--------------------------------------------------------------------------------------------

Září 2008

Odkaz na stránky okresní soutěže

30. září 2008 v 10:31 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Mezi zajímavé odkazy na internet jsem Vám přidal stránky fotbalového svazu, kde najdete výsledky a tabulku našich kluků v Okresní soutěži skupiny "B". Bohužel nejsou stránky příliš aktuální a výsledky jsou dopisovány jako u ofisportu pozdě, ale přece.

FC Tescoma Zlín - SK Louky 14:0

29. září 2008 v 20:08 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Náročný týden, ve kterém se musela odehrát 4 mistrovská utkání, zakončili naši kluci na Mladcové, kde v neděli 28. září 2008 hostili v krajské soutěži SK Louky. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Již ve 3. minutě to bylo 1:0, když se po rohovém kopu krásně trefil Tomáš Uhřík. Ve 4. minutě střílel Radek Kvěťák, ale jeho bombu k tyčce nešťastně zastavil David Dostálek. Ve 13. minutě zatáhl po levé straně míč Kryštof Gazda, odcentroval na Dominika Horňáka, jeho střelu brankář neudržel a Lukáš Kaláb doklepl do sítě, bylo to tedy 2:0. V 15. minutě střílel Matěj Gazda, míč ještě tečoval jeden z hostujících obránců, ale v sítí přesto neskončil. Za minutu už to ale bylo 3:0, to když krásně po levém křídle zatáhl Matěj Gazda a uprostřed našel Martina Mikulku, který nedal brankáři šanci. Další gól padl hned v zápětí, po rozehrávce Louk si tělem pokryl míč Adam Klásek a po následné přihrávce Martina Mikulky do černého mířil Patrik Slaměna - 4:0. V minutě 20. zvyšoval Lukáš Kaláb už na 5:0. Ve 21. minutě po akci Lukáše Kadrleho přestřelil bránu Patrik Slaměna, který si ale přesnou trefou spravil chuť při další akci, na které se přihrávkami podílel celý tým - 6:0. Tak skončil i první poločas. Hned v 1. minutě druhé půle po rohovém kopu zvyšoval Martin Mikulka už na 7:0 a v zápětí tentýž hráč vstřelil další branku. V 7. minutě se přesně trefil i Kryštof Gazda - 9:0. Hostující hráči působili odevzdaným dojmem a za celý poločas podnikli jen jeden brejk, při kterém se ale vyznamenal brankář Jakub Pustějovský, který opět do druhého poločasu vystřídal Davida Šťastu. Na 10:0 zvyšoval dorážkou Lukáš Kaláb, když předtím trefil Martin Mikulka tyčku. V minutě 11. centroval Lukáš Kaláb a síť napnul David Dostálek - 11:0. O minutu později se trefil Radek Kvěťák a na 13:0 Patrik Slaměna. Ve 20. minutě se uvolnil ve středu pole Radek Kvěťák, ale orazítkoval jen břevno soupeřovi brány. Poslední úder bezradnému soupeři zasadil po akci Patrika Slaměny Lukáš Kadrle. A když poslední pokus o brejk zastavil už na půlce Dany Kolář skončil zápas vítězstvím FC Tescomy Zlín 14:0.

