--------------------------------------------------------------------------------------------

Srpen 2010

7.místo na Slavia Opava Cupu

30. srpna 2010 v 21:31 | R. Kvěťák |  Turnaje
V pátek 27.8. a v sobotu 28.8. 2010 jsme odehráli další venkovní turnaj. Tentokrát jsme cestovali na sever Moravy do Opavy, kde se konal Slavia Opava Cup.
První hrací den začal jasnou výhrou nad Spartakem Trnava 5:0, když se postupně přesně trefovali David Dostálek, Jakub Kolář, Matěj Gazda, opět Jakub Kolář a Martin Malina. V dalším zápase však kluci úplně selhali a prohráli s Frýdkem - Místkem 1:2. Jedinou naši branku tohoto utkání vstřelil Lukáš Kaláb. Na výkonu se projevila nedisciplinovanost našich kluků, kteří jakoby nevěděli, co mají hrát. Je nutno podotknout, že první den odehrála Tescoma bez obou hlavních trenérů a že to bylo vidět!!! Někteří hráči byli prostě na výletě a i v dalším zápase s Baníkem Ostrava předvedli "mdlý výkon". Se soupeřem se rozešli smírně bez branek. Potom si sice spravili lehce chuť nad týmem FK Čadca, kterou zdolali vysokým výsledkem 5:0. Branky stříleli 2x Patrik Slaměna a 1x Lukáš Kaláb, Matěj Gazda a Martin Malina. I v dalším utkání se malí "tescomáci" moc nezapotili a s přehledem zvítězili nad Gwiazda Ruda Slask 6:0 a to i přesto, že to nebylo to, na co jsme zvyklí. Přesně v tomto utkání mířili Matěj Gazda, Martin Mikulka, David Dostálek, Jirka Pafka, Lukáš Kaláb a Jakub Kolář. Trochu zlepšený výkon pak předvedli v posledním utkání dne, když po velkém boji zdolali vynikající Ústí nad Labem 4:3. O naše přesné zásahy se postarali Radek Kvěťák, David Dostálek, Jakub Kolář a rozhodující branka padla v poslední minutě do vlastní sítě severočechů.
Druhý den začali kluci zlepšenou hrou a zdolali Hlučín brankami Martina Maliny, Lukáše Kalába a Jakuba Koláře 3:1. V dalším zápase s domácí Slávií Opava si hoši "zatrénovali" a vyhráli vysoko 11:0. O góly se podělili skoro všichni hráči týmu - 2x Patrik Slaměna, 2x Jakub Kolář, Matěj Gazda, Radek Kvěťák, Kryštof Gazda, Martin Malina, Lukáš Kaláb, Jiří Pafka a Martin Mikulka. Protože doposud suverénní lídr naší skupiny Frýdek - Místek nezvládl své poslední zápasy, rozhodovala mini tabulka mezi naším týmem, Baníkem a právě F-M. Díky horším vzájemným zápasům jsme postoupili do čtvrtfinále až ze 3.místa a narazili jsme na FC Vítkovice. Ani toto rozhodující utkání naši borci nezvládli a proti agresivnějšímu a po úspěchu více toužícímu soupeři nenašli žádnou zbraň a prohráli 0:1. Pro naše kluky tak zůstal jen boj o 5. -  8. místo stejně jako pro kamarády z Brumova, kteří nás v následném souboji zdolali 2:1. Zlínským patřil začátek, kdy rozvlnil síť za zády Tomáše Pjajka Jakub Kolář, ale soupeř potom dvěma góly skóre otočil. Naši už nenašli recept a ani motivaci ke srovnání stavu a nic na tom nezměnila ani některá sporná rozhodnutí sudího. Prostě bez vůle se nevyhrává! V posledním utkání pak zdolala Tescoma Frýdek - Místek, kterému se vůbec nepovedl druhý den, přesnými trefami Jiřího Pafky 2:0. Zlínští hráči tak obsadili na turnaji 7.místo. Nejlepším jejich hráčem na turnaji byl zvolen Jakub Kolář. Vítězem Slavia Opava Cupu se stal polský Krakow, který ve finále zdolal našeho čtvrtfinálového přemožitele FC Vítkovice, těsně 1:0. Bronzové medaile si z Moravy odváží Ústí nad Labem, které o 3.místo zdolalo Trenčín 3:1.

