PAFKAJIŘÍ
HORŇÁKDOMINIK

Rozpis utkání okresního přeboru mladších žáků sezóny 2010/2011

28. července 2010 v 21:50 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Sezóna 2010/2011 nám pomalu začne a tak zveřejňuji rozpis všech utkání Okresní soutěže mladších žáků, kterou naši kluci budou hrát:

1. července 2010 v 23:29 | R. Kvěťák
Přejeme všem krásné prázdniny a 3.srpna 2010 na Vršavě NASHLEDANOU!!!

Hawai

V Chrudimi devátí

1. července 2010 v 23:07 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 26.června 2010 v 8.00 hodin se na fotbalovém stadionu v Chrudimě nominovaní hráči hlásili trenérůmi, aby zde sehráli poslední turnaj sezóny 2009/2010. 18 celků ve dvou skupinách na travnaté ploše a za konečně letního počasí tu bojovalo na dvoudenním mezinárodním turnaji pod záštitou města Chrudimě, který výtečně zorganizovali pořadatelé z SK Chrudim.
FC Tescoma Zlín byla nasazena do skupiny "B", kde se nejprve utkala se slovenským Sencem. Naši byli po většinu utkání jasně lepší , ale první branka padla až šest minut před koncem utkání. Radek Kvěťák našel uličkou volného Jirku Pafku a ten "posadil" centr přesně na hlavu Patrika Slaměny. Potom už se třepotala jen síť za seneckým brankářem - 1:0. Pojistku pak ještě přidal po rohovém kopu Jirky Pafky další krásnou hlavičkou Matěj Gazda. První tři body do tabulky za vítězství 2:0 tak byly na světě. Do druhého utkání zlínský tým nastoupil proti Vítkovicím. Přestože i v tomhle utkání měl jasně navrch, zahazoval jednu "tutovku" za druhou a nedokázal protlačit míč za záda gólmana. A když ani soupeř nebyl střelecky úspěšný, skončilo utkání nerozhodně 0:0. V dalším utkání nás čekal velmi silný soupeř, a to "votroci" z Hradce Králové. Ani tohoto týmu se naši nezalekli a s favoritem hráli vyrovnaný zápas, když k vidění byl vynikající fotbal na obou stranách. Do vedení šli zlínští hráči, když ve 13.minutě přihrávku Lukáše Kadrleho poslal nekompromisně pod břevno Jakub Kolář. Z vedení se naši radovali jen tři minuty, když po tak trochu vymyšleném faulu hradečtí z přímého kopu srovnali. Vzhledem k vývoji utkání jsme tak nezískali bod, ale dva ztratili. V dalším utkání nám los přidělil Admiru Praha. Kluci neponechali nic náhodě a hned ve 3.minutě vymetl Jakub Kolář všechny pavouky v soupeřově brance. A když i David Šťasta náš tým podržel, přibyli do tabulky další tři body. Ani s polskou Olešnicou neokusil náš tým hořkost porážky. Pro jednoho ze zahraničních účastníků byl ale výsledek na konci utkání velmi přijatelný, protože konečné skóre mohlo být větší než 3:0. Zlínští totiž opět svého soupeře jasně přehráli, ale velmi málo stříleli a když už, tak nepřesně. V posledním sobotním utkání si celkem bez problémů měli kluci poradit se Šumperkem, který byl doposud asi nejslabším týmem skupiny "B". Jenže bohužel naši hráči pokračovali v nastoleném trendu z minulého utkání, jen s tím rozdílem, že branku Šumperka obléhali házenkářským způsobem, ale přesná střela chyběla. Utkání skončilo velmi nečekaně 0:0 a postupové naděje dostaly menší trhlinu.
V prvním nedělním utkání si bez problémů kluci poradili s Jihlavou, když nejprve Kuba Kolář zužitkoval přímý kop po faulu na jeho samotného a druhou branku pak přidal z penalty Jirka Pafka. Posledním soupeřem ve skupině bylo Brno a naši museli zvítězit. Jenže po chybách jsme hned z počátku utkání obdrželi dvě branky a i přes vypracované příležitosti ke zvratu už nedošlo. Bohužel nám tedy k postupu mezi nejlepších šest týmů chyběl ten jeden gól se Šumperkem a na náš úrok tak postoupila Admira. Ve skupině o 7. - 12.místo zklamaní kluci nezvládli ani zápas s Viktorií Žižkov a prohráli 1:0. Protože se ze základní skupiny započítávali dvě remízy, nevypadalo to zatím nic moc. Ovšem v zápase s domácím týmem z Chrudimi kluci zabrali a po faulu na Lukáše Kalába se nejprve do střeleckých statistik zapsal z přímého kopu Kryštof Gazda a potom po přihrávce Radka Kvěťáka střelou k tyčce i Matěj Gazda. Důležitá výhra 2:0 kluky nakopla a v dalším zápase s Benešovem už zase předváděli svou hru. V 5.minutě utkání se míč po krásných narážečkách Jirky Pafky s Radkem Kvěťákem dostal k Patrikovi Slaměnovi a ten z úhlu trefil přesně šibenici - 1:0. O uklidnění se pak postaral Jakub Kolář, který nezadržitelně přesprintoval celé hřiště a propálil gólmana. Pohár pro vítěze zvedl nad hlavu kapitán Hradce Králové, druzí skončil tým Admiry Praha a třetí bylo Brno. Tedy všechny postoupivší týmy z naší skupiny vybojovali medaile. FC Tescoma Zlín tak obsadila na tomto turnaji 9.místo. Nejlepším jejím hráčem byl vyhlášen Patrik Slaměna. Gratulujeme!