--------------------------------------------------------------------------------------------

Přejeme všem šťastné a klidně prožité Vánoce a klukům

bohatého Ježíška

Nové foto v galerii

15. prosince 2009 v 21:31 | R. Kvěťák |  Turnaje
Do galerie jsou přidány nové fotky z Brumova!!! Tak se podívejte do sekce Halové turnaje 2009/2010.

E-mail z Nitry

15. prosince 2009 v 20:31 | R. Kvěťák |  Turnaje
Dostal jsem e-mail od managera fotbalového klubu FA Nitra p. Baráta, který musím zveřejnit, protože se týká i našich trenérů!!!!

"Prečítal som si Váš komentár k turnaju v Brumove. Je výborný a , čo sa týka tých rozhodcov máte úplnú pravdu. Sám som sa divil tomu netradičnému ukončeniu zápasu s Hradcom. Ale hlavne by som chcel vyjadriť obdiv k fair play cíteniu Vašich Pánov trénerov, ktorí sami upozorňovali rozhodcu na to, že náš hráč skutočne strelil gól. Bolo to v čase, keď sa osud stretnutia lámal, o to väčšiu úctu si u nás získali Vaši tréneri. Poďakovanie za ich športový postoj sme uviedli aj na našej stránke www.2000.fanitra.eu. Prajeme z Nitry Vášmu mužstvu veľa úspechov, hráte to výborne."
P. Barát, manager Fa Nitra

Video z Brumova - slavnostní vyhlášení

14. prosince 2009 v 22:49 | R. Kvěťák |  Turnaje

Lukáš Kaláb natočil slavnostní vyhlášení na halovém turnaji v Brumově a video umístil na You Tube. Tak se podívejte!

