--------------------------------------------------------------------------------------------

30. dubna 2008 v 20:03 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Ahoj všichni! Opět jsem Vám přidal nějaké fotky do galerie. Tak se podívejte do složky Kelč - Zlín.

Hulín - FC Tescoma Zlín 4:2

29. dubna 2008 v 8:04 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
V sobotu 26. dubna sehráli naši malí fotbalisti další mistrovské utkání krajské soutěže sk. A, tentokrát na hřišti Hulína. Ani tentokrát se jim nepodařilo ze soupeřova hřiště odvést nějaké body. Kluci celý zápas museli dotahovat skóre, protože od začátku byl soupeř důraznější. Přestože se naši kluci celý zápas snažili a bojovali, na lepší výsledek než 4:2 to nestačilo. Branky FC Tescoma Zlín vstřelili Martin Mikulka a Patrik Slaměna. Snad se jim v předehrávce v Bystřici pod Hostýnem bude dařit více. Hodně štěstí!

Zrušení přátelského zápasu

29. dubna 2008 v 7:52 | R. Kvěťák |  Ostatní
Přátelský zápas, plánovaný na 1. května 2008 v Prostějově, se nekoná!!!!

Přesunutí zápasu !!!

26. dubna 2008 v 17:02 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Na úterý 29. dubna !!!!! se přesouvá místo 4. května mistrovské utkání, ke kterému zajíždíme do Bystřice pod Hostýnem. Odjezd je v 15.30 hod z Letné.
Nominace: Šťasta, Horňák, Kolář, Uhřík, Klásek, Vozník, Gazda M., Gazda K., Kadrle, Slaměna, Mikulka, Kaláb, Dostálek, Pustějovský

Přípravný zápas

25. dubna 2008 v 17:55 | R. Kvěťák |  Ostatní
Trenér Filip Krejčiřík všem oznamuje, že ve čtvrtek 1.května v 10.30 hod sehrají naši kluci přátelský zápas v Prostějově. Nominace hráčů bude trenéry oznámena na tréninku.

Kelč - Tescoma Zlín 2:1

24. dubna 2008 v 22:17 Krajská soutěž
K dohrávaném utkání prvního jarního kola soutěže ve středu 23. dubna 2008 náš celek zajížděl na hřiště, kde jsou domácími hráči z Kelče. Při absenci trenéra Filipa Krejčiříka vedl mužstvo trenér Zdeněk Borýsek sám, ale sestava se oproti minulému zápasu skoro nezměnila. Jen místo Maliny k zápasu odcestoval Tůma a ještě chyběl Keprt. Zápas začal trochu rozháraně, kdy obě mužstva kupila hodně chyb a tak se hra soustředila převážně uprostřed hřiště. Hodně hráčů se tlačilo na malém prostoru, chybělo roztáhnutí do křídel a co hlavně, naši hráči hodně faulovali. Tentokrát svou tvrdost ale opravdu přeháněli a tím pádem si samozřejmě na svou stranu nenaklonili ani domácího rozhodčího, který však potom viděl (jak to tak bývá) jen zákroky na jedné straně. Tak se první poločas nesl v duchu pokřiků na rozhodčího a jeho debaty s diváky o správnosti rozhodnutí odpískaných faulů. Na hřišti pak, po jednom závaru před naší brankou, obdrželi naši gól - 1:0. Kluci se snažili s výsledkem něco udělat, žádná velká šance se však neurodila. Ale jak jsem již podotkl, příliš agresívní hra některých našich kluků přinesla na druhé straně i trestné kopy a po jednom z nich i další obdrženou branku. Tento gól byl však velmi diskutabilní. Rozhodčí nechal z důvodu předčasného vyběhnutí hráčů ze zdi kop opakovat, ale míč postavil o další min. 2 metry od místa přestupku do hřiště. Naši hráči ve zdi však zůstali stát na stejném místě, kde se zahrával první kop, a tak pro soupeřova střelce nebyl problém trefit odkrytou bránu - 2:0. A to jsme ještě, tentokrát však po správně odpískané penaltě za faul brankáře, mohli prohrávat jěště víc, ale střelec měl naštěstí vychýlenou mušku a přestřelil. Do druhého poločasu nastoupilo již jiné mužstvo. Hrálo se jen na polovině domácích, ale ne a ne vstřelit branku. Soupeř vždy nějak míč odkopl do bezpečí. Trenér Kelče neměl moc hráčů na střídání, a tak bylo jen otázkou času, kdy se naši hráči prosadí. Snížit se ale podařilo až Martinovi Mikulkovi 5 minut před koncem. Na našich kopačkách však byla velká nervozita a přestože hra oproti prvnímu poločasu již byla podstatně lepší, další branky v síti domácích jsme se už nedočkali. A tak velmi vyhrocený zápas skončil vítězstvím hráčů Kelče 2:1. Doufáme, že proti Hulínu se v sobotu 26.4. bude našim klukům dařit podstatně lépe.

FC Tescoma Zlín - Poličná 3:4

21. dubna 2008 v 9:13 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
K dalšímu mistrovskému utkání nastoupili naši kluci v sobotu 19. dubna 2008 na domácím hřišti na Vršavě, kde hostili fotbalisty (ale i fotbalistky) z Poličné. Přestože v podzimní části s tímto soupeřem prohráli celkem jednoznačně 6:3, tentokrát tomu již tak nebylo. A to i když byl soupeř věkově o ročník starší, sehráli s nimi naše "nulky" více než vyrovnanou partii. Minimálně v první půli měli více ze hry, za což byli po zásluze odměněni vedoucí brankou, kterou vstřelil po velkém závaru Kryštof Gazda. Ale i soupeř hrozil hlavně rychlými brejky, v naší bráně stál však výtečný David Šťasta, který za svá záda v 1. poločase pustil pouze jednu střelu. V útoku naši hráči opět předváděli krásnou kombinační hru, jenom opět chybělo vstřelit další gól. Po jedné takové krásné akci ještě k tomu Martin Mikulka napálil míč do břevna. Ve druhém poločase nás už starší soupeř pomalu začal přehrávat a brzy vedl 3:1. Kluci se však nevzdávali a bojovali, protože zjistili, že i s o hlavu větším soupeřem (což byla převážně děvčata), se dá hrát vyrovnaný fotbal. A po brankách Martina Mikulky a Lukáše Kalába se jim podařilo vyrovnat. Bohužel sebrat bod favoritovi tohoto utkání se však nepodařilo, poněvadž 2 minuty před koncem utkání vsítil mančaft z Poličné gól, na který se již nepodařilo odpovědět. I přesto můžeme být s předvedenou hrou spokojeni, za což našim fotbalistům děkujeme a doufáme, že podobné výkony budou podávat v dalších zápasech jarní části krajské soutěže.
Sestava FC Tescoma Zlín: Šťasta, Vozník, Uhřík, Gazda Matěj, Mikulka, Kadrle, Slaměna, Kaláb, Horňák, Klásek, Kvěťák, Gazda Kryštof, Keprt, Těšík, Dostálek a Malina.

Nové fotky

17. dubna 2008 v 15:34 Ostatní
V galerii je založena nová složka s názvem Krajská soutěž 2007/2008 a v ní jsou uloženy fotky z mistrovských zápasů. Tož rychlo čučte!

FC Tescoma Zlín - Holešov 10:0

17. dubna 2008 v 14:44 | R. Kvěťák |  Krajská soutěž
Ve středu 16.dubna 2008 hostili naši mladí fotbalisté FC Tescoma Zlín v dohrávaném kole soupeře z Holešova. Počasí se sice nic moc nevyvedlo, což ovšem vůbec nevadilo našim klukům, protože ti na svého soupeře vletěli jako uragán a již během krátké chvilky vedli 3:0. Jedna pěkná akce střídala druhou a protože soupeř nenašel skulinky v naší obraně a působil velmi odevzdaným dojmem, skončil poločas velmi lichotivým výsledkem 6:0. Do druhé půle nastoupili fotbalisté FC Tescomy tak, jak skončili první. Nápaditá hra plná nádherných akcí, které by mohli závidět i ligový fotbalisté, přinesla další branky a otázkou jen bylo, jak vysokou nadílku si mladí holešovští fotbalisté ze Zlína odvezou. Ke konci zápasu již naši kluci zvolnili a tak se skóre zastavilo na krásných 10:0. Za předvedený výkon celému mužstvu děkujeme.
Branky FC Tescoma Zlín: Slaměna 5, Gazda Matěj 2, Mikulka 2 a Kadrle 1
Sestava FC Tescoma Zlín: Šťasta, Vozník, Uhřík, Gazda Matěj, Mikulka, Kadrle, Kaláb, Slaměna, Horňák, Klásek, Gazda Kryštof, Kvěťák, Keprt, Dostálek a Těšík

