Fotbalové stránky FC Fastav Zlín, ročník 2000

--------------------------------------------------------------------------------------------

Duben 2009

Pozvánka na turnaj do Hradce Králové

29. dubna 2009 v 22:03 | R. Kvěťák |  Turnaje

FC Hradec Králové, a.s.

pořádá pod záštitou města Hradce Králové a Královehradeckého kraje

2. ročník dvoudenního turnaje mladších přípravek ( ročník 2000 a ml.)

JAKO CUP 2009

termín: 20.-21.červen 2009

místo: Sportovní areál Háječek - Hradec Králové, 2 travnatá hřiště (4 minihřiště)

Sportovní areál Dukla - Hradec Králové, 1 travnaté (2 minihřiště)

účastní se: 24 mužstev z České republiky a zahraničí

hrací systém: turnaj bude zahájen v sobotu v 10.00. Týmy začnou v 6 základních skupinách na šesti

hracích plochách najednou (na šířku hřiště, jak je to běžné v soutěži a se stejnými pravidly).

Doba hry 2 x 15 minut

startovné: 1 500,-Kč na tým, doporučený počet hráčů je 16+4 doprovod. Počty lze upravit po dohodě

s organizátory turnaje.

ubytování:
a) vysokoškolské koleje cena cca 260,- Kč
b) hotelového typu v ceně cena cca 260,- Kč
c) penziony cena cca 390,- Kč
d) vlastní stany zdarma
e) školní tělocvična zdarma

stravování:
sobotní oběd je v ceně startovného. Večeři či snídani vám rádi pomůžeme zabezpečit v místě vašeho ubytování.

ceny: poháry, medaile, diplomy, věcné ceny, odměny za soutěže jednotlivců, ceny od fi JAKO

občerstvení: v areálu bude k dispozici dostatečný počet stánků. Během turnaje se bude opékat sele, krůta, kuřata.

kultura: po skončení sobotní části turnaje bude přímo v areálu stadionu volná zábava při reproduko-
vané hudbě. Zde si mohou účastníci vyměnit svoje zkušenosti týkající se práce s mládeží.

závěr: předpokládaný konec turnaje je v neděli ve 14.00 vyhlášením výsledků a udělením cen.

pořadí na prvních třech místech loňského ročníku: 1. Sparta Praha, 2. FC Hradec Králové,3. Baumit Jablonec,4. FC Nitra, 5. Elseremo Brumov

Doufám,že nám počasí bude přát a že se vše vyvede jako v loňském ročníku.

Váš tým jistě přispěje ke kvalitě turnaje a důstojnému zakončení fotbalové sezóny.

Vzhledem k náročnosti uspořádání této akce, prosím oznamte svoje rozhodnutí co nejdříve. Závaznou přihlášku (viz. str.č.2), s preferovaným typem ubytování a pravděpodobným počtem lůžek a stravy pošlete do 15.4.2009 na adresu:Všesportovní stadion, Úprkova 473/1, 500 09 Hradec Králové nebo e.mail: petr.vohralik@seznam

Na případné dotazy odpoví: Petr Vohralík 603 318 713
Milan Šedivý 608 55 44 66
Od 1.4.2009 info na www.fchk.cz

Těšíme se na Vaši odpověď

V Hradci Králové, 7.1.2009 za realizační tým Petr Vohralík a Milan Šedivý

POZOR ČTĚTE!!!!

28. dubna 2009 v 19:34 | R. Kvěťák |  Tréninkové plány
Z důvodu květnových státních svátků je mírně upraven plán tréninků a zápasu. Trénink z pátku 1. května je přesunutý na čtvrtek 30. dubna 2009 od 17. hod.
Zápas s Loukama se odehraje až v pondělí 4. května 2009 v 16.30 hod. Sraz všech nominovaných hráčů je v 15.45 hod!!! Další program bude ještě upřesněn.

Fotky

27. dubna 2009 v 21:05 | R. Kvěťák |  Ostatní
Do galerie jsem vám díky Michalu Pafkovi přidal pár fotek ze zápasů. Pokud mi je bude i nadále posílat, tak je rád zveřejním. Nyní jsou nově ve složce Jaro 2009, tak se můžete podívat.

FC Tescoma Zlín - SK Hanácká Slavia Kroměříž 4:0

27. dubna 2009 v 20:53 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
10. kolo Krajské soutěže sk. "B" sehráli kluci FC Tescomy Zlín ročníku 2000 v neděli 26. dubna 2009. Na travnatém hřišti na Mladcové přivítali druhý celek tabulky SK Hanáckou Slavii Kroměříž. Náš tým se tentokrát rozjížděl trochu pomaleji, protože ambiciózní soupeř z počátku hrál minimálně vyrovnanou partii. V držení míče jasně naši kluci vedli, ale chybělo přesné zakončení nebo hosté rychle přistupovali ke střílejícím hráčům a znemožnili jim tak přesnou střelbu. A když už se podařilo obranný val prostřelit, chyběla buď rasance nebo šla střela přímo do prostřed brány, kde stál připravený gólman hostů. Hostující tým ale jen nebránil a vyrážel k velmi nebezpečným brejkům, které však domácí obrana stíhala vždy odvrátit. První gól tak padl až v 17. minutě, kdy se po centru z pravé strany dostal k míči Kryštof Gazda a poprvé rozvlnil síť kroměřížské branky. Do poločasu pak opět probíhalo dobývání branky hostů, které však bylo, díky nepřesnosti našich střelců, bezvýsledné. Poločas skončil tedy "pouze" 1:0 pro malé "tescomáky". O přestávce (a nejen o ní) byl proto velmi slyšet domácí trenér, který vytýkal svým "ovečkám" malý důraz před brankou a hlavně nechuť týmu hrát vůbec fotbal. Do druhé půle tak proti silnému větru nastoupili naši malí fotbalisté trochu více odhodlaněji a odměnou jim byl gól Slaměny ve 4. minutě. Kluci jakoby se trochu uklidnili a konečně předváděli kombinační hru, na jakou jsme zvyklí. Jedna pěkná akce střídala druhou jen to přesné zakončení opět chybělo. V 9. minutě to už konečně vyšlo, když po akci Kvěťáka s Keprtem třetí gól vstřeli Uhřík. Ve 13. minutě si to kluci zopakovali, jen na konci gólové akce byl Horńák - 4:0. Potom se převážně po levé straně o další změnu skóre snažili bratři Gazdové a ze střední vzdálenosti se několikrát do míče opřel ze střední vzdálenosti Mikulka, ale jejich pokusy už gólem neskončily. Domácí tak dalšími třemi body svému soupeři opět ještě více v tabulce odskočili a směřují tak suverénně k vítězství ve skupině "B".

Znělka UEFA

25. dubna 2009 v 18:23 | R. Kvěťák |  Ostatní

Fryšták - Tescoma Zlín 3:4

25. dubna 2009 v 10:13 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve středu 22.4. 2009 v 16. hod. odehráli malí fotbalisté FC Tescomy Zlín další utkání jarního kola Okresní soutěže sk. "B". Jako soupeř jim byli domácí hráči z Fryštáku. Na travnatém hřišti byl od počátku zápasu k vidění rychlý fotbal, kterému nechybělo nasazení z obou stran. Domácí se od prvních minut snažili využít svou tělesnou převahu, ale hosté jim vůbec nic nedarovali. Přesto se ale nakonec prosadil tým z Fryštáku a to hned 2x, v minutě 4. a 7. a tak hned na začátku vedl 2:0. Naši kluci ale zápas nezabalili a snažili se kombinační hrou a střelbou, většinou ze střední vzdálenosti, zápas minimálně zdramatizovat. To se jim podařilo v 15. minutě, kdy se na levé straně uvolnil Kvěťák a přesnou střelou k tyčce nedal gólmanovi šanci. Za dvě minuty už bylo srovnáno, když po nezištné přihrávce Kalába napnul síť Pafka. Po první půli byl tedy stav nerozhodný 2:2. Ve druhé části zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou a rodili se šance před oběma brankami. Hosté byli o něco fotbalovější, domácí však o to bojovnější. Do poloviny 12. minuty druhé části se však nikdo neprosadil, až ve zmíněné minutě nepohlídali zlínští brejkovou situaci domácího týmu a ti šťastně (brankář Šťasta první sřelu kryl, ale na dorážku už nestačil), šli opět do vedení 3-2. Naši kluci se však z obdržené branky nesložili, naopak zvýšili obrátky a domácí hráče začali suverénně přehrávat. O vyrovnávací gól se postaral Slaměna, který ve 23. minutě prošel středem hřiště a přesně umístěnou střelou srovnal na 3:3. Hosté se ale s remízou nespokojili a po nádherné fotbalové akci z levé strany po ose Kvěťák, Mikulka, Pafka posledně jmenovaný vystřelil 3 body FC Tescomě Zlín.

