--------------------------------------------------------------------------------------------

Duben 2010

V pohledném utkání se Slováckem vítězně

25. dubna 2010 v 23:13 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Kdo se v neděli 25.4.2010 nepřijel podívat na Mladcovou, tak přišel opravdu o nádhernou fotbalovou podívanou. Do Zlína přijel zatím nejlepší soupeř, se kterým se v letošní Krajské soutěži hráči FC Tescomy Zlín ročníku 2000 utkali, tým FC Slovácka. Od začátku utkání se hrála oboustranně výborná kopaná, která nepostrádala nasazení, agresivitu, nádherné individuální i týmové kombinační akce, které nejsou k vidění ani na našich ligových trávnících. Tohle všechno totiž zápas divákům nabídl, a to až do poslední minuty, přestože již dávno bylo o výsledku rozhodnuto. Domácí totiž na svého technicky velmi vyspělého soupeře vletěli tak, že nikdo z přihlížejících nestačil chápat. Jedna pěknější akce střídala druhou a bylo jen otázkou, kdy padne první branka. Jako první se do statistik tohoto utkání zapsal v 7.minutě se sedmičkou hrající Lukáš Kaláb, který perfektně zužitkoval přihrávku Patrika Slaměny. Hosté se snažili hrát vyrovnanou partii, ale "žlutomodří" je nechali hrát nanejvýš jen uprostřed hřiště a k vážnému ohrožení brankáře Davida Šťasty je moc nepouštěli. Na rozdíl dvou gólů zvýšil v 18.minutě Jiří Pafka, když proměnil další krásnou přihrávku Martina Mikulky. Jedinou vážnější šanci FC Slovácka zmařil Radek Kvěťák, který ve vzduchu akrobaticky zasáhl na brankové čáře za již překonaným Davidem Šťastou. Více branek do poločasu již nepadlo, přestože zlínští hráči k tomu ale neměli rozhodně daleko.
Ve druhé části hry se obraz hry nezměnil. Obě mužstva se snažila produkovat velmi zajímavý fotbal a vyzývala diváky k potlesku. Ve 31.minutě poslal před bránu z levé strany prudký centr Jiří Pafka a Patrik Slaměna hlavou rozvlnil síť za zády hostujícího brankáře potřetí. Stejný hráč pak mohl ve 35.minutě přidat další branku, ale své sólo zakončil jen do tyče a následnou dorážku poslal mimo bránu. Hosté v této části hrozili jen z brejků, ale s těmi si obrana nebo brankář David Šťasta vždy poradili. Ve 47.minutě Radek Kvěťák našel na levé straně Martina Mikulku, ten si "udělal" obránce a zacílil přesně k tyčce - 4:0. V poslední minutě utkání se dočkal i soupeř, který mírně poopravil pro něj nelichotivý stav tohoto utkání. Ve středu pole přišla chyba v rozehrávce a z rychlého protiútoku kluci z Uherského Hradiště našim obráncům zamotali trochu hlavu a propálili Davida Šťastu. I tak si však hráči FC Tescomy Zlín po závěrečném hvizdu za předvedený výkon vychutnávali obrovský potlesk, tzv. "standing ovation". Velmi důležité 3 body za výsledek
4:1 zůstali ve Zlíně.
Sestava FC Tescomy Zlín: Šťasta, Kolář D., Kvěťák, Vozník, Mikulka, Kolář J., Slaměna, Gazda M., Gazda K., Kaláb, Kadrle, Pafka a Staněk

Slavičín - Tescoma Zlín 0:15

22. dubna 2010 v 10:08 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V pondělí 19.dubna 2010 od 16.00hod. ve Slavičíně odehráli hráči FC Tescomy Zlín další kolo Krajské soutěže sk."C"starších přípravek. V jednoznačném utkání naši kluci přehráli svého soupeře vysoko 15:0 (poločas 10:0).

22. dubna 2010 v 9:44 | R. Kvěťák |  Turnaje
V neděli 18.dubna 2010 jsme se v časných ranních hodinách vydali na cestu do hlavního města Slovenké republiky. V Bratislavě na Pasienkách, na stadiónu ŠK Slovanu Bratislava se odehrál mezinárodní turnaj ročníku 2000. 14 týmu z Rakouska, Maďarska, Slovenska a České republiky zde nejprve zápolilo v základních skupinách a potom se utkaly o umístění.
Naši kluci nejprve vyběhli na trávník, kde svá utkání hraje i Slovenská reprezentace, k utkání s TJ Svitavy. V jednoznačném utkání se "žlutomodří" ujali vedení již ve 4.minutě, když ze střední vzdálenosti mířil přesně k tyčce Jakub Kolář. Ve 12.minutě si pak jako přes kopírák střelu Kuba zopakoval a zvýšil na 2:0. Ve 13.minutě přišla asi nejpěknější akce tohoto zápasu. Z obrany vyslal kolmou přihrávku Radek Kvěťák na Martina Mikulku, ten krásně další kolmou uličkou uvolnil Lukáše Kalába, který podél gólmana rozvlnil síť potřetí. Celá akce trvala cca. 5 vteřin! V 15.minutě sice naši trochu lehkomyslně dovolili svému soupeři z jediné své šance snížit, ale v poslední minutě Martin Mikulka střelou do šibenice uzavřel na konečných 4:1. První tři body tak byly na světě.
Do dalšího utkání nastoupila Tescoma proti Austrii Vídeň. Byť měli v tomto utkání naši kluci podstatně více ze hry, velmi jim vázla koncovka. A tak k dalším třem bodům stačila jedna šťastná branka, kterou si po velkém presingu vsítili rakouští hráči sami.
V následném utkání s MFK Petržalkou byl z naší strany k vidění velmi pěkný fotbal, ale do sítě soupeře jsme se trefili jen jednou. V 8.minutě zakrával Jakub Kolář přímý kop, před brankou se nejlépe zorientoval "všudybyl" Lukáš Kaláb a jeho následnou střelu před gólmanem tečoval Matěj Gazda. Naši potom promarnili několik šancí, což se jim v 11.minutě vymstilo. Soupeř jednu ze svých ojedinělých šancí proměnil ve vyrovnávací gól. A protože naše střely létaly převážně mimo bránu, skončilo utkání nerozhodně 1:1.
Do utkání s Elseremem Brumov, který na poslední chvíli nahradil UTE Budapešť, vstoupili naši velmi aktivně a již ve 2.minutě napnul Martin Mikulka síť za zády brumovského gólmana. Naši svého velmi častého soupeře tentokrát jasně přehrávali a i když soupeř místy trochu " kousal" (hlavně Adam Pecha s Martinem Šánkem), v poslední minutě opět Martin Mikulka další tři body ještě pojistil přesně umístěnou střelou k tyčce, na kterou Tomáš Pjajko neměl šanci dosáhnout.
Potom přišel vynikající zápas s domácím Slovanem Bratislava. Naši byli aktivnější, hýřili pohybem a svého protivníka skoro k ničemu nepouštěli. Bohužel však opět vázla koncovka a žádná branka tak v  tomto utkání nepadla. Zrodila se tak remíza 0:0.
V posledním utkání ve skupině však naši kluci totálně zklamali. Všichni se už viděli v semifinále, ale utkání s FK Senicou trochu podcenili a prohráli 1:3. O jedinou braku FC Tescomy Zlín se postaral Matěj Gazda.
Postup tak již nebyl v našich rukou, no spíš nohou. V posledním utkání ve skupině musel ale Brumov remízovat s Petržalkou. 15 vteřin před koncem tohoto utkání se náš sen ale rozplynul, protože brumovští hráči svou aktivitu završili šťastnou tečí a postoupili tak do semifinále oni.
K poslednímu utkání na tomto turnaji nastoupili "tescomáci" o celkové 5.místo proti maďarskému ETO Gyor. V dalším kvalitním utkání šli hosté do vedení, ale v 11.minutě Martin Mikulka vyrovnal, když hlavou usměrnil střelu Jakuba Koláře. Protože do konce utkání již nebyl nikdo z hráčů úspěšný, přišli na řadu pokutové kopy. V nich byli z naší strany úspěšní Martin Mikulka a jako správný kapitán i Daniel Kolář. A protože soupeř ani jednou neskóroval, byla Danyho penalta vítězná a  konečné 5.místo na bratislavském turnaji bylo naše.
Vítězem turnaje se stal tým z Brumova, který ve finále přehrál MŠK Zilinu. Nás tak může těšit i fakt, že jako jediní jsme vítěze dokázali porazit.
V souboji o bronzové medaile byl úspěšnější tým 1.FC Brno, který porazil ŠK Slovan Bratislava.
A ještě jeden poznatek. Na posledních dvou velmi těžkých turnajích odehráli hráči FC Tescomy Zlín 16 utkání. Ze všech těchto utkání jen jedenkrát prohráli !!!
A umístění? 8.místo a 5.místo.
Neskutečné, že?

FC Tescoma Zlín - Kunovice 4:0

12. dubna 2010 v 22:50 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V neděli 12.dubna 2010, hned následující den po náročném turnaji v Brně, se hráči FC Tescomy Zlín utkali v prvním mistrovském utkání jarní části Krajské soutěže skupiny "C" s týmem Kunovic. Na našich hráčích nebyla zpočátku vůbec znát nějaká únava ze sobotního turnaje. Do svého soupeře se na přírodní trávě na Mladcové pustili hodně zostra a vůbec k ničemu ho nepouštěli. Bohužel však velmi často stříleli nepřesně. Po několika zahozených šancích tak padl první gól v 5.minutě, a to po spolupráci přihrávajícího Radka Kvěťáka a přesně zakončujícího Davida Dostálka - 1:0. Naši si nadále připravovali jednu šanci za druhou, ale to zakončení! Buď měli střelci velmi vychýlenou mušku nebo jim radost překazil výborný gólman Kunovic. Na další branku jsme si museli tedy počkat až do 15.minuty. Po levé straně utekl Kryštof Gazda a svou přesnou a prudkou přihrávkou oslovil Tomáše Uhříka, který se tentokrát nemýlil a zvýšil na 2:0 pro domácí tým. Za další tři minuty po akci Tobiáše Keprta zvyšoval Lukáš Kaláb už na 3:0 a vypadalo to už trochu lépe. Do poločasu však už jen vystřihl"angličana" Radek Kvěťák, ale jeho pokus za brankovou čarou neskončil. A když se neujala ani žádná ze střel jakuba Koláře ani Martina Mikulky, skončil poločas vítězstvím FC Tescomy Zlín 3:0.
Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s odhodláním svůj náskok ještě navýšit, ale opět se na kopačky našich střelců lepila smůla. Rány létaly vedle brány jedna za druhou a tak se v tomto poločase ujala pouze velmi pěkná kombinace Martina Mikulky, Kryštofa Gazdy a zakončujícího Tomáše Uhříka. Protože opravdu vynikající brankář Kunovic za svá záda už další gól nepustil, skončilo utkání vítězstvím FC Tescomy Zlín v poměru 4:0.
Sestava FC Tescomy Zlín: Jakub Pustějovský, Daniel Kolář, Lukáš Vozník, Radek Kvěťák, Dominik Horňák, Matěj Gazda, Kryštof Gazda, Lukáš Kadrle, Tobiáš Keprt, Jakub Kolář, Martin Mikulka, Lukáš Kaláb, Patrik Slaměna, David Dostálek, Tomáš Uhřík a Eliška Jakešová

Na turnaji v Brně devátí

12. dubna 2010 v 22:48 | R. Kvěťák |  Turnaje
Za velmi sychravého počasí odehráli v sobotu 10.dubna 2010 v brněnských Ivanovicích naši kluci další venkovní, celkem silně obsazený, mezinárodní turnaj. Ve velmi silné skupině postupně narazili na Bohemians Praha, Slovan Bratislava a Elseremo Brumov. Se všemi těmito tými kluci sehráli velmi vyrovnaná utkání, ale ze skupiny se jim postoupit nepodařilo, přestože ani jeden zápas neprohráli. Ale ani nevyhráli, což se jim stalo osudné. Všechna naše utkání skončila bezbrankovou remízou 0:0. Nejblíže vstřelenému gólu ve skupině byl Jakub Kolář, který po rohovém kopu Martina Mikulky trefil jen tyčku. A protože soupeři ve vzájemných zápasech branky stříleli, zbyl na zlínský tým Černý Petr. Když se naši hráči neprobojovali do skupiny, ve které se zápolilo o medaile, museli sehrát dalších šest utkání ve skupině o 9. až 16. místo. Tady se jim už ale dařilo podstatně lépe a to i přesto, že tým byl již oslaben o zraněné dva hráče, Tomáše Uhříka a Jirku Pafku.
V prvním utkání v této skupině se utkali se Slovenskou Senicou.  Na náš první gól na tomto turnaji jsme čekali až do 7.minuty čtvrtého utkání tohoto turnaje. Akci založil několika kličkami Radek Kvěťák, následně si Martin Mikulka narazil s Patrikem Slaměnou a potom konečně zamířil přesně - 1:0. Hned za minutu bylo ještě veseleji. Matěj Gazda střílel na brankáře a vyraženou střelu do sítě doklepl nejblíže stojící Lukáš Kaláb. V 10.minutě pak ještě na konečných 3:0 zvýšil Jakub Kolář, kterého perfektně ke střele vyzval Lukin Kaláb. A pak, že to nejde. No a ono to šlo a ne že ne.
V dalším utkání s Českými Budějovicemi si naši opět s chutí zastíleli a opět nadělili svému soupeři "trojku". Ve 3.minutě se nejprve po akci celého týmu prosadil Lukáš Kaláb a poslal "tescomáky" do vedení. V 8.minutě se po závaru před budějovickou brankou nejlépe zorientoval Martin Mikulka a zvýšil na 2:0. V 11. minutě Jakub Kolář nejprve opět trefil jen tyčku, ale ve 13.minutě se levačkou na 2x trefil Patrik Slaměna a uzavřel skóre tohoto zápasu.
S MŠK Žilina sehráli naši výborný zápas a to i přes opravdovou nepřízeň počasí. Nad Brnem se čerti ženili, ale klukům to nevadilo a svého soupeře zdolali 2:0. Góly stříleli v 7.minutě špičkou Lukáš Kaláb a ve 13.minutě přesnou střelou k tyči Kryštof Gazda.
V dalším zápase s Bohunicemi se naši trošku trápili, ale svou bojovností nakonec utkání dovedli do vítězného konce. V 10.minutě se o 3 body přesnou střelou k tyčce postaral Matěj Gazda.
V následném utkání s brněnským "béčkem" naši kluci nepřekonali vynikajícího domácího brankáře, ale ani gól nedostali. Utkání tak skončilo remízou 0:0.
V posledním utkání potom zdolali Mladou Boleslav 3:0. V 6.minutě se po ose Radek Kvěťák, Martin Mikulka dostal míč k Matějovi Gazdovi, který nemilosrdně propálil brankáře. V 10.minutě kopal Patrik Slaměna rohový kop, přesně našel kubu Koláře a ten zacílil k tyčce - 2:0. Poslední náš gól na tomto turnaji vstřlil Matěj Gazda, kterého ke skórování vyzval brácha Kryštof.
Naši kluci tak obsadili na tomto turnaji deváté místo. Stojí však za zmínku, že z 9 utkání ani jednou neprohráli a dokonce David Šťasta za celý turnaj nevytahoval míč ze své sítě ani jednou!!!
Brněnský turnaj vyhrála Sigma Olomouc. No Sigma, spíše Velká Morava. Olomoucký tým, jako již po několikáté, reprezentovali hráči z několika klubů (tentokrát Sigma, Blansko, Rožnov a Přerov). A  nyní si toho všimlo už víc lidí, kteří se na společných turnajích potkávají. Otázkou zůstává, jak je potom společné zápolení spravedlivé. Ale budiž, získali nejvíce bodů, tak zvítězili a je jedno, v jakém složení. Druhé místo obsadila Sparta Praha a bronzové medaile zbyly na "áčko" domácího týmu z Brna.
Sestava FC Tescomy Zlín: David Šťasta, Daniel Kolář, Tomáš Uhřík, Lukáš Vozník, Radek Kvěťák, Matěj Gazda, Kryštof Gazda, Jakub Kolář, Martin Mikulka, Patrik Slaměna, Jiří Pafka a Lukáš Kaláb

8 00 - 8 18
        FA Nitra Chrenová -     ŠK Slovan "bieli"

6. Austria Wien /AU/                                          FC Vienna / AU/
7. MFK Petržalka /SK/                              ŠK Slovan Bratislava "bieli"/SK/

5.Stravovanie:               Bezplatne zabezpečí usporiadateľ turnaja pre mužstvá( 14+3)

6. Štartovné:                 nie je - recipročne

7. Predpis:                     Hrá sa podľa pravidiel FIFA a týchto propozícií. Vedúci družstiev predloží súpisku pred zahájením turnaja, ktorá bude obsahovať číslo dresu, meno, priezvisko a dátum narodenia všetkých hráčov.

8. Štartujú:                   Štartujú hráči narodení po 1.1.2000 a mladší. Maximálny
                                       počet nominovaných hráčov je 14 a traja členovia
                                       realizačného tímu.

9. Systém turnaja:     Hrať sa bude na dvoch trávnatých ihriskách vyznačených po šírke ihriska. Striedanie hráčov bude ľubovoľným spôsobom (ako v hokeji). Rozmery futbalových brán: 5x2 metre. Družstvo tvoria 6 hráči v poli a 1 brankár. Hrací čas je 1x18 minút bez prestávky a bez výmeny strán.( strany sa losujú pred zápasom). Každých 20 minút začína ďalší zápas. Družstvá budú rozdelené do dvoch 7 - členných skupín. Mužstvá na prvom a druhom mieste hrajú semifinále a potom finále a o 3. miesto. Ostatné mužstvá hrajú o umiestnenie /napr. A7 - B7 o 13.miesto atď./
Za víťazstvo sa prideľujú 3 body, za remízu 1 bod, za prehru 0 bodov. V skupinách sa bude hrať systémom každý s každým. Každé družstvo je povinné dostaviť sa včas na začiatok stretnutia. V prípade, že sa družstvo nedostaví do 5 minút od stanoveného času na hraciu plochu bude súperovi priznané kontumačné víťazstvo 3:0. O konečnom poradí rozhoduje a:) počet bodov b:) vzájomný zápas, c:) väčší gólový rozdiel, d:) vyšší počet strelených gólov, e.) vyšší počet víťazstiev, f.) streľba 3 pokutových kopov, ak sa nerozhodne, pokračuje streľba po jednom pokutovom kope až do rozhodnutia.

10. Poistenie:              Poistenie hráčov zabezpečuje každé mužstvo samostatne.

11. Rozhodcovia         Delegovaní SFZ. Zabezpečí organizátor

12. Ceny:                      Prvé tri mužstvá dostanú medaile a pohár, bude vyhlásený
                                      najlepší hráč , brankár, strelec ostatné mužstvá dostanú
                                      diplomy

Kontankt:
Attila Illés - tréner ŠK U-10      -     0907 558 134   illesa@zoznam.sk
Ján Marko - asis. trénera ŠK U-10 - 0903 248 877 j.marko@seznam.cz
Ondrej Trnovský - vedúci mužstva - 0905 328 978 slovto@slovto.sk

p.s. mužstvá, ktoré by chceli ubytovanie dajte mi vedieť v mail - i .

Ďakujem, teším sa na stretnutie

Attila Illés - tréner U-10

Tréninkový plán duben 2010

5. dubna 2010 v 21:39 | R. Kvěťák |  Tréninkové plány
TRÉNINKOVÝ PLÁN DUBEN

2.4.
TJ.-VRŠAVA.................................

Kategorie:      hráči narozeni po 1.1. 2000
Místo:             TCM 1.FC Brno v Brněnských Ivanovicích - venkovní hřiště s UT 3. generace
Termín:          sobota 10. duben 2010 …. prezentace v 9:45 hod
Startovné:      1.900,- Kč zahrnuje pitný režim + občerstvení pro 15 hráčů a dva trenéry.
Hrací doba:   1 x 15 minut
Počet hráčů:
7 + 1 (na soupisku max. 15 hráčů), střídání "hokejovým způsobem"

MŠK Žilina, Tatran Bohunice, AC Sparta Praha, 1.FC Slovácko

Hrací systém: 4 skupiny po 4 účastnících - každý s každým. První dvě družstva z každé
skupiny postupují do finálové skupiny systémem "každý s každým" (vzájemné utkání postupujících týmů ze stejné skupiny se započítává). Z finálové skupiny vzejde vítěz turnaje. Rovněž družstva na 3. a 4. místě sehrají skupinu o konečné umístění systémem "každý s každým" (vzájemné utkání týmů ze stejné skupiny se taktéž započítává). O celkovém pořadí rozhoduje počet bodů, vzájemné utkání, brankový rozdíl, větší počet vstřelených branek a los. Střídá se hokejovým způsobem. Volbu barvy dresů má vždy družstvo uvedené v rozlosování jako domácí. Hraje se dle pravidel fotbalu pro přípravky.
Ceny: první tři družstva obdrží pohár a medaile a dále je vyhodnocen nejlepší hráč, střelec a brankař turnaje.

4. dubna 2010 v 12:32 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Na nedělní mistrovské utkání Krajské soutěže s Kunovicemi byli nominováni tito hráči: