--------------------------------------------------------------------------------------------

Duben 2011

5.místo v Brumově

24. dubna 2011 v 21:56 | R. Kvěťák
Na "zelený čtvrtek" byl naplánovaný 1.ročník turnaje "O pohár starosty města Brumova", který se uskutečnil na nové "umělce" v areálu stadionu klubu FC Elseremo Brumov. Organizátoři se tohoto turnaje zhostili více než se ctí, objednali totiž překrásné počasí (pro kluky asi až příliš teplé) a připravili pro každý tým spravedlivý systém "každý s každým" , kdy se 10 týmů z Moravy a Slovenska muselo popasovat se 153 minutami hracího času.
FC Tescoma Zlín vstoupila do turnaje zápasem se Slovanem Bratislava. Byl to remízový zápas, ale ve 20. vteřině nastavení jsme si vstřelili nešťastně vlastní gól, který znamenal první prohru a ztrátu všech bodů.
Ve druhém utkání s Petržalkou 1898 šli zlínští hráči v 7.minutě do vedení, když rohový kop Martina Mikulky za záda bratislavského gólmana umístil Lukáš Kaláb. Bohužel však kluci vedení ke konci utkání ztratili a tak konečný stav utkání byl 1:1.
Ve třetím zápase nás soupeř FC Vítkovice skoro neohrozil, ale i naše akce končili nepřesnou koncovkou. Rozhodla jediná soupeřova chyba ze 7.minuty, kdy výkop Davida Šťasty skončil k překvapení všech až za zády vítkovického brankáře - 1:0.
V zápase s AS Trenčín svého protivníka kluci po většinu času přehrávali, ale branku vstřelili až v 15.minutě, kdy nádhernou akci Martina Mikulky zakončoval Lukáš Kaláb a do sítě tečující Jan Fusek. Stejný hráč přidal do našich řad i uklidnění, když v poslední minutě zakončil akci Matěje Gazdy.
Potom přišel oběd a gulášek našim klukům asi hodně chutnal!! Při následném zápase s domácím Brumovem totiž tahali neustále za kratší konec a zaslouženě prohráli 2:0.
Ani s týmem MFK Dubnica jsme se dlouho nemohli dočkat branky. Až v 16.minutě se uvolnil Radek Kvěťák a levačkou zavěsil pod víko. Jenže to byl pouze vyrovnávací gól na 1:1 a tak jsme si do tabulky připsali pouze 1 bod.
Na utkání s MŠK Žilinou by naši hráči raději co nejrychleji zapomněli. Soupeř byl ve všech herních činnostech lepší a protože i v tomto utkání ukázal náš tým žalostnou koncovku, výsledkem byla prohra 0:4.
V utkání se Zbrojovkou Brno jsme se většinou bránili a úspěšně až do 13.minuty. Tescoma se sice snažila o vyrovnání, ale bohužel ke konci utkání Zbrojovka přidala ještě další dvě trefy. Konečný, ale spravedlivý výsledek byl tedy 0:3.
V posledním utkání turnaje přišlo konečně zlepšení. V zápase proti Frýdku - Místku hráli zlínští opět svou kombinační hru a svému soupeři toho moc nedovolili. A tentokrát dokonce i pořádně vystřelily na soupeřovu bránu. Ve 12.minutě se z "přímáku" trefil Jakub Kolář a pojistku přidal v 15.minutě Patrik Slaměna.
FC Tescoma Zlín obsadila na tomto turnaji 5.místo, když získala pouze 11 bodů z 27 možných. Ani skóre není moc lichotivé - 7:12!!!! Doufejme, že příště to bude lepší!

17. dubna 2011 v 21:54 | R. Kvěťák

Číslo zápasuČasROZPIS ZÁPASŮ...................................................
23.16:40Elseremo BrumovFrýdek - Místek:
H r a c í d o b a j e 1 x 17´ , p r o s í m e m u ž s t v a, a b y d o d r ž o v a l a č a s o v ý r o z p i s ! ! !

