28.11.Trénink - Vršava16:30 - 18:00

NE30.11.TURNAJ PŘEROV

FC Tescoma Zlín - FC Elseremo Brumov 6:4

30. října 2008 v 19:49 | R. Kvěťák |  Ostatní
Ve středu 29. října 2008 sehráli naši kluci na Vršavě při umělém osvětlení přípravný zápas na 2x 30 minut. Soupeřem jim byl vedoucí celek krajské soutěže skupiny "D", stejně staří fotbalisté FC Elseremo Brumov. Začátek zápasu se nesl v duchu oťukávání, které rychleji zvládli hosté a jejich aktivnější přístup vedl k prvnímu gólu, když z jednoho rychlého protiútoku šli do vedení 0:1. Naši "maloši" začali opět trochu zvolna a ve 13. minutě už prohrávali 0:2. Pak však zpřesnili kombinaci a zrychlili hru s míčem a rázem se miska vah začala převažovat na jejich stranu. Nejprve ještě v 15. minutě Lukáš Kaláb trefil tyčku a v 16. minutě střílel Martin Mikulka těsně vedle. Posledně jmenovaný si ale spravil chuť za dvě minuty, když po faulu na Patrika Slaměnu přesně pod břevno umístil přímý kop - 1:2. Za dalši dvě minuty už bylo vyrovnáno, když se pěkně uvolnil David Dostálek a opět nedal brankáři šanci vyniknout. Za minutu však opět po nedorozumnění obrany hosté vedli 2:3. Naše "nulky" však nesložili zbraně a odpověděly hned dalši minutu krásnou akcí a zakončením Kryštofa Gazdy - 3:3. V 26. minutě pak utkání otočily přesnou střelou Martina Mikulky ze středu hřiště. Poločas skončil tedy 4:3. Do druhého poločasu naši vletěli jako uragán a hned v 1. minutě šli do dvou brankového vedení, když centr Lukáše Kalába z pravé strany skončil až v hostující bráně 3:5. Ve čtvrté minutě Matěj Gazda utekl po levé straně, přesně našel Martina Mikulku a ten další přesně mířenou ranou zvýšil už na 6:3. Hosté se potom snažili utkání zdramatizovat, takže se bylo na co dívat. Obě strany předváděly nádherný fotbal okořeněný mnoha osobnímy souboji a krásnými kombinacemi, které mnohdy nevidíme ani u našich ligových mužstev. Ve 26. minutě jednoho z pronikajících útočníků Brumova domácí obrana faulovala a z nařízené penalty hosté snížili na 6:4. Hosté se ještě snažili utkání zdramatizovat a v plném nasazení obě mužstva hrála až do konce utkání. Hráči FC Tescomy Zlín už ale další vstřelení branky nedovolili a zaslouženě utkání vyhráli. Nutno dodat, že mladí fobalisté z Brumova byli asi nejlepším celkem, s jakým se letos naši kluci utkali a velmi přispěli k pěkné podívané.

FC Tescoma Zlín - SK Vizovice A 5:3

28. října 2008 v 10:15 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve středu 22. října 2008 nastoupili naši malí fotbalisté k dalšímu zápasu okresního kola, když na "umělce" na Vršavě hostili do té doby druhý celek tabulky SK Vizovice A. Hned od začátku zápasu ukazovali hosté, proč okupují přední místa tabulky a tlačili se před naši bránu a hned ve 2. minutě přesnou střelou otevřeli skóre zápasu. Naši hráči se ale nezatáhli a odpověděli krásnou akcí Slaměny s Mikulkou, Martin ale mířil přímo do náruče brankáře. Ve 4. minutě už to bylo 0:2, když David Šťasta nedosáhl na další přesnou střelu soupeře. Hned po rozehrání se středem prodral Martin Mikulka, ale gólmana hostů nepřekonal. V 6. minutě po akci z levého křídla střílel Kryštof Gazda těsně vedle. Za minutu na to už ale naši Patrikem Slaměnou snížili na 1:2, když "Paťas" poslal míč přímo do šibenice. V 9. minutě mohlo být ještě veseleji, když po narážečkách se ke střele dostal Patrik Slaměna, ale bohužel trefil jen tyč vizovické branky. Otřepané pravidlo "nedáš, dostaneš" se opět potvrdilo, když z následného protiútoku hosté zvýšili na 1:3. Potom naši kluci zavřeli svého soupeře na vlastní polovinu, ale převážně Martin Mikulka své akce nedotáhl do úspěšného konce a zatím se jenom zastřeloval. A když ještě k tomu bratři Gazdové zvonili svými bombami na tyč a břevno, skončil první poločas vítězstvím hostů z Vizovic 3:1. Do druhého poločasu naši nastoupili tak, jak první skončili. Svého soupeře zatlačili až před jeho bránu a tlak korunovali už ve 2. minutě trefou Lukáše Kalába, který uplatnil svou gymnastickou výuku a nádhernými nůžkami snížil na 2:3. Ve 4. minutě pak byla pro naše hráče zase "špatně" postavená branka, když Kryštof Gazda opět pálil do tyče. V 11. minutě domácí velmi podržel David Šťasta, když pěknou střelu hostů vyrazil na rohový kop. Za minutu na to se naši znovu nastěhovali před soupeřovu bránu, ale spolupráce Davida Dostálka s Patrikem Slaměnou ke gólu ještě nevedla. Hned z výkopu se však dostal k míči Martin Mikulka, prošel středem hřiště a konečně si upravil mířidla - 3:3. Od této doby již vizovičtí nestíhali a naši byli jednoznačně lepší. Ve 14. minutě Martin Mikulka "vykličkoval" ze středu hřiště a přesně mířenou střelou k tyči otočil skóre zápasu na 4:3. Naši kluci nádherně kombinovali a svému soupeři už moc nedovolili. Potvrzení 3 bodů přišlo ve 23. minutě, když Martin Mikulka završil hatrick a opět nechytatelnou ránou k tyči zvýšil na 5:3. Naše "nulky" tak svého o dva roky staršího soupeře ve druhé půli úplně "přejely" a zaslouženě utkání otočily.

Tanvald 2009

21. října 2008 v 13:53 | R. Kvěťák |  Turnaje
Přišla nám nově pozvánka na další halový turnaj sezóny 2008 / 2009, tentokrát 7.3 2009 do Tanvaldu, kde si naši letos vedli více než dobře a obsadili 2. místo.

Nástup s Baníkem

21. října 2008 v 13:49 | R. Kvěťák |  Ostatní
V neděli 26.října 2008 při televizním utkání FC Tescoma Zlín - Baník Ostrava nastupují naši kluci s ligovými fotbalisty. Sraz bude ještě upřesněn.

Bowling

19. října 2008 v 21:07 | R. Kvěťák |  Ostatní

V pátek 7. listopadu se v restauraci "U Barcuchů" ve Zlíně na Mokré od 17.00 hod uskuteční turnaj v bowlingu. Máme rezervovány všechny dráhy, takže hrát budou jak děti, tak i dospělí. Sraz všech je v 16.30 hod.

Plánované turnaje

19. října 2008 v 19:15 | R. Kvěťák |  Turnaje

Jako každý rok, tak i letos máme v plánu se zúčastnit několika zimních halových turnajů a zde již některé máte:

19. října 2008 v 19:12 | R. Kvěťák
Ke konci října jsou normální pravidelné tréninky a k tomu ještě naši kluci změří v přatelském zápase síly s Brumovem.

ÚTERÝ - 28.10. trénink 17.00 - 18.30 Vršava

STŘEDA - 29.10. PŘÁTELÁK ZLÍN - BRUMOV 17.00 Vršava

PÁTEK - 31.10. trénink 16.30 - 18.00 Vršava

FC Tescoma Zlín - FK Chropyně 29:0

19. října 2008 v 19:01 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V neděli 19. října 2008 odehráli naši kluci na Mladcové poslední podzimní utkání krajské soutěže skupiny "B", když hostili soupeře z Chropyně. Již na začátku bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem, protože výšková a hlavně i věková převaha tentokrát byla na naší straně. Začátek utkání však přinesl našim hráčům nervozitu na své kopačky a několik "tutovek" zahodili. První gól dal ve 3. minutě po přihrávce Matěje Gazdy Martin Mikulka a v 7. minutě stejní hráči zvýšili na 2:0. Pak přišlo opět zahazování šancí a na další branky se čekalo až do 15. minuty, kdy si aktéři předchozích gólů své role vyměnili - Martin přihrával a "Maťa" přesně střílel. Ještě v téže minutě si situaci zopakovali jako přes kopírák - 4:0. Za minutu to bylo už 5:0, když přihrával Lukáš Kadrle a do sítě se trefil Patrik Slaměna. Ve stejné minutě pak Lukáš Kadrle přesným "dloubákem" do šibenice zvýšil ne 6:0. Pak přišli chvíle Martina Mikulky, když nejprve "namazal" na gól Milanovi Těšíkovi (7:0) a potom po přihrávkách Tobiáše Keprta a Radka Kvěťáka 2x rozvlnil soupeřovu síť - 9:0. Do poločasu ještě po přihrávce Radka Kvěťáka přesně mířil Patrik Slaměna - 10:0. Ve druhém poločasu brankostroj pokračoval. Ve 2. minutě se na 11:0 trefil Martin Mikulka. Ve 3. minutě přišla krásná akce, když Lukáš Kadrle poslal střílený centr na hlavu Matěje Gazdy a ten nedal brankáři žádnou šanci - 12:0. O minutu později trefil Radek Kvěťák tyčku, ale chvíli na to přihrál Danymu Kolářovi, který konečně protrhl svou střeleckou smůlu - 13:0. V 6. minutě do sítě dorážel Tomáš Uhřík, v 7. minutě vsítil Patrik Slaměna a z přímého kopu Martin Mikulka - 16:0. V 10. minutě nejprve zvýšil na 17:0 Milan Těšík a potom ještě další branku přidal Martin Mikulka. Hosté se jenom bránili a na domácí půlku se dostali jen při rozehrání po obdrženém gólu. Ve 13. minutě si po narážečkách Patrika s Radkem dal gól i Kryštof Gazda. V téže minutě stihl přesně mířit ještě Patrik po narážečce s Tomášem. Patrik Slaměna pak uvolnil Martina Mikulku a ten se opět nemýlil - 21:0. V 17. minutě už to bylo 22:0, když síť rozvlnil Milan Těšík. Pak přišli minuty Patrika Slaměny, který se za 5 minut přesně trefil 4x a zvyšoval tak už na 26:0. Ve 23. minutě přidal sedmadvacátý gól Matěj Gazda a o minutu později osmadvacátý Milan Těšík. Skóre utkání na 29:0 uzavřel střelou k tyči Radek Kvěťák.

Veselá - FC Tescoma Zlín 4:3

19. října 2008 v 18:05 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve středu 15. října 2008 v 16.00 hod sehrála FC Tescoma Zlín na Veselé další utkání okresní soutěže skupiny "B". Od první minuty se naši hráči tlačili před domácí branku, ale zmohli se jen na několik šancí Martina Mikulky a Patrika Slaměny, kteří však nemířili přesně nebo jejich střely postrádali patřičnou ránu. Proto šli nakonec v 5. minutě do vedení hráči Veselé, když David Šťasta byl "krátký" na střelu, mířenou pod břevno jeho branky. Pak opět pokračoval tlak hostujícího celku, ale Radek Kvěťák, Patrik Slaměna ani Martin Mikulka své šance ve vyrovnávací gól neproměnili. V 11. minutě Martin Mikulka prošel středem hřiště, ale jeho střela mířila doprostřed brány. Ve 12. minutě chytl gólman jistý gól Patrikovi Slaměnovi, kterému nezištně přihrával Martin Mikulka. O dvě minuty později si tito hráči role vyměnili, ale opět zázračně brankář chytl. V 18. minutě Matěj Gazda našel Martina Mikulku, který však poslal střelu přímo do náruče brankáře. Za neproměněné šance musel zákonitě přijít trest. Nejprve ještě po rohu domácí mířili vedle, ale ve 20. minutě prošli středem hřiště a nedali Davidovi šanci - 2:0. Naše kluky to ale nerozhodilo a za malou chvilku vyrovnali, když po rozehraném rohu a střele Tomáše Uhříka přesně do šibenice dorážel Martin Mikulka a konečně protrhl střeleckou smůlu. Ve druhé půli se naši snažili vyrovnat, ale po chybě obrany domácí z brejku zvýšili v 6. minutě už na 3:1. A když v 9. minutě po rohovém kopu doputoval odražený míč do naší sítě počtvrté, zdálo se, že je rozhodnuto. Naši kluci to ale nezabalili a bojovali dál. Na veselského brankáře se valil jeden útok za druhým, ale chyběl větší důraz. Až v 18. minutě "posadil" z rohového kopu Martin Mikulka míč přímo na hlavu Tobiáše Keprta a ten nedal gólmanovi šanci - 4:2. Ve 21. minutě se situace opakovala jako přes kopírák, jen s tím rozdílem že hlavou přesně mířil Tomáš Uhřík - 4:3. Hosté pak zamkli až do konce domácí před vlastní pokutové území, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Z Veselé proto odjíždějí bez bodů.

