s domácím týmem. Zlínští šli velmi brzy do dvoubrankového vedení, ale pak se domácímu týmu podařilo snížit na rozdíl jedné branky a žlutomodré potom tak trochu potrápili. Do poločasu však hráči Tescomy přece jen zabrali a skóre navýšili na 1:5. Ve druhém poločase byl obraz hry stejný, domácí se snažily zastavovat nájezdy našich "nulek", ale dařilo se jim to jen z části. Tescoma nakonec s přehledem porazila snaživý domácí tým 2:10.

Branky Zlína: Jakub Kolář 3, Pafka 2, Fusek 2, Uhřík, Matěj Gazda a Mikulka