--------------------------------------------------------------------------------------------

Březen 2011

Nástup při zápase FC Tescoma Zlín - Sparta Praha "B"

30. března 2011 v 16:33 | R. Kvěťák |  Ostatní
V sobotu nastupují naši kluci jako doprovod hráčů při zápase FC Tescoma Zlín - Sparta Praha "B". Sraz všech je v 18.30 hod před stadionem Letná.

Středeční trénink

30. března 2011 v 16:30 | R. Kvěťák
Ve středu 29.března 2011 je trénink na 5.ZŠ již od 17.30 hod!!!!

FC Tescoma Zlín 2000 - FC Tescoma Zlín 1999 - 2:6

21. března 2011 v 17:57 | R. Kvěťák |  Přátelská utkání
V pátek 18.března 2011 se na Vršavě utkaly naše "nulky" s o rok staršími kamarády ze zlínské fotbalové líhně. V počasí, do kterého by ani psa nevyhnal, odehráli kluci modelové utkání na 2x 30min. Do 18.minuty utkání naši mladší hráči drželi vedení, které jim za pomocí teče obránce zajistil Lukáš Kadrle. Potom však běhavější a hlavně důraznější soupeř ukázal, že rok navíc je už poznat a ještě do poločasu stihl vstřelit tři branky. Ani ve druhé části hry se obraz hry příliš nezměnil. Naši kluci působili zakřikle, až bojácně a bylo hodně vidět, že jde o jejich první venkovní utkání po halové sezóně a na rozjetého protivníka nestačili. I druhý poločas skončil z našeho pohledu 1:3. Branku vstřelil Patrik Slaměna, na jehož tečovanou bombu gólman neměl nárok zareagovat. Bohužel, střel na bránu soupeře by se dalo za celý zápas na jedné ruce spočítat a z kombinace v hloubi pole góly nepadají. Proto tentokrát zaslouženě kluci svému soupeři podlehli 2:6, ale jinak účel "přátelák" samozřejmě splnil.

Přátelské utkání

17. března 2011 v 21:03 | R. Kvěťák |  Přátelská utkání
Páteční přátelské utkání sehrají naši kluci proti FC Tescoma Zlín 99, protože dřívější plánovaný soupeř ze Slušovic utkání odřekl. Sraz je v 16.45 hod na Vršavě.

3. března 2011 v 23:19 | R. Kvěťák |  Turnaje
Fotbalisté FC Tescomy Zlín, ročníku 2000, pravděpodobně pod vedením trenérů Filipa Krejčiříka a Zdeňka Borýska sehráli poslední halový turnaj, protože po jarní části soutěže převezmou, naše žáčky, jiní trenéři. Od sobotního rána se ve sportovní hale v Praze - Štěrboholích uskutečnil velmi prestižní turnaj pro ročník 2000 pod názvem ESPRIT CUP 2011. Osm týmu zvučných jmen se tady mezi nafukovacími mantinely do nedělního poledne utkalo systémem každý s každým o nádherný putovní pohár. Na tento turnaj odjížděl náš tým v mírné obavě, protože několik hráčů nastoupilo do tréninkového procesu po nemocech až těsně před turnajem. Bohužel se tyto obavy potvrdily a chybějící tréninkové dávky byly, hlavně v koncích utkání, hodně vidět.
Hned v prvním utkání zlínští narazili na jeden z nejsilnějších týmů v České republice. Baníku Most sice hned ve 2.minutě vstřelil Kryštof Gazda vedoucí branku, ale potom se již trefoval jen vynikající, důsledně hrající soupeř a uštědřil nám vysokou porážku 1:5.
Další utkání se Slovanem Bratislava začalo pro náš tým velmi špatně a hned od 1.minuty jsme 0:1 prohrávali. Ve 2.minutě ale Kryštof Gazda vyrovnal a hned za další minutu Radek Kvěťák skóre otočil. Když vstřelil opět za minutu nato Jakub Kolář třetí branku, nálada se nám mírně zvedla. Jenže "belasí" ihned snížili a v 8.minutě dokonce vyrovnali. Naši si však během několika vteřin dvougólové vedení brankami Martina Mikulky a Jakuba Koláře vrátili zpět. A když přesně v 9.minutě zamířil i Patrik Slaměna, byly první 3 body na světě. Slovan už jen stihl nakonec snížit těsně před koncem na konečných 6:3.
Následným soupeřem byla domácí Sparta Praha. Začátek utkání nám tentokrát vyšel, protože se o první branku tohoto utkání postaral již v 7. vteřině Matěj Gazda. Jenže Sparta ve 2.minutě srovnala a v 5.minutě šla dokonce do vedení. Ševce tato situace ale nezaskočila brzy si vzali vedení zpět. Dvakrát se totiž za záda sparťanského gólmana trefil Jakub Kolář. Bohužel se vedení našemu týmu nepodařilo vedení udržet, když v předposlední minutě Sparta velmi šťastným gólem srovnala na konečných 3:3.
V posledním našem utkání sobotního dne se Tescoma utkala s FC Vítkovicemi, které měly na svém kontě doposud pouze jeden bod za remízu se Slovanem Bratislava. Do utkání vstoupili naši hráči hodně ležérně a ve 4.minutě prohrávali 0:2. Potom však Jirka Pafka snížil a vzkřísil naději. Jenže žlutomodří viditelně nebyli ve své kůži, chyběl jim důraz, přesnost přihrávek a už se začínala projevovat i únava. Vítkovičtí ještě k tomu přidali třetí branku a přestože Martin Mikulka 45 vteřin před koncem snížil na rozdíl jediného gólu, vyrovnat stav utkání nám již soupeř nedovolil.
V neděli sehráli velmi dobré utkání s pozdějším vítězem turnaje Ústím nad Labem. Po gólu hladovější protivník šel ve 2.minutě do vedení, ale hned po rozehrávce Martin Mikulka vyrovnal. V 10.minutě rozvlnil síť za Davidem Šťastou ale opět soupeř, Martin Mikulka však z přímého kopu opět srovnal. Ke konci utkání se hrálo nahoru dolů a k vidění byl nádherný fotbal z obou stran. V poslední minutě jsme nedokázali proměnit přečíslení tři na dva a z následného protiútoku Ústí utkání rozhodlo.
Dalším těžkým soupeřem byla Slavia Praha. Od začátku utkání tentokrát kluci zabrali a svému soupeři vždy dovolili jen korekci výsledku. Konečné skóre bylo velmi lichotivé - 4:2 a hattrickem se na něm hlavně podílel Patrik Slaměna.
V posledním utkání se FC Tescoma Zlín utkala proti Zbrojovce Brno. V dalším výborném utkání byla důstojným soupeřem a ještě v 10.minutě 2:1 vedla. Bohužel však kluci konec utkání nezvládli a na turnaji již třetím výsledkem 3:2 prohráli. Na turnaji tak po dvou výhrách, jedné remíze a čtyřech prohrách obsadili až 6.místo. Není však proč zoufat, protože kromě prvního zápasu, byly naši hráči svým soupeřům vyrovnaní a při troše štěstí mohli pomýšlet i na medaili. Tak snad to vyjde příště, tentokrát už ale na trávě!
Ale jeden primát si z Prahy přece jen vezeme. Nejlepším střelcem turnaje Turnaje ESPRIT CUP 2011 se stal Martin Mikulka.
Nejlepší hráč FC Tescomy Zlín: Patrik Slaměna

Sestava: Šťasta, D.Kolář, Uhřík, Pafka, J. Kolář, Mikulka, Slaměna, M. Gazda, K. Gazda, Kaláb a Kvěťák