FC Morkovice - FC Tescoma Zlín 3:12

12. října 2008 v 13:56 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
K dalšímu utkání krajské soutěže skupiny "B" odjeli v sobotu 9.října 2008 naši fotbalisté opět společně s "devadesát osmičkami" autobusem do Morkovic, kde obě mužstva změřila síly se stejně starými protivníky. Po menších problémech cestou na zápas ( řidič neznal správnou cestu a několikrát , asi i kvůli husté mlze,zabloudil), dorazili všichni k morkovickému stadionu těsně před 10. hodinou a tak se výkop o 20. minut opozdil. Naši hráči tak neměli zrovna moc času na rozvičku, ale do zápasu nastoupili sebevědomě. Hned ve 2. minutě orazítkoval Martin Mikulka tyč a Tomáš Uhřík dorážel vedle branky. Za minutu rozehrávali "tescomáci" přímý kop a Patrik Slaměna otřel míč o břevno soupeřovy brány. V 5. minutě po přihrávce Dominika Horňáka mířil Radek Kvěťák vedle, stejně tak poslal odražený míč mimo branku David Sladkowski. V minutě 7. přišla kombinace mezi Kryštofem Gazdou a Davidem Dostálkem a posledně jmenovaný dopravil míč až do sítě - 0:1. Za minutu nato utekl našim hráčům domácí kapitán a nedal Kubovi Pustějovskému šanci vyniknout - 1:1. Pak jsme měli znovu štěstí, když po dobře zahraném rohu hlavičkoval soupeř těsně nad. Ve 13. minutě zasekl z pravé strany Tobiáš Keprt, přihrál Martinovi Mikulkovi, ten našel Tomáše Uhříka, který načal svůj střelecký koncert - 1:2. Za dvě minuty bylo opět srovnáno, když se po rohovém kopu dostal k dorážce jeden z domácích hráčů - 2:2. Naši ale hned po rozehrání sehráli kombinaci na jejíž konci byl Tomáš Uhřík a ten se nemýlil - 2:3. V 17. minutě našel Patrik Slaměna Milana Těšíka, který však poslal svou střelu přímo doprostřed brány. V 19. minutě po příhře Patrika Slaměny střílel Radek Kvěťák, ale obránce míč tečoval a byl z toho jen roh. Hned po rozehrání rohového kopu se zrodil rychlý brejk, ale domácí mířili nepřesně. V 22. minutě trefil Tomáš Uhřík po akci Tobiáše a Martina tyčku. Za minutu jsme se už radovali, když střelu Matěje Gazdy dorážel Tobiáš Keprt a upravil tak výsledek poločasu na 2:4. Hned v 1. minutě druhé půle střílel těsně vedle Matěj Gazda. Pak zahrozil soupeř, ale rodící se nebezpečí rázně křižným sprintem odvrátil Adam Klásek. V 8. minutě už ale domácím brejk vyšel - 3:4. To bylo ale z jejich strany všechno a od této doby už padaly branky jen do jedné a to domácí brány. Nejprve otřel svou přesnou střelu o tyč Matěj Gazda - 3:5 a vzápětí dorážel do sítě z úhlu Tomáš Uhřík, když předtím Martin Mikulka bombou trefil břevno a míč se odrazil jen na čáru - 3:6. Potom se nádherně uvolnil Kryštof Gazda, poslal přesný centr na "Paťase" a ten se už nemýlil - 3:7. Hned vzápětí se uvolnil ve středu hřiště Radek Kvěťák a levou nohou zvýšil už na 3:8. Ve 20. minutě pak opět ze středu mířil přesně Tomáš Uhřík a připsal si tak už čtvrtý gól - 3:9. Za dvě minuty naši hráči vstřelili desátý gól, to když se přesně "pod víko" trefil Martin Mikulka. Pak se ještě 2x předvedl Patrik Slaměna, nejprve ve 24. minutě krásným sólem zvyšoval už na 3:11 a potom po přiklepnutí Davida Dostálka střelou o tyč stanovil konečné skóre na 3:12. A když na vedlejším hřišti "převálcovaly" 1:14 svého soupeře i "devadesát osmičky" odjíželo se z Morkovic s velkou spokojeností.

