31. prosince 2010 v 16:33 | R. Kvěťák |  Ostatní

24. prosince 2010 v 9:53 | R. Kvěťák |  Ostatní

24. prosince 2010 v 9:40 | R. Kvěťák |  Ostatní
Veselé Vánoce 2010

1.místo na turnaji ve Zlíně

21. prosince 2010 v 20:09 | R. Kvěťák |  Turnaje
V neděli 19.prosince odehráli naši kluci poslední halový turnaj v tomto roce. Tentokrát jsme si všichni mohli trochu pospat, protože fotbalové klání uspařádali kolegové z fotbalové školy ve Zlíně - Loukách. V Euronics hale v předvánočním čase se systémem každý s každým utkalo 8 mužstev z okolí Zlína.
Náš tým k prvnímu utkání nastoupil proti Jiskře Otrokovice. Než se soupeř stihl rozkoukat, brankou Kryštofa Gazdy hned v 1.minutě prohrával 1:0. Ve 4.minutě zvýšil na 2:0 jeho bratr Matěj a stejný hráč za minutu přidal třetí gól našeho celku. Naši hráči pak hru v klidu kontrolovali, ale spoustu šancí k navýšení skóre zahodili. A když se v závěru trefil i soupeř, skončilo naše první utkání vítězstvím 3:1.
Ve druhém zápase nám los přiřadil tým ze Slušovic. A stejně jako v prvním zápase, šli naši borci rychle brankou Patrika Slaměny do vedení a vedení potvrdil ve 2.minutě Daniel Kolář. V 6.minutě pak přidal po přihrávce Jakuba Koláře další branku Lukáš Kadrle. Slušovičtí v zápětí snížili na 3:1, ale zlínští dvěma góly v 7.minutě odskočili už na rozdíl čtyřbrankový rozdíl, když přesně mířili Jakub Kolář a Patrik Slaměna. Konečné skóre uzavřel v poslední minutě Martin Mikulka. FC Tescoma Zlín tedy porazila FC Slušovice 6:1.
Potom přišlo nejdůležitější utkání s 1.FC Slováckem, jehož vítěz mohl pravděpodobně už myslet na celkové vítězství v turnaji. A bylo se na co dívat. Zápas nepostrádal bojovnost, individuální ani týmové akce a fotbalovým umem přítomné v hale oba týmy přesvědčili, že už fotbal hrát dovedou. Naši hráči ještě k tomu i stříleli branky, což samozřejmě ve fotbale rozhoduje nejvíc. Nejprve se svým důrazem prosadil Lukáš Kadrle a potom Jakub Kolář. Těsně před koncem utkání střelu Radka Kvěťáka chytl brankář Slovácka mimo pokutové území a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Martin Mikulka. Velmi dobře pak zachytal i David Šťasta a v tomto důležitém utkání tak Tescoma zdolala Slovácko 3:0.
V utkání s pořádajícím týmem FŠ SK Louky naši hráči nedali svému soupeři šanci a v pohodě si do tabulky připsali další tři body za vysoké vítězství 9:0. O branky našeho týmu se podělili 2x Jakub Kolář, Martin Mikulka a Jiří Pafka, jednu trefu pak zaznamenali Lukáš Vozník, Patrik Slaměna a Radek Kvěťák.
Ani s dalším týmem se zlínští moc nepárali a SK Spartak Hulín porazili stejným rozdílem jako předtím Louky - 9:0. Tentokrát se o góly postarali 2x Daniel Kolář s Patrikem Slaměnou a 1x Radek Kvěťák, Jirka Pafka, Matěj Gazda, Lukáš Kadrle a Jakub Kolář.
Ani další tým, SK Paseky, naše hráče moc neprověřil. I v tomto zápase naši hráči svého soupeře přehráli ve všech herních činnostech a výsledek 8:1 je toho důkazem. Dvě branky Zlína vstřelili Matěj Gazda a Daniel Kolář.
V posledním zápase turnaje pak naši kluci nenechali nic náhodě a nadělili "desítku" TJ Sokolu Mladcová. Gólman Mladcové lovil míč ze sítě po třech trefách "Miguela" Mikulky, dvou "Danyho" Koláře, "Páva" Pafky a jedné "Kýši" Gazdy, "Kadrlky" Kadrleho a "Vozni" Vozníka.

FC Tescoma Zlín suverénně bez ztráty bodu turnaj ovládla a zaslouženě získala zlaté medaile a pohár za 1.místo.

8. TJ Sokol Mladcová

Sestava FC Tescomy Zlín: David Šťasta, Daniel Kolář, Kryštof Gazda, Radek Kvěťák, Tomáš Uhřík, Lukáš Vozník, Lukáš Kadrle, Jakub Kolář, Patrik Slaměna, Martin Mikulka, Jirka Pafka a Matěj Gazda

Turnaj FŠ SK Louky - Euronics 2010

Propozice na turnaj FŠ SK Louky

15. prosince 2010 v 22:17 | R. Kvěťák |  Turnaje
PROPOZICE
Halový turnaj FŠ SK Louky 2010
Neděle 19.12.2010

Místo konání:                                   Hala Euronics Zlín (bývalá Novesta)

Zahájení turnaje :                            8:30 - příjezd mužstva minimálně 30 minut před jeho prvním utkáním.

Ukončení turnaje:                            i s vyhlášením nejpozději do 16:00 hodin

Startovné:                                         1.500 Kč ( zahrnuto občerstvení + pitný režim,věcné dary - poháry pro tři nejlepší týmy a nejlepší hráče turnaje, medaile a diplomy )

Účast:                                                max.počet 12 hráčů + 2 trenéři

5)      Brankář rozehrává ze země nebo rukou
6)      Není dovoleno používat skluzy. Skluz je považován za faul!
d)      větší počet vstřelených branek
e)      penaltový rozstřel ( 3 penalty a následně tzv.náhlá smrt)