SK Vizovice "B" - FC Tescoma Zlín 1:4

29. září 2008 v 19:09 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V pátek 26.9.2008 sehráli naši malí fotbalisté na hřišti ve Vizovicích utkání 5. kola okresní soutěže. Jak už jsme si zvykli, tak v této soutěži se potkávají naše "nulky" se staršími protihráči. Na hřišti to ale nebylo vůbec poznat, protože od začátku se hrálo převážně na polovině soupeře. V 8. minutě dokonce Martin Mikulka po akci Patrika Slaměny rozvlnil síť poprvé. O minutu později střílel Radek Kvěťák, ale brankář "dorostenec" domácích jeho střelu kryl, stejně jako střelu z voleje Lukáše Kalába. Ve 13. minutě domácí po chybě naší obrany vyrovnali - 1:1. Od té doby se rodil festival neproměněných šancí a že jich teda bylo. Nejprve v 15. minutě z přímého kopu Martin Mikulka trefil jen brankáře, o minutu později orazítkoval s přispěním gólmana břevno Lukáš Kadrle, po závaru David Dostálek mířil vedle a po akci Matěje Gazdy a jeho centru z levé strany netrefil ani Patrik Slaměna. Konec poločasu patřil hostujícímu číslu 8, Martin Mikulka nejprve 2x trefil přesně brankáře a ani svůj průnik nezakončil přesně. Potom ještě nádherně poslal do šance Kryštofa Gazdu, který ale nabídnutou možností ke vstřelení branky pohrdl. Poločas tedy skončil 1:1, což pro naše hráče byl při předvedené hře spíše neúspěch. Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Už ve 2. minutě střílel Radek Kvěťák, ale jeho pokus postrádal patřičnou razanci. V 5. minutě svou šanci neproměnil Martin Mikulka a ani akce Patrika Slaměny a dorážka Davida Dostálka nevedla ke gólu. V 9. minutě jsme se už gólu konečně dočkali. Po akci Dominika Horňáka a šikovné "uličce" vstřelil velmi důležitý gól Patrik Slaměna - 1:2. Obraz hry se ale nezměnil, "tescomáci" dobívali branku soupeře dál a hostující brankáři si ani v jednom poločase nezachytali. Ve 13. minutě se po pravé straně uvolnil Tobiáš Keprt, přihrál Radkovi Kvěťákovi, ale ten nechal vyniknout vizovického gólmana, který střelu k tyči vytáhl na rohový kop. O minutu později pálil vedle z přímého kopu Patrik Slaměna. V 18. minutě nedotáhl sice do konce své sólo Martin Mikulka, ale Lukáš Kaláb už ano - 1:3. Ve 23. minutě střílel Radek Kvěťák po akci Patrika Slaměny nad bránu, ale za minutu nato po přihrávce Martina Mikulky vstřelil Lukáš Kaláb čtvrtý gól a stanovil tak konečné skóre na 1:4.

FC Tescoma Zlín - FK Štípa 9:3

25. září 2008 v 9:15 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
V dohrávce 4. kola okresní soutěže skupiny B, hostila FC Tescoma Zlín fotbalisty FK Štípa. Naše "nulky" nastoupily do utkání proti staršímu soupeři nebojácně, přesně tak, jak je trenér před zápasem nabádal. Přesto ale první lovil míč ze své sítě David Šťasta, kdy již ve 4. minutě nedosáhl na přesně mířenou střelu do "šibenice". Kluci se ale rychle otřepali a již za minutu po akci Kryštofa Gazdy a Davida Dostálka zakončil Patrik Slaměna - 1:1. Do vedení dostal zlínský tým přesnou střelou z hranice pokutového území Radek Kvěťák. Hned v zápětí po rohovém kopu zvýšil Kryštof Gazda na 3:1 a od té doby nebylo pochyb, kdo bude vítězem tohoto klání. Naši fotbalisté vynikali nad soupeřem jak v bojovnosti, tak i přesností a honili svého soupeře po celém hřišti. Ve 14. minutě orazítkoval Kryštof Gazda ještě tyčku, ale v 19. minutě po akci Radka Kvěťáka a Lukáše Kalába rozvlnil soupeřovu síť počtvrté Patrik Slaměna. Když pak ještě po přihrávce Lukaše Kadrleho ve 21. minutě přesně napřáhl Martin Mikulka, skončil poločas 5:1. Do druhého poločasu vletěli naši kluci jako uragán a hned ve 2. minutě po centru Patrika Slaměny zvýšil opět Martin Mikulka už na 6:1. Hned za minutu Štípa snížila, to když po přímém kopu před střídajícím brankářem Jakubem Pustějovským tečoval míč jeden ze soupeřů - 6:2. Odpověď ale byla více než rychlá, hned po rozehrání zatáhl po křídle Patrik Slaměna a po jeho centru David Dostálek skóroval už na 7:2. V 6. minutě pak předvedl nádherné sólo přes půl hřiště Lukáš Kaláb - 8:2. Potom naši hráči ostřelovali neuspěšně soupeřovu branku a tak přišel trest. Po zaváhání obrany soupeř snížil na 8:3. V minutě 19. přišla nádherná akce celého týmu, kdy se přihrávkami až od vlastní brány dostal na dostřel Matěj Gazda a přesně mířenou střelou nedal brankáři šanci vyniknout. Když ve 21. minutě snahu Dominika Horňáka a přesné přihrávce Patrika Slaměny zakončil Radek Kvěťák střelou těsně vedle branky a ani soupeř už nic nepředvedl, skončilo utkání jasnou výhrou FC Tescoma Zlín 9:3.