1.SK Metropol Podkopná Lhota - FC Tescoma Zlín 2:3

12. října 2008 v 10:38 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Naše malé fotbalisty čekal ve čtvrtek 9. října 2008 na svém hřišti v Trnavě vedoucí celek tabulky okresní soutěže skupiny "B", mužstvo Podkopné Lhoty. Utkání začalo náporem hostujícího celku, ale Patrik Slaměna, Matěj Gazda ani Martin Mikulka své šance nevyužili ke vstřelení branky. V 6. minutě se blýskl David Šťasta, když vytáhl prudkou střelu nad svou branku. V 9. minutě nedotáhl svou akci do konce David Dostálek, když mu v poslední chvíli trochu utekl míč. O minutu později se domácí ujali vedení, když odražený míč prošel až za záda hostujícího brankáře. Ve 12. minutě Matěj Gazda kličkou zmátl obránce, ale jeho střela byla zblokovaná na roh, který se nepodařilo zúročit v branku. V 17. minutě přišel faul na Kryštofa Gazdu a z následného přímého kopu Dominik Horňák minul. Pak přišli chvíle "Matese" Gazdy, když nejprve slabou ranou moc neprověřil gólmana, aby vzápětí "udělal" krásnou kličkou obránce a nádhernou střelou vyrovnal na 1:1. Za minutu ale domácí opět vedli, když výkop brankáře nikdo z našich hráčů nedokázal zkrotit, David Šťasta napoprvé zasáhl, ovšem jeho vyražený míč se odrazil od útočníka přímo do naší odkryté brány - 2:1. Naše hráče to zaskočilo a působili hodně nervózně. Ve 22. minutě Martin s Patrikem kličkovali soupeřovou obranou, ale gól z toho opět nebyl. Minutu před koncem poločasu vystřelil "Dany" Kolář a na jeho střelu, mířící vedle, jen těsně nedosáhl David Dostálek, aby doklepl míč do sítě. Poločas tedy vyhráli domácí 2:1 a nutno dodat, že zaslouženě, protože se naši hráči úplně podřídili hře svého soupeře. O přestávce přišla, jako již po několikáté důrazná domluva trenéra Filipa Krejčiříka a asi si to kluci vzali k srdci. Na hřišti teď byli jenom naši a soupeř se zmohl jen na pár brejků, i když i ty byly velmi nebezpečné. Už ve 3. minutě Martin Mikulka pěknou střelou vyrovnal a na branku domácích se dále valil jeden útok za druhým. Ve 4. minutě střílel Dominik Horňák těsně vedle, v 7. minutě se kličkou uvolnil Radek Kvěťák, ale střela byla opět zblokována na rohový kop. Pak přišla velmi pohledná akce, kdy Adam Klásek přihrál Radkovi Kvěťákovi a ten "Kyšovi" Gazdovi, který však bohužel nemířil přesně. Z následného protiútoku domácí zazvonili o tyčku naší brány. V 11. minutě Dan Kolář napálil míč nad, v 15. min. Radek Kvěťák našel opět Kryštofa, který netrefil. Za minutu spálil další šanci Martin Mikulka po přihrávce "Paťase" a ve 22. min. střílel vedle i Tobiáš Keprt. Rozhodující gól tak padl v poslední minutě po nádherném ťukecu, když akci rozehrál Kryštof Gazda a míč si postupně narážečkami vyměnili Lukáš Kadrle, Patrik Slaměna, Martin Mikulka, Matěj Gazda, Kryštof Gazda a Martin Mikulka vstřelil vítězný gól našeho týmu. Domácí tak poprvé v soutěži prohráli a za zlepšený výkon ve druhé půli si vítězství odvážejí hráči FC Tescomy Zlín.