Rozhodčí:                                          zajistí pořadatel

Rozpis utkání

Tescoma zvítězila na mezinárodním turnaji ve Slavičíně

13. prosince 2010 v 19:24 | R. Kvěťák |  Turnaje
Fotbalisté FC Tescomy Zlín, ročníku 2000, sehráli první velký halový turnaj sezóny 2010/2011 v nedalekém Slavičíně, kde v místní hale uspořádali fotbalové klání nám dobře známí kolegové z Brumova. Mezi sebou zde soupeřilo po celý den velmi silných 10 týmů zvučných jmen z Čech, Moravy a Slovenska.
V prvním utkání narazili "ševci" na AS Trenčín a pustili se do utkání bez velkého ostychu. Hned v 1.minutě šli brankou Jakuba Koláře do vedení. Ani vyrovnávací branka naše kluky neodradila a hned v zápětí Jiří Pafka vrátil našemu týmu vedení. V 8.minutě pak na rozdíl dvou branek zvýšil Radek Kvěťák a čtvrtou branku přidal Jiří Pafka. Protože chlapci z města Trenčína stačili jen kosmeticky výsledek korigovat, vstoupili naši hráči do turnaje vítězně 4:2.
I ve druhém našem utkání nám los určil slovenského soupeře, tentokrát Slovan Bratislava. "Belasí" si vytvořili několik velmi dobrých šancí, ale žlutomodré podržel v tomto utkání několika bravurními zákroky brankář David Šťasta. Zlínští opět nenechali nic náhodě a brankami Matěje Gazdy a Patrika Slaměny zvítězili 2:0 a to ještě k tomu musí zvonit v uších brankáři Slovanu do teď, protože zlínští střelci razítkovali všechny tyčky, a to hned několikrát. Tescoma si do tabulky základní části připsala další 3 body.
V utkání s Vítkovicemi Tescoma nezačala tentokrát dobře a od 2.minuty prohrávala 0:1. Ve 4.minutě ale hlavou Patrik Slaměna vyrovnal a v 8.minutě pak Jakub Kolář poslal náš celek do vedení 2:1. Přetahovaná pokračovala dále a hned za minutu vítkovičtí vyrovnali. Nerozhodný stav trval ale jen několik vteřin, hned po rozehrání totiž Jakub Kolář přesnou střelou nedal brankáři žádnou šanci vyniknout a opět poslal "tescomáky" do vedení. Bohužel, to se nepodařilo udržel a tak se zrodila remíza 3:3.
Posledním soupeřem ve skupině byla Sigma Olomouc. I s tímto protivníkem sehráli zlínští fotbalisté vynikající utkání, ve kterém v náš prospěch rozhodli dvě přesné trefy. Nejprve v 6.minutě z pravé strany prostřelil olomouckého gólmana Daniel Kolář a za dvě minuty nato se jako přes kopírák z podobného místa ujala i střela Tomáše Uhříka.
Výhra 2:0 znamenala postup z 1.místa ve skupině a jako dalšího soupeře nám určila domácí tým FC Elseremo Brumov. Ve vynikajícím utkání, kdy se hrálo nahoru dolů, se hráči FC Tescomy Zlín ujali vedení , když se v 7.minutě hlavou prosadil Tomáš Uhřík. Za další dvě minuty bylo ještě veseleji. Radek Kvěťák napřáhl z dálky a míč odražený od břevna poslal do odkryté branky Jiří Pafka. Kluci si vítězství již nenechali vzít, přestože domácí tým se snažil střelbou ze všech pozic výsledek zvrátit. I v tomto utkání David Šťasta několika zákroky náš mančaft podržel a za svá záda nepustil ani jednu střelu. Z tohoto bojovného a pohledného utkání si tak kluci připsali do finálové tabulky první tři body.
Že to nebude procházka růžovým sadem, se kluci ze Zlína přesvědčili v dalším zápase se Sigmou Olomouc, která postoupila z naší základní skupiny ze 2.místa. Agresívní pojetí ze strany soupeře nám zpočátku dělalo menší problémy a výsledkem byla i branka z 5.minuty v naší síti. Naši se ale opět brzy oklepali a během dvou minut utkání otočili. Nejprve v 9.minutě vyrovnal Radek Kvěťák a misky vah na naši stranu přenesl přesnou střelou Martin Mikulka. Euforie však trvala jen několik vteřin, protože Sigma v zápětí srovnala na konečných 2:2.
Potom bylo k vidění asi nejnapínavější utkání celého turnaje. S loňským vítězem z Hradce Králové sehráli zlínští vynikající partii a předvedli přítomným divákům, jaká je kopaná krásná hra. Hned v 1.minutě se po rohovém kopu trefil Daniel Kolář. Ve 3.minutě Martin Mikulka rozveselil zlínské fanoušky po druhé. Začátek utkání jako z říše snů podtrhl výstavní bombou Jakub Kolář a zvýšil na 3:0. Jenže to nebylo vše. Hradci se podařilo ihned snížit a za další minutu už to bylo jenom o branku. Zlínští hráči pak neproměnili několik nadějných šancí a zákonitě tak přišel trest. V 7.minutě se z brejku prosadil hradecký útočník a srovnal na 3:3. V infarktovém závěru už branka nepadla a bylo jasné, že budeme hrát o medaili.
V posledním utkání se FC Tescoma Zlín utkala s celkem FA Nitra. Naši začali ve velkém stylu, ale Jakub Kolář neproměnil tři!!! "tutovky" a přítomným fanouškům v hale pořádně rozbušil srdíčka. Slovenští hráči naši lehkovážnost trestali, hned z první velké šance se v 6.minutě ujali vedení. Naši se ale opět nevzdali a dál předváděli svou strojovou hru, až se konečně také dočkali. Jakub Kolář po čtvrté už nezaváhal a málem protrhl síť - 1:1. Od této doby už bylo na hřišti jen jedno mužstvo a jeden střelec. Patrik Slaměna totiž "hattrickem" rozhodl o dalších třech bodech pro zlínské hráče. Najednou se začalo usilovně počítat. Pokud by totiž Hradec Králové neporazil Nitru o více než 4 góly, vítězem celého turnaje by se stali hráči FC Tescomy Zlín. Hradec se sice snažil, ale vítězství 4:2 znamenalo, že si na krk zlaté medaile pověsili naši borci a kapitán Daniel Kolář zvedl nad hlavu pohár za 1.místo tohoto velmi dobře zorganizovaného mezinárodního turnaje. A myslím, že zaslouženě, protože naši kluci po celý den nepoznali hořkost porážky! Halou se pak nesl pokřik "Hoši děkujem" a všichni jsme si oddechli. Za vše mluví slova trenéra Filipa Krejčiříka: "Konečně jsem se zase dočkal". A já jen odpovídám: "My také, trenére". Moc gratulujeme!

