--------------------------------------------------------------------------------------------

Přejeme všem nádhernou dovolenou!

2. července 2009 v 10:26 | R. Kvěťák

2. místo na turnaji v Loukách

2. července 2009 v 10:00 | R. Kvěťák |  Turnaje
V sobotu 27.června 2009 se naši malí fotbalisté zúčastnili posledního fotbalového turnaje v ročníku 2008/2009. Nemuseli však jezdit daleko, protože tento turnaj pořádaly SK Louky. Trenéři zlínského týmu museli tentokrát oželet několik hráčů základní sestavy.
Již dopředu nahlásili svůj plán, že po těžkém turnaji v Hradci Králové, nominují na tento turnaj i ty, kteří turnaj o minulém víkendu neabsolvovali. Nepochopitelná absence některých hráčů na tréninku však záměrům trenérů zabránila a tak celý turnaj kluci odehráli ve 13 hráčích a z toho byli ještě 2 brankáři.
Mužstva na tomto turnaji byla rozdělena do dvou skupin a ve skupině "A" jsme postupně změřili své síly s Viktorií Otrokovice, Přerovem Uh. Brodem a Holešovem. V prvním zápase proti "Viktorce" Otrokovice se blýskl její bývalý hráč Jirka Pafka a nasázel jí 3 branky. Postaral se tak o první tři body pro zlínský tým do tabulky.
Do druhého utkání nastoupili naši kluci proti další "Viktorce", tentokrát z Přerova. Naši utkání nezvládli a prohráli 2:1, když se o jedinou branku postaral hlavou po rohovém kopu v 16.minutě David Dostálek.
Ve třetím utkání ve skupině si kluci s chutí zastříleli a porazili ČSK Uherský Brod vysoko 6:0. Skóre otevřel již ve 2.minutě Jiří Pafka střelou z velkého vápna, za další tři minuty zvýšil Kryštof Gazda, když usměrnil do sítě centr z pravé strany. V 10.minutě se trefil Lukáš Kaláb a o minutu později střelou z dálky Daniel Kolář. Ve 14.minutě přidal další branku David Dostálek a konečné skóre završil za další minutu Jiří Pafka.
V posledním utkání ve skupině naši opět vysokým výsledkem porazili SFK Elko Holešov 5:0. O úvodní gól se postaral Matěj Gazda, který z malého vápna ve 3.minutě střelou k tyči nedal gólmanovi žádnou šanci. Potom se 2x z střelecky prosadil Martin Mikulka, nejprve v 7.minutě přesnou střelou k tyči a v minutě deváté další ranou, tentokrát pod břevno. Čtvrtý gól vstřelil Lukáš Kadrle ve 13.minutě a skóre tohoto utkání zakončil o minutu později David Dostálek.
Hráči FC Tescomy Zlín tak postoupili ze své skupiny z druhého místa do semifinále, kde je čekal tým Jiskry Otrokovice. O první náš brankový zápis v tomto zápase se postaral Dany Kolář, který si v 7.minutě naběhl na dobře rozehraný rohový kop. V 10.minutě další gól přidal Jirka Pafka po krásné přihrávce Kryštofa Gazdy. Ve 14.minutě pak zápas svými brankami definitivně rozhodli Lukáš Kadrle a David Dostálek. Protože Jiskra vstřelila jen jeden gól, skončilo toto utkání vítězstvím FC Tescomy Zlín 4:1. Ve finále jsme se znovu utkali s FK Viktorií Přerov. Tentokrát naši sehráli podstatně lepší zápas než ve skupině, ale neproměňování vyložených šancí je stálo zlaté medaile. Přerovský brankář si postavil dobře své tyčky a naši do nich pálili o sto šest. A když se k tomu přidalo i pár chyb v obraně, bylo jasné, kdo se stane vítězem tohoto turnaje. Kluci tak v posledním utkání pod hlavičkou FC Tescoma Zlín neuspěli a prohráli 3:1, když jedinou branku vstřelil Matěj Gazda.

Z tohoto turnaje si tak odvážejí malí fotbalisté FC Tescomy Zlín pohár za 2.místo a stříbrné medaile. Gratulujeme!