6. října 2008 v 20:59 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V neděli 5. října 2008 nastoupili naši "maloši" k dalšímu, již 5. kolu krajské soutěže skupiny "B", tentokrát je na hřišti ve Všetulích přivítal domácí celek Holešova. Hráči FC Tescoma Zlín svému soupeři zasadili první ránu již ve 2. minutě, kdy se po rychlém průniku a přihrávce Patrika Slaměny prosadil Martin Mikulka - 0:1. V 6. minutě pak opět Martin Mikulka prověřil brankáře, když dostal nezištnou přihrávku od Matěje Gazdy, tentokrát ale netrefil. O minutu později po rozehraném rohovém kopu střílel vedle Dany Kolář. V 10. minutě to bylo 2:0, když po akci Radka Kvěťáka a Kryštofa Gazdy uplatnil důraz před bránou David Dostálek. Pak prošel středem hřiště Radek Kvěťák a po jeho přihrávce orazítkoval Lukáš Kadrle tyčku domácí brány. Ve 12. minutě doklepl již do sítě mířící míč Lukáš Kaláb a zakončil tak spolupráci Martina Mikulky a Patrika Slaměny. V minutě 15. pak opět vyhrál souboj David Dostálek, naservíroval na "šestnáctku" Radkovi Kvěťákovi, který střelou k tyčce nedal domácímu brankáři šanci - 0:4. Pak přišli chvíle Martina Mikulky, který nejprve otřel míč o spojnici domácí svatyně, aby v ní vzápětí po přihrávce Matěje Gazdy vymetl pavučinu - 5:0. Ve 20. minutě pak nádherně zakončil akci Kryštof Gazda a když svou akci nedotáhl do konce Patrik Slaměna a své sólo celým hřištěm ani Dominik Horňák, skončil poločas 0:6. Druhá půle začala náporem hostujícího celku, nejprve poslal do zakončení krásnou uličkou Patrika Slaměnu Martin Mikulka, ale byl z toho jen rohový kop. Při jeho rozehrání si aktéři předchozí šance role vyměnili, přihrával Patrik a hlavou nad mířil Martin. V 6. minutě utekl po pravé straně Lukáš Kadrle, ale jeho akci zakončil Radek Kvěťák nepřesnou střelou . V sedmé minutě padl první gól druhého poločasu, když se přesně mezi nohy domácího gólmana trefil Patrik Slaměna - 0:7. V 9. minutě pak po ose Adam Klásek, Matěj Gazda, Lukáš Kaláb vybojoval Patrik Slaměna roh, který sám přesně rozehrál na Martina Mikulku a ten se nemýlil - 0:8. Pak měl první zákrok hostující brankář Kuba Pustějovský, ale moc se u něj nezapotil. Ve 13. až 15. minutě pak několikrát zahrozili Martin Mikulka s Patrikem Slaměnou, ale gól z toho ani jednou nebyl. Až z následné akce krásným "angličanem" zvýšil "Mates" Gazda už na 0:9. Pak si kluci vyslechli Českou hymnu, která se hrála vedle stadionu při slavnostech u příležitosti založení obce Všetuly. V pozoru ale nestáli, hrát nepřestali a vsítili Dominikem Horňákem další branku - 0:10. O minutu později zastavil střelu Dana Koláře jeden z obránců rukou a míč si na značku pokutového kopu postavil střelec předchozí rány, míříl ale do tyče. Ve 20. minutě vytahoval míč ze sítě domácí brankář po jedenácté, když akci Martina Mikulky přesně zúročil Lukáš Kaláb. Tucet branek zkompletoval ještě do konce utkání Patrik Slaměna, když zakončil akci Tobiáše Keprta, Martina Mikulky a Matěje Gazdy. FC Tescoma Zlín tak zvítězila nad Holešovem vysoko 12:0 a vede tabulku skupiny "B" bez ztráty bodu.

Nástup s Plzní

3. října 2008 v 15:45 | R. Kvěťák |  Ostatní
V sobotu 4. října 2008 se v 19.00 hod na stadionu Letná odehraje ligové utkání mezi Zlínem a Plzní a naši kluci budou s fotbalisty nastupovat. Sraz je v 18.30 hod u stadionu Letná.