1.Valašský FC - FC Tescoma Zlín 2:2

12. dubna 2008 v 19:35 Krajská soutěž
V pátek 11. dubna 2008 v 17.00 hod začala pro naše fotbalisty na hřišti v Rožnově pod Radhoštěm jarní část krajské soutěže skupiny A mladších přípravek. Domácí celek 1. Valašský FC, který dobře známe z našich společných halových turnajů, začal utkání překvapivě bojácněji než naši kluci. Přesto se ale dostal do vedení, když po jednom z brejků byli naši obránci nuceni faulovat a z následné penalty se domácí tým ujal vedení. Naši chlapci opět hráli kombinačně dobrý fotbal, ale bohužel se nedostali do žádného zakončení. Soupeř opět zahrozil, když z dalšího brejku nám pomohly obě tyčky. Poločas tedy skončil 1:0 pro domácí. Do druhého poločasu nastoupilo naše družstvo s odhodláním vyrovnat, ale bohužel po krásné akci padla branka na druhé straně - 2:0. Naši kluci bojovali, tlačili se před bránu a až po pěkné kombinaci Kvěťáka s Mikulkou druhý jmenovaný snížil na 2:1. Další šance na vyrovnání se rodily převážně po akcích Matěje a Kryštofa Gazdových, kteří ale své úniky nedotáhli do konce. Až po pěkné akci Vozníka a následném zakončení opět Mikulkou se podařilo stav srovnat na 2:2. Ale i soupeř hrozil pěknými akcemi a tak bylo utkání zajímavé až do konce. Protože ke konci již na obou mužstvech byla vidět patrná únava, výsledek se již nezměnil. Naši mladí fotbalisté vezou z Valašska tedy za remízu 2:2 nakonec spravedlivý 1 bod.
Sestava FC Tescoma Zlín: Šťasta, Kolář, Uhřík, Gazda Matěj, Kvěťák, Kadrle, Slaměna, Mikulka, Klásek, Horňák, Gazda Kryštof, Kaláb, Vozník, Dostálek, Těšík, Keprt.

Fotky z Líšně

10. dubna 2008 v 21:08 | R. Kvěťák |  Turnaje
Do galerie jsem umístil další fotky, tentokrát z venkovního turnaje v Brně - Líšni.

