Zápas č. 13                13.24               SLOVÁCKO "A" - SLOVÁCKO "B"
Zápas č. 14                13.46               ZLÍN - FA BRATISLAVA
Zápas č. 15                14.08               HODONÍN - OLOMOUC

29. ledna 2011 v 18:12 | R. Kvěťák |  Turnaje

PROPOZICE TURNAJE STARŠÍCH PŘÍPRAVEK - ROČNÍK 2000 A MLADŠÍ

Termín :               neděle 6. února 2011

Kategorie :            hráči narození po 1.1. 2000 a mladší

Místo :                  sportovní hala Hluk

Hrací doba :          1 x 20 min.

Startovné :            1.500,- Kč

Systém turnaje :    jedna skupina po šesti každý s každým , o pořadí rozhoduje :
                             1. počet bodů , 2. vzájemné utkání , 3.brankový rozdíl , 4. brankový poměr ,
                             5. kopy na branku /základní serie 3 kopy/.
                             Střídání hokejovým způsobem , počet hráčů 4 + 1, soupisky předají vedoucí
                             mužstev před začátkem turnaje a čísla si hráči ponechají po celý turnaj

Pravidla :             všechny volné kopy jsou přímé , provedení volných kopů - soupeř 3 m od míče,
                            hra brankáře - brankář míč do hry vykopává nebo vhazuje a to pouze na
                            vlastní polovinu hřiště. Družstvo je povinno převzít míč na vlastní polovině.
                            Brankář smí hrát rukama v malém brankovišti dle pravidel házené (6 m) . Každé
                            zahrání brankáře rukama mimo malé brankoviště, se trestá pokutovým kopem.
                            tresty - žlutá karta znamená vyloučení na 2 minuty , červená karta znamená
                            vyloučení na 5 minut - vyloučený hráč však již do konce daného utkání nesmí
                            nastoupit

Výstroj :               sálová obuv, volbu dresů má domácí mužstvo.

Rozhodčí :            zajistí pořadatel

Video z utkání FC Tescoma Zlín - FK Baumit Jablonec nad Nisou

27. ledna 2011 v 17:43 | R. Kvěťák |  Turnaje
A ještě jeden zápas od Lukina Kalába, tentokrát proti Jablonci:

Odkaz na video z utkání FC Tescoma Zlín - Chlumec nad Cidlinou

27. ledna 2011 v 17:39 | R. Kvěťák |  Turnaje
Lukáš Kaláb pro nás natočil celý zápas našich kluků proti Chlumci nad Cidlinou. Já si to samozřejmě nenechám pro sebe a tak se podívejte:

Veolia Cup 2011

25. ledna 2011 v 22:52 | R. Kvěťák |  Turnaje
O minulém víkendu se fotbalisté FC Tescomy Zlín, ročníku 2000, zúčastnili dvoudenního, velmi silně obsazeného a dobře uspořádaného mezinárodního turnaje v Hradci Králové. Ve dvou halách tu ve čtyřech skupinách spolu soupeřilo 20 družstev ze České a Slovenské republiky. Z naší strany lze tento turnaj rozdělit na dvě části. Ta sobotní, důležitější, byla ale pro náš tým smolná a tedy i méně úspěšná. Ta nedělní část, až na menší zakolísání v prvním zápase, už byla zase velmi úspěšná.
Ale pojďme po pořádku. V sobotu FC Tescoma Zlín nejprve narazila na MŠK Žilinu. V tomto prvním zápase naši prvních pět minut svému soupeři nepůjčili míč, ale ani jednu z tutovek nevyužili. Potom však naprosto tzv. "ze hřiště odešli" a sehráli, za poslední 3 roky snad nejhorší utkání. Zrodila se prohra 0:2 a všichni jsme věděli, že to dál bude velmi těžké. Ve druhém utkání naši kluci pokračovali v hrozném výkonu z prvního utkání, přesto ale nakonec Povážskou Bystricu zdolali 2:1, když branky stříleli Jakub Kolář a Patrik Slaměna. Potom přišlo utkání s FK Baníkem Most a paradoxně i přes prohru 1:3 naši kluci sehráli vynikající utkání. Škoda jen neproměněných šancí a chyb, kterých se ani v tomto utkání "ševci" nevyvarovali. Jedinou naši branku vstřelil Kryštof Gazda. Již teď nebyl postup jen v našich rukou, spíš nohou. V posledním utkání jsme museli zdolat Bohemians 1905 a pak čekat na další výsledky. To první nám vyšlo na jedničku a "Bohemku" jsme po vynikající předvedené hře přehráli vysoko 6:2. Čistým hatrickem se o to zasloužil Radek Kvěťák, dvě přesné trefy přidal Patrik Slaměna a jednu Jakub Kolář. Jenže potom již jasný první postupující Most prohrál s Povážskou Bystricou a o druhém postupujícím tak rozhodla vzájemná mini tabulka. Oproti Žilině a Povážské Bystrici jsme však měli ve vzájemných zápasech nejhorší skóre a skončili nakonec čtvrtí. Jedna jediná branka rozhodla, že z naší skupiny jako třetí tým nepostoupíme a zahrajeme si v neděli jen o 11.-20.místo.
V neděli jsme v prvním zápase narazili na FC Vítkovice. Přestože naši kluci byli na palubovce daleko lepší, darovali soupeři bod za remízu 2:2. O naše góly se postarali Matěj a Kryštof Gazdovi. Chuť si zlínští, kteří tentokrát celý turnaj odehráli v bílých dresech, spravili s SFC Opavou, kterou porazili jasně a s přehledem vysoko 7:0. Dvakrát rozvlnili síť Kryštof Gazda a Lukáš Kaláb, po jednom zápisu do statistik zaznamenali Lukáš Vozník, Matěj Gazda a Lukáš Kadrle. I v dalším utkání si hráči FC Tescomy Zlín obuli střelecké kopačky. FC Náchod zdolali 5:1, když 2x přesně mířil Lukáš Kaláb a jednou Kryštof Gazda, Lukáš Kadrle a Patrik Slaměna. V posledním utkání naši skupiny si Tescoma poradila s FK Chlumec nad Cidlinou a zvítězila 4:2. Dvěma góly se o to přičinil Jakub Kolář a po jednom zásahu přidali Kryštof Gazda a Radek Kvěťák. FC Tescoma Zlín tak postoupila v tomto turnaji útěchy do semifinále, kde opět po výborném výkonu porazila FK Baumit Jablonec brankami Jiřího Pafky a Lukáše Kadrleho 2:0. V posledním zápase pak zdolali i Duklu Bánskou Bystricu 3:2 (Jakub Kolář, Jiří Pafka a Patrik Slaměna) a obsadili na Veolia Cupu celkově 11.místo.
Ani druhý turnaj, který jsme odehráli v Hradci Králové, nám tedy moc nevyšel a stejně jako v tom loňském, venkovním, obsadili kluci v celkovém pořadí místo hned za finálovou skupinou. Můžeme jen spekulovat, kde by se kluci umístili, kdyby se mezi desítku nejlepších dostali. Jenže na kdyby se nehraje a objektivně si přiznejme, že za výkony z počátku turnaje si lepší výsledek ani nezasloužili! Tak snad příště.
Sestava FC Tescomy Zlín: Šťasta, Kvěťák, Pafka, Vozník, Keprt, Kolář D., Kolář, J., Slaměna, Gazda K., Gazda M., Kadrle a Kaláb.

