--------------------------------------------------------------------------------------------

Září 2009

FC Tescoma Zlín - Veselí nad Moravou - 9:1

28. září 2009 v 20:13 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V neděli hostili malí zlínští fotbalisté na hřišti na Mladcové svého soupeře z Veselí nad Moravou. Na rosou pokrytý trávník vběhli naši kluci odčinit ztrátu 2 bodů z minulého utkání v Bojkovicích a hlavně se vyvarovat zbytečných chyb, které by je stály další body. Od začátku se hrál velmi pohledný fotbal a přihlížející diváci se měli opravdu na co dívat. Více ze hry měli ale domácí a ostřelovali branku hostů ze všech možných pozic. Do vedení šli v 8. minutě, když se individuálně po rychlé akci z pravé strany prosadil Dostálek. Potom přišlo několik zahozených šancí a v 18. minutě se naši hráči opět nevyvarovali chyby a hosté srovnali na 1:1. To však bylo z jejich strany v tomto poločase všechno a od této chvíle se hrálo na jednu branku. Za minutu totiž po krásné akci Slaměny vrátil domácím vedení opět Dostálek. Ve 22. minutě pak po akci Slaměny na 3:1 zvýšil Mikulka. Domácí mohli vzápětí přidat další branku, když kopali pokutový kop po faulu na K. Gazdu. Sám postižený však penaltu neproměnil a tak skončil poločas 3:1 pro zlínský tým.
Druhá část hry začala velkým náporem hráčů FC Tescomy Zlín. Bylo jich plné hřiště a svými akcemi sklízeli zasloužené ovace. Ve 29. minutě po další nádherné akci M. Gazdy vymetl pavouky v brance hostů Mikulka - 4:1. Za minutu na to se pak vyznamenal Šťasta, který kryl brejk hostů. Naši kluci předváděli stále vynikájící fotbal a soupeř nevěděl doslova kudy kam. Ve 34. minutě si z obranou Veselí pohrál Pafka a nedal brankáři žádnou šanci - 5:1. Ve 39. minutě se potom chladnokrevně prosadil před brankou Kvěťák a navýšil tak skóre už na 6:1. Za další tři minuty potom nádhernou hlavičkou po rohovém kopu Pafky nedal brankáři žádnou šanci Slaměna - 7:1. Ve 45. minutě přišel další roh domácích a opět byl úspěšný. O další perfektně proměněnou standartní situaci se postaral Pafka - 8:1. Hosté našim klukům už vůbec nestačili a po dalším rohu znovu inkasovali. Do přesného centru se položil J. Kolář a završil tak skóre tohoto utkání na 9:1. Po utkání se tak zlínským hráčům dostalo velkému potlesku, protože si ho za předvedený výkon všichni zasloužili!!!

POZOR !!! Změna termínu zápasu s Boršicemi

28. září 2009 v 18:32 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Zápas s Boršicemi se neodehraje v neděli 11.10.2009, ale v sobotu 10.10. 2009 od 16.00 hod. na Vršavě!!!!

Přátelské utkání ve Fryštáku

24. září 2009 v 22:48 | R. Kvěťák |  Přátelská utkání
Ve středu 30. září 2009 sehrají od 16.30 hod naši kluci přátelské utkání ve Fryštáku.

Bojkovice - FC Tescoma Zlín - 3:3

23. září 2009 v 22:18 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
K dalšímu utkání Krajské soutěže sk."C" odjeli v pondělí 21. září 2009 fotbalisté FC Tescomy Zlín, ročníku 2000, do Bojkovic. Tady sehráli velmi vyrovnané utkání s podstatně vyššími a určitě i o hodně staršími protivníky. Do utkání vstoupili naši kluci velmi nebojácně a zatlačili domácí na vlastní polovinu. Jedna střela na bránu střídala druhou, ale gól "bojkovickému obru" v bráně vstřelit nemohli. Naopak v 18. minutě utkání přišel ojedinělý brejk domácích a prohrávali jsme 1:0. Naši dále svého soupeře svírali před vlastní brankou, ale gól ne a ne vsítit. Ve 22. minutě to ale už vyšlo. Za hraní rukou v pokutovém území proměnil nařízenou penaltu Slaměna - 1:1. Tak skončil i první poločas. Do druhé půle se do branky hostů postavil Pustějovský, který se hned ve 28. minutě vyznamenal, když střelu po dalším rychlém brejku vytěsnil na roh. Kluci si však neobsadili dobře své hráče a po této standartní situaci opět prohrávali - 2:1. A opět se naši hráči nevzdali a za tři minuty srovnali na 2:2, když po pravé straně utekl bojovník Kaláb, přihrávkou našel na středu volného J. Koláře a ten konečně ze hry překonal domácího gólmana. Jenže za další dvě minuty malí "tescomáci" znovu prohrávali a jak jinak, než po dalším smrtícím protiútoku. Stav 3:2 vydržel i po 38. minutě, kdy střelecky aktivní J. Kolář orazítkoval tyčku domácí svatyně. Ve 38. minutě přišla nádherná akce, která však vyrovnávacím gólem neskončila. Po pravé straně se protáhl Slaměna, přihrál úplně volnému Kalábovi, který však bohužel přesně netrefil úplně odkrytou bránu.Našim klukům se ale nakonec přece jen podařilo opět srovnat, když závěrečný velký tlak korunoval gólem Kaláb, který tak odčinil svou předchozí minelu. Zlínští hráči tak poprvé v sezóně nebodovali naplno, ale z Bojkovic si odvážejí alespoň 1 bod za remízu 3:3.