Turnajová pravidla FC Elseremo Brumov

17. dubna 2011 v 21:49 | R. Kvěťák |  Turnaje
Turnajová pravidla FC Elseremo Brumov - základní technická ustanovení pro venkovní turnaje ČMFS
1. Hraje se na fotbalovém stadionu v Brumově vedle Základní školy. Adresa: ulice Družba 1177, Brumov- Bylnice, 763 31.
2. Startují hráči narození 1.1.2000 a mladší
Každý hráč startuje na registrační průkaz, ( kontrola před zahájením turnaje )
3. Vklad do turnaje činí 2000 ,- Kč a je splatný na místě proti potvrzení.

4. Předpis - hraje se podle SŘ ČR a platných pravidel fotbalu včetně odlišností
uvedených v tomto rozpisu, schválených pravidlovou komisí ČMFS.
5. Hrací systém - při počtu deseti účastníků a systému každý s každým o pořadí rozhoduje :
1. docílený počet bodů
2. vzájemné utkání
3. brankový rozdíl
4. větší počet vstřelených branek
5. kopy na branku do rozhodnutí (v základní sérii 3 kopy)
V případě rovnosti bodů více týmů v konečné tabulce v systému každý s každým, bude ve vzájemné minitabulce rozhodovat:
1. docílený počet bodů,,
2. vzájemné utkání,
3. brankový rozdíl,
4. větší počet vstřelených branek,
5. los
Hrací systém je následující: deset mužstev bude hrát systémem každý s každým na dvou souběžně situovaných hřištích s umělou trávou třetí generace.
Každé mužstvo na turnaji, tak odehraje na turnaji 9 zápasů po 17 minutách, kdy 153 minut je pro všechny zúčastněné týmy stejná porce času, aby ukázaly své fotbalové umění.
6. Branky pro venkovní fotbal o rozměrech 2 x 5 m, hraje se s míči určených pro žákovský fotbal velikost č. 4.

7. Počet hráčů - 7 + 1 na polovinu hřiště

8. Střídání - libovolně hokejovým způsobem i v nepřerušené hře
v označeném prostoru střídaček. Střídání mimo prostor střídaček
potrestá rozhodčí napomenutím toho hráče, který pravidlo o střídání
porušil.

9. Výstroj hráčů - dresy - dvě sady, trenýrky, stulpny, kopačky - lisovky, turfy, je zakázáno používat kopačky s odnímatelnými kolíky, oblečení brankářů musí být odlišné od hráčů obou mužstev.

Chrániče holení jsou povinné!!!

10. Ofsajd - neplatí.

11. Hra brankáře
- brankář míč do hry vykopává nebo vhazuje .
Brankář smí hrát rukama ve vymezeném prostoru velkého vápna. Každé zahrání
brankáře rukama mimo toto malé brankoviště se trestá nařízením
přímého kopu. Osobní trest se neuděluje.
Malá domů není povolena.

12. Tresty - červená karta znamená vyloučení do konce zápasu, ve kterém byla udělena - vyloučený hráč již v tomto zápase nesmí nastoupit. V případě že jeden hráč obdrží na turnaji dvě červené karty, pak je z dalšího dějství turnaje vyloučen do konce a nesmí již nastoupit v žádném utkání turnaje.. V případě hrubého porušení pravidel a vystupování na hrací ploše může turnajová komise hráče vyloučit do konce turnaje (týká se i člena realizačního týmu) - v tomto případě následuje projednání přestupku v disciplinární komisi ČMFS.

13. Případné protesty možno podat do 10-ti minut po skončení příslušného zápasu u hlavního pořadatele turnaje, poplatek činí 500 Kč. V případě uznání protestu je poplatek vrácen, v opačném případě propadá.

14. Účastníci turnaje nejsou nijak pojištěni a pořadatel není zodpovědný za jakoukoliv fyzickou újmu nebo materiální ztrátu v souvislosti s účastí Velikonočního turnaje dne 21.4.2011, za chování a bezpečnost hráčů v celém areálu a za zajištění osobních věcí a cenností odpovídá vedoucí výpravy!!!

17.Malina Martin
18.Kolář Jakub..................................................................................