11. ledna 2011 v 22:00 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 8.1.2010 se v časných ranních hodinách hráči FC Tescomy Zlín vydali na cestu do Slovenské republiky, aby se zúčastnili dalšího, silně obsazeného, dvoudenního turnaje, který nesl název VízTec Slovakia Cup 2011. V městské hale v Nitře spolu soupeřilo ve čtyřech skupinách 16 týmů ze čtyř zemí.
K prvnímu utkání ve skupině se proti našemu týmu postavili hráči Dukly Bánská Bystrica. Naši borci se trochu déle seznamovali s prostředím a od 4.minuty prohrávali 0:1. Jenže potom zařadili druhý rychlostní stupeň a svého soka začali přehrávat. Jenže jaksi málo stříleli na branku a tak se vyrovnávacího gólu dočkali až v 11.minutě z kopačky Jakuba Koláře. Za další minutu padla do sítě slovenského soupeře další branka. Byla kuriózní, ale vítězná! Brankář soupeře chtěl totiž rozehrát od branky, položil si míč na zem a Matěj Gazda jej, sice hodně nerozhodně a nejistě, poslal do sítě. První 3 body byly na světě.
Dalším soupeřem, který nám stál v cestě těžkou skupinou, byla FC Považská Bystrica. Naši fotbalisté ve 3.minutě sehráli nádhernou kombinaci ne jejímž konci byl přihrávající Jakub Kolář a přesně mířící Patrik Slaměna - 1:0. V 7.minutě si to oba aktéři zopakovali a poslali Zlín do dvoubrankového vedení. Jenže soupeř se nevzdal a dvěma góly vyrovnal a postaral se o dělení bodů.
V posledním utkání základní skupiny čekal na náš tým Ferencváros Budapešť, který šel také hned ve 2.minutě do vedení. Lukáš Kaláb za minutu vyrovnal, jenže soupeř si za malou chvíli vzal vedení zpět a byl, jak se říká, "na koni". Ale kluci to nezabalili a Radek Kvěťák se v 6.minutě střelou mezi nohy brankáře postaral o vyrovnání. V 8.minutě stejný hráč našel volného Martina Mikulku a poprvé v tohle utkání jsme vedli - 3:2. Pojistku pak přidal přesnou střelou Jiří Pafka.
Tescoma tak postoupila ze základní skupiny ze 2.místa a to jen díky o gól horšímu skóre. Osm lepších týmů se rozdělilo do 2 skupin a vždy dva nejlepší postupovali do semifinále.
Prvním soupeřem v této skupině nám byl ještě v sobotu tým FC Vítkovice. Nebyl to ale šťastný zápas. Naši kluci nebyli horší, ale na tomto turnaji se jim nedařilo střelecky tak, jak by si představovali. Zato soupeř z minima vytěžil maximum a po dvou střelách na bránu musel David Šťasta lovit míč ze sítě. Zlínští sice vítkovické mírně přehrávali, ale na to se nehraje. Tři body si do tabulky připsali FC Vítkovice za vítězství 2:0.
Další zápas nás čekal hned v 8.hod. ráno v neděli a čekala nás Sigma Olomouc. V tomto velmi vyrovnaném a vynikajícím utkání rozhodla maličkost, která nám hnula, jak se říká, žlučí. Lukáš Vozník na půlící čáře nakopl míč do soupeřova útočníka, od kterého se odrazil míč do zámezí. K překvapení většiny v hale ale sudí ukázali na naši bránu, olomoučtí autové vhazování bleskurychle rozehráli a šli sami na gólmana Davida Šťastu. Přesnou střelou k tyči se tak dostali velmi snadno do vedení. Naši se potom snažili utkání zvrátit, ale snaha byla marná. Proti byl brankář Sigmy i tyč jeho branky, na kterou zazvonil v 7.minutě Lukáš Kaláb. Olomouckým stačilo potom podnikat nebezpečné výpady a ve 12.minutě se dokonce jejich nejlepší hráč Tomáš Zlatohlávek po rohovém kopu trefil i podruhé. Bylo jasné, že semifinále se nás netýká. Můžeme spílat rozhodčím jak chceme, ale bez gólů se prostě nevyhrává i když i remíza by nám v tomto případě stačila, jak jsme se později dozvěděli.
V posledním utkání této skupiny nás čekal rakouský SK Rapid Vídeň, který jsme totiž porazili 2:0 a díky skóre by jsme postupovali. Branky vstřelili Jakub Kolář po dobře zahraném rohu a Martin Mikulka, který z penaltového puntíku potrestal faul na Patrika Slaměnu. Bohužel nás tedy čekala dvě utkání ve skupině o 5. - 8.místo a soupeři, se kterými jsme se už utkali.
Nejprve FC Považská Bystrica, se kterou jsme sehráli další vyrovnaný zápas. Tentokrát jsme ale konečně tahali za delší konec. Hned ve 2.minutě totiž prostřelil gólmana Martin Mikulka, který pak za další dvě minuty orazítkoval ještě tyč. Druhou branku vstřelil Jakub Kolář. Slovenský soupeř stihl skóre jen zkorigovat na 2:1.
V posledním utkání na turnaji jsme se utkali s SK Rapidem Vídeň. A opět byly mírně na programu emoce a opět díky nepřesným rozhodčím. V 7.minutě totiž odpískali faul proti rakouskému soupeři. Kryštof Gazda rozvlnil síť, přesto branka nebyla uznána. Proč? A zde bych se trochu rozepsal a nad touhle situací zamyslel. Jednalo se prý totiž o nepřímý kop za faul vysokou nohou!!!! Nepřímý kop za jasný faul, kdy hráč trefí nohou protihráče do hlavy? To sice nechápu, no ale budiž. Ale proč ani jeden rozhodčí neměl tedy zdviženou ruku, kterou se nepřímý kop ve fotbalu vyjadřuje? A ještě něco. Možná by to chtělo trochu lidskosti a malým dětem to i na hřišti i vysvětlit. Ani jedno se nestalo. A rozepíši se ještě trochu víc. V sobotu totiž pískali rozhodčí opravdu skvěle a všichni v hale si je pochvalovali. A to byli mezi něma i dvě ženy, které vždy vše citlivě posoudily a hráčům mnohdy i poradily. Ne tak tomu bylo už v neděli. Nepřesných rozhodnutí bylo dost a dost i v jiných utkáních. Vím, že je to velmi těžké téma, rozhodčí se ve volnu těžko shánějí a při rozhodování to nemají zrovna jednoduché. Ale desetiletým klukům se křivda velmi těžce vysvětluje. Oni chtějí hrát fotbal spravedlivý a nekazme jim představu, že jde opravdu o hru "fair play" . Ukřivdění naši hráči konec zápasu absolutně nezvládli a dvěma góly v závěru prohráli 0:2. Na turnaji obsadili i tak skvělé 6.místo.
První místo na VízTec Slovakia Cupu 2011 obsadili naprosto zaslouženě hráči FC Elseremo Brumov, kteří ve finále porazili FC Vítkovice a jako jediní neztratili na turnaji ani bod.
Pořadatelům z FA Nitra gratulujeme ke zvládnutí dobře zorganizovaného turnaje, jen mám malou výtku. Z mnoha úst překvapených hráčů a diváků zněla otázka. Proč dostal, ač Vítěz Silver Cupu, ale přesto až 9. tým turnaje pohár, i když stříbrný? O co byly týmy na 4. - 8.místě horší? Chápu, že šlo o motivaci hráčů, kteří již nemohli dosáhnout na poháry "zlaté". Ale znovu se vracím k tomu, co jsem již dříve poznamenal. Jsou to ještě děti a velmi těžko jim vysvětlíte, že tým, který skončil až za nimi, dostal pohár a oni nic.
Jak jsem už ale napsal, turnaj byl velmi dobře zorganizovaný a zvládnutý. Ale obzvláště jednu věc bych rád opravdu vyzdvihl. On-line přenosy, které oba dva dny přenášela televize na internet. Díky této, pro nás, novince na turnajích, všechny zápasy mohli "skoro na živo" sledovat diváci třeba v obývacím pokoji na kterémkoliv místě na světě. Vynikající!
Děkujeme za pozvání a třeba za rok na shledanou!

Sestava FC Tescomy Zlín: Šťasta, Kolář J., Vozník, Kvěťák, Gazda K., Gazda M., Mikulka, Slaměna, Kaláb a

10. ledna 2011 v 17:22 | R. Kvěťák |  Tréninkové plány
V pondělí odpadá aerobik, v úterý v Želechovicích je trénink od 16.30 hod. Ve středu od 17.30 do 19 hod a v pátek 17.15 - 18.15 hod.

Online přenos z Nitry

8. ledna 2011 v 12:14 | R. Kvěťák
Zde je odkaz na online přenos zápasů z mezinárodního turnaje v Nitře:

Adresa haly a ubytování v Nitře

6. ledna 2011 v 20:11 | R. Kvěťák |  Turnaje

Dostali jsme informaci od p. Bencze z Nitry:

Ubytovanie máte vybavené v Hoteli Nitra.
Adresa hotela je : Novozámocká 214, 949 05 Nitra.
Adresa športovej haly je : Dolnočermáňská 105, 949 12 Nitra.
Ubytovať sa môžete aj po poslednom zápase v sobotu.
Za ubytovanie budete platiť pri odovzdaní súpisky v športovej hale.

A já vám přidávám odkaz na hotel, kde budeme nocovat:

Cestovní připojištění

5. ledna 2011 v 16:35 | R. Kvěťák |  Ostatní
Vážení rodiče, vám, kteří pojedete na turnaj do Nitry, doporučuji, aby jste si pro své kluky, příp. i pro sebe, sjednali cestovní připojištění. Slovensko je totiž zahraničí a pojištění z České republiky se na to nevztahuje. Nikdy nevíte, co se může přihodit.