10. MFK Dubnica

Sestava FC Tescomy Zlín: Šťasta David, Kolář Daniel, Kvěťák Radek, Kolář Jakub, Slaměna Patrik, Uhřík Tomáš, Vozník Lukáš, Pafka Jiří, Mikulka Martin, Gazda Kryštof a Gazda Matěj.

7. prosince 2010 v 15:11 | R. Kvěťák
V úterý 7.12.2010 je trénink v hale v Želechovicích od 16.30 hod.

5. prosince 2010 v 16:55 | R. Kvěťák |  Turnaje
Turnajová pravidla FC Elseremo Brumov - základní technická ustanovení pro halové turnaje ČMFS

1.      Hraje se ve sportovní hale ve Slavičíně vedle fotbalového stadionu FC TVD Slavičín. Buďte prosím včas v hale!!

2.      Startují hráči narození 1.1.2000 a mladší. Každý hráč startuje na registrační průkaz,
( kontrola před zahájením turnaje )

3.      Vklad do turnaje činí 2000 ,- Kč a je splatný na místě proti potvrzení.

4.      Předpis - hraje se podle SŘ a platných pravidel fotbalu včetně odlišností
          uvedených v tomto rozpisu, schválených pravidlovou komisí ČMFS.

5.      Hrací systém - v závislosti na počtu účastníků.
O pořadí rozhoduje : 1. docílený počet bodů, 2. vzájemné utkání, 3. brankový rozdíl, 4. větší počet vstřelených branek, 5. kopy na branku do rozhodnutí (v základní sérii 3 kopy)
V případě rovnosti bodů více týmů v konečné tabulce v systému každý s každým, bude ve vzájemné minitabulce rozhodovat: 1. docílený počet bodů,,2. vzájemné utkání, 3. brankový rozdíl, 4. větší počet vstřelených branek, 5. los

Hrací systém je následující: deset mužstev je rozděleno do dvou skupin A a B, kde se mužstva ve skupině utkají systémem každý s každým. Po základní části budou mužstva rozdělena na základě svých výsledků do dalších dvou skupin: finálové C a o umístění D, kdy do finálové skupiny postupují první dva týmy ze skupin A a B, a lepší mužstvo z těchto dvou skupin ze třetího místa. Výsledky ze základní části se nepočítají. Mužstva se pak ve skupinách C a D opět utkají systémem každý s každým o konečné umístění na turnaji.

Každé mužstvo, tak odehraje na turnaji 8 zápasů po 13 minutách, kdy 104 minut je pro všechny zúčastněné týmy stejná porce času, aby ukázaly své fotbalové umění.

6.      Branky pro halový fotbal o rozměrech 2x5 m, hraje se s míči pro halový fotbal vel.4.

7.      Počet hráčů - 4 + 1. Minimální počet hráčů ve hře: 3 včetně brankáře,je-li
         vyloučeno více hráčů, uplatní se kritérium odložených trestů, t.zn., že trest začne nabíhat
         až v okamžiku návratu do hry předcházejícího vyloučeného hráče.

8.      Střídání - libovolně hokejovým způsobem i v nepřerušené hře v označeném prostoru
         střídaček. Střídání mimo prostor střídaček potrestá rozhodčí napomenutím toho hráče, který
         pravidlo o střídání porušil.

9.      Výstroj hráčů - dres, trenýrky, stulpny, sálová obuv s hladkou světlou podrážkou, oblečení
         brankářů je odlišné od hráčů obou mužstev i od rozhodčího.
         Chrániče holení jsou povinné!!!.
10.    Ofsajd - neplatí.

11.    Pravidlo 5 sekund - zavedeno v zájmu plynulosti hry a týká se:
-        vhazování míče (při nedodržení časového limitu vhazuje soupeř)
-        provedení volných kopů (soupeř 4 m od míče), při nedodržení časového limitu provede
         volný kop soupeř.
-        rozehrání míče brankářem - při nedodržení časového limitu provede soupeř kop z rohu
-        nedodržení vzdálenosti při rozehrání volných kopů trestá rozhodčí napomenutím toho
         hráče, který porušil pravidlo
-        odrazí-li se míč od stropu , navazuje soupeř hru z uvedeného prostoru (kolmo od stropu)
         vhazováním

Hra brankáře - brankář míč do hry vykopává nebo vhazuje.