13. prosince 2009 v 18:38 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 12. 12. 2009 se fotbalisté FC Tescomy Zlín, ročníku 2000, zúčastnili velmi silně obsazeného a dobře uspořádaného mezinárodního turnaje v Brumově. Ve dvou skupinách tu zápolily družstva ze Slovenska a České republiky. A naši kluci zde obstáli velmi dobře a obsadili výborné 2. místo a při kousku štěstí a větší spravedlivosti pískajících sudí (doufejme jen, že jejich chyby při rozhodování nejenom našich zápasů, nebyly úmyslné) mohli tento turnaj i vyhrát! Přesto všechno je potřeba pořadatele za organizaci a systém pochválit, protože dali dohromady 10 velmi vyrovnaných týmů a nad hlavu zvednout vítězný pohár mohl kterýkoliv z nich. A my jsme jenom a jenom rádi, že zlínští fotbalisté konečně předvedli, co od nich trenéři čekali. Jak se říká, tak "jezdili po zadku" od prvního utkání až do posledního. A další, a to pořádný, úspěch byl na světě. Jak se zrodil? Těžce. V prvním zápase s Nitrou sice naši hráči brankou hned z 1.minuty vedli, když z dálky přesně vypálil Dany Kolář. Jenže Nitra potom přidala a třemi brankami otočila zápas. Naši se ale nevzdali a v poslední minutě tohoto utkání prokázali obrovskou vůli a dvěma brankami Jirky Pafky skóre srovnali na 3:3. Jak velmi byl tento bod důležitý, to se ukázalo až později. V druhém utkání ve skupině narazili naši na tým FK Dubnica a bez větších problémů zvítězili vysoko 5:0. První branku vstřelil Matěj Gazda, když svou osekávačku zakončil přesnou ranou k tyčce. Potom vhazoval Tomáš Uhřík aut a odražený míč další bombou "uklidil" do sítě Dany Kolář. Třetí branku přidal Patrik Slaměna, který proměnil přímý kop za faul na unikajícího Jirku Pafku. Patrik Slaměna pak dokončil nádhernou akci Matěje Gazdy a o poslední zápis do statistiky tohoto zápasu se postaral proměněným "přímákem" Jakub Kolář.
Ve třetím utkání se kluci potkali s tradičním soupeřem na turnajích - Sigmou Olomouc. A opět předvedli vynikající výkon. Již ve 2.minutě vyslal na olomouckého brankáře svou dělovku Jirka Pafka a o dorážku se postaral Martin Mikulka -1:0. V 5.minutě poslal dlouhý aut Kuba Kolář na Patrika Slaměnu, který navýšil skóre na 2:0. V 7.minutě sice Sigma snížila na 1:2, ale poslední slovo měli bojovníci ze Zlína, kteří po individuální akci Matěje Gazdy stanovili konečné skóre na 3:1 a připsali si salší, důležité 3 body do tabulky ve skupině. Ve čtvrtém utkání jsme se utkali z Hradcem Králové a byl to souboj, jako hrom. Obě mužstva předváděla vynikající fotbal a skóre se měnilo jako na houpačce. O první branku se ve 2.minutě po přihrávce Martina Mikulky postaral Jirka Pafka. Soupeř však třemi slepenými góly stav zápasu otočil a vedl ve 4.minutě 3:1. Naši trenéři pak trochu zredukovali sestavu a odměnou jim bylo snížení Martinem Mikulkou na 2:3. V poslední minutě dokonce Daniel Kolář stav utkání další bombou srovnal. Jenže, že se hraje do poslední vteřiny, o tom se tentokrát přesvědčili naši hráči. Hradečtí hráči hned po rozehrání zatlačili naše před bránu a po závaru převážili misky vah na svou stranu a zvítězili 4:3. Nic to však neznamenalo a do finálových klání postoupila obě mužstva a FA Nitra s nimi. Ze druhé skupiny pak postoupil suverénní Elseremo Brumov a AS Trenčín. Hned v prvním finálovém utkání naši borci svedli bratrovražedný souboj s Brumovem. "Tescomáci" šli po nádherné akci Kryštofa Gazdy a zakončujícímu Lukášovi Kalábovi ve 4.minutě do vedení, ale domácí v 6.minutě srovnali. Po úporném boji se pak ale už žádnému týmu nepodařilo vsítit branku a tak se oba celky rozešli smírně a připsali si do finálové tabulky po 1 bodu. V dalším našem utkání si zlínští hráči poradili s týmem AS Trenčín a zvítězili celkem bez větších problémů 3:0. O první branku se postaral už ve 2.minutě Jiří Pafka, který proměnil perfektně svoje sólo a následnou střelu otřel o tyčku trenčínské branky. V 5.minutě pak Jakub Kolář proměnil přímý kop, nařízený za faul na pronikajícího Matěje Gazdu. V 11. minutě zahrozili i hosté, ale trefili jen tyč. I zde se projevilo neoblomné pravidlo "nedáš, dostaneš". Hned v zápětí vhodil Jakub Kolář další dlouhý aut a nejmenší hráč na hřišti Lukáš Kadrle hlavou pojistil vítězství. V dalším zápase s Hradcem Králové šlo o mnoho. Bod z tohoto utkání nám mohl pomoci k prvnímu místu v turnaji. Odveta za prohru v základní skupině nezačala však pro náš tým dobře a již ve 2.minutě jsme prohrávali 0:1. Naše "nulky" však zabrali a dvěma góly ve 3.minutě dostaly halu do varu. Nejprve se trefil Tomáš Uhřík a potom Matěj Gazda. Hned za minutu bylo ale zase srovnáno. Obě mužstva předváděla vynikající fotbal a svými akcemi bavili zaplněnou broumovskou halu. Škoda jen několika nepřesností rozhodčího, který posuzoval na obou stranách zákroky ne moc přesvědčivě a své výroky otáčel proti a vytvářel tak na obou stranách zbytečně již tak dost napjatou atmosféru. Malá domů se nepískala vůbec o rukách v pokutovém území ani nemluvě. Po jedné takové sporně odpískané situaci dokonce Hradec vedl 3:2! Do dvougólového trháku šli elévové z Hradce Králové hned v zápětí. Naši se však nevdávali, Tomáš Uhřík však napálil svůj přímý kop do břevna hradecké branky. Když už to vypadalo s naším týmem velmi špatně, přišel zásluhou Radka Kvěťáka kontaktní gól, když svou přesnou střelu k tyči ukryl mezi nohama bránícího hráče a nedal hradeckému brankáři žádnou šanci vyniknout. Zbývala poslední minuta a tlak zlínského týmu narůstal. Přišel ale další kiks rozhodčího, který odpískal přímý kop za vyhození míče brankářem přes půl hřiště. Pan rozhodčí nechal postavit Jakuba Koláře míč do středu hřiště a když se Kuba rozběhl vystřelit, z nepochopitelných důvodů utkání ukončil . To, co se pak dělo, to si můžete snadno představit. Na programu byly rozbouřené vášně a spílání směrem k rozhodčímu, jako na nějakém ligovém utkání. Zcela zbytečně. Pan rozhodčí si asi neuvědomil, že nepíská divizi, ale turnaj malých, začínajících sportovců, pro které je odměnou spravedlivý výsledek a velmi těžko se jim pak křivda vysvětluje. To se nakonec našim trenérům podařilo a v posledním utkání kluci opět zabrali a poradili si s FA Nitrou. Ve 2. minutě rozehrál Martin Mikulka roh a Jirka Pafka zakončoval, ve 3.minutě vystřelil Matěj Gazda a Patrik Slaměna přidal druhý gól. Potom opět zaúřadoval rozhodčí. Nitra vystřelila a Dany Kolář míč vykopával už za brankovou čarou. Naši trenéři se dobrovolně přiznali, že to byl gól, ale "PAN" rozhodčí řekl, že o tom rozhoduje on. Škoda FAIR PLAY už asi nefunguje ani u dětí!!! Naši potom v 9. minutě přidali Matějem Gazdou třetí branku. Nitra sice snížila, ale zlínští hráči si vítězství už pohlídali. Ke konci zápasu se ještě přesně trefili Jirka Pafka a Martin Mikulka a stanovili tak konečné skóre na 5:1. Po součtu všech bodů se vítězem brumovského turnaje stal Hradec Králové, druzí byli naši kluci ze Zlína a třetí příčku obsadil tým z Trenčína. Škoda jen, že dalšímu zástupci regionu - Brumovu, došel dech a obsadil v tomto finále až páté místo za čtvrtou Nitrou.
Kluci FC Tescomy Zlín si za předvedený výkon zaslouží obrovskou pochvalu a ke druhému místu jim GRATULUJEME!!!
Po třech halových turnajích tak mají vynikající bilanci - 1x bronz a 2x stříbrno. Jen tak dále!