Po vyhrané základní skupině v Brně nakonec Tescoma až devátá

14. dubna 2011 v 22:54 | R. Kvěťák |  Turnaje
V neděli 10.dubna 2011 se v ranních hodinách hráči FC Tescomy Zlín vydali na cestu do moravské metropole, aby se zúčastnili dalšího, silně obsazeného turnaje. V brněnské městské části Ivanovice, v tréninkovém centru, tu na "umělce" totiž spolu soupeřilo nejprve ve čtyřech základních skupinách 20 týmů z Čech, Moravy a Slovenska, aby se potom v nadstavbové části utkali o celkové umístění.
K prvnímu utkání ve skupině se proti našim postavili hráči z týmu FC Elseremo Brumov. Naši kluci nezačali turnaj vůbec špatně a svému tradičnímu rivalovi toho moc nepovolili. Mimo zvonící břevna se zlínští blýskli i pohlednou akcí, na jejímž konci byl přihrávající Jirka Pafka a přesně mířící Patrik Slaměna. Tato jediná trefa znamenala první vítězství. Ve druhém utkání naši kluci rozebírali jednou akcí za druhou Vysočinu Jihlava, ale vstřelit gól dokázali až těsně před koncem zápasu. To už však Jihlavané po jedné z mála našich chyb vedli 1:0 a tak se Jakub Kolář postaral pouze o vyrovnání. Ve třetím utkání s brněnským týmem ročníku 2001 mělo jít o jasnou záležitost, ale nebýt trefy Jakuba Koláře po krásné individuální akci Martina Mikulky hned ze druhé minuty, kdoví, jak by toto utkání dopadlo. Naši kluci sice mladšího soupeře jasně přehrávali, ale ubohá střelba našeho týmu znamenala pouze hubené vítězství 1:0, které nám však také zajistilo již jistý postup ze skupiny. V posledním zápase ve skupině zlínští hráči nevybočili z gólového průměru a Karlovu Ves Bratislava opět udolali jen těsně 1:0, když branku vstřelil až v posledních vteřinách David Dostálek.
Do nadstavbové skupiny šli naši borci sice z 1.místa, ale tentokrát jim to nebylo vůbec nic platné. S Petržalkou totiž odehráli herně slušné utkání, ale na bránu soupeře vyslali pouze jednu jedinou střelu, která však za záda bratislavského brankáře nezapadla. Naopak, jediné dvě pořádné akce na druhé straně znamenaly prohru 0:2. I v dalším utkání se kluci střelecky trápili a i když pozdějšího vítěze turnaje Sigmu Olomouc po většinu utkání jasně přehrávali, opět odešli ze hřiště poraženi. Tentokrát 0:1. Ani v dalším zápase se žlutomodří střelecky neprosadili. S domácí Zbrojovkou svedli vyrovnaný souboj, který nakonec skončil smírně 0:0. Před turnajem bychom tento výsledek brali všemi deseti, ale nyní to byla vlastně další prohra. V posledním utkání nadstavbové části FC Tescoma Zlín potvrdila proti Nitře svou střeleckou nemohoucnost a prohrála 0:2, když obě branky dostala v závěru utkání. Ani jedna vstřelená branka ve čtyřech utkáních v nadstavbové části a konečné skóre 0:5 - to byla výsledkově nejhorší část v historii našich "nulek"!!!! Předvedená, oku sice lahodící hra, avšak bez jakéhokoliv zakončení, po nadějném začátku vedla celkově pouze k zápasu o konečné 9.místo. Alespoň tady už z uvolněných kluků spadl obrovský balvan zodpovědnosti a konečně k té své "profesorské" hře přidali i střelbu a Karlovu Ves Bratislava jasně přehráli 4:0. Nejprve po krásné přihrávce Radka Kvěťáka zařídil v 7.minutě vedení Kryštof Gazda, hned za minutu přesně k tyči mířil i jeho bratr Matěj. Třetí branku vstřelil Radek Kvěťák a stejný hráč se podílel i na posledním zápisu v utkání, když jeho střelecký pokus na brankové čáře dorazil David Dostálek.
Konečné 9.místo je ale za očekáváním, protože tentokrát měli kluci určitě navíc, možná i na medaili. Jenže bez střelby, a tím pádem bez branek, se nevyhrává!

Sestava FC Tescomy Zlín: Šťasta, Uhřík, Kolář D., Vozník, Kadrle, Kolář J.,Kvěťák, Gazda K., Gazda M., Mikulka, Slaměna, Kaláb, Pafka, Dostálek a Fusek