FC Tescoma Zlín - FC Slušovice 5:0

1. října 2008 v 22:26 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V 6. kole okresní soutěže skupiny "B" přivítali ve středu 1. října 2008 mladí hráči FC Tescomy Zlín na "umělce"na Vršavě FC Slušovice "B". První poločas se nesl v duchu boje o střední pásmo a o to, kdo první vstřelí gól. Hned v 1. minutě střílel na bránu soupeře Patrik Slaměna, ale jeden z obránců jeho střelu srazil. Ve 3. minutě pohlednou akci celého týmu zakončoval z levé strany Matěj Gazda, ale jeho střela jen lízla tyč z boční strany. Ve 4. minutě kopal Patrik Slaměna přímý volný kop, ale střela byla zblokována bránícími hráči na rohový kop, z kterého domácí nic nevytěžili. Od té doby převzali iniciativu hosté a na Davida Šťastu se valil jeden útok za druhým. David však svými zákroky mužstvo podržel. V 8. minutě střílel Martin Mikulka, odražený míč se dostal ke kapitánovi hostů, který z následného brejku ale minul branku domácích. Ve 12. minutě opět David Šťasta předvedl parádní zákrok a stále držel na svém kontě nulu. Slušovice se více tlačili před bránu domácího týmu, naši kluci působili bojácným dojmem a svého soka pouze sledovali s respektem. V 18. minutě se konečně domácí dostali Martinem Mikulkou ke střele, ale i brankář hostí se vyznamenal. Ve 20. a 22. minutě zahrozil opět nejlepší hráč hostí s "C" na rukávu, ale jeho první prudkou střelu výtečný David Šťasta zneškodnil a druhá jen těsně minula bránu. Ve 23. minutě vyhlavičkoval přímý kop Martina Mikulky na čáře jeden z obránců soupeře na roh. V poslední minutě prvního poločasu měli "tescomáci" obrovské štěstí, protože David Šťasta z námahou vytáhl střelu soupeře na tyč a následná dorážka skončila na druhé tyčce domácí brány. Proto skončil poločas 0:0. Do druhého poločasu se vřítili ale úplně jiné týmy. Domácích bylo najednou plné hřiště a hosté byli velmi pasivní. Hhned ve 2. minutě 2x střílel Martin Mikulka, zatím ale neúspěšně. Ve 4. minutě nádherně zatáhl po pravé straně Patrik Slaměna, odcentroval a síť konečně rozvlnil Radek Kvěťák- 1:0. Za minutu se měnilo skóre znovu, z přímého kopu se z dálky trefil Dominik Horňák - 2:0. V 8. minutě zahrávala Tescoma 4 rohy za sebou a po střele a teči jednoho z obránců Slušovic dopravili naši hráči míč do sítě potřetí. V 11. minutě po akci Radka Kvěťáka a Kryštofa Gazdy zakončoval Patrik Slaměna těsně vedle. Teď působil bezradně zase soupeř. Naši hráči krásně kombinovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou a v 15. minutě za to byli odměněni gólem Martina Mikulky. V téže minutě ještě střílel Adam Klásek, ale hosté hlavou odvrátili a další jeho pokus mířil vedle. Ve 20. minutě se zaskvěl opět domácí brankář, který nadvakrát zneškodnil soupeřovu ránu. Ve 21. minutě přišla nádherná akce, kdy Radek Kvěťák poslal do uličky Kryštofa Gazdu, po jehož centru rozvlnil síť popáté Tobiáš Keprt. Ve 22. minutě s vypětím sil Adam Klásek s Danem Kolářem ubránili brejk soupeře a když ani po faulu na Lukáše Kalába Martin Mikulka z následného "přímáku" nic nevytěžil a vynikající gólman chytl hostům poslední šanci, skončilo utkání vítězstvím FC Tescomy Zlín 5:0. Výsledek je pro hosty velmi krutý, protože minimálně v 1. poločase byli velmi vyrovnaným soupeřem, ale fotbal se hraje na góly a jim se nepodařilo, i díky vynikajícímu brankáři domácích, vstřelit ani jeden.