Propozice Brumov - 12.12.09

11. prosince 2009 v 18:41 | R. Kvěťák |  Turnaje
Turnajová pravidla FC Elseremo Brumov - základní technická ustanovení pro halové turnaje ČMFS

1. Hraje se ve sportovní hale v Brumově vedle Základní školy. Buďte prosím včas v hale!! Sraz všech hráčů Zlína je v 7.45hod u haly!!!

2. Startují hráči narození 1.1.2000 a mladší
Každý hráč startuje na registrační průkaz,
( kontrola před zahájením turnaje )

3. Vklad do turnaje činí 2000 ,- Kč a je splatný na místě proti potvrzení.

4. Předpis - hraje se podle SŘ a platných pravidel fotbalu včetně odlišností
uvedených v tomto rozpisu, schválených pravidlovou komisí ČMFS.

5. Hrací systém - v závislosti na počtu účastníků.
O pořadí rozhoduje : 1. docílený počet bodů,,2. vzájemné utkání,3. brankový rozdíl, 4. větší počet vstřelených branek, 5. kopy na branku do rozhodnutí (v základní sérii 3 kopy)
V případě rovnosti bodů více týmů v konečné tabulce v systému každý s každým, bude ve vzájemné minitabulce rozhodovat: 1. docílený počet bodů,,2. vzájemné utkání,3. brankový rozdíl, 4. větší počet vstřelených branek, 5. los

Hrací systém je následující: deset mužstev je rozděleno do dvou skupin A a B, kde se mužstva ve skupině utkají systémem každý s každým. Po základní části budou mužstva rozdělena na základě svých výsledků do dalších dvou skupin: finálové C a o umístění D, kdy do finálové skupiny postupují první dva týmy ze skupin A a B, a lepší mužstvo z těchto dvou skupin ze třetího místa. Výsledky ze základní části se nepočítají. Mužstva se pak ve skupinách C a D opět utkají systémem každý s každým o konečné umístění na turnaji.

Každé mužstvo, tak odehraje na turnaji 8 zápasů po 13 minutách, kdy 104 minut je pro všechny zúčastněné týmy stejná porce času, aby ukázaly své fotbalové umění.

6. Branky pro halový fotbal o rozměrech 2x5 m, hraje se s míči prohalový fotbal vel.4.

7. Počet hráčů - 4 + 1
Minimální počet hráčů ve hře: 3 včetně brankáře, je-li vyloučeno více hráčů, uplatní se kritérium odložených trestů, t.zn., že trest začne nabíhat až v okamžiku návratu do hry předcházejícího vyloučeného hráče.

8. Střídání - libovolně hokejovým způsobem i v nepřerušené hřev označeném prostoru střídaček. Střídání mimo prostor střídaček potrestá rozhodčí napomenutím toho hráče, který pravidlo o střídání
porušil.

9. Výstroj hráčů - dres, trenýrky, stulpny, sálová obuv s hladkou světlou podrážkou, oblečení brankářů je odlišné od hráčů obou mužstev i od rozhodčího.
Chrániče holení jsou povinné.
10. Ofsajd - neplatí.

11. Pravidlo 5 sekund - zavedeno v zájmu plynulosti hry a týká se:
- vhazování míče (při nedodržení časového limitu vhazuje soupeř)
- provedení volných kopů (soupeř 4 m od míče), při nedodržení časového limitu provede volný kop soupeř.
- rozehrání míče brankářem - při nedodržení časového limitu provede soupeř kop z rohu
- nedodržení vzdálenosti při rozehrání volných kopů trestá rozhodčí napomenutím toho hráče, který porušil pravidlo
- odrazí-li se míč od stropu , navazuje soupeř hru z uvedeného prostoru (kolmo od stropu) vhazováním

Hra brankáře - brankář míč do hry vykopává nebo vhazuje .
Míče se musí dotknout na vlastní polovině hřiště další spoluhráč, nebo protihráč. V případě porušení se kope nepřímý kop z poloviny hřiště.
Brankář smí hrát rukama v malém brankovišti (5 m zóna). Každé zahrání
brankáře rukama mimo toto malé brankoviště se trestá nařízením
přímého kopu. Osobní trest se neuděluje.
Malá domů je povolena pouze pro mladší přípravku ( tj. 2001 a mladší ).

12. Tresty - napomenutí (žlutá karta) znamená vyloučení na 2 minuty*,
červená karta znamená vyloučení na 5 minut - vyloučený hráč však již
do konce utkání nesmí nastoupit. V případě hrubého porušení pravidel a
vystupování na hrací ploše může turnajová komise hráče vyloučit do
konce turnaje (týká se i člena realizačního týmu) - v tomto případě
následuje projednání přestupku v disciplinární komisi ČMFS.
* hráč se smí při obdržené brance vrátit do hry

13. V případě, že dojde v prostoru malého brankoviště (zóna 5 m)
k přestupku bránícího hráče , za který se v poli při hře na velkém hřišti
nařizuje přímý volný kop, nařídí rozhodčí PK ze vzdálenosti 7 m.

14. Hrací plocha je ohraničena brankovými čarami.
Auty se rozehrávají standardně rukou.

15. Případné protesty možno podat do 10-ti minut po skončení příslušného zápasu u hlavního pořadatele turnaje, poplatek činí 500 Kč. V případě uznání protestu je poplatek vrácen, v opačném případě propadá.

16. Účastníci turnaje nejsou nijak pojištěni a pořadatel není zodpovědný za jakoukoliv fyzickou újmu nebo materiální ztrátu v souvislosti s účastí v turnajích dne 12.a 13.12.2009, za chování a bezpečnost hráčů v celém areálu a za zajištění osobních věcí a cenností odpovídá vedoucí výpravy!!!

H r a c í d o b a j e 1 x 13´ ,p r o s í m e m u ž s t v a, a b y d o d r ž o v a l a č a s o v ý r o z p i s !!

7. prosince 2009 v 20:05 | R. Kvěťák
O další fotky z turnaje v Brně - Ivanovicích se postaral Lukin Kaláb. Tak se podívejte na tento jeho odkaz:

Nový potvrzený turnaj!!!!

7. prosince 2009 v 20:01 | R. Kvěťák
Dne 30. ledna 2010 se zúčastní naši kluci (ale rodičové, nebojte se, vy také) dalšího, již potvrzeného turnaje ve Vítkovicích.

Nové fotky v galerii

7. prosince 2009 v 19:58 | R. Kvěťák |  Turnaje
Přidal jsem Vám do galerie nové fotky z turnajů v Kuřimi a Brně - Ivanovicích. Jsou ve složce Halové turnaje 2009/2010. Za fotky poděkujte našemu hlavnímu fotografovi - Michalu Pafkovi!

V Brně "stříbrní"

7. prosince 2009 v 18:54 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 5. prosince 2009 nemocemi oslabený celek FC Tescomy Zlín ročníku 2000 odehrál v nafukovací hale v Brně - Ivanovicích druhý letošní turnaj. Jen "devět statečných" , včetně gólmana Davida Šťasty bylo schopno odjet na tento turnaj, takže proti svým soupeřům trenéři postavily dvě čtverky. Tohoto turnaje, hraného na umělé trávě, se zúčastnilo osm celků, které byly rozděleny do dvou skupin. Náš tým tak v základní skupině svedl boj o dvě postupové místa do semifinále s Českými Budějovicemi, Brnem "A" a Baníkem Ostrava. V prvním utkání s Budějovicemi se naši kluci do svého soupeře velmi rychle zakousli už ve 4. Minutě vybojoval Radek Kvěťák míč, našel volného Lukáše Kadrleho a ten poprvé rozvlnil síť za brankou brankáře Budějovic. V 10. minutě pak rozehrál Jirka Pafka rohový kop, Lukáš Kadrle se odpoutal od bránícího protihráče a zvýšil na 2:0. Naši s přehledem svého soupeře přehrávali a absence některých hráčů nebyla vůbec vidět. Jenže ve 14.minutě Jirka Pafka zahodil "tutovku" a soupeř ihned trestal. A to dokonce 2x. Každému z nás se tak ihned vybavil poslední souboj s tímto soupeřem, který jsme sehráli na JAKO CUPU v Hradci Králové, kde jsme také jasně vedli, ale nakonec se radoval soupeř. Naštěstí tentokrát naši zabojovali a po přihrávce Lukáše Kalába vstřelil bombou k tyčce vítězný gól v 16.minutě Kuba Kolář. Důležité první tři body do tabulky skupiny "A" tak byly vybojovány. V dalším utkání s 1.FC Brnem "A" naši sice brankou Jirky Pafky z 5.minuty vedli, ale potom se soupeře zalekli a nechali si nasázet 4 góly. Brňané nás tak zaslouženě porazili 4:1. V posledním utkání ve skupině tak kluci museli porazit Baník Ostrava, což se s přehledem podařilo. První branku vstřelil již ve 2.minutě po samostatné akci Kuba Kolář, druhou přidal za další minutu po akci Lukáše Kadrleho Radek Kvěťák. Baník sice v 8.minutě snížil na 2:1, ale za další minutu to bylo opět o dvě branky, když Tomáš Uhřík poslal aut za obránce a Kuba Kolář se nemýlil - 3:1. Ve stejné minutě přidal po dalším sólu Jirka Pafka čtvrtou branku Tescomy. V 10.minutě přišla asi naše nejpohlednější akce na turnaji. Radek Kvěťák našel přihrávkou rozběhnutého Jirku Pafku a ten nedal ostravskému brankáři žádnou šanci, když svou střelu umístil přesně k pravé tyčce. Ve 13. minutě po akci Lukáše Kalába málem protrhl síť Kuba Kolář a zvýšil už na 6:1. Baník potom už stihl jen výsledek trochu poopravit, když ve 14.minutě snížil na konečných 6:2. Naši si tak v tomto zápase s chutí zastříleli a zaslouženě zvítězili. Do semifinále jsme tak postoupili z druhého místa a čekal na nás první tým ze skupiny "B", kterým byla Sigma Olomouc. Naši v tomto utkání zahráli opravdu výborně a nepustili svého soupeře k žádné velké příležitosti a když už, tak stál v brance Tescomy výborný David Šťasta. Skóre otevřel hned v 1. minutě Lukáš Kaláb, který dorazil střelu Tomáše Uhříka. Ve 3.minutě pak po individuální akci poslal míč za záda olomouckého brankáře výborně hrající Lukáš Kadrle. Naši pak zahodili několik slibných šancí, ale v 9.minutě se přece prosadil Kuba Kolář a de facto zápas rozhodl. Hráči Olomouce už jen ve 14.minutě snížili na 3:1 a naši si už postup do finále nenechali vzít. V utkání o 1.místo na turnaji tak měla přijít odveta za prohraný zápas ve skupině s týmem 1.FC Brno.
Ale opravdu jen měla. Hráči Brna byli i v tomto utkání daleko lepší a bojácné "tescomáky" přehráli ve všech herních činnostech, což moc trenéry Zlína nepotěšilo. Již ve 4. minutě bylo finále rozhodnuté, protože Tescoma prohrávala 4:0. I přes snížení na 1:4 v 8.minutě, o které se postaral Jirka Pafka, bylo Brno jednoznačně lepším týmem a přidávalo jednu branku za druhou. Na 2:7 stihl snížit opět Jirka Pafka, ale naši dostali další 2 góly a odešli z tohoto zápasu s těžkým výpraskem. Pro příště je potřeba více bojovat a nechodit na hřiště již s myšlenkou, že to bude jasná prohra. Polehčující okolností může být, že někteří hráči byli po nemoci a projevovala se tak už i velká únava. I přes debakl z finále je však nutno kluky pochválit, protože tento "slátaný" tým odjel z Brna s krásnými stříbrnými medailemi, což v sobotu ráno nikdo nečekal. Hoši děkujeme!

Nejlepším útočníkem na turnaji byl vyhlášen Jiří Pafka!