14:08 -14:22  FERENCVÁROS :RAVEN P. BYSTRICA

Mužstvá umiestnené na 1. a 2. mieste v základnej skupine A, B, C, D budú hrať o GOLD VÍZTEC SLOVAKIA CUP 2011.
Mužstvá umiestnené na 3. a 4. mieste v základnej skupine A, B, C, D budú hrať o SILVER VÍZTEC SLOVAKIA CUP 2011.

GOLD VÍZTEC SLOVAKIA CUP2011

Vytvoria sa dve štvorčlenné skupiny E a G, kde sa hrá systémom každý s každým.

14:30 - 14 :50

Víťazi semifinálových zápasov hrajú vo finále turnaja.

14:55 : 15:15

SILVER VÍZTEC SLOVAKIA CUP 2011

Mužstvá budú rozdelené do dvoch skupín F a H, kde sa bude hrať systémom každý s každým.

14:05 - 14:25

15:20 Zápas výberu hviezd jednotlivých mužstiev proti výberu trénerov jednotlivých mužstiev.

Technické ustanovenia

Predpis:    Hrá sa podľa pravidiel futbalu a podľa týchto propozícií. Malú domov brankár nesmie chytať do ruky. Brankár smie prekopnúť polku ihriska iba v prípade keď je lopta v hre. Pri výkope keď lopta opustí základnú čiaru nesmie prekopnúť / prehodiť / polku ihriska. Vhadzuje sa rukou. Autové vhadzovanie brankár nesmie chytať do ruky.

Protesty:
Protesty sa podávajú po zápase do 30. minút s poplatkom 20.-EUR. V prípade zamietnutia poplatok prepadá v prospech usporiadateľa.

Hodnotenie:        Podľa súťažného poriadku futbalu. Pri rovnosti bodov o poradí rozhoduje:

-vzájomný zápas
·rozdiel skóre zo všetkých zápasov
·väčší počet strelených gólov
·los

Ceny:    V skupine GOLD VízTec Slovakia Cup 2011 prví traja budú odmenení medailou, pohárom. V skupine SILVER VízTec Slovakia Cup 2011 prví odmenený pohárom.
Bude vyhodnotený najlepší strelec, hráč a brankár turnaja.

Poznámka:    Usporiadateľ si vyhradzuje právo na prípadné zmeny v propozíciách.

Časový rozpis zápasov obdržia družstvá pri prezentácii.

Veková kategória žiaci narodený po 01.01.2000

Termín:                                  08-09.01.2011 od 8.00 hoh.

Miesto:                          Mestská športová hala.
                                      Adresa : Nitra - Čermáň, Dolnočermánska 105,      949 12 Nitra

Prezentácia: 30. minút pred 1. zápasom.
Vedúci družstiev predložia súpisku / max počet 14 hráčov /, na ktorej je uvedené meno a priezvisko, rodné číslo a číslo dresu a registračné preukazy / prípadne kópie / odovzdá vedúcemu turnaja, kde bude na požiadanie počas turnaja k nahliadnutiu pre každého vedúceho mužstva.
                                      Dôrazne žiadame o dodržanie veku !

Ihriská:                         Na hádzanárske ihrisko, na čiary, bránky 5 x 2 m

Družstvá:                      1 brankár a 4 hráčov v poli. Strieda sa hokejovo.

Hrací čas                      1 x 14 minút

Hrací systém: Hrá sa systémom každý s každým 4 základné skupiny po 4 mužstiev, prvý dvaja po základných skupinách vytvoria skupinu E a G budú hrať systémom každý s každým o
pohár Golden VízTec Slovakia 2011. Tretí a štvrtý po základných skupinách vytvoria skupinu F a H a budú hrať systémom každý s každým o pohár Silver VízTec Slovakia Cup 2011

Štartovné:                                       130.- EUR
Občerstvenie:      Pre hráčov a 2 z realizačného teamu bez poplatku

Organizátor si vyhradzuje právo na prípadné zmeny v propozíciách.

Mužstvá štartujú na vlastnú zodpovednosť.

Združenie rodičov a priateľov mládeže pri FC Nitra, Štefánikova 78, 949 01 Nitra, Slovakia