Satelitní turnaj ve Starém Městě

29. srpna 2010 v 23:12 | R. Kvěťák |  Turnaje
1.9. sehraje náš tým satelitní turnaj ve Starém Městě. Odjezd autobusu je od 5 ŽŠ v 9:30 hod.

Turnaj se uskuteční na hřišti Na Širůchu ve Starém Městě.

Veškeré informace o turnaji v Opavě naleznete zde:

PS: Rozlosování všech zápasů se nachází v sekci VÝSLEDKY, pod tabulkama!!!!

Sraz všech je v 8.30 hod. v Opavě na hřišti ve Wolkerově ulici!!!!!

Mapa hřiště v Opavě

Úspěšný turnaj Umbro Cup 2010 v Teplicích

24. srpna 2010 v 22:16 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 21.8. a neděli 22.8.2010 se uskutečnil další z velkých turnajů pro hráče ročníku 2000 s názvem UMBRO CUP 2010 . Ve sportovním areálu Anger v severočeských Teplicích spolu o putovní pohár zápolilo 20 předních fotbalových mužstev z Čech, Moravy a Slovenska v utkáních, hraných vždy na 2x 12 minut. Fotbalisté FC Tescomy Zlín předvedli na tomto dvoudenním a díky velmi teplému počasí i fyzicky náročném turnaji, že ve svém ročníku patří mezi elitu.
V sobotu nejprve ve své skupině prohráli se Spartou Praha těsně 1:2, když jedinou branku vstřelil Martin Mikulka. V dalším utkání se slovenskými Košicemizrychlili pohyb na hřišti a přesnou kombinační hrou rozebrali svého soupeře do puntíku. Hned ve 2.minutě zužitkoval přesný centr Jakuba Koláře přesně zakončující Lukáš Kaláb. V 5.minutě stejný hráč uvolnil Radka Kvěťáka, který rozvlnil síť za zády soupeřova gólmana podruhé. Soupeři se podařilo v 16.minutě snížit, ale to bylo z jejich strany vše. V 19.minutě po akci Matěje Gazdy na opět dvoubrankové vedení zvýšil střelou k tyči Martin Mikulka. Ještě veseleji bylo ve 21.minutě. Matěj Gazda totiž zatočil rohový kop přesně do sítě za překvapeného brankáře - 4:1. O poslední trefu v tomto utkání se postarali přihrávající Kryštof Gazda a přesně zakončující Lukáš Kaláb. V dalším zápase se žlutomodří utkali se svým tradičním regionálním rivalem z Brumova. Ve velmi kvalitním utkání, které ocenil velkou pochvalou i sám rozhodčí, pokračovali Zlíňané ve výborném výkonu a zdolali hráče Elserema 2:0, když obě branky vstřelil Lukáš Kaláb. V posledním zápase dne porazili zlínští hráči pro ně méně známý tým z Neštěmic vysoko 6:0. Branky stříleli 2x Martin Mikulka a Jiří Pafka, 1x Lukáš Kaláb a Matěj Gazda. Hráči FC Tescomy Zlín tak díky lepšímu skóre vyhráli svou skupinu "D".
Druhý hrací den nezačal pro náš tým, stejně jako ten první, vůbec vesele. Kluci prohráli se Zbrojovkou Brno vysoko 1:5, když nezvládli konec utkání. Jedinou branku Zlína vsítil po krásné uličce Radka Kvěťáka výstavní ranou do šibenice Patrik Slaměna. Prohra zlínské hráče však vůbec nepoznamenala a stejně jako v sobotu opět zabrali a v následném utkání zdolali Bohemians 1905 po bojovném výkonu 2:0. První branka tohoto utkání padla až v 19.minutě. Vstřelil ji Martin Mikulka po přihrávce Radka Kvěťáka. Pojišťovací trefu přidal hned za minutu po centru Matěje Gazdy na tomto turnaji ve skvělé formě hrající Lukáš Kaláb. Ani v dalším klání neponechali hráči FC Tescomy Zlín nic náhodě a stejným skórem 2:0 zdolali také FC Petržalku 1898. Obě branky padly až ke konci utkání a i tentokrát se trefil Lukáš Kaláb, když zužitkoval přesnou přihrávku Martina Mikulky. Všechny pavouky v brance pak vymetl Jirka Pafka, kterého další krásnou přihrávkou