--------------------------------------------------------------------------------------------

Květen 2008

Ukončení sezóny

30. května 2008 v 8:17 | R. Kvěťák |  Ostatní
Přestože naši kluci budou trénovat kvůli plánovaným turnajům až do konce června, na dnešní odpoledne je naplánované zakončení sezóny na Vršavě. Pro naše fotbalisty jsou od 16.30 hod připravené různé soutěže spojené s posezením a opékáním špekáčků. Naši "reprezentanti" se však nejvíce těší na plánované utkání s tatínky, kde předpokládají vysokou výhru. Protože nádherné počasí plánované akci přeje, tak se na dnešní odpoledne všichni již těšíme.

TJ Juřinka - FC Tescoma Zlín 4:8

30. května 2008 v 7:49 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Ve středu 28. května 2008 zavítali naši malí fotbalisté k dohrávanému utkání do Juřinky, kde chtěli odčinit nedávnou domácí porážku. Do utkání proto vstoupili s velkým nasazením a tak po krátké době ihned otestovali třemi střelami domácího brankáře. Ovšem po ztrátě míče ve středu pole jim utekl nejlepší hráč soupeře a ten nezaváhal a poslal Juřinku do vedení. Naše kluky to však nezlomilo a celkem brzy po brance Kryštofa Gazdy vyrovnali. Od té doby už byla na hřišti vidět jen perfektní kombinační hra našeho týmu a tak jen snad trochu mohlo mrzet špatné vyběhnutí našeho brankáře. Po dalších dvou brankách Kryštofa Gazdy a jedné opět Davida Dostálka skončil poločas jasně 5:2 pro naše kluky. Ve druhém poločase naši trochu zaspali a nechali soupeře trochu více hrát, ale na více než úpravu výsledku to nebylo. Zvláště, když po nezištných přihrávkách a střelecké potenci Kryštofa Gazdy, naši kluci stříleli další branky. Konec utkání se nesl již v poklidu a tak brankami Patrika Slaměny a opět Kryštofa Gazdy završili kluci utkání výhrou na soupeřově hřišti 8:4 a vrátili jim smolnou domácí porážku.

Plánované turnaje

27. května 2008 v 21:56 | R. Kvěťák |  Turnaje
Po odehrání mistrovské soutěže jsou naplánovány pro naše kluky venkovní turnaje. Jako první pojedeme 7. června do Vítkovic, 21. června se zúčastníme turnaje ve Zlíně - Loukách a 29. června jsme pak ještě přijali pozvání od 1. FC Valašský.

Dohrávané utkání

27. května 2008 v 21:46 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Ve středu 28. května 2008 odjíždějí v 15.00 hod z Letné naši fotbalisté k dohrávanému utkání do Juřinky. Přejeme hodně štěstí.

TJ Valašské Meziříčí - FC Tescoma Zlín 7:3

18. května 2008 v 11:22 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Hned další den po domácím utkání s Juřinkou odcestovali naše "nulky" k dalšímu mistrovskému utkání do Valašského Meziříčí, ke druhému celku v tabulce. Všichni jsme doufali, že odčiní domácí prohru s Juřinkou. Ale začátek utkání tomu vůbec nenapovídal. Domácí na nás vlítli jako uragán, a nejenom obránci najednou nevěděli, kde jim hlava stojí. Naši hráči, jako již po několikáté, zaspali začátek, tentokrát však již prohrávali po 10 minutách vysoko 3:0. Nálada mezi hostujícími rodiči spadla hluboko pod bod mrazu a i trenéři zrovna moc spokojeností nehýřili. Naši kluci se však oklepali a brankou Davida Dostálka snížili na 1:3. V naší brance se několikrát vyznamenal David Šťasta, který soupeři chytl několik vážných šancí a držel tím naše naděje na lepší výsledek. A znovu se kluci tlačili před soupeřovu bránu, opět bojovali, a protože se velmi zlepšila i kombinace, dostavil se i výsledek. Brankou Patrika Slaměny se podařilo snížit na 2:3 a tak skončil i první poločas. Do druhého poločasu vstoupili naši s odhodláním minimálně utkání vyrovnat, což se jim opravdu podařilo. Po jedné standartce, kterou zahrával Martin Mikulka, byl na správném místě Radek Kvěťák a vyrovnal na 3:3. Naši hráči se tedy vrátili do utkání, jehož výsledek byl otevřený. Ale bohužel, jen na chvíli. Když rozhodčí viděl, že se pomalu karta obrací a naši hráči hrají se soupeřem minimálně rovnocenou partii, domácím "trochu" pomohl a tím samozřejmě naše "zařízl". Nejprve odpískal Davidovi Šťastovi hraní rukou mimo pokutové území. Ale chtějte po osmiletém klukovi rozpoznat na hřišti, kde jako brankář může chytat rukama, když pokutové území nebylo nijak vymezeno a zase tak daleko od brány to nechytal!!! Naši hráči však přímý kop ubránili a tak nezbývalo rozhodčímu než znovu ke vzteku hostujících fanoušků a trenérů písknout penaltu, kterou domácí jistě proměnili. Naše kluky to hodně rozhodilo a do utkání se už nedokázali vrátit, přestože si ale šance vypracovali. A protože se na druhé straně samozřejmě za ruky penalty už nepískaly a domácí do otevřené obrany podnikali rychlé brejky, odvezli jsme si z Valašského Meziříčí porážku 3:7. Přesto si za předvedenou hru naši hráči zaslouží poděkování a potlesk na tribuně tomu byl důkazem.

FC Tescoma Zlín - TJ Juřinka 0:2

18. května 2008 v 10:32 Krajská soutěž
V pátek 16. května 2008 hostili mladí fotbalisté FC Tescoma Zlín na domácím hřišti poslední tým tabulky TJ Juřinka. Tentokrát však hráči nenastoupili na umělé trávě, ale na normální travnaté ploše. Všichni jsme očekávali, kolik gólů si soupeř odveze, avšak opak byl pravdou. Přestože se hrálo pouze na jedné straně hřiště, a to na soupeřově, bohužel hlavním tématem dne byla nemohoucnost našich hráčů vstřelit gól. Tak se nebylo čemu divit, že z ojedinělého brejku jsme dostali gól. Naši hráči opět tlačili, zvonili tyče a břevna, ale do sítě se míč dopravit nikomu za celý zápas nepodařilo a ještě k tomu z dalšího brejku jsme dostali druhou branku. A protože se fotbal hraje na góly a ne na krásu, prohráli jsme utkání 0:2. Tuto prohru však soupeři můžeme na jeho hřišti vrátit již následující středu, kdy naši dohrávají v Juřince odložený zápas podzimního kola. Doufáme, že tentokrát již své šance zužitkují a poslední utkání sezóny vyhrají.

Zakončení sezóny

14. května 2008 v 18:08 | R. Kvěťák |  Ostatní
Na pátek 30. května 2008 je na Vršavě naplánovano ukončení sezóny 2007/2008, které bude spojeno se zápasem našich kluků proti tatínkům a následném posezení.

FC Tescoma Zlín - FC Vsetín 4:7

14. května 2008 v 18:04 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Po utkání v Bystřici pod Hostýnem, které naši kluci na soupeřově hřišti vyhráli 6 : 2, jsme hostili tento týden vedoucí celek soutěže FC Vsetín. V podzimní části soutěže s tímto celkem naši mladí fotbalisté jasně prohráli 6:0 a tak se moc šancí našim klukům nedávalo, přestože je trenér před zápasem optimisticky burcoval. Po celý zápas však s o rok staršími kluky naši hráči drželi krok a dokonce se po brance Patrika Slaměny i ujali vedení. Měli jsme po krásných akcích i další šance, které bohužel zůstaly neproměněny a tak se soupeř dvěma góly dostal do vedení. Brankou Matěje Gazdy se však podařilo vyrovnat, ale v poslední minutě 1. poločasu šel však protivník opět do vedení. O poločase bylo ovšem převážně slyšet hostujícího trenéra, který nebyl vůbec s výkonem svých svěřenců spokojen. Ti potom ve druhém poločase zabrali a dvěma góly se dostali do rozhodujícího úniku. Naši hráči však nesložili zbraně a bojovali až do konce. Brankami Davida Dostálka a Martina Mikulky se podařilo snížit až na 4:5 a ještě spoustu šancí zůstalo bohužel neproměněno. A tak když ještě Vsetín přidal dva góly, odvezl si za vítězství 7:4 na Valašsko 3 body, a pojistil si první místo v tabulce. Našim hráčům však za bojovnost a předvedenou hru, která se líbila i trenérům, patří velký dík!!! A soupeřovi posíláme vzkaz - "Na podzim už vás porazíme!!!"