Míče se musí dotknout na vlastní polovině hřiště další spoluhráč, nebo protihráč, případně se musí míč dotknout vlastní poloviny hřiště. V případě porušení se kope nepřímý kop z poloviny hřiště.
Brankář smí hrát rukama v malém brankovišti (5 m zóna). Každé zahrání brankáře rukama mimo toto malé brankoviště se trestá nařízením přímého kopu. Osobní trest se neuděluje.

Malá domů je povolena pouze pro mladší přípravku ( tj. 2002 a mladší ).

12. Tresty - napomenutí (žlutá karta) znamená vyloučení na 2 minuty*,
            červená karta znamená vyloučení na 5 minut - vyloučený hráč však již
            do konce utkání nesmí nastoupit. V případě hrubého porušení pravidel a
            vystupování na hrací ploše může turnajová komise hráče vyloučit do
            konce turnaje (týká se i člena realizačního týmu) - v tomto případě
            následuje projednání přestupku v disciplinární komisi ČMFS.
       *   hráč se smí při obdržené brance vrátit do hry

13.      V případě, že dojde v  prostoru malého brankoviště (zóna 5 m)
           k přestupku bránícího hráče , za který se v poli při hře na velkém hřišti
           nařizuje přímý volný kop, nařídí rozhodčí PK ze vzdálenosti 7 m.

14.      Hrací plocha je ohraničena brankovými čarami. Auty se rozehrávají standardně rukou.

15.      Případné protesty možno podat do 10-ti minut po skončení příslušného zápasu u hlavního
           pořadatele turnaje, poplatek činí 500 Kč. V případě uznání protestu je poplatek vrácen,
           v opačném případě propadá.

16. Účastníci turnaje nejsou nijak pojištěni a pořadatel není zodpovědný za jakoukoliv
       fyzickou újmu nebo materiální ztrátu v souvislosti s účastí v turnajích dne 11.12.2010,
      za chování a bezpečnost hráčů v celém areálu a za zajištění osobních věcí a cenností
      odpovídá vedoucí výpravy!!!

Info k turnaji ve Slavičíně

5. prosince 2010 v 16:51 | R. Kvěťák |  Turnaje

Zdravím všechny trenéry a přátele,
protože se 11. prosinec nezadržitelně blíží, zasílám Vám rozlosování halového turnaje, který letos proběhne ve sportovní hale ve Slavičíně. Na samotném rozlosování není moc co vymýšlet, protože systém bude stejný jako loni v Brumově. Hraje se ve dvou skupinách A a B každý s každým a následně do finálové skupiny postoupí dva lepší ze skupin A a B a třetí lepší z těchto skupin. Zbylých pět mužstev bude hrát skupinu F o umístění. Výsledky ze základní části se nezapočítavají. Toliko k samotné hře.
Nyní pár organizačních věcí. Hala ve Slavičíně je hned vedle fotbalového stadionu. Je tam zásadní problém a to s parkováním aut. V okolí haly (do cca 500 m maximálně ) jsou další čtyří parkoviště, kde se může parkovat. Proto Vás prosím, aby jste je využívali (MP nezná slitování :-) Ti co přijedete od Brumova (asi 12 km) přijedete na jediný kruhový objezd ve Slavičíně - u něj je hned první parkoviště, kde můžete nechat svá vozidla a jít asi 400 m k hale pěšky. Za "kruháčem" pojedete rovně a asi po 300 metrech je sportovní hala ( hned naproti městského úřadu ). Zde je velmi malé parkoviště, které se velmi rychle zaplní (pokusíme se domluvit, aby nám otevřeli stadion a nějaká vozidla mohla parkovat tam ). No a pokud se nepodaří zaparkovat vozidlo u haly, tak o 50 m vpravo a o 150 metrů opět v vpravo jsou další parkovací plochy.
Dále Vás chci poprosit, zda bude mít někdo zájem , objednat pro rodiče jidlo, které budeme vydávat na hale. 12 hráčů a dva trenéři mají jídlo garantováno pořadatelem v ceně startovného. Pokud tedy bude mít někdo zájem, ať mi nejpozději do pondělí 6.12.2010 nahlásí pokud možno přesný počet jídel, které budete chtít objednat pro rodiče. Cena jídla je 70 kč a bude to kuřecí řízek s bramborovou kaší. A dále Vás chci poprosit, aby jste zajistili, že v dolní části haly, kde se bude hrát se budou pohybovat pouze hráči a trenéři. Rodiče a fanoušci budou mít samotný vchod na tribunu a bufet jiným vchodem, který bude označen venku.
To je snad vše co se týká organizačních věcí. Už se všichni těšíme na sobotu 11.12.2010 naviděnou.