Bystřice pod Hostýnem - Tescoma Zlín - 2 :19

22. dubna 2009 v 17:52 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V neděli 19. dubna 2009 odehráli naši kluci v Bystřici pod Hostýnem další utkání Krajské soutěže skupiny "B". Již od prvních vteřin zatlačili naši kluci svého protivníka na svou polovinu. Naše "nulky" roztahovaly hru krásně po křídlech a k vidění byla pěkná kombinační hra, většinou zakončená střelbou na domácího brankáře. Již v 1. minutě se přesně trefil Mikulka, v 5. minutě po perfektní přihrávce Uhříka Pafka. Ve 13. a 15. minutě napnul síť Kryštof Gazda a v minutě 17. po ukázkové kombinaci Kvěťák, Mikulka rozvlnil po páté síť Uhřík. V 19. minutě potom ještě trefil Jakub Kolář tyčku, ale ve 21. minutě už Kadrle mířil přesně - 0:6. Do poločasu se pak ještě 2x trefil Slaměna, když zužitkoval perfektní přihrávky Matěje Gazdy. O poločase by na pomyslné světelné tabuli svítil výsledek 0:8. Ani ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil. Zlín hrál svůj fotbal a Bystřice se bránila. A protože byli naši střelci většinou úspěšní, skóre pomalu narůstalo, jen v 5. minutě druhé části hry z ojedinělého brejku vstřelili domácí svůj první gól. Naši kluci byli rychlejší, fotbalovější a více si s míčem rozuměli. Utkání nakonec skončilo vysokým vítězstvím hostujícího celku ze Zlína v poměru 2:19, když za hosty ve druhém poločase branky stříleli Jakub Kolář 3, Pafka 2, Matěj Gazda 2, Uhřík, Mikulka, Slaměna a Malina.

FC Tescoma Zlín - FC Slušovice "A" - 3:4

17. dubna 2009 v 21:23 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve středu 15. dubna 2009 odehráli naši kluci první utkání jarní části Okresní soutěže skupiny "B". Na domácím hřišti ve Zlíně na Vršavě přivítali tým ze Slušovic. Hned od prvních minut bylo jasné, že utkání bude velmi vyrovnané. Soupeř ze Slušovic sice výškově i věkově převyšoval naše fotbalisty, ti se ale nechtěli jen tak vzdát a tak se hrál fotbal z jedné strany na druhou. Naši kluci ale přece jenom působili trošku bázlivěji a tak to byli slušovští, kteří se v 8. minutě ujali vedení. Ve 13. minutě už to bylo 2:0, když jsme obdrželi gól z přímého kopu. Do konce prvního poločasu se už nic nestalo, přestože ke vstřelení branky bylo na obou stranách dostatek šancí. Do druhé půle nastoupili naši s větším odhodláním a hned na začátku dokonce nastřelili tyčku. V 5. minutě už ale mířil Matěj Gazda přesně a snížil na 1:2. Potom naši zamkli svého soupeře do své šestnáctky, ostřelovali jeho branku o sto šest, ale gól v 9. minutě vstřelili z brejku hráči FC Slušovic - 1:3. Naši malí fotbalisté se ale nevzdali a po nařízené penaltě za ruku v pokutovém území ve 13. minutě Slaměnou snížili na 2:3. Jenže hned v zápětí to bylo opět o 2 góly, protože po závaru před domácí svatyní se míč pomaloučku kutálel do branky a přestože se po něm brankář Šťasta natahoval, jak nejvíc mohl, zastavil se až těsně za brankovou čárou. Naši se však s prohrou nechtěli jen tak smířit a hned za 2 minuty brankou Matěje Gazdy opět snížili jen na rozdíl jednoho gólu. Svého soupeře potom až do konce utkání svírali před jeho brankou, vyrovnávací trefy se bohužel nedočkali. Utkání tak skončilo vítězstvím FC Slušovic 4:3, kteří si odvážejí velmi důležité 3 body. Ale zlínští se za výkon nemusejí vůbec stydět, protože hráli se starším soupeřem velmi vyrovnanou partii.

FC Tescoma Zlín - Hulín 9:3

9. dubna 2009 v 22:04 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V pondělí 6.dubna 2009 sehráli naši malí fotbalisté první mistrovské utkání Krajské soutěže sk. "B" v tomto roce. Na umělé trávě ve Zlíně na Vršavě přivítali svého soupeře z Hulína. Po předchozím úspěchu v přátelském utkání s Brumovem a díky předvedené hře v tomto utkání všichni očekávali jednoznačné vítězství domácího týmu. Minimálně na začátku tohoto utkání byl však opak pravdou. Soupeř se do našich kluků pustil velmi houževnatě a agresivně a najednou naši nevěděli, co mají vůbec hrát. Vázla kombinace, hra s míčem a rychle hrající fotbalisté z Hulína našim nedovolili hrát svou kombinační hru. Přesto se ale první do sítě trefili domácí, a to zásluhou Kryštofa Gazdy, který nádhernou střelou nedal šanci vyniknout hulínskému gólmanovi. Za další minutu to bylo už 2:0, když se přesně trefil Slaměna. Pak přišli dva velmi rychlé góly v 8. minutě, které vlastně už rozhodli celý zápas. Přesně mířili Mikulka a Pafka - 4:0. Ve 12. minutě se pak ještě trefil druhý z bratrů Gazdových Matěj, jenž zvýšil na 5:0. Potom ale naši velmi zvolnili, a druhou část prvního poločasu odehráli velmi mizerně a jen díky gólmanovi Šťastovi udrželi čisté konto. Co se nepodařilo hostům v první časti utkání, to naopak hned z kraje 2. poločasu ano. Už v 1. minutě snížili na 5:1 a v minutě třetí vstřelili brankáři Pustějovském, který nastoupil do druhé půle, další gól a snížili stav dokonce na 5:2. Naši kluci byli všude pozdě, kupili nepřesnosti a trenérům moc radosti nedělali. V 9. minutě se ale naši konečně dočkali, když po konečně pěkné souhře vsítil "Mates" Gazda gól na 6:2. Za minutu už to bylo 7:2 - gól vstřelil Jakub Kolář. Potom se v 15. minutě 2x trefil Lukáš Kaláb a navýšil skóre utkání na 9:2. Hosté do konce stačili jen snížit a tak toto bojovné utkání skončilo nakonec přece jen vysokým vítězstvím domácího Zlína 9:3. Zlínští fotbalisté, přestože svou hrou tentokrát zrovna trenéry a diváky nenadchli, si do tabulky připsali další 3 důležité body.

FC Tescoma Zlín - FC Elseremo Brumov 8:2

6. dubna 2009 v 21:16 | R. Kvěťák |  Ostatní
V sobotu 4. dubna 2009 sehrál tým FC Tescomy Zlín ročníku 2000 přátelské utkání se stejně starými fotbalisty z FC Elseremo Brumov. Zápas se hrál netradičně na třetiny po 25 minutách a od začátku utkání se bylo na co dívat. Hrál se velmi rychlý, kombinační fotbal na obou stranách, ale více ze hry měli přece jenom naše "nulky", které také zásluhou Kryštofa Gazdy vstřelily první branku. Pak se na obou stranách střídaly pěkné akce, při nichž nejedno srdce přihlížejících zaplesalo. Další branku vstřelil ve 13. min. Jakub Kolář a protože další šance zůstaly nevyužity, skončila první třetina vítězstvím domácích 2:0. Hned ve 3. minutě další části tohoto fotbalového klání domácí tým ze Zlína zvýšil vedení na 3:0 brankou Jirky Pafky. Soupeř z Brumova taktéž párkrát zahrozil několika slibnými akcemi, ale svou snahu nedotáhl do konce. A tak se opět prosadili domácí, když v 41. min. z přímého kopu rozvlnil síť brumovské brány Jakub Kolář. Hned za minutu to bylo už 5:0, když nádherný ťukec "tescomáků" proměnil Lukáš Kaláb. Minutu před koncem prostřední části se konečně dočkali i hosté a snížili na 5:1. Naši malí fotbalisté však ihned odpověděli, když se opět po krásné souhře celého týmu trefil Martin Mikulka. Začátek poslední části zvládli lépe domácí, kteří brankou Jirky Pafky své vedení navýšili už na 7:1. Je velmi chválivuhodné, že mladí hráči hostujícího týmu ale zbraně nesložili a neustále bojovali. Za svou snahu byli odměněněni gólem a snížili na 7:2. Poslední slovo měli ale naši kluci ze Zlína, když poslední branku utkání vsítil Matěj Gazda. Pohledné utkání, na kterém se svým výkonem podíleli oba celky, tak skončilo vysokým vítězstvím FC Tescomy Zlín 8:2.
Sestava FC Tescomy Zlín : Šťasta, Horňák, Kvěťák, Vozník, Kolář D., Klásek, Mikulka, Gazda K., Gazda M., Kadrle, Keprt, Kolář J., Slaměna, Malina, Pafka a Dostálek.Nástup při pohárovém zápase se Slávií Praha

1. dubna 2009 v 20:06 | R. Kvěťák |  Ostatní
Ve středu 8. dubna 2009 budou naši kluci nastupovat s hráči při pohárovém utkání ČMFS mezi FC Tescomou Zlín a SK Slavií Praha. Utkání začíná v 18.00 hodin a sraz všech je v 17.15 hod u hlavní brány stadiónu Letná !!!

TESCOMA DO TOHO!!!!