12,00        AS TRENČÍN : SLOVÁCKO

12,45        DUBNICA : ZLÍN

Tescoma zvítězila na turnaji v Trenčíně!

28. října 2010 v 19:16 | R. Kvěťák
V neděli 24.října 2010 jsme se v časných ranních hodinách vydali na cestu do Slovenké republiky. V Trenčíně, na stadiónu místního AS, odehráli naši kluci první ze čtyř turnajů, naplánovaných mezi čtyřmi týmy, Trenčínem, Dubnicí, Slováckem a Tescomou. Do sestavy trenéři tentokrát zkušebně zařadili i tři hráče z Brumova ( Adama Pechu, Michala Martinku a Toma Pjajka) a nově zkoušeli i Jana Dvořáčka z Viktorky Otrokovice. Na zdejší umělce se nejprve naši hráči utkali se Slováckem. Od prvních minut jsme soupeři vůbec nic nedovolili a naopak mu stříleli jednu branku za druhou. Pohlednou, oku lahodící hrou, kluci FC Tescomy Zlín alespoň trochu rozehřáli prokřehlé fanoušky na tribuně a svému soupeři uštědřili výprask 8:0. Branky našeho týmu vsítili Martin Mikulka 3x, Adam Pecha 2x, Kryštof Gazda, Lukáš Kaláb a David Dostálek.
Ve druhém utkání se naši hráči utkali se slovenskou Dubnicí. Tescoma brzy vstřelila první gól, pak ale zahazovala jednu šanci za druhou a soupeř hrozil rychlými brejky, při kterých u nás stálo mnohdy i štěstí. Dubnica odolávala celý první poločas a sahala po nadějném výsledku. Ve druhé půli se ale naši začali prosazovat i střelecky a nakonec utkání vyhráli opět vysoko 7:0, když soupeř ke konci utkání úplně "odešel". Tentokrát naše branky vsítili Adam Pecha 2x, Lukáš Kaláb 2x, Patrik Slaměna, Radek Kvěťák a Kryštof Gazda.
Poslední utkání tohoto turnaje sehráli naši hráči s domácím AS Trenčín a od 8.minuty po brejku prohrávali 0:1. Ještě do poločasu ale naši zabrali a skóre otočili na 2:1 a ve druhém dějství přidali ještě další 3 branky. I tohle utkání přivedli tedy do vítězného konce. A byl to zápas Lukáše Kalába, který vstřelil všechny branky našeho týmu.

Tento miniturnaj tak FC Tescoma Zlín suverénně vyhrála a v sobotu 30.října ji v Dubnici čeká první odveta se stejnými soupeři.

Sestava Zlína: Tomáš Pjajko, David Šťasta, Daniel Kolář, Michal Martinka, Tobiáš Keprt, Lukáš Vozník, Kryštof Gazda, Patrik Slaměna, Radek Kvěťák, Jakub Kolář, Jan Dvořáček, David Dostálek, Martin Mikulka, Lukáš Kaláb a Adam Pecha.