S pozdravem Ivan Pecha

Záčátek halové sezóny = 2.místo

1. prosince 2010 v 20:01 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 27.listopadu 2010 jsme, společně s prvními pořádnými mrazíky , odcestovali do Křenovic u Brna. Přijali jsme pozvání Fc Sparty Brno a odehráli první náš halový turnaj zimní sezóny.
V prvním utkání se kluci utkali se Sigmou Olomouc a z počátku byl velmi vidět přechod do haly a hlavně si naši borci moc nerozuměli s líným míčem. Hosté šli do vedení velmi smolným vlastním gólem, ale naši měli nakonec více ze hry a zaslouženě zvítězili 2:1. Branky dávali Jakub Kolář a Martin Mikulka, oba po přihrávkách Patrika Slaměny.
Ve druhém utkání rozdrtili "tescomáci" Ružinov Bratislava vysoko 8:0, když góly vsítili 2x Radek Kvěťák, 2x Jan Dvořáček, 2x Patrik Slaměna, David Dostálek a Lukáš Vozník.
I ve třetím utkání si zlínští hráči s chutí zastříleli a porazili FC Pálavu Mikulov 5:0. O dvě přesné trefy se postaral Jirka Pafka a po jedné přidali Jakub Kolář, Martin Mikulka a Kryštof Gazda.
I v následném utkání s FC Kyjov měli naši dlouho vše pod kontrolou. Do vedení nás z penalty poslal Jirka Pafka, který přidal po spolupráci s Patrikem Slaměnou i druhý gól. Jenže dvě obrovské chyby na konci zápasu sebraly našemu týmu vítězství a dva body.
Špatná konstalace z tohoto zápasu se přenesla i do dalšího duelu s domácím týmem, ve kterém šlo o 1.místo v turnaji. FC Sparta Brno šla už ve 2.minutě do vedení a přestože se naši snažili výsledek otočit, branku vsítil Jirka Pafka až minutu před koncem. To už jsme ale prohrávali po dalších dvou smrtících brejcích 0:3 a jednalo se tak jen o korekci výsledku.
Naši hráči si mírně spravili chuť proti SK Hanácké Slávii Kroměříž, kterou sice porazili 2:0, ale herně to zdaleka nebylo ono. Do vedení FC Tescomu Zlín poslal střelou Patrik Slaměna a druhou trefu přidal Martin Mikulka, kterému gól, jako na zlatém podnosu, připravil Radek Kvěťák.
V utkání s FC Spartou Praha 2001 se modrožlutí se snaživým, fotbalovým, ale mladším týmem moc nepárali a zdolali ho vysoko 6:0. Vždy po dvou gólech zaznamenali Jirka Pafka, Patrik Slaměna i Jakub Kolář.
V posledním našem utkání si naši kluci bez větších problému poradili s Interem Bratislava, který si ze souboje odnesl porážku 4:0. Za záda slovenského gólmana se trefili Kryštof Gazda, Jirka Pafka, Patrik Slaměna a Radek Kvěťák.
FC Tescoma Zlín obsadila na turnaji sice 2.místo, ale předvedená hra byla daleko od představ trenérů. Útěchou může být fakt, že šlo o první halový turnaj této sezóny a některé akce, hlavně ke konci turnaje, už dávaly naději, že se snad blýská na lepší časy. A věřte kluci, že silnější turnaje teprve přijdou! První z nich nás čeká již 11.prosince ve Slavičíně, kde svůj turnaj pořádají kolegové z Brumova. Tak hodně úspěchů!

Sestava : Šťasta David, Kolář Daniel, Kolář Jakub, Mikulka Martin, Slaměna Patrik, Uhřík Tomáš, Kvěťák Radek, Pafka Jiří, Gazda Kryštof, Vozník Lukáš, Horňák Dominik, Dostálek David a Dvořáček Jan