Halový turnaj TCM 1. FC Brno - termín

17. září 2009 v 19:34 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 5. prosince 2009 se zúčastníme halového turnaje TCM 1. FC Brno. Další informace budou ještě upřesněny.

Pozvánka na halový turnaj v Brumově

17. září 2009 v 19:23 | R. Kvěťák |  Turnaje

FC Elseremo BRUMOV, oddíl kopané
sídl.Družba 1177 , 763 31 Brumov - Bylnice , tel. 577 330 721

fax. 577 330 280, DIČ : CZ 18810721, IČO : 18810721

Fotbalová akademie Tomáše Polácha a Zdeňka Šenkeříka při FC Elseremo Brumov ve spolupráci s městem Brumov - Bylnice
Vás srdečně zve na pátý ročník mezinárodního
fotbalového turnaje elévů ročníku 2000 a mladší.

Turnaj elévů ročník 2000 proběhne v sobotu 12.12.2009 ve sportovní hale při ZŠ Brumov - Bylnice.
Na turnaj budou oslovená tato mužstva:

ročník 2000 - Sigma Olomouc, 1.FC Brno, Tescoma Zlín,
MFK Dubnica, , Slovan Bratislava, FC Hradec Králové,
AS Trenčín, Slovan Nitra, 1.FC Valašský, FC Vítkovice

Startovné na každý turnaj činní 2000,- Kč.
Cena startovného zahrnuje pronájem haly, oběd pro 12 dětí + 2 vedoucí, rozhodčí, poháry, diplomy, věcné ceny pro jednotlivce, pitný režim.
V místě bude otevřen bufet s občerstvením.

Záštitu nad tímto turnajem přebírají prvoligoví hráči Tomáš Polách FC Brno a Zdeněk Šenkeřík SK Slavia Praha.
Již tradičně bude turnaj monitorovat TV Prima.

Pravidla a podmínky těchto turnajů jsou uvedeny v příloze.

Turnaj pro ročník 2000 a mladší se uskuteční pro 10 mužstev. Rozlosování zasíláme v příloze, sraz vedoucích a trenérů ve VIP prostorů v 08:45 hodin. ( Slivovice bude přichystána :))
Uzávěrky přihlášek jsou stanoveny na termín 1.listopadu 2009 na e-mailovou adresu:

15. září 2009 v 20:44 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V dalším kole Krajské soutěže starších přípravek se fotbalisté FC Tescomy Zlín ročníku 2000 utkali s týmem z Uherského Hradiště. První dva zápasy Krajské soutěže náš tým zrovna moc neprověřily a tak se čekalo, jak to bude tentokrát. A naši kluci si konečně zahráli fotbal proti pořádnému soupeři. Do zápasu ale nevstoupili zrovna štastně, protože ve 14.minutě už prohrávali 2:0 a to i přes to, že měli více ze hry. Promarněné šance malých "tescomáků" však na nich nezanechaly žádné psychické stopy a i přes nepříznivé skóre svého soupeře i nadále přehrávali. Odměnou jim bylo snížení tohoto nelichotivého stavu z kopačky J. Koláře, který svou přízemní střelou v 16.minutě nedal brankáři domácích žádnou šanci a načal obrat v tomto utkání. Ve 20.minutě pak po nádherné akci zlínských hráčů bylo srovnáno. Dostálek utekl na levé straně, přistrčil Mikulkovi, který nádhernou přihrávkou vyzval Pafku ke vstřelení vyrovnávací branky. Poločas skončil tedy nerozhodným výsledkem 2:2. Druhá půle začala trochu opatrněji, ale naši kluci měli opět trochu víc ze hry, domácí hrozili převážně rychlými brejky, se kterými si naši obránci ve spolupráci s brankářem Šťastou vždy poradili. V 8. minutě druhého poločasu se několika kličkami z obrany uvolnil Kvěťák, dlouhou přihrávkou našel Kadrleho, jehož přesný centr poslal do sítě Slaměna - zlínský tým se ujal vedení 3:2. Ne však na dlouho, protože už za minutu bylo srovnáno. Domácí se totiž prosadili před brankou pěknou hlavičkou po centru z pravé strany. Na dění na hřišti to však nic nezměnilo. Naši se nadále tlačili dopředu a chtěli v utkání, kterému rozhodčí dával až moc volný průběh, strhnout vítězství na svou stranu. To se nakonec podařilo, když si na přesný rohový kop Mikulky naběhl Pafka a krásnou hlavičkou vrátil zlínskému týmu vedení - 3:4. Minutu před koncem utkání ještě utekl po levé straně M. Gazda, zbavil se svého strážce, přesnou přihrávkou našel J. Koláře, který přesnou trefou potvrdil vítězství zlínských hráčů. Naši kluci si tedy za vítězství připsali další tři body do tabulky sk. "C".

8. září 2009 v 20:58 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Odjezd autobusu se všemi nominovanými hráči k pondělnímu utkání v Uh. Hradišti je ve 14.30 hod od stadionu Letná!!!

Zrušení středečního tréninku

8. září 2009 v 20:56 | R. Kvěťák |  Tréninkové plány
Ve středu 9. září 2009 je trénink z důvodu televizního fotbalového utkání České reprezentace zrušen!!!!

FC Tescoma Zlín - Slavičín 19:0

8. září 2009 v 20:54 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Na druhý den po náročném turnaji ve Vítkovicích se naše "nulky" utkaly v dalším utkání Krajské soutěže skupiny "C" s celkem Slavičína. Již od začátku se vědělo, že to bude spíš trénink než zápas, protože hosté přijeli jen se 6 hráči a působili tak velmi odevzdaným dojmem. Naši kluci v tréninkovém tempu v prvním poločase svého protivníka "přejeli" výsledkem 11:0. I v druhém poločase se hrálo na jednu branku a o vzruch ze strany soupeře se postaral snad jen nepřesný výkop hostujícího brankáře, který mířil přímo do zadnice spoluhráče a rozesmál tak všechny přihlížející. Naši kluci i v druhém poločase svého soupeře přehrávali a to nechali ještě zlínsští trenéři jednoho hráče na lavičce. Celkové skóre se zastavilo na 19:0 a víc nenarostlo jen tím, že všichni zlínští hráči si chtěli dát gól a proto neplnili trenérovy příkazy. A velkou zásluhu měl i brankář Slavičína, který chytl spoustu gólovek. Vedení svazu by se ale mělo zamyslet, jestli by se takové celky, které nedisponují dostatečným počtem hráčů ve svém týmu, měly vůbec takové soutěže účastnit.
O góly ve slavičínské síti se postarali tito hráči: 5x Mikulka, 3x J. Kolář, 2x Dostálek a po jednom gólu Gazda M., Uhřík, Kvěťák, Slaměna, Klásek, Pafka, K. Gazda, Malina a Keprt.