FC Zbrojovka Brno - FC Tescoma Zlín 8:6

23. října 2010 v 13:44 | R. Kvěťák |  Přátelská utkání
Ve čtvrtek 21. října 2010 nastoupili hráči FC Tescomy Zlín v Brně na hřišti v Janouškově ulici k přátelskému utkání proti domácí FC Zbrojovce. Tento zápas se hrál po domluvě na 3 x 20 minut a bylo se na co dívat. Naši hráči hned v úvodu utkání svého soupeře zatlačili na vlastní polovinu a jak kombinačně, tak i individuálně na hřišti Zbrojovku zpočátku jasně přehrávali. Odměnou jim byl i první gól, který padl v 7.minutě po krásné kombinaci Radka Kvěťáka, Davida Dostálka a zakončujícího Martina Mikulky. Hned za minutu jsme vedli už 2:0, když Kryštof Gazda překonal brankáře Brna z penaltového puntíku. Ve 12.minutě bylo ještě veseleji. Jakub Kolář si seběhl z levé strany s míčem na střed a nechytatelnou ranou zvýšil už na 0:3. V 15.minutě se ale uvolnil Radek Kvěťák, jeho následnou střelu mu brankář vyrazil opět jen k jeho kopačkám. Radek místo dorážky ale našel úplně volného Jakuba Koláře, před kterým už zívala jen prázdná brána - 1:4. Tak skončila i první třetina.
Do druhé části hry nastoupili kluci tak, jak první skončili. Bohužel ale další branku ve velmi nadějných situacích nevstřelili. Naopak ve 26.minutě Zbrojovka, po nedůrazném odkopu, další ranou k tyčce snížila na 2:4. Tescoma si však hrála svoji hru, jen šance neproměňovala. V 36.minutě jsme ale opět zbytečně inkasovali, když jsme po rohovém kopu nedokázali ubránit hlavičkujícího útočníka. A domácí byli najednou na koni a trestali každou naši chybu. Za další minutu bylo ještě hůř, David Šťasta neudržel míč po rohovém kopu a Zbrojovka vyrovnala. Zlínští hráči se však nepoložili a ve 39.minutě Martin Mikulka chladnokrevně potrestal zaváhání brněnské obrany. I po druhé třetině tak naše "nulky" stále nad výborným soupeřem vedli.
Do třetí třetiny kluci vstupovali s cílem rozhodnout zápas, trestuhodně však zahazovali šance. A když se začala projevovat i únava (naši měli ke střídání jen 5 hráčů a soupeř měnil  celou sedmičku), Brňané nás trestali. Nejprve ve 44.minutě zlínští hráči nechali celým hřištěm projít nejlepšího hráče Brna Slunského, který vyrovnal. Za další tři minuty už jsme poprvé prohrávali, když za Davida Šťastu propadla další střela. A hned vzápětí to bylo 7:5. Žlutomodří však stihli Martinem Mikulkou v 50.minutě po rohovém kopu snížit a stále bojovali o nadějný výsledek. Tlačili se před brněnského brankáře, ale ten výbornými zákroky vychytal pokusy jak Jakuba Koláře, tak Radka Kvěťáka i Martina Mikulky. A protože jsme trochu otevřeli i obranu, útočníci Zbrojovky hrozili. Na patičku jednoho z nich z 53.minuty už naši kluci nedokázali odpovědět. Ve výborném utkání FC Zbrojovka Brno zvítězila nad FC Tescomou Zlín 8:6.
I tak musíme za předvedený výkon (hlavně v první polovině utkání) klukům poděkovat.

Sraz na turnaj v Trenčíně

23. října 2010 v 12:53 | R. Kvěťák |  Turnaje
Všichni nominovaní hráči na turnaj v Trenčíně se sejdou 24.10. 2010 v 7.00 hod na stadionu Letná.

20. října 2010 v 23:22 | R. Kvěťák |  Přátelská utkání
V úterý 19.října 2010 sehráli naši kluci přátelské utkání ve Slušovicích. A konečně si zahráli fotbal. Od začátku utkání bylo vidět, že soupeř ne nadarmo vede svoji soutěž - Krajský přebor ml. žáků. Prvních 5 minut zlínští nechali domácí trochu hrát, ale potom už převáděli nádherný fotbal až do konce utkání. V 10. minutě vstřelil první branku utkání Radek Kvěťák, který si nejprve vyměnil míč s Kryštofem Gazdou a následným důrazem donutil k chybě domácího gólmana. Slušovičtí se snažili vyrovnat, ale naše pozorná obrana je skoro k ničemu nepustila. Naopak v 17.minutě sehráli oku lahodící kombinaci Patrik Slaměna s Martinem Mikulkou a prvně jmenovaný zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Od této doby "tescomáci" jasně převzali iniciativu a v poslední minutě první půle  dostal Martin Mikulka přihrávku od Kryštofa Gazdy a nekompromisně rozvlnil síť po třetí. Do poločasu tak šli domácí se svěšenými hlavami, na což doposud nebyli zvyklí.
Ve druhé části hry se obraz hry nezměnil. Zlínští působili na hřišti živěji a bylo jen otázkou času, kdy přidají další branku. Ta padla ve 39.minutě, když Lukáš Vozník našel přesně Lukáše Kalába, ten lehce prodloužil na Davida Dostálka a bylo to 0:4. Pátou branku pak utěšenou střelou přidal ve 49.minutě Radek Kvěťák. Ke konci utkání, pod dojmem vysokého náskoku, zlínští trochu polevili a tak se mohl alespoň několika zákroky blýsknout také brankář David Šťasta. V poslední minutě mohl  Radek Kvěťák završit hatrick, ale jeho další rána skončila jen na spojnici domácí branky. Naši hráči se tak opět přesvědčili, že se dá hrát i proti věkově starším hráčům, a že se není čeho obávat.
I když tedy zlínští hráči porazili svého soupeře ze Slušovic na jejich hřišti 5:0, přesto my diváci děkujeme, že jsme zase viděli pořádný fotbal. Doufejme, že ve čtvrtek to v Brně bude minimálně podobné.