Venkovní turnaj v Brně - Líšni

7. dubna 2008 v 21:44 | R. Kvěťák |  Turnaje
V neděli 6. dubna se naši kluci v 8.15 hod hlásili trenérům na hřišti v Brně - Líšni, kde místní rodičové uspořádali venkovní turnaj, kterého se zúčastnilo 12 celků z Moravy a Slovenska. Již z dříve oznámené nominace bohužel pro nemoc vypadl nejlepší střelec našeho týmu Martin Mikulka, takže na rozcvičce se objevilo jen 14 hráčů, včetně brankáře. Ve skupině se naši kluci postupně utkali se stejně starými protivníky z domácí Líšně, dále pak Třebíče, Svratky, Vítkovic a slovenské Senice. V prvním utkání s Třebíčem naši kluci jako obvykle začali velmi opatrně a bojácně, proto taky velmi brzy obdrželi branku. Potom se však iniciativa přenesla na naše kopačky, ale na více než vyrovnání, které zařídil Lukáš Kadrle, to bohužel nestačilo. Ve druhém utkání se Senicou to bylo výsledkově ještě horší. Přestože naši kluci hráli velmi pohledný fotbal a hrálo se skoro pořád jen na jednu branku, a to na soupeřovu, z jednoho ojedinělého brejku vstřelili Slováci gól. A protože naši fotbalisté dokázali zazdít i ty největší "tutovky", prohráli toto utkání 0:1, což se později ukázalo asi jako nejdůležitější pro postup do semifinále. V následném utkání se Svratkou Brno se po brankách bratrů Gazdových urodilo vítězství 2:0, ale opět trenéry muselo mrzet neproměnění několika vyložených šancí. S domácí Líšní to bylo s naší hrou jako přes kopírák. Kluci bojovali, kombinovali (někdy až moc), ale gól ne a ne vstřelit. A protože ani z několika brejků Líšně se žádný gól neurodil, skončilo utkání remízou 0:0. Již před posledním utkáním ve skupině jsme tedy věděli, že si semifinále nezahrajeme. Přesto kluci utkání nevypustili, ale sportovně musíme uznat, že na soupeře z Vítkovic tentokrát nestačili. Po výsledku 0:2 skončili ve skupině až čtvrtí a utkali se s Olomoucí o celkové 7. místo v turnaji. Zápas měli po celou dobu pod kontrolou a po brance Radka Kvěťáka se ujali vedení. Pak si po jednom z dalších průniků Matěje Gazdy vstřelil soupeř vlastní gól a vítězství v tomto zápase si již naši nenechali vzít. Na tomto turnaji tedy, hlavně díky málo vstřeleným brankám (v celém turnaji jen 5), obsadili sedmou příčku. Z vítězství se radovali mladí fotbalisté z FC Brno, druzí byli kluci z domácí Líšně a třetí místo obsadilo mužstvo ze Slušovic, které až na penalty porazilo Vítkovice. Nejlepším hráčem Tescomy byl trenéry vyhlášen Patrik Slaměna.

Odkaz na fotky z Líšně

7. dubna 2008 v 20:34 | R. Kvěťák |  Turnaje
Ahojte všichni, protože už čekáte na články z venkovního turnaje v Brně - Líšni, tak tady máte odkaz na fotky. Tentokrát dík patří paní Kalábové.

Výživa mladých sportovců

5. dubna 2008 v 21:36 | R. Kvěťák |  Ostatní

Často se zde vyskytují tyto problémy:
  • problémy ve složení stravy a v denním rozložení jídel
  • často krátký interval mezi obědem (odchodem ze školy) a počátkem pohybové aktivity.
Je tedy třeba zařadit lehce stravitelný oběd. Mladí sportovci by měli vydatně snídat (viz doporučení výše) a svačit. 2-3 hodiny před zátěží jíst poslední větší jídlo, lehce stravitelné, na bázi složených sacharidů, 0,5-1 hod před zátěží jíst banán, jablko, sušené ovoce, pomeranč, přesnídávka, müsli tyčinka, po zátěži (ihned) - müsli tyčinka, banán, hypotonický nápoj, za 1,5-2 hod po zátěži jídlo na základě polysacharidů (polévka - vývar se zavářkou, těstoviny, rýže, brambory, pečivo ...).
Děti a mládež špatně tolerují extrémní teploty, není dostatečně vyvinut pocit žízně a produkují méně potu, tudíž je třeba zajistit dostatečný příjem tekutin nejen během dne, ale i během tréninku či zápasu.
Doporučuje se:
  • před pohybovou aktivitou: cca 300 ml nápoje (ovocný čaj, voda, ředěný džus) 1 - 2 hod. před pohybovou aktivitou
  • v průběhu aktivity: 150 - 200 ml (ovocný čaj, voda, ředěný džus, sportovní nápoj) každých 20 min
  • po skončení: 400 - 500 ml (ovocný čaj, voda, ředěný džus, sportovní nápoj).
Potom následuje běžný pitný režim. Voda může být doplněna i konzumací ovoce a zeleniny.
Suplementy vitamínů, minerálů a bílkovin nejsou u mladých sportovců s odpovídajícím energetickým příjmem doporučovány, pokud to krátkodobě nevyžaduje jejich zdravotní stav.