Dohrávka

24. září 2008 v 8:35 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve středu 24.9.2008 se na hřišti na Vršavě dohrává 4. kolo okresní soutěže, kdy FC Tescoma Zlín hostí Štípu. Sraz hráčů je v 16.30 hod.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC Tescoma Zlín 1:9

23. září 2008 v 23:01 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Zápas 3. kola Krajské soutěže skupiny B sehráli naši kluci v pondělí 22. září 2008 na "umělce" v Kroměříži. Od začátku utkání se hrálo na jednu branku a to na tu domácí, přestože rozjezd našich hráčů byl ale opět pomalejší. Nemohli se trefit mezi tři tyče a když přece, nedalo se říct, že to byla střela. Až v 10. minutě poprvé kluci zahrozili, když Patrik Slaměna trefil tyč. V zápětí přišla první radost hostů ze Zlína, kdy se po rohu Patrika Slaměny konečně prosadil Martin Mikulka - 0:1. V 15. minutě zvyšoval na 0:2 dorážkou David Dostálek. V 16. minutě po rohu Patrika Slaměny "orazítkoval" tyčku Martin Mikulka a následná dorážka šla vedle. V 17. minutě se uvolnil Radek Kvěťák, ale jeho střela postrádala větší razanci. V 18. minutě neuspěl ve vyložené šanci ani"Kiša" Gazda a tak jsme si na další gól museli počkat až do 20.minuty, kdy sít rozvlnil Lukáš Kaláb. V minutě 22. se individualně prosadil Lukáš Kadrle - 0:4. A když ještě minutu před koncem první půle sehráli nádhernou kombinaci "dvojčata" Gazdovy a Slaměna zakončil, skončil poločas 0:5. Protože se kromě odkopů od vlastní brány nedostal k žádnému zákroku David Šťasta, pustil do sychravého počasí odchytat druhý poločas svého kolegu Jakuba Pustějovského, který si tak mezi třemi tyčemi odbyl premiéru. V 6. minutě druhé půle se po akci Martina Mikulky trefil Kryštof Gazda a zvýšil tak na 0:6. O minutu později to bylo už 0:7, kdy po individuální akci mířil přesně Martin Mikulka. Pak se hra trochu rozdrobila a hlavní dění se odehrávalo převážně ve středu hřiště a to až do 16. minuty, kdy svou druhou tutovku "zazdil" Kryštof Gazda. V minutě 20. už ale prokřehlí diváci gól viděli. Po kombinaci celého týmu zakončoval "Mates" Gazda - 0:8. Za dvě minuty se radovali konečně i hráči Kroměříže, když čisté konto brankářům Tescomy pokazil z přímého kopu domácí Adam Hradil. Za další minutu však rozehráli "tescomáci" Patrikem Slaměnou rohový kop a bez přípravy přímo do "víka" zavěsil Tomáš Uhřík, který tak završil debakl domácích a stanovil konečné skóre 1:9. Po třech utkáních tak vedou tabulku soutěže s lichotivým skóre 50:1.

14. září 2008 v 19:42 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve čtvrtek 11.září 2008 sehrály naše "nulky" další utkání okresní soutěže, tentokrát na hřišti v Lůžkovicích. Od začátku se hrál velmi vyrovnaný fotbal, hra se přelévala z jedné strany na druhou a naši kluci byli více než vyrovnaným soupeřem svému staršímu protivníkovi. Dokonce by se dalo říct, že naši hráči měli míč častěji na svých kopačkách, ale bohužel nedokázali viditelně staršího a většího brankáře domácích překonat, což se ukázalo jako nejdůležitější. Ve 14. minutě 1. poločasu vstřelili domácí první gól, ale obraz hry se nezměnil. Naši fotbalisté bojovali, ale gól ne a ne vstřelit. V 19. minutě soupeř udeřil podruhé a těsně před koncem poločasu potřetí. O přestávce trenéři nabádali své hráče k větší aktivitě a nebojácnosti ke staršímu soupeři, což "maloši" ve druhém poločase celkem splnili, ale gól vstřelili až v 18. minutě druhé půle, kdy se nádherně trefil Lukáš Kadrle. Ale když fotbalisté Lůžkovic za minutu kontrovali a naši už nenašli recept, jak překonat brankáře, skončil zápas výhrou domácích 4:1.

FC Tescoma Zlín - Bystřice pod Hostýnem 21:0

10. září 2008 v 22:13 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V úterý 9.9.2008 nastoupili naši malí fotbalisté ve druhém kole krajské soutěže proti svému soupeři z Bystřice pod Hostýnem. Naši měli od počátku více ze hry a brzy se ujali vedení, které stále zvyšovali. Přestože se soupeři ve hře trochu podřídili, bylo jen otázkou, kolik gólů svému protivníkovi nastřílejí. Do poločasu jich bylo 10 a protože kluci z Bystřice pod Hostýnem se teprve fotbal učí hrát, dostali ve druhém poločase dalších 11 branek a odvezli si ze Zlína "výprask" 21:0. A to ještě některé akce hráči Zlína ledabyle zakončili, jinak by byl rozdíl daleko větší.
Branky FC Tescoma Zlín: Gazda Kryštof 4, Vozník 3, Slaměna 3, Horňák 2, Mikulka 2, Kvěťák 2, Těšík 2, Gazda Matěj 1, Uhřík 1, Kaláb 1.

Fotky pro Hyundai

8. září 2008 v 9:03 | R. Kvěťák |  Ostatní
Zde Vám umísťuji odkaz na spoustu fotek, kdy se kluci fotili v nových dresech Hyundai.

Hulín - FC Tescoma Zlín 0:20

8. září 2008 v 8:38 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V sobotu 6.září 2008 sehráli mladí fotbalisté FC Tescoma Zlín první letošní utkání v krajské soutěži přípravek. K tomuto zápasu zajížděli do Hulína, kde jim byl "soupeřem" domácí tým. Naši kluci sehráli vynikající zápas, kdy svého protivníka snad ani jednou nepustili k ohrožení své branky a tak nebylo divu, že i brankář David Šťasta mnohdy stíhal sledovat i dění na vedlejším hřišti, kde soupeřily "devadesát osmičky". Kluci konečně předváděli fotbal, který je trenéři učí, kombinovali, roztahovali hru do stran, stříleli a hlavně proměňovali šance. Pro ty, co zápas viděli, proto nebyl překvapením poločasový výsledek 0:11. Ve druhém poločase tlak hostujícího celku pokračoval a i skóre narůstalo, přestože trenér Filip Krejčiřík už i experimentoval a posílal útočníky do obrany a obránce do útoku, aby měli všichni možnost si pořádně zahrát. Utkání skončilo po jednoznačném průběhu hry vítězstvím týmu FC Tescoma Zlín 20:0 a to ještě zvonili tyče soupeřovy branky a dalších spoustu šancí zůstalo nevyužitých. Branky FC Tescoma Zlín stříleli: Slaměna 5, Kaláb 4, Mikulka 3, Kvěťák 2, Gazda Kryštof 2, Gazda Matěj 2, Uhřík 1 a Dostálek 1.

FC Tescoma Zlín - TJ Fryšták 4:3

4. září 2008 v 21:32 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Ve 2. kole okresní soutěže nastoupili naši kluci k utkání na domácím hřišti na Vršavě, kde hostili hráče z nedalekého Fryštáku. Stejně jako v 1. kole začali utkání velmi dobře a brzy po pěkné akci vstřelil gól Matěj Gazda. A stejně jako i proti Slušovicím pak pomalu naši vyklidili v prvním poločase pole a proto také první půli prohráli 2:1. Opět potom musela přijít důrazná domluva od trenérů a ve druhém poločase už nastoupilo zase úplně jiné - sebevědomé mužstvo, které opět předvádělo pěkný fotbal. Po brankách Matěje Gazdy, Lukáše Vozníka a Lukáše Kadrleho potom naše mužstvo zcela otočilo zápas a protože soupeř z Fryštáku už jen stačil po rohovém kopu snížit, připsali si naši kluci prvni tři body do tabulky za vítězství 4:3.

FC Slušovice - FC Tescoma Zlín 6:5

4. září 2008 v 21:07 | R. Kvěťák |  Okresní soutěž
Jak již někteří vědí, trenéři se rozhodli, že naši kluci letos budou hrát dvě soutěže, krajskou a okresní. V úterý 2.září 2008 nastoupili ve Slušovicích naši malí fotbalisté k prvnímu "mistrovskému" utkání v novém ročníku 2008/2009. V okresní soutěži přípravek se utkali s domácími fotbalisty FC Slušovice. Hned od druhé minuty vedli naši kluci brankou Patrika Slaměny 1:0, ale pak na dlouho měli více ze hry starší fotbalisté domácího mužstva a naši hráči se nemohli s výškovou převahou soupeře vyrovnat. Proto také skončil poločas 4:1 pro domácí hráče ze Slušovic. Po přestávce však kluci úplně ztratili respekt z protivníka a po dvou nádherných a úplně totožných akcích z pravého křídla, kdy centroval Slaměna a střílel Mikulka snížili až na 3:4. Pak však soupeř opět zabral a dvěma góly rozhodl zápas. Našim se podařilo brankami Matěje Gazdy a Tomáše Uhříka jen snížit na konečných 6:5 pro fotbalisty ze Slušovic. Není ale proč zoufat, když víme že v mužstvu soupeře nastoupili i o 2 roky starší hráči, musíme uznat, že prohra jen o 1 branku je velmi dobrým příslibem do budoucna.