Lhota u Malenovic – FC Tescoma Zlín 0:29

18. října 2010 v 21:47 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V neděli 17.10.2010 v pravé poledne nastoupili ve Lhotě u Malenovic hráči FC Tescomy Zlín k poslednímu zápasu podzimní části Okresního přeboru mladších žáků. Ani tentokrát soupeř náš tým zdaleka neprověřil. Od začátku utkání byl na hřišti jen jeden tým a byl to ten ze Zlína. Kluci si pohrávali s domácími jako kočka s myší
a konečný výsledek 0:29 je toho důkazem. Opět jsme se přesvědčili, že taková utkání našim klukům nic nedají, snad jen to, že s obrovskou chutí střílejí jeden gól za druhým. To je ale všechno. Bohužel, pravděpodobně velmi totožná utkání nás čekají i na jaro. Uvidíme, zda-li alespoň náš celek prověří v úterý 19.10.2010 v přátelském utkání žáci Slušovic.

16. října 2010 v 22:07 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V dohrávce 1. kola Okresního přeboru mladších žáků nastoupili ve čtvrtek 14.10.2010 naši kluci proti svému soupeři ze Žlutavy. V dalším jednoznačném utkání si kluci s protivníkem v pohodě poradili a v tréninkovém tempu mu nasázeli dvaadvacet branek (polačas 0:13). Zlínští hráči se opět střídali na různých postech a svého soupeře skoro vůbec nepustili na vlastní polovinu. Ještě většímu přídělu zabránil, ve druhé půli výborně chytající, žlutavský brankář.
Góly: Jakub Kolář - 5, Martin Mikulka - 3, Patrik Slaměna - 3, Daniel Kolář - 3, David Dostálek 2, Kryštof Gazda - 2, Radek Kvěťák - 1, Lukáš Kadrle - 1, Lukáš Kaláb - 1, Tobiáš Keprt - 1.

Dohrávka ve Žlutavě

13. října 2010 v 23:47 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve čtvrtek 14.10.2010 od 16.00 hod. dohrávají zlínští odložené utkání 1.kola Okresního přeboru ml. žáků ve Žlutavě. Sraz je na hřišti v 15.30 hod.

Přátelské utkání

13. října 2010 v 23:43 | R. Kvěťák |  Přátelská utkání
V úterý 19.října 2010 od 16.00 hod. sehrají naši kluci přátelské utkání ve Slušovicích. Sraz je na slušovickém stadionu v 15.30 hod.

Další "přátelák" je na programu ve čtvrtek 21.října 2010. Ve 13.00 hod. odjedou autobusem nominovaní hráči od 5.ZŠ do Brna, kde změří síly s domácí Zbrojovkou Brno.

Tréninkový plán - říjen 2010

12. října 2010 v 22:26 | R. Kvěťák |  Tréninkové plány
TRÉNINKOVÝ PLÁN ŘÍJEN

1.10.
TJ.VRŠAVA-.................................

ST20.10.TJ - VRŠAVA17:00 - 18:30
ČT21.10.PU -ZBROJOVKA BRNO - ZLÍNodjezd ve 13:00 od 5.ZŠ autobusem.....