9. místo ve Vítkovicích

8. září 2009 v 18:54 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 5.září 2009 se malí fotbalisté FC Tescoma Zlín ročníku 2000 zúčastnili venkovního turnaje ve Vítkovicích. Za ne příliš příznivého počasí nastoupili naši kluci k prvnímu utkání ve skupině s velmi silným týmem 1:FC Brno. Brňané šli hned v 1.minutě do vedení a naši jen velmi těžko hledali recept na důraznějšího soupeře. Podařilo se jim to v 6.minutě, když pohotovou ránou od tyče srovnal po rohovém kopu Kryštof Gazda. Tento stav trval až do 15.minuty, kdy náš soupeř vystřelil na naši branku a odrazem se dostal za záda Davida Šťasty. Na tento gól už bohužel naši neodpověděli a utkání prohráli 1:2. S Mladou Boleslaví sehráli kluci velmi nešťastný zápas.Od 10.minuty náš tým vedl, když boleslavským utekl Slaměna a gól připravil pro Pafku - 1:0. Naši byli po celé utkání lepší a přestože to opět z naší strany nebyla ta hra, na kterou jsme zvyklí, jasně svého soupeře přehrávali, jen ne a ne vstřelit pojišťovací gól. A proto přišel zákonitě trest. V poslední minutě celého utkání mladoboleslavští z jediné šance vstřelili vyrovnávací gól. Utkání tak skončilo 1:1. V posledním utkání ve "skupině smrti " se kluci utkali se svým tradičním turnajovým soupeřem Brumovem. A opět velmi špatně začali, protože zase od 1.minuty prohrávali 0:1. Brumovští byli důraznější a od začátku nebylo pochyb, který tým postoupí ze skupiny. Naši kluci se nechali bojovnějšími hráči soupeře zastrašit a vůbec se nedostali ke své technické hře. V 10.minutě už prohrávali 0:2 a k potřebným bodům jim nepomohla ani přesná trefa Slaměny. Protože Zlín prohrál 1:2, odehrál odpoledne pouze 6 utkání o 9. - 16. Místo. V těchto utkání už se pomalu zase kluci vraceli ke své technické hře. V utkání s Vítkovicemi "B" se naši dostali do vedení už ve 3.minutě, když krátce rozehraný roh zakončil pod břevno Kvěťák. V 6.minutě nacentroval zprava Kaláb a Dostálek nedal brankáři šanci - 2:0. Za další minutu pak J. Kolář našel Kalába, který nadvakrát zvýšil na 3:0. Ve 12.minutě se individuálně prosadil Dostálek a skóre na 5:0 uzavřel po akci Kalába J. Kolář. V utkání s Nitrou zlínští opět selhali střelecky a přestože 80% utkání se hrálo před brankou Nitry, prohráli po vydařeném sólu Adama Mihálika velmi smolně 0:1. Potom nás čekal soupeř z Litoměřic, který se do té doby na turnaji prezentoval (stejně jako Nitra) jako "neškodný" tým. V tomto zápase už ale naši nenechali nic náhodě a nadělili svému soupeři "bůra". O branky se postarali: Mikulka do šibenice, Slaměna dorazil akci Pafky, J.Kolář k tyčce po přihrávce M. Gazdy a 2x K. Gazda, který nejprve zavěsil po křížné přihrávce svého bráchy a potom dorazil míč do odkryté Litoměřické branky. V utkání se Slováckem už naši naplno předváděli svou oku lahodnou hru a dvěma góly Kuby Koláře a Dostálka zvítězili 4:1. S Baníkem Ostrava sehráli opět velmi dobrý zápas a přestože už byla na našich vidět únava, dovedli utkání dvěma góly J. Koláře do vítězného konce. V posledním utkání pak ještě porazili Benešov 1:0. Po nádherné akci Vozníka, Kalába a zakončujícícho J. Koláře do šibenice tak rozhodli o tom, že ve druhé skupině už byli malí "tescomáci" nejlepší a na turnaji tak obsadili celkové 9.místo ze 16 družstev. O tom jak těžkou jsme měli základní skupinu vypovídá i to, že Brumov prohrál až ve finále celého turnaje dost nešťastně se Slávií Praha a Brno po výhře nad Vítkovicemi skončilo třetí. Velkým úspěchem našeho týmu tak alespoň bylo vyhlášení nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal Jakub Kolář. Ten si za své přesné trefy domů odnesl pohár a odvezl dokonce koloběžku. Gratulujeme!!!

2. září 2009 v 22:41 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
K nedělnímu utkání Krajské soutěže sk. "C" se Slavičínem byli trenéry nominováni:

Šťasta, Pustějovský, Horňák, Klásek, Kvěťák, Uhřík, Mikulka, J.Kolář, Keprt, Staněk, Gazda K., Gazda M., Dostálek, Malina, Slaměna a Pafka

Nominace na turnaj Fajki Cup 2009

2. září 2009 v 22:36 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 5. září 2009 jsou na turnaj Fajki Cup 2009 ve Vítkovicích nominováni tito hráči:

Šťasta, Uhřík, D. Kolář, Kvěťák, Vozník, Mikulka, J. Kolář, M. Gazda, K. Gazda, Dostálek, Kaláb, Slaměna a Pafka