ke skórování vyzval Jakub Kolář. Že pojedeme 400 km daleko, abychom se 2x utkali s Brumovem, s tím nepočítal asi nikdo. A že s tímto týmem neztratíme ani bod, tomu už nevěřil žádný zlínský fanoušek vůbec, protože vzájemná bilance doposud hovořila pro tým FC Elseremo Brumov. Naši hráči na tomto náročném turnaji však nechali strach v kabině a své kamarády z regionu na turnaji zdolali i podruhé, i když těsně 1:0. Síť za zády Tomáše Pjajka napnul Jakub Kolář po přesně zahraném rohovém kopu Kryštofa Gazdy v poslední minutě prvního poločasu. V závěrečném zápase ve skupině na Zlín čekal SK Benešov. Bylo jasné, že pokud s tímto týmem uhraje Tescoma minimálně remízu, bude hrát o medaile. A již ve 4.minutě šli zlínští do vedení. Své sólo přes půl hřiště zakončil přesně k tyčce kdo jiný, než Lukáš Kaláb. V 7.minutě stejný hráč předložil přihrávku Radkovi Kvěťákovi , který poslal náš tým do nadějného dvougólového vedení. Na 3:0 zvyšoval v 15.minutě křižnou střelou Martin Mikulka, kterého uvolnil Matěj Gazda. Za dvě minuty si oba hráči své role vyměnili, Martin Mikulka přihrával a přesně zakončoval Matěj Gazda, který tak stanovil konečné skóre utkání. Jasná výhra tak znamenala, že FC Tescoma Zlín bude hrát o bronzové medaile s domácími Teplicemi. Již velmi vyčerpaní, ale také odhodlaní přivést ze severu Čech do Zlína medaili, sehráli malí tescomáci opět další vynikající utkání. S velmi silným soupeřem hráli vyrovnanou partii a stejně jako po celý turnaj je podržel vynikajícími zákroky brankář David Šťasta. A když už byl minutu před koncem překonaný i on, obětavým zákrokem vykopával z brankové čáry Tomáš Uhřík. Staré pravidlo "nedáš, dostaneš" se opět potvrdilo i tentokrát. Hned po rozehrání přišla nádherná akce, která zvedla ze sedadel snad všechny přihlížející. V posledních vteřinách utkaní uvolnil Radek Kvěťák na levé straně Matěje Gazdu, ten se nádhernou kličkou zbavil obránce, přesnou přihrávkou našel Martina Mikulku, který nedal sebemenší šanci teplickému brankáři. Ihned po rozehrávce rozhodčí odpískal konec utkání a rozpoutal obrovskou radost ve zlínském táboře. Svěřenci trenérů Filipa Krejčiříka a Zdeňka Borýska tak převzali pohár za třetí místo a bronzové medaile, které jim na krk pověsili ligový hráči Teplic (mimo jiné i např. zlínský odchovanec Vlastimil Vidlička nebo Pavel Verbíř). Putovní pohár putuje do Brna, když si Zbrojovka poradila ve finále s Baníkem Most a zaslouženě byla vyhlášena vítězem 1.ročníku mezinárodního turnaje Umbro Cup 2010. Nejlepším hráčem zlínského týmu byl vyhlášen Lukáš Kaláb.

Sestava FC Tescomy Zlín: David Šťasta, Daniel Kolář, Lukáš Vozník, Dominik Horňák, Tomáš Uhřík, Matěj Gazda, Kryštof Gazda, Jakub Kolář, Radek Kvěťák, Patrik Slaměna, Lukáš Kadrle, Jiří Pafka, Martin Mikulka a Lukáš Kaláb.

19. srpna 2010 v 15:08 | R. Kvěťák |  Turnaje
Na turnaj do Teplic vemte všichni s sebou červené EON dresy!!!!

Odjezd do Teplic

17. srpna 2010 v 12:58 | R. Kvěťák |  Turnaje
Odjezd autobusu na turnaj do Teplic je v pátek 20. srpna 2010 ve 12.00 hod. z parkoviště pod točnou u sportovní haly!!!! S sebou dobrou formu a náladu.

Přátelák v Loukách

15. srpna 2010 v 22:41 | R. Kvěťák |  Přátelská utkání
Ve středu 18. srpma 2010 sehrají naši kluci přátelské utkání s týmem SK Louky. Sraz je v 16.30 hod. na hřišti v Loukách.