6. října 2010 v 8:36 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V pondělí 4.10.2010 sehráli zlínští hráči další mistrovské utkání Okresního přeboru mladších žáků. Tentokrát na Mladcové hostili tým ze Štípy. Opět se ukázalo, že i když hrajeme soutěž s žáky, nemáme v okolí konkurenci a takovéto zápasy našim klukům vůbec nic nedají. V tréninkovém tempu naši se soupeřem po celý zápas hráli "bago" a naprosto bez problémů zvítězili vysoko 28:0!!!! Většina hráčů si na hřišti vyzkoušela několik postů, na kterých v životě nehrála, ale i tak to vůbec nebylo poznat. Jen je mi trochu líto brankáře Davida Šťasty, který v takovém utkání snad mohl zůstat doma a nemusel v brance zmrzat .
Branky: Mikulka 6, Kolář D. 4, Gazda M. 4, Kvěťák 3, Kolář J. 2, Vozník 2, Gazda K. 2, Kadrle 1, Slaměna 1, Keprt 1, Kaláb 1, Dostálek 1.

V Rosicích kousek od medaile

5. října 2010 v 22:42 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 2.října 2010 se v 8.30 hod. hlásili trenérům nominovaní fotbalisté FC Tescomy Zlín ročníku 2000 na stadionu v Rosicích u Brna. Na zdejším stadionu je čekal mezinárodní turnaj mezi 20 týmy z České a Slovenské republiky. Náš tým byl nalosován do skupiny "D" a jako první je čekal slovenský Senec. V jednoznačném utkání naši kluci zvítězili 2:0, když obě branky vstřelil Martin Mikulka. Nejprve ve 2.minutě hlavou po rohu Patrika Slaměny a potom ve 13.minutě po uličce Davida Dostálka. Ve druhém utkání naši borci nedokázali překonat obrannou hráz Zbrojovky Brno "B", se kterou se tak rozešli smírně 0:0. Ve třetím utkání nastoupila Tescoma proti Boskovicím a již ve 2.minutě šla do vedení Lukášm Kalábem. V 7.minutě pak druhou branku přesnou ranou přidal Matěj Gazda. Jeho bratr Kryštof pak v 10.minutě zvýšil, ač levák, pravou nohou na 3:0. Ve 14.minutě skóre uzavřel čtvrtým gólem Jakub Kolář. V nejtěžším utkání ve skupině se pak "žlutomodří" utkali s "votroky" z Hradce Králové. Ve velmi dobrém utkání šel do vedení už v 1.minutě soupeř, ale naši se nevzdali a po spolupráci Patrika Slaměny s Kubou Kolářem, posledně jmenovaný vyrovnal. Ale ani nečekal s odpovědí dlouho a za minutu si vedení vzal zpět. Jenže závěrečné slovo měl Lukáš Kaláb, který kličkou na brankáře a gólem do prázdné klece opět vyrovnal. Z obou stran kvalitní utkání tak skončilo remízou 2:2. Zlíňané tak postoupili ze skupiny z druhého místa. V osmifinálové skupině jsme se utkali nejprve s Brumovem. V dalším výborném zápase se však vítěz opět nenašel a remíza 0:0 utkání slušela. V zápase s MŠK Žilinou jsme od 2.minuty prohrávali, ale opět to naše kluky nesrazilo. Ve 4.minutě totiž Jakub Kolář prošel celým hřištěm a "všeminským" nártem vyrovnal . V poslední minutě se k nám přiklonilo štěstí, když Martin Mikulka ranou do šibenice utkání rozhodl . V zápase s Juniorem Teplice již od začátku bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Hned v 1.minutě mířil přesně k tyčce Martin Mikulka a ve 3.minutě stejný hráč rozvlnil síť podruhé. V 5.minutě sice tepličtí snížili na 2:1, ale za půl minuty Patrik Slaměna vrátil dvougólové vedení Tescomě. Když v 9.minutě Jakub Kolář prostřelil vše, co mu stálo v cestě, bylo o vítězi jasno. Výhru ještě potvrdil v 10.minutě střelou k tyčce Patrik Slaměna.
V posledním utkání této skupiny se Zbrojovkou Brno "A" šlo o finále. Prohraného čekal boj "jen" o třetí místo. Naši nastoupili k tomuto utkání trochu bojácně a od 2.minuty prohrávali gólem z rohového kopu 0:1. Na tomto turnaji to však Zlínu vůbec nevadilo. Hned za minutu totiž Lukáš Kaláb dorazil přímý kop Jakuba Koláře, který brankář Brna neudržel a bylo to 1:1. Jenže soupeř šel opět do trháku, když v 7.minutě proměnil nařízený přímý kop. A když v zápětí přidal třetí gól, zdálo se, že je o prvním finalistovi rozhodnuto. Naši kluci nakonec stihli jen snížit brankou Kryštofa Gazdy, ale na vyrovnání už bylo pozdě. Tentokrát však Tescoma se Zbrojovkou sehrála velmi vyrovnané utkání a k finále chybělo opravdu málo. Zlínští tak nastoupili k utkání o bronzové medaile a soupeřem jim byl tým z Považské Bystrice. Slovenští hráči se po celé utkání jen bránili, ale neschopnost našich hráčů vstřelit gól, byla neuvěřitelná. Utkání se tak dostalo až do penaltového rozstřelu, kde byli úspěšnější hráči z Považské Bystrice. Vítězem turnaje se stali hráči Zbrojovky, kteří ve finále porazili Hradec Králové.
Co závěrem dodat? Tentokrát se kluci přesvědčili, jak fotbal dokáže být krutý. Byli velmi blízko medaili, ale nakonec jim na krku nevisí žádná. Ale i tak další čtvrté místo na velkém turnaji ukazuje, že Tescoma patří mezi to lepší, co v tomto ročníku běhá po fotbalových trávnících.
Sestava:
David Šťasta, Tomáš Uhřík, Daniel Kolář, Tobiáš Keprt, Lukáš Vozník,
Jakub Kolář, Radek Kvěťák, Martin Mikulka,Matěj Gazda, Kryštof Gazda, Lukáš Kaláb, David Dostálek a Patrik Slaměna.
Společně v Rosicích 2010

Mladcová - FC Tescoma Zlín 0:13

3. října 2010 v 21:25 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve čtvrtek 30.září 2010 se utkali naši kluci v dohrávce 5.kola Okresního přeboru mladších žáků na Mladcové s domácím týmem. Soupeř odolával až do 7.minuty, kdy Radek Kvěťák prošel celým hřištěm a trefil horní růžek - 1:0. V 18.minutě další branku přidal Daniel Kolář a ve 24.minutě Martin Malina dorážkou do odkryté branky zvýšil už na 3:0. Poslední branku 1.poločasu pak ve 28.minutě vstřelil Radek Kvěťák.
Do druhého poločasu nastoupili zlínští hráči opět aktivně a ve 32.minutě vyslal prudkou střelu na brankáře domácích Matěj Gazda a Martin Malina šťastně tečoval - 5:0. U dalších dvou branek byl ve 43.minutě Patrik Slaměna. Tu první dal sám a druhou připravil pro Lukáše Kalába, pro kterého nebyl už problém trefit prázdnou bránu - 7:0. Další slepené branky pak padly v 52.minutě. Nejprve se v závaru nejlépe orientoval Lukáš Kadrle a potom Jakub Kolář nedal žádnou šanci brankáři střelou pod horní tyčku - 9:0. Na desátou branku "žlutomodrých" jsme čekali do 57.minuty, kdy střelu Patrika Slaměny tečoval před brankou Lukáš Kadrle. Ve stejné minutě pak zamířil přesně k tyčce ještě Martin Mikulka. V 59.minutě dovršil "hatrick" Radek Kvěťák a o poslední zápis do statistik tohoto utkání se postaral Martin Mikulka, který tak uzavřel stav tohoto utkání na konečných 13:0 pro Tescomu Zlín.