Kunovice - FC Tescoma Zlín "B" - 0:10

2. září 2009 v 22:20 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
K prvnímu utkání ročníku 2009/2010 Krajské soutěže skupiny "C", fotbalisté FC Tescomy Zlín ročníku 2000, zajížděli do Kunovic. Všichni jsme napjatě čekali, jak bude nový ročník probíhat, protože naši kluci budou měřit své síly i s o rok staršími soupeři. Ale hned v tomto prvním zápase se ukázalo, že se není čeho obávat. Naši hráči se hrnuli hned od prvního hvizdu do útoku a v 9.minutě po centru Kadrleho dostal míč poprvé za záda domácího gólmana Slaměna, který netradičně před bránou hlavičkoval a ještě k tomu velmi přesně. Za další minutu zvýšil na 2:0 Dostálek, který zužitkoval Pafkův centr. V 16.minutě pak po rohovém kopu vsítil J. Kolář hlavou třetí branku zlínského týmu. Do poločasu se ještě trefili oba bratři Gazdové. Nejprve střelou z levé strany Kryštof a potom po centru Staňka z pravé strany do odkryté brány Matěj. Poločasový výsledek byl 0:5. Druhá půle byla naprosto stejná, jako ta první a to doslova. Hosté vsítili zase 5 branek a domácí hráče skoro k ničemu nepustili. Hrálo se jen na jednu stranu, brankář Šťasta tak zlikvidoval ojedinělou střelu z přímého kopu, nařízeného za jeho chytnutí míče do rukou mimo pokutové území. Šestou branku "tescomáků" vstřelil ve 3.minutě druhého poločasu Slaměna po akci J. Koláře a Kalába. Sedmý zářez přidal za další minutu po rohovém kopu K. Gazdy šajtlí J. Kolář a v 10.minutě z pokutového kopu nekompromisně k tyčce mířil Kadrle. Navýšil tak skóre už na 0:8 a to ještě Pafka trefil břevno domácí branky. V 15.minutě se prosadil střelou k tyčce po akci M. Gazdy Mikulka a o konečný zápis do statistik se postaral v poslední minutě utkání J. Kolář. Zlínští hráči si tak vezou z Kunovic první 3 body za vítězství 0:10.

10:02-10:222 - 4FC SLOVÁCKO - FK LITOMĚŘICE
10:25-10:453 - 1FK DUKLA B.BYSTRICA - FC VÍTKOVICE "A"

8:30-8:501 - 4FC VÍTKOVICE "B" - SK BENEŠOV
8:53-9:132 - 3SIGMA OLOMOUC - 1.FC VALAŠSKÝR.
9:16-9:364 - 3SK BENEŠOV - 1.FC VALAŠSKÝ R.
9:39-9.591 - 2FC VÍTKOVICE "B" - SIGMA OLOMOUC
10:02-10:222 - 4SIGMA OLOMOUC - SK BENEŠOV
10:25-10:453 - 11.FC VALAŠSKÝ R. - FC VÍTKOVICE "B"

1. září 2009 v 22:17 | R. Kvěťák |  Přátelská utkání
Ve čtvrtek 27. srpna 2009 sehráli naši kluci přátelské utkání se stejně starými fotbalisty ze slovenského týmu AS Trenčín. V utkání, hraném netradičně na 3 části, se do vedení dostal hostující tým už ve 2.minutě. Dlouho se pak žádný z týmů nemohl prosadit. Naši hráči vyrovnali v 17.minutě první části hry, když se po centru Slaměny přesně trefil Kaláb. Do druhé části tentokrát vstoupili lépe fotbalisté z České republiky, když po výkopu brankáře Šťasty zpracoval míč Kaláb, posunul na Slaměnu a ten levačkou zacílil přesně - 2:1. Ve 4. minutě pak zlínští kluci přidali další branku, když se po dalším dalekém výkopu Šťasty nejlépe zorientoval Kaláb - 3:1. V 10.minutě ale chlapci z Trenčína snížili na 3:2. Naše kluky to však nezlomilo a hned za minutu už opět vedli o 2 branky, když se přesnou ránou k tyči prosadil Mikulka. Prostřední část hry vyšla lépe našemu týmu, protože ve 14.minutě Kaláb přidal pátý gól, za další dvě minuty Mikulka trefil šibenici hostující brány a ještě v téže minutě sedmou branku obloučkem z pravé strany přidal Kadrle. V poslední části už naši kluci výsledek kontrolovali a výhru pojistili brankami Dostálka, "vlastňákem" Trenčína a střelou J. Koláře. A i když hosté ze Slovenska v této třetině vstřelili 4 branky, stačilo to jen na zkorigování výsledku. Přátelské utkání FC Tescoma Zlín - AS Trenčín skončilo tedy vítězstvím